Bazén

Bazén

Horor / Thriller

Německo, 2001, 89 min

• Tosim

Čekal jsem, že se pobavím. No a bylo na co koukat! Děsivé pasáže byly směšné a ty vážné, kdy mají hrdinové svá "životní traumata", děsivá...ne, srandovní vlastně taky. Film působil tak studeně a odtažitě, jako prostředí bazénu, kde se snímek odehrával. S postavami nemáme možnost se ztotožnit, neboť to, co o nich do třičtvrtě stopáže filmu víme, je jen to, že jsou všichni nechutně bohatí. Taky se mi líbily ty vraždy, téměř půlka z nich totiž začínala podobně stupidním dialogem, něco jako "Haló, neshcovávej se, XY, tohle už není sranda, chci odtud pryč!" Původně jsem chtěl dát hvězdičky dvě, ale na konci, kdy se jaksi osvětlovaly motivy, se scénáristé pustili do tak otřesné "psychologie," že jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Ten, komu se zdál konec u kteréhokoliv ze Vřískotů přitažený za vlasy, by se měl podívat na toto a pomaličku přehodnocovat...(11.8.2004)

• lennyd

Skupina čerstvých absolventů střední školy, převážně pocházejícíh z velmi bohatých rodin pořádá, jako každý rok, rozlučkový večírek. A ten je, jako každý rok, na nějakém velmi zajímavém místě. Letos tedy v akvaparku. To ale nikdo z nich netuší, že kolem obchází vrah, jehož jedinou radostí je udělat z milých dětiček sekanou... Bazén sice láká českým prostředím, a také účastí některých českých hereček, např. Linda Rybová či Anna Geislerová, ale z českého prostředí uvidíte více méně jen ten akvapark, a z obě herečky se filmem jen mihnou (vrah si na nich smlsne). Jinak jde o tuctovou (no spíš ještě horší) teenagerovskou vyvražďovačku, kde (jak to poslední dobou bývá) většina diváků fandí vrahovi, aby ty blbý děcka už konečně sejmul... No nic, třeba příště uvidíme alespoň něco inovujícího...(10.4.2005)

• Doudis19

Při prvním setkání s touhle stupiditou, někdy před 10-ti lety, jsem si ještě coby žák prvního stupně základní školy myslel, jak moc není Bazén brutálním a fakt "hustym" hororem. Dnes už můžu s klidem říct, že se jednalo jen o v dětských očích zkreslenou hovadinu. Nemá cenu se pouštět do hlubších rozborů, většina nedostatků tu už byla krutě avšak trefně vržena na pranýř posměchu a co se týče kladů, práci s jejich hledáním si dá snad jen opravdový nadšenec daného žánru.(13.4.2012)

Německá vyvražďovačka točená v libereckém aquaparku s českými herci. Nápad docela dobrej, protože prostředí bazénu se jen tak nevidí. Bohužel scénář špatný. Úvod odehrávající se v Praze navnadí takovou českou atmosféru, ale jakmile k tomu začne hrát teenagerská hudba, už si připadáte jak na nějaký americký střední škole. Je to prostě hybrid, ale já horory můžu, takže si dovolím hodnotit výše než většina uživatelů, protože já se bavil. Navic vidět Lindu Rybovou, jak je masakrována v tobogánu, to se jen tak nevidí. Z chlapských rolí mě určitě zaujal James McAvoy, dnes už to známý americký herec (Wanted). Jojo já určitě viděl horší sračky.(5.6.2010)

• eraserhead666

Hlavní hrdinové jsou tak nechutně odporná banda buržoazních bohatých namyšlených, namachrovaných a vylízaných dětiček, že jsem film vydržel dokoukat jen proto, abych se pokochal jejich smrtí. Celej film jsem vrahovi v masce držel palce, ať je sejme co nejrychleji. Uf, nejhorší herecký výstup Ani Geislerové....(navíc jsem viděl verzi, kde ji dabuje jiná česká herečka, k zblití) Tohle je total brutal sračka ve který za něco stojí snad jen zabití Lindy Rybové a postava Isly Fisher, jinak je to prostě šunt slepující jeden stupidní dialog a nelogickou scénu za druhým/druhou.... Nezachrání to ani české prostředí, ani čeští herci a herečky.... A ta největší idealistická kráva to přežila, sakra..... Ale jako reklama na aquapark by to špatné nebylo.(25.12.2008)

• - Ve scéně, kdy vyjde Svenja (Linda Rybová) z bazénu a jde k tobogánu, má mokré vlasy. Při následné jízdě je má ale suché. (Sufferer)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy 2 dívky a 2 chlapci lezou do větrací šachty, posledního zabije vrah zespoda nožem. Ostatní poté začnou lézt nazpátek, přestože je tunel dost malý na to, aby se obrátili a navíc přešli přes mrtvého. (Pepy)

• - Poté, co je Sára (Kristen Miller) vrahem bodnuta do nohy, plazí se, aby mu utekla. Později, kdy vraha podpálí, jde po schodech a dokonce běží, pričemž noha vypadá v pořádku. (Sufferer)