Bazén

Bazén

Horor / Thriller

Německo, 2001, 89 min

• Doudis19

Při prvním setkání s touhle stupiditou, někdy před 10-ti lety, jsem si ještě coby žák prvního stupně základní školy myslel, jak moc není Bazén brutálním a fakt "hustym" hororem. Dnes už můžu s klidem říct, že se jednalo jen o v dětských očích zkreslenou hovadinu. Nemá cenu se pouštět do hlubších rozborů, většina nedostatků tu už byla krutě avšak trefně vržena na pranýř posměchu a co se týče kladů, práci s jejich hledáním si dá snad jen opravdový nadšenec daného žánru.(13.4.2012)

Co cekam od slasheru? Krev (splneno), cool vraha (nesplneno), zabavna umrti (splneno nedostatecne), dobre stavene obeti (splneno), absenci nudnych pasazi (splneno), kozy (splneno nedostatecne). Swimming Pool mi tedy vychazi jako prumerna zalezitost, ktera vubec nicim neprekvapi, ale obcas pobavi vice ci mene ocividnou citaci slasheru 90. let. Velkym plusem jsou samozrejmne cesti herci, nejprijemneji mne prekvapil Jan Vlasak, jeho polda je presne takovej, jakej by polda mel byt. No a pak je to samozrejmne Linda Rybova a jeji mnamozni mlasknuti :).(23.2.2005)

• evilmind

Musím přiznat, že krom účasti českých hereček, které vidím vždycky rád krvácet, jen těžko hledám, co bych na tomhle filmu pochválil. Vrahova maska je naprosto trapná, vypadá jak postava z počítačové hry, k zabíjení používá jen mačetu, a to vesměs velice nenápaditým způsobem - snad jen jeji použití v tobogánu na Lindu Rybovou lze považovat za uspokojivé. Teenageři sice vypadají docela cool (především ta potapěčka), ale jediný, kdo předvádí nějaké hraní, je kupodivu Geislerová, umírající ještě během úvodních titulků. Jejich neschopnost vyjádřit nějakou emoci je do očí bijící, nijak na ně nepůsobí nález prvních mrtvol, a v podstatě jen bezduše pobíhají po exkluzivně vypadajícím aquaparku z místa na místo. Není tu žádné napětí, žádné tajemství, nic co by film vyzvedlo ze zástupu slabomyslných slasherů bez nápadu. Pro českého diváka je ovšem film i tak povinností...(16.2.2012)

• Haymar

Mám averzi vůči německým producentům a "filmařům" obecně. Zejména pak proti jejich neutuchající snaze, za každou cenu kopírovat mizerný žánr, mizerných US filmů, točených mizerným stylem... Kdyby k tomu proboha alespoň ti Němci (coby proslulí pedanti) nepřistupovali tak strašně vážně a neprogresivně?!... Jednu * za přítomnost několika našich herců(20.11.2008)

• zdenny

Mně filmy o studentech nevadí, naopak je vítám. Jedná se o klasickou béčkovou vyvražďovačku, u které si divák může tipnout, kdo je vrahem a kdo přežije. Mladí atraktivní lidé ve filmu vystupují proto, že dívat se, jak zajíždí nůž mezi nohy staré babky, by nebylo to pravé ořechové. Navíc se film točil u nás... Faktem je, že to nebyla žádná super paráda. Přesto si myslím, že zdejší hodnocení je příliš přísné.(30.7.2011)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy 2 dívky a 2 chlapci lezou do větrací šachty, posledního zabije vrah zespoda nožem. Ostatní poté začnou lézt nazpátek, přestože je tunel dost malý na to, aby se obrátili a navíc přešli přes mrtvého. (Pepy)

• - Ve scéně, kdy se před školou absolventi domlouvají na noční illegální párty, je v záběru dívka, která si zapaluje cigaretu. Avšak ihned po střihu si tu samou cigaretu zapaluje znovu. (x_silver)

• - Ve scéně, kdy vyjde Svenja (Linda Rybová) z bazénu a jde k tobogánu, má mokré vlasy. Při následné jízdě je má ale suché. (Sufferer)