Bazén

Swimming Pool - Der Tod feiert mit

Bazén

Horor / Thriller

Německo, 2001, 89 min

Německá vyvražďovačka točená v libereckém aquaparku s českými herci. Nápad docela dobrej, protože prostředí bazénu se jen tak nevidí. Bohužel scénář špatný. Úvod odehrávající se v Praze navnadí takovou českou atmosféru, ale jakmile k tomu začne hrát teenagerská hudba, už si připadáte jak na nějaký americký střední škole. Je to prostě hybrid, ale já horory můžu, takže si dovolím hodnotit výše než většina uživatelů, protože já se bavil. Navic vidět Lindu Rybovou, jak je masakrována v tobogánu, to se jen tak nevidí. Z chlapských rolí mě určitě zaujal James McAvoy, dnes už to známý americký herec (Wanted). Jojo já určitě viděl horší sračky.(5.6.2010)

• Jello Biafra

Ťažko povedať na čo som práve myslel ked som si kedysi tento film napálil na dvd a pozrel. Maximálne ujetá chujovina plná nesympatických hercov. Jediný sympaťák tu bol tak maximálne James McAvoy ale ten vo filme povedal pár slov a zabili ho. A to odhalenie vraha je fakt na facku. Vyhýbajte sa oblúkom tejto srágore.(19.3.2011)

Musím říct, že nevím, proč má film tak slabé hodnocení (aktuálně 25%). Ano, je to poměrně klasická teenagerovská vyvražďovačka. Ale co? Sice je ve filmu pár chyb, nedotažených detailů, i herecké výkony mají rezervy. Ale co? Důležitá je atmosféra, která je zde tvořená poměrně brutálními vraždami. Někdo říká, že jsou všechny stejné. Podle mě je tu hned několik typů. 1) Zabodnutí mačety z blízkosti do břicha doprovázeno vzájemným pohledem z očí do očí (i když řes masku). Tento způsob je brutální a přitom z něj cítíte jistou nechutnou intimitu. 2) Útok na citlivé partie-nohy v šatně-které nemáte šanci si ubránit. 3) Smrt zcela z nenadání-šachta. 4) V případě Lindy další typ, kdy dopředu jasně víte, jak skončíte, ale nemůžete nic dělat. Další věc je, že tak jako podvědomně přidávám body i za to, že se film točil u nás a za alespoň malé role čechů, kteří by si v klasické vyvražďovačce, které já mám v podstatě rád, asi jinak vůbec nezahráli, což by byla škoda:-) No prostě, tenhle film není podle mě až tak tupý, že by si zasloužil hodnocení 25%. Jsou tu jiné filmy, s hodnocením okolo 40%, ze kterých je mi nazvracení, jak jsou trapné. Proto mu (demostrativně) dávám o hězdičku víc, než jsem původně chtěl.(24.11.2009)

• Hadža

No viděl jsem i větší kraviny!!!Ty dvě hvězdičky jsou za tu jízdu tobogánem přímo na mačetu,a že jsem konečne viděl Liberecké vodní centrum,jelikož jsem tam ješte nebyl!Děj je stejný jako u desítek podobných filmu, pokud vám nevadili ,tak by vám neměl vadit ani tento!Parta mladých lidi po maturitě(i když dělali všichni maturitu asi po třicítce!) se jde bavit a objevi se vrah!Jediné co je snad trochu jiné je jen prostředí bazénu!Kdyby do hlavni role alepon obsadili atraktivní herečku,tak bych přihodil ještě jednu!!!(28.2.2006)

• Testament

Děláte si ze mě legraci? Slasher mám rád, ale nemám rád, co už je po x-té znovu a znovu citovány. Jason Vorhees je bůh, o tom nemá cenu diskutovat, i když měl taky občas slabší chvilky. Ale tyhle trapné napodobeniy, to je hnus, hnus, hnus. Každému doporučuji, ať si opatří klidně všech osm dílů "Pátku třináctého", popř. "Halloween" a neztrácí čas s tímhle shitem. Docela jednoduše si dokážu představit puberťáky, co z tohoto filmu tečou blahem. Já ne.(12.7.2009)

• - Ve scéně, kdy vyjde Svenja (Linda Rybová) z bazénu a jde k tobogánu, má mokré vlasy. Při následné jízdě je má ale suché. (Sufferer)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy 2 dívky a 2 chlapci lezou do větrací šachty, posledního zabije vrah zespoda nožem. Ostatní poté začnou lézt nazpátek, přestože je tunel dost malý na to, aby se obrátili a navíc přešli přes mrtvého. (Pepy)

• - Ve scéně, kdy jde Frank (John Hopkins) poprvé vraždit, nasedá do stříbrného auta značky Toyota, v jehož odraze je možné spatřit odraz kamery. (Pepy)