poster

Okno do hřbitova (TV seriál)

Drama / Mysteriózní / Komedie

Česko, 2011, 5 h 38 min (Minutáž: 13x22 min)

Předloha:

Miloslav Švandrlík (kniha)

Kamera:

David Ployhar

Hrají:

Jiří Ployhar ml., Eva Vrbková, Milena Marcilisová, Rostislav Marek, Miroslav Maršálek, Eva Lesáková, Ondřej Mikulášek, Eva Gorčicová, Jan Grygar, Petr Bláha, Zdeněk Troška, Michael Beran, Matěj Hádek, Martin Havelka, Jana Štvrtecká, Simona Peková, Jana Musilová, Jan Kolařík, Norbert Lichý, Pavel Plešák, Petr Jančařík, Radoslav Šopík, Jiří Pecha, Jiří Vobecký, Jindřich Světnica, Václav Vašák, Jiří Vyorálek, Hana Holišová, Miroslava Součková, Petr Štěpán, Eva Leimbergerová, Stanislav Zindulka, Zdeněk Junák, Karel Mišurec, Josef Jurásek, Karel Janský, Zdeněk Bureš, Dušan Sitek, Erik Pardus, Jaroslav Dufek, Radim Novák, Pavel Zatloukal, Ján Jackuliak, Karel Fuksa, Arnošt Goldflam, Igor Ondříček, Viktor Skála, Zdeněk Černín, Pavel Vacek, Boleslav Polívka, Zuzana Slavíková, Petr Váša, Zdeněk Julina, Ludmila Slancová, Jan Apolenář, Lukáš Hejlík, Milan Němec, Ladislav Kolář, Miroslava Kolářová, Jitka Josková, Aleš Zbořil, Luděk Randár, Martin Vrtáček, Jan Kučera, Pavel Leicman, Ivan Kalina, Jaroslav Kuneš, Jiří Pištěk, Blažena Rýznarová, Pavel Kunert, Vladimír Hauser, Zdeněk Dvořák, Vlastimil Peška, Petr Halberstadt, Martin Sláma, Iveta Austová, Robert Mikluš, Kateřina Liďáková, Milan Horský, René Barteček, Roman Blumaier, Mirka Páralová, Igor Stránský, Eva Daňková, Jarmila Turbová, Lenka Čermáková, Jaroslav Matějka, Sandra Riedlová, Josef Borek, Jan Čuma, Dana Pešková, Jaroslav Fert, Jiří Skovajsa, Šárka Bilíková-Šildová, Petr Pěnkava, Pavel Baďura, Tereza Tomšů, Milan Šindelář, Michal Bumbálek, Alan Novotný, Karel Kobosil, Arnošt Vacula, Ernest Vidlička, František Segrado, Jiří Kniha, Vladimír Krátký, Jan Grundman, Zdeňka Bosáková, Adam Kronek, Jan Mazák, Jiří Ressler, Kateřina Rakovčíková, Martin Cenek, Jan Gottwald, Šárka Bartošová, Tomáš Koubek, Danuše Klichová, Eva Jurůjová, Bedřich Výtisk, Tereza Hořínková, Radim Koráb, Michal Isteník, Jana Fišerová, Gabriela Štefanová, Ladislav Lakomý (vyp.), Dana Hostinská, Barbara Chybová, Kateřina Králová
(další profese)
 • kujon
  **

  Opět bych rád všechny zdejší uživatele upozornit na tento film, neb se tomu mělo tak, že v něm v komparzu hraju já :) Tentokráte navíc spolu s mým autíčkem - hned v prvních okamžicích povídky "Milenka mrtvého" ;] EDIT po shlédnutí: Ač jsem v tom hrál a byl na několik pikosekund vidět v záběru, tak musím zcela po prácu zkonstatovat, že to byla pěkná píčovina. Takže slabé, velmi slabé 2*(21.2.2011)

 • Rodriguez
  ****

  Okno do hřbitova je vcelku solidní novodobý počin české televize. Ano, jednotlivé díly mají své mouchy, ale proč proboha většina registrovaných uživatelů dává nesmylsně po prvních dílech (někteří ani neviděli) hnedle odpad?! To rozum prostě nebere, ale což.....když to člověk vidí v politice, tak zblbne z těch hovad i kdyby nechtěl. U mě zatím slušných 75%.(23.11.2012)

 • honajz

  1. díl: Obraz - ****. Líbilo se mi spojení skutečného malíře se Švandrlíkovým námětem, brněnský producent tohoto seriálu, pan Kravka, mezi hosty na pohřbu, a toho cynika Bolek zahrál taky dobře. Za mne dobře vypointované, i když chvílemi se vedení příběhu trochu rozpadá. --- 2. díl: imbecil - **** Výborně vybrané lokace (i když jsem poznal jen Mikulov) a docela hezká hříčka o převtělování duší a místních bláznech a jednom poctivém poldovi, líbilo.(16.9.2017)

 • rakovnik
  **

  Povídky Miloslava Švandrlíka jsem doslova hltal, protože jsou krátké, vtipné, napínavé, se skvělými pointami. Není tomu tak bohužel při jejich zfilmování. Největší díl neúspěchu u mě vytváří tragické výkony hlavních postav, které spíše jakoby odvykládají text a vůbec nehrají. Práce režiséra je tedy doslova odfláknutá. V kontrastu s tím mě potěšila alespoň výborná práce kameramanů. Pokud toto obsazení je elita brněnských (moravských) herců, tak jsou na tom naši moravští přátelé dost bledě. Bez šťávy, bez všeho, co mají povídky pana Švandrlíka.(8.12.2012)

 • Kimon
  ***

  Tak se mi zdá, že někteří uživatelé ČSFD se zde cíleně přihlašují a hodnotí jen a jen proto, aby shodili v podstatě celou českou TV filmovou produkci za každou cenu. Přitom mnohdy ani nepočkají na více dílů a hnedle "vysoce odborně" hodnotí. Cyklus příběhů z brněnského studia ČT mi připadá nevšední a zajímavý. Na zajímavosti jistě přidává i celá řada neokoukaných hereckých tváří. Jistě i podle mého názoru je divácká přitažlivost jednotlivých příběhů nevyvážená, to však neznamená, že paušálně odsoudím vše. Mě připadá tento seriál minipovídek docela příjemně koukatelný, a když hodnotím třemi hvězdami, tak dávám najevo průměr, nikoliv propadák.(9.10.2012)

 • - První dva příběhy „Árie“ a „Imbecil“, jejichž kameramanem je David Ployhar a vedoucím produkce Radovan Kramář, se natáčely od 20. dubna do 4. května 2010 v Újezdě u Brna a v Bílovicích nad Svitavou, respektive v Mikulově, Pavlově a v Hustopečích. Zbylé části se natáčely během července a srpna opět v Brně a na jižní Moravě. V epizodě „Vzkaz od nebožky“ bydlí bezdomovec Ostřihoň (Arnošt Golgflam) v ruinách fotbalového stadionu Za Lužánkami. Jeho "lůžko" se pak nachází přímo vchodu do kabin fotbalistů. (Elwanelyn)

 • - Scenáristi Dušan Kukal a Martin Bezouška písali scenár aj k seriálu Draculův švagr (1996), ktorý bol tiež na motívy poviedok od Miloslava Švandrlíka. (Jello Biafra)

 • - Většina scénářů čítá až sedm verzí. [Zdroj: Česká televize] (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace