Bazén

Swimming Pool - Der Tod feiert mit

Bazén

Horor / Thriller

Německo, 2001, 89 min

Jeden z tisíce slasherů, jež se vynořil po fenomenálním úspěchu Vřískotu a který více či méně kopíruje své slavnější, o pár let starší a úspěšnější bratříčky... Krve a mrtvol je dostatek, oběti se očekávaně chovají jako hovada, vrah je nevýrazný a absence koziček zamrzí... O příběhu se nemá smysl bavit, závěrečné vysvětlení musel napsat naprostý retard... Účast českých herců samozřejmě potěší, zejména zábavné úmrtí Lindy Rybové... Taková katastrofa, jak vypovídá zdejší hodnocení, to zase není...(10.12.2015)

• eraserhead666

Hlavní hrdinové jsou tak nechutně odporná banda buržoazních bohatých namyšlených, namachrovaných a vylízaných dětiček, že jsem film vydržel dokoukat jen proto, abych se pokochal jejich smrtí. Celej film jsem vrahovi v masce držel palce, ať je sejme co nejrychleji. Uf, nejhorší herecký výstup Ani Geislerové....(navíc jsem viděl verzi, kde ji dabuje jiná česká herečka, k zblití) Tohle je total brutal sračka ve který za něco stojí snad jen zabití Lindy Rybové a postava Isly Fisher, jinak je to prostě šunt slepující jeden stupidní dialog a nelogickou scénu za druhým/druhou.... Nezachrání to ani české prostředí, ani čeští herci a herečky.... A ta největší idealistická kráva to přežila, sakra..... Ale jako reklama na aquapark by to špatné nebylo.(25.12.2008)

• zdenny

Mně filmy o studentech nevadí, naopak je vítám. Jedná se o klasickou béčkovou vyvražďovačku, u které si divák může tipnout, kdo je vrahem a kdo přežije. Mladí atraktivní lidé ve filmu vystupují proto, že dívat se, jak zajíždí nůž mezi nohy staré babky, by nebylo to pravé ořechové. Navíc se film točil u nás... Faktem je, že to nebyla žádná super paráda. Přesto si myslím, že zdejší hodnocení je příliš přísné.(30.7.2011)

• Katarine

Náhodou celkem slušný horor. Taková německo-česká úprava Vřískotu. U některých scének jsem měla nahnáno a dívat se na to v noci sama doma tak to asi nedávám. Některé scény krásně nechutné (drastická smrt Lindy Rybové mě opravdu nemrzela, tu herečku nemám ráda). Popravdě ani já netušila, kdo mi tam pořád chybí a kdo je tím vrahem, protože těch lidí bylo na začátku tolik, že jsem ztrácela přehled kdo je kdo. A co mě fakt pobavilo byla vrahova maska. Jinak mě mrzelo, že zrovna dva nejhezčí chlapi to nepřežili.(24.11.2009)

• zdepapepa

Slasher klasicky krvavý a bohužel i klasicky dementní. Ale některé scény jsou natolik dementní až vás buďto pobaví nebo vám vytvoří doživotní strach z jízdy na tobogánu. Anebo z šaten u bazénů. Celkově je to ale kinematografický omyl a bohužel (nebo naštěstí? přeci jen pohled na naše české holky je fajn, zvlášť na Rybovou a Geislerovou (takové hezké české jméno, že ano?)) Za poslední zmíněné věci taky dávám tu jednu hvězdičku, která má i tak odřené uši.(7.11.2010)

• - Ve scéně, kdy vyjde Svenja (Linda Rybová) z bazénu a jde k tobogánu, má mokré vlasy. Při následné jízdě je má ale suché. (Sufferer)

• - Poté, co je Sára (Kristen Miller) vrahem bodnuta do nohy, plazí se, aby mu utekla. Později, kdy vraha podpálí, jde po schodech a dokonce běží, pričemž noha vypadá v pořádku. (Sufferer)

• - Spoiler: Poté, co ve ventilaci zemře Martin (Jason Liggett), krev výtéká na obou stranách ventilace, přestože je zařízení nakloněno v jednom směru. (Pepy)