Reklama

Reklama

Okno do hřbitova

(seriál)
Drama / Mysteriózní / Komedie
Česko, 2011, 5 h 38 min (Minutáž: 26 min)

Předloha:

Miloslav Švandrlík (kniha)

Kamera:

David Ployhar

Hrají:

Jiří Ployhar ml., Eva Vrbková, Milena Marcilisová, Rostislav Marek, Miloslav Maršálek, Eva Lesáková, Ondřej Mikulášek, Eva Gorčicová, Jan Grygar, Petr Bláha Nejedlý, Zdeněk Troška, Michael Beran (více)
(další profese)

Epizody(13)

Cyklus zajímavých příběhů ze současnosti pod názvem Okno do hřbitova je projekt Centra dramatických pořadů brněnského studia České televize. Původní povídky napsal nedávno zesnulý spisovatel Miloslav Švandrlík. Drobné příběhy obsahující tajemství, někdy vyvolávající i hrůzu, ale vždy s nádechem humoru, inspirovaly zkušené filmové scenáristy Martina Bezoušku a Dušana Kukala k vytvoření povídkového cyklu. (Česká televize)

(více)

Recenze (45)

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Okno do hřbitova je vcelku solidní novodobý počin české televize. Ano, jednotlivé díly mají své mouchy, ale proč proboha většina registrovaných uživatelů dává nesmylsně po prvních dílech (někteří ani neviděli) hnedle odpad?! To rozum prostě nebere, ale což.....když to člověk vidí v politice, tak zblbne z těch hovad i kdyby nechtěl. U mě zatím slušných 75%. ()

Kimon 

všechny recenze uživatele

Tak se mi zdá, že někteří uživatelé ČSFD se zde cíleně přihlašují a hodnotí jen a jen proto, aby shodili v podstatě celou českou TV filmovou produkci za každou cenu. Přitom mnohdy ani nepočkají na více dílů a hnedle "vysoce odborně" hodnotí. Cyklus příběhů z brněnského studia ČT mi připadá nevšední a zajímavý. Na zajímavosti jistě přidává i celá řada neokoukaných hereckých tváří. Jistě i podle mého názoru je divácká přitažlivost jednotlivých příběhů nevyvážená, to však neznamená, že paušálně odsoudím vše. Mě připadá tento seriál minipovídek docela příjemně koukatelný, a když hodnotím třemi hvězdami, tak dávám najevo průměr, nikoliv propadák. ()

Reklama

Jello Biafra 

všechny recenze uživatele

Mám rád hororové poviedky pána Švandrlíka a čítal som všetky, ktoré kedy napísal, ale z tohto seriálu som dosť sklamaný. Tie chabé herecké výkony a dieravý scénár by sa snáď dali prehrýzť keby sa jednotlivé poviedky držali svojich predlôh. Už len treba "Králíci se nedočkali", "Vzkaz od nebožky" či "Filmová zkouška" sa predlohy vôbec nedržia a takto by som mohol pokračovať. Jednotlivé epizódy v rámci akejsi pochybnej atraktivity prekrúcajú predlohu naruby. Pre mňa je tento seriál premárnená šanca. ()

Idée_fixe 

všechny recenze uživatele

Mé dojmy po první povídce: Brněnské divadelní herce mám velmi ráda (až na ty nové, to by však bylo na jiné a dlouhé povídání), docela i ponuré příběhy, takže jsem se na seriál fakt těšila. O to větší pak bylo mé zklamání. Musím souhlasit s Bluntmanem - vypadalo to, jako by herci hráli v divaldle, nikoliv ve filmu (pravda - mohl to být záměr, to ale nic nemění na tom, že to k tomu příliš nesedělo). Zuzana Slavíková bývala v Mahenově divadle skvělá, než začala uvádět tu pitomou soutěž, pak se hrozně změnila, přišlo mi, "jako by pak v tom duchu pokračovala i na divadle" - a není to jen můj osobní názor, v tom se shodla i řada mých blízkých. A propo - některé brněnské herce jsem viděla i v "normálních filmech", kde hráli naprosto přirozeně. Takže fakt nechápu. Námět zajímavý, ovšem celkem klišé a hlavně - divně zpracovaný (to bych u tohoto režiséra fakt nečekala), hudba otřesná (sama od sebe, navíc k tomuto se absolutně nehodící). A celkově to bylo takové prkenné, "tak nějak divné". Ovšem zdůrazňuji - to vše soudím (zatím) jen po prvním dílu (povídce), třeba mne ty další překvapí, uvidíme. Dám tomu určitě ještě šanci, už jen kvůli "mému" Brnu a mým (již od dětství) oblíbeným Brňákům. ;-) ............................................................. Po shlédnutí dalších 2 povídek uznávám, že už to bylo o facku lepší, leč zatím zůstávám s hodnocením u jedné hvězdy. Příběhy mne vůbec nijak neoslovily. Uvidíme, co se bude dít dál. ()

kujon 

všechny recenze uživatele

Opět bych rád všechny zdejší uživatele upozornit na tento film, neb se tomu mělo tak, že v něm v komparzu hraju já :) Tentokráte navíc spolu s mým autíčkem - hned v prvních okamžicích povídky "Milenka mrtvého" ;] EDIT po shlédnutí: Ač jsem v tom hrál a byl na několik pikosekund vidět v záběru, tak musím zcela po prácu zkonstatovat, že to byla pěkná píčovina. Takže slabé, velmi slabé 2* ()

Galerie (44)

Zajímavosti (3)

  • Scenáristi Dušan Kukal a Martin Bezouška písali scenár aj k seriálu Draculův švagr (1996), ktorý bol tiež na motívy poviedok od Miloslava Švandrlíka. (Jello Biafra)
  • Většina scénářů čítá až sedm verzí. [Zdroj: Česká televize] (hippyman)
  • První dva příběhy „Árie“ a „Imbecil“, jejichž kameramanem je David Ployhar a vedoucím produkce Radovan Kramář, se natáčely od 20. dubna do 4. května 2010 v Újezdě u Brna a v Bílovicích nad Svitavou, respektive v Mikulově, Pavlově a v Hustopečích. Zbylé části se natáčely během července a srpna opět v Brně a na jižní Moravě. V epizodě „Vzkaz od nebožky“ bydlí bezdomovec Ostřihoň (Arnošt Golgflam) v ruinách fotbalového stadionu Za Lužánkami. Jeho "lůžko" se pak nachází přímo vchodu do kabin fotbalistů. (ČSFD)

Související novinky

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Skromný český televizní píseček se dočká zanedlouho dalšího boje o sledovanost, především na poli komerčních seriálů. Dvě nejsilnější komerční televize vsadily na školní prostředí (TV Nova seriálem… (více)

Brno na týden ožije festivalem Cinema Mundi

Brno na týden ožije festivalem Cinema Mundi

16.02.2011

Přemýšlíte, co s načatým březnovým večerem? Chcete si rozšířit své obzory, potkat se se zajímavými lidmi a načerpat atmosféru různých koutů světa? Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi představí… (více)

Reklama

Reklama