Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

Kaka

Je vidět, že tvůrci tohoto snímku se jednak vyznají v policejní práci, protože celek působí nebývale autenticky a jednak mají cit pro zachycení syrovosti současného světa - resp. kriminality v USA. Když pominu rozostřenou digitální kameru a "live shooting", což už samo o sobě je autentické až za roh, tak tvrdost, s jakou tvůrci ukazují zdánlivě obyčejné dny policejního departmentu, je neskutečná a nečekaná. Cílová katarze se dostavuje tak akorát, bez zbytečného sentimentu a patosu. Úsporný a rychlý film, který přesně ví co chce říci a jak. Není to pro slabé povahy a čekejte nefilmovou, živočišnou věc. ()

Spiker01

Tak to bylo silný.Skoro v každý větě fucking a nějaký ten joke. Příběh dvou poldů z LAPD, nutno říct, že kromě posledních 20ti minut značně idealizovaný, který Ayer vykreslil pomocí roztřesené kamery. A teď si nedělám srandu. Režisérské pojetí "nenucených" minikamer na uniformách sice nejprve může dost kazit zážitek, ale jakmile si zvyknete, pochopíte, že jste vlastně vtaženi doprostřed děje. Film nemá ani dvě hodiny, ale ani tento fakt nezaručuje, že se nezačnete nudit, což se ale v mém případě rozhodně nestalo. Užíval jsem si každou scénu. A ten konec? Ten k tomu patří! Kdekomu může připadat hloupý nebo nevkusný, ale mě se líbí. A líbí se mi lhavně z toho důvodu, že je na něm cítit, že takhle to prostě režisér chtěl...90% ()

Krouťák

Patrola přináší (alespoň mně) něco odlišného, než sliboval trailer. Roztřesená kamera zpočátku diváka spíše rozptyluje, ale s každou další (vizuálně i dialogově vymazlenou minutou), zapomínáme, co že nám to vlastně v prvních momentech vadilo. Nicméně i tak se jedná o kvalitně zpracovanou - police - drámu a jakožto fanouška tohoto žánru mě Ayer určitě neurazil, ba naopak. S ohledem na jeho předchozí tvorbu na mně jeho End of watch zanechalo zatím nejsilnější (emocionální) stopu a beze studu přiznávám v samotném závěru vlhké oči - 90%. ()

castor

Nejlepší film posledních měsíců!! Hloubka a silný příběh nechť jdou stranou. To, co neměly předešlé snímky Davida Ayera Harsh Times a Street Kings, tedy atmosféru a koule, má End of Watch měrou vrchovatou. V obou předešlých filmech sice nabídl několik skvostných akčních scén, snažil se být za každou cenu ultradrsnej a vulgární, ale moc to nefungovalo. Tentokrát je to jiné. Ayer láká a vnadí natolik, že divák by chtěl ve společnosti policajtů Briana a Mika strávit klidně další hodinku času. Neskutečně adrenalinem nadopované momenty překrývají i fakt, že snímek je závislý na své formě a že pozapomněl příběh. Jeho absence ale Ayerově snímku neškodí. Parťáci prostě tu vynesou děti z hořícího domu, tam zase objeví doupě obchodníků s bílým masem a naneštěstí pro ně píchnou do mexikánského vosího hnízda. Mezitím si stačí netriviálně popovídat o životě, vztazích, jeden se ožení, druhý se dočká potomka. Tenhle kaleidoskop vzrušivých výjezdů se může někomu zajídat, jiní budou pokyvovat, jak tvůrci donutí diváka sledovat dva velmi dobře napsané a zahrané policejní „puberťáky“ s takovým zaujetím. Zkrátka se oba snaží ve čtvrti, kde každý druhý má za pasem bouchačku, přežít a udržovat jakýs takýs pořádek. Heroizace policejní práce mi nevadila, vtažení do akce v ulicích plných feťáků, kurev, násilníků a primitivů mě naopak pohltilo. Tvůrci si pomáhají neobvyklým stylem snímáním (něco jako videohra nebo reality-show), překvapivě nerušivým, a i když nejsem fanda ruční kamery nebo point-of-view snímání, tady dávám oba palce nahoru. Díky tomu je tenhle akční thriller rychlý, neokoukaný, intenzivní a až na americké finále nekompromisní. A Anna Kendrick je opět neuvěřitelně rozkošná!! Jedno z nejlepších policejních dramat vůbec!! ()

viperblade

Když jsem viděl trailer na tento film, tak, nevím proč, jsem mu moc nevěřil. Nevěřil jsem, že to bude tak dobré, abych na to musel jít do kina, tak jsem si počkal a zhlédl film doma. Musím říct, že jsem rád, že jsem se spletl. End of Watch je naprosto parádní film, kde se kombinuje ruční kamera s normální, takže chvílemi máte pocit, že nesledujete film, ale dokument. Navíc Gyllenhaal a Peña jsou jedni z nejsehranějších parťáků, co jsem kdy viděl. Ta chemie mezi nimi je opravdová a člověk jim doslova žere i s navijákem fakt, že už spolu pár let slouží u policie. Do toho všeho Anna Kendrick (moje velká slabost) a odzbrojující závěr. V takovýhle chvílích jsem rád, že nemám vždy pravdu, a že jsem tomuto filmu křivdil. 100 %. ()

*CARNIFEX*

Dvaja policajti v uliciach L.A neustále v ohrození života. Postupne gradujúci príbeh kolegov z ktorých sa časom stávajú najlepší priatelia. Od prvého zákroku zvesenia mačky zo stromu až po objavenie 30tich odseknutých hláv v starom feťáckom dome. Nemôžem povedať, že by ma tento film nebavil, alebo, že by bol zle natočený - to ani náhodou! Ale čo ozaj nemám rád je, keď sa niekto za každú cenu snaží natočiť realistický film, no v záverečných minútach (a nie len v závere), to tak prepískne, že človeku z huby vypadne aj ten posledný hnilý zub. 3 retardi z AK-1 tky, ktorá je snáď jedna z najpresnejších zbraní vôbec!!, zo vzdialenosti hádam 5 metrov netrafia dvoch chlapov bežiacich za sebou, ale zato vysielačku 2x5 cm odpália na "prvý" šup. Záverečné prežitie hodné X-manov ma už úplne dorazilo. Suma sumárom, vzhľadom k úvodnému nastoleniu vysokého štandardu, v závere, obrovský pokles a sklamanie. Pre tento krát mr. David Ayer - NE, TUDY CESTA NEVEDE. ()

CANNIBAL

Nebylo to přímo ono. Konec jsem si představoval úplně jinak. Měl být správně mnohem temnější, drsnější a černější, než jak ho tvůrci předkládají. A v určitém momentu filmu, jsem nepochopil, proč od pachatelů nepřezbrojili na silnější zbraň. ()

D.Moore

Místy zábava, místy nuda, místy jalová romantika a závěr tak "silný", že jsem ho málem nevydržel. Navíc jsem celou dobu musel přemýšlet nad tím, jak a proč je Patrola natočená - zprvu se zdálo, že celý film uvidím prostřednictvím kamer jeho hlavních hrdinů, jenže k nim se pak přidaly kamery gangsterů a dalších, no a aby těch roztřesených záběrů nebylo málo, hrála si po chvíli na home video i opravdová filmová kamera. Snaze o autentičnost to dalo na frak. ()

kulyk

Zkouším podumat, zda šlo spíše o náborku k emerickým ostrým hošům, nebo o varování před jejich profesí. Každopádně - podáno to bylo pěknou formou. Vznik scénáře bych si představoval asi tak, že nějaký písmák přeblafnul operátora místní zásahovky a ten mu za odměnu vyblil všechny zajímavé storky z posledních dvaceti let. Rejža vše volně pospojoval a Gyllenhaal se snažil vypadat ještě úchylněji, než je u něj běžné. A na závěr frknul dramaturg i dojemnou chvilku.....mně se to líbilo. ()

Spooner

Výborná sonda do tvrdého života policajtů v L.A., přesně tak autentická a nekompromisní, jak byste od Davida Ayera čekali. Digitální kamera mě sice v některých chvílích spíše štvala, jinak ale není moc co vytknout. Režie má správně pomalé tempo a výborní Gyllenhaal s Peňou přesně vystihli to parťáctví až za hrob, na kterém stojí celý film. A ta akce je vzhledem k mizivému rozpočtu také hodně fajn. ()

Wacoslav1 odpad!

Tak jsem zase jednou slusne naletel teda na uvod abych nehral zbytecne prekvapenyho musim rict ze uz podle traileru jsem cuchal slusnej pruser ale pak jsem si zase rekl kurva kdyz to ma 81% tak to snad tak hrozny nebude ale chyba lavky nehodlam ted resit tu dementni kameru o ty uz toho bylo napsano az dost bohuzel tady se nepovedlo lautr vubec nic celej tan pribeh kterej bych ani pribehem nenazyval je to jenom stupidni reklama na hrdinsky Americky policajty mne totalne nebavil ty dva kokotsky hlavni hrdinove byly fakt ultratrapny furt jenom fuckovali kydali jiny sracky hrali si na hrdiny a mysleli si snad ze sou nejvic cool nebo co a z toho se mam jako podelat? vubec nic jako ztotozneni se z jejich osudem tu absolutne nefunguje a do deje to nevtahne uz vubec akce je zalostne malo a kdyz uz se nejaka najde tak ji zabije ta otresna rozklepana kamera diky ni neni videt ani prd tak a ted bacha SPOILER na konec kdyby ty dva kriplove na konci oba chcipli tak bych mozna dal i 1* ale zel bohu sejmou jen jednoho z nich a ten druhy pak stka na pohrbu a je chudak tak rozhozenej ze ze sebe nevypravi kloudne slovo no to je dojak jako prase! Amici zamackli slzu a Wacoslav 1 vypnul svuj prehravac po zabitych 100 minutach zivota jasnej ODPAD! a propadak roku ()

Davies182

Hlavně furt dělej to, co dělat máš, Ayere! Kulervoucí jízda! Nejvíc mě f*ckuje, že to u nás zase nevyjde na blůčku. ()

petero

David Ayer má aj komplexnejšie filmy, no aj napriek tomu sa mi Patrola veľmi pozdávala. Súčasný trend snímania ručnou kamerou nie je našťastie vôbec rušivý a ani mi v priebehu sledovania neprišiel vôbec nelogický ako sa mi to v prípade podobne točených snímkov stáva. Takže pre Ayera ďalší slušný zárez a už sa náramne teším na Ten so Schwarzeneggerom. ()

gogo76

Tú sekanú ručnú kameru som neočakával, na druhej strane filmu dodala vierohodnosť i pocit, že ste pri zásahoch spolu s nimi. Ústredná dvojka bola zvolená veľmi dobre, je vidno, že si to užívali, hlavne v záverečnej scéne, kde som sa s nimi schuti zasmial i ja. Malý problém som mal stým, že ani po 70-tich minútach sa stále príbeh vlastne nerozbehol, stále sme iba svedkami väčších či menších zásahov a keď už konečne nejaká zápletka prišla, tak sa mi zdala trochu povrchná a narýchlo. Možno to bol dôvod. Keď si na vás niekto sadne a netušíte to, tak sa to zvrtne raz-dva. Záver je bezpochyby silný a film ako celok slušná pocta práci policajtov, ktorí v tých najhorších štvrtiach riskujú svoje životy. Je fajn, že režisér do filmu zamiešal i súkromný život ústrednej dvojky, pretože to film obohatilo a nie sme svedkami len a len policajnej práce. ++++++++++++ Možný spoiler. Vadili mi iba dva detaily, ktoré pri tak realistickom zobrazení vo filme trochu zamrzia. Ťažko uveriť, že sa obaja takmer bez škrabanca dokázali vyhnúť 3-4 samopalom, navyše AK-47 je silná zbraň a nemal by problém prevŕtať i dve tela prilepené na sebe...80% ()

Xmilden

David Ayer dlouho nebyl v Jížním Los Angeles a tak se "překvapivě" vydal opět na tato místa, kde policie vykonává práci o které se českým ozbrojeným pořádkovým složkám může leda tak zdát. Pomocí ruční kamery má navíc Patrola neuvěřitelně autentický náboj. Divák v těch přestřelkách opravdu je, stejně jako při vykopnutí dveří nebo při zatýkání. Spokojeně pokyvuji hlavou. Ústřední duo strážníků k sobě pasuje jako tetování k Mexikáncům. 75% ()

Real Tom Hardy

"I AM FATE WITH A BADGE AND A GUN." --------- Vizuálna pocta pre Los Angeles a drsný pohľad na jeho južnú stranu, prirodzene bez servítky. POV dodáva celému snímku autenticitu a konverzačná improvizácia hlavného dua realičnosť umocňuje. Nemôžem dať menej ako päť hviezd, keďže South Central je môj druhý domov, a to doslova. ()

cheyene

Dechberoucí podívaná, která se dokáže dostat pěkně pod kůži. Brzy si zvyknete na hlavní dvojici a prožíváte s nimi jejich případy z profesního a příhody z osobního života. Některé scény vám zvýší tepovou frekvenci, některé vás pobaví, jiné dojmou. Patrola je vyváženým snímkem, v němž není nouze o strhující akci, napětí, romantiku a skvělé herecké výkony, přičemž děj není v žádném případě nudný! Vynikající soundtrack skvěle dotváří atmosféru daných scén a perfektní kamera dodává na realističnosti celému filmu. Emotivní závěr je jasným důvodem k plnému počtu hvězdiček. ()

Fiftis

Ayer sa zameral na podrobné zachytenie života ústrednej dvojky. Sleduje ich v akcii i v civile a neustále sa snaží ukázať, ako sa vytvára a pestuje nerozlučné puto dvoch kolegov, ktorí v jednej hodine riskujú život a potom utekajú za svojimi rodinami. V dramatickej rovine je Patrola prirodzená a tlačí vpred osobné príbehy, vedľajšie postavy, vybudované zázemie postáv a nezabúda na otázku morálky, ktorú profesia prináša. Akčná časť Patroly má natočené skutočne sugestívne scény, kde sa to len hemží vybranými anglickými slovami po Fuck či Shit a začne lietať olovo. To už je poriadna napínavá akcia, kde jednotlivé prestrelky nevyzerajú často ako týždne plánované misie, ale sú dostatočne uveriteľné a naplno vám načrtnú, ako sa taká denná akcia v uliciach LA môže odohrať. Celé dianie je posilnené výbornými hereckými výkonmi. Jake Gyllenhall podáva jeden z najlepších a najsústredenejších výkonov. Čo je najpodstatnejšie, výnimočne funguje súhra hlavnej dvojice. Vzácnosť ich fungovania povýši film na vysoké hodnotenia. ()

Shakers

David Ayer neopúšťa smrad kriminálu a aj tento krát v ňom zostáva. Po hitoch ako Training Day alebo Street Kings, Ayer svoj štýl nemení a používa rovnakú šablónku, no perfektne zrežírovanu. Ayer v Street Kings ukázal, že post režiséra zvláda bez problémov a tu je réžia opäť prvotriedna. Atmosféra a napätie filmu je fakt perfektné a v tomto žánre sa nájde len zopár výnimiek, ktoré by sa mohli pochváliť takou atmosférou. Herecky je to skvelo obsadené, kamera je prekvapivo dobrá a záver je skutočne perfektný. Jediné čo mi tu chýba, je len absencia nejakého lepšieho príbehu. 90% - 5* ()

lamps

Do jaké míry vystihl Ayer skutečnou realitu a pracovní život policisty v LA, bohužel nemůžu osobně posoudit. Ale protože lidé jsou, jak všichni dobře víme, nevychovaný dobytek a rušné americké metropole smrdí hříchem rozhodně nesčetněkrát více než naše české zapadákovy, uznávám tuhle stylově nasnímanou a bravurně zahranou vizi "špatného světa" jako filmařsky hodnotnou a kulturně vzdělávací. Ono takhle srdnatě a otevřeně vysypat do světa největší společenský odpad v úžasných Spojených státech, to se hlavně v poslední době určitě cení. 80% ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)