Bazén

Bazén

Horor / Thriller

Německo, 2001, 89 min

• emo

Prekvapivo to nebola až taká katastrofa ako som čakal. Celkom slušná vyvražďovačka ktorej najväčším negatívom je situovanie v Prahe(a tým dôveryhodnosť celého filmu)a asi najhorší herecký výkon aký som videl=Geislerovej som normálne želal smrť za to ako sa tam opičí! Tak topornú herečku treba pohľadať...(17.9.2004)

Musím říct, že nevím, proč má film tak slabé hodnocení (aktuálně 25%). Ano, je to poměrně klasická teenagerovská vyvražďovačka. Ale co? Sice je ve filmu pár chyb, nedotažených detailů, i herecké výkony mají rezervy. Ale co? Důležitá je atmosféra, která je zde tvořená poměrně brutálními vraždami. Někdo říká, že jsou všechny stejné. Podle mě je tu hned několik typů. 1) Zabodnutí mačety z blízkosti do břicha doprovázeno vzájemným pohledem z očí do očí (i když řes masku). Tento způsob je brutální a přitom z něj cítíte jistou nechutnou intimitu. 2) Útok na citlivé partie-nohy v šatně-které nemáte šanci si ubránit. 3) Smrt zcela z nenadání-šachta. 4) V případě Lindy další typ, kdy dopředu jasně víte, jak skončíte, ale nemůžete nic dělat. Další věc je, že tak jako podvědomně přidávám body i za to, že se film točil u nás a za alespoň malé role čechů, kteří by si v klasické vyvražďovačce, které já mám v podstatě rád, asi jinak vůbec nezahráli, což by byla škoda:-) No prostě, tenhle film není podle mě až tak tupý, že by si zasloužil hodnocení 25%. Jsou tu jiné filmy, s hodnocením okolo 40%, ze kterých je mi nazvracení, jak jsou trapné. Proto mu (demostrativně) dávám o hězdičku víc, než jsem původně chtěl.(24.11.2009)

• venom14

Vážně prvotřídní sračka/horor.Viděl jsem to už dřív,ale dnes bych to nazval "Německou čepelí smrti" a to už je co říct. A velmi humorná je scéna ke konci,kdy se sebou holka švihne do vody jako leklá ryba a celé je to zpomalené s hrdinskou hudbou.Jo,taky u scény,kdy musí proplavat 100 metrů rourou a na půl minuty se zasekne,to jsem se také smál.(27.6.2010)

• zdepapepa

Slasher klasicky krvavý a bohužel i klasicky dementní. Ale některé scény jsou natolik dementní až vás buďto pobaví nebo vám vytvoří doživotní strach z jízdy na tobogánu. Anebo z šaten u bazénů. Celkově je to ale kinematografický omyl a bohužel (nebo naštěstí? přeci jen pohled na naše české holky je fajn, zvlášť na Rybovou a Geislerovou (takové hezké české jméno, že ano?)) Za poslední zmíněné věci taky dávám tu jednu hvězdičku, která má i tak odřené uši.(7.11.2010)

Kašlu na všechny ostatní hodnocení,protože pro mě je Bazén jedním z nej Slasher filmů.Důvod?Poprvé jsem film viděl když mi bylo asi 7-8 a fim mě neskutečně bavil a baví mě i dnes navíc mě se líbí jednoduchá a přesto perfektní maska zabijáka.Je mi jedno jak je film natočený co tam předvádí herci,prostě je to film,kterýmu nemůžu dát špatný hodnocení a popravdě si myslim že na odpad film vůbec neni.Scéna na tobogánu je nezapomenutelná. 88%(30.1.2013)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy 2 dívky a 2 chlapci lezou do větrací šachty, posledního zabije vrah zespoda nožem. Ostatní poté začnou lézt nazpátek, přestože je tunel dost malý na to, aby se obrátili a navíc přešli přes mrtvého. (Pepy)

• - Poté, co je Sára (Kristen Miller) vrahem bodnuta do nohy, plazí se, aby mu utekla. Později, kdy vraha podpálí, jde po schodech a dokonce běží, pričemž noha vypadá v pořádku. (Sufferer)

• - Spoiler: Poté, co ve ventilaci zemře Martin (Jason Liggett), krev výtéká na obou stranách ventilace, přestože je zařízení nakloněno v jednom směru. (Pepy)