Bazén

Bazén

Horor / Thriller

Německo, 2001, 89 min

• zdenny

Mně filmy o studentech nevadí, naopak je vítám. Jedná se o klasickou béčkovou vyvražďovačku, u které si divák může tipnout, kdo je vrahem a kdo přežije. Mladí atraktivní lidé ve filmu vystupují proto, že dívat se, jak zajíždí nůž mezi nohy staré babky, by nebylo to pravé ořechové. Navíc se film točil u nás... Faktem je, že to nebyla žádná super paráda. Přesto si myslím, že zdejší hodnocení je příliš přísné.(30.7.2011)

• Malarkey

Není to vtipný? Německý film s českými herci točený v Libereckém Babylonu? K tomu prostě klasika, která nepřekvapý. Vyvražďovák jako poleno s plochým vrahem až na půdu a s těma nejkurioznějšíma vraždama jaké jen mohou být. Přitom jedna z nich je tak krutá, až z ní člověk může mít strach neustále, přitom to v žádném případě není pravda. Tento film jakoby neexistoval. Jako obvykle. Horor, který příjde, nezaujme, nikde se neobjeví a na povrch se ho snaží prorazit televize v ten správný čas. Tak jak to bývá ale i Bazén patří mezi ty, které se prostě a jednoduše ztratí ve vzduchoprázdnu, protože ani čeští herci nemají snahu hrát v takovéhle hříčce, natočené pomalu na obyčejnou kameru s rozpočtem něco málo přes pár tisíc + zábava při natáčení, kterou si herci v Babylonu určitě užili.(28.10.2007)

• Hrabka

Tento "horor" bych já osobně až tak neodsuzoval. Je jasné, že nedosahuje kvalit většiny filmů ve stejném žánru, ale není to zase tak špatné. Tobogánová scéna je působivá (rozsekaná Linda Rybová - skvěle) a i pokus o útěk z uzavřeného "libereckého Babylonu" a následné rozuzlení je zajímavé. Stejná vyvražďovačka jako ostatní kousky podobného rázu... Má to něco do sebe. 40%(25.12.2007)

Co cekam od slasheru? Krev (splneno), cool vraha (nesplneno), zabavna umrti (splneno nedostatecne), dobre stavene obeti (splneno), absenci nudnych pasazi (splneno), kozy (splneno nedostatecne). Swimming Pool mi tedy vychazi jako prumerna zalezitost, ktera vubec nicim neprekvapi, ale obcas pobavi vice ci mene ocividnou citaci slasheru 90. let. Velkym plusem jsou samozrejmne cesti herci, nejprijemneji mne prekvapil Jan Vlasak, jeho polda je presne takovej, jakej by polda mel byt. No a pak je to samozrejmne Linda Rybova a jeji mnamozni mlasknuti :).(23.2.2005)

• Doudis19

Při prvním setkání s touhle stupiditou, někdy před 10-ti lety, jsem si ještě coby žák prvního stupně základní školy myslel, jak moc není Bazén brutálním a fakt "hustym" hororem. Dnes už můžu s klidem říct, že se jednalo jen o v dětských očích zkreslenou hovadinu. Nemá cenu se pouštět do hlubších rozborů, většina nedostatků tu už byla krutě avšak trefně vržena na pranýř posměchu a co se týče kladů, práci s jejich hledáním si dá snad jen opravdový nadšenec daného žánru.(13.4.2012)

• - Poté, co je Sára (Kristen Miller) vrahem bodnuta do nohy, plazí se, aby mu utekla. Později, kdy vraha podpálí, jde po schodech a dokonce běží, pričemž noha vypadá v pořádku. (Sufferer)

• - Ve scéně, kdy vyjde Svenja (Linda Rybová) z bazénu a jde k tobogánu, má mokré vlasy. Při následné jízdě je má ale suché. (Sufferer)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy 2 dívky a 2 chlapci lezou do větrací šachty, posledního zabije vrah zespoda nožem. Ostatní poté začnou lézt nazpátek, přestože je tunel dost malý na to, aby se obrátili a navíc přešli přes mrtvého. (Pepy)