Percy Jackson, Annabeth, Luke, Grove a Thalia jsou pronásledování kyklopy a běží lesem do tábora polokrevných, aby si zachránili život. Thalia se rozhodne s netvory bojovat, aby svým přátelům umožnila útěk. Bohužel je v souboji zabita. Její otec, bůh Zeus, ale najde způsob, jak by mohla žít dál. způsob, jak by mohli žít všichni polobozi. Dá jim dar, který zajistí, že nikdo z nich už nezemře. Promění Thalii v borovici, která zajistí neviditelnou ochrannou bariéru kolem tábora. Po nějaké době se do tábora dostane i kyklop Tyson, který je nevlastním bratrem Percyho, mají společného otce Poseidona. Percy ani jeho přátelé nejsou z Tysonovy přítomnosti zrovna nadšení. Když však kolchidský býk prorazí ochrannou bariéru a ohrozí všechny v táboře, Tyson se zachová velmi statečně. Zjistí se, že někdo otrávil strom, a tím pustil býka do tábora. Byl to Luke Castellan, syn boha Herma. Má vztek na celý svět a chce tábor vyhladit... Percy se od delfské věštkyně dozví o příběhu z minulosti. Tři synové zlého Krona otce zabili a jeho ostatky svrhli do hlubin Tartaru. Ale Kronovi je souzeno, aby povstal a pomstil se Olympu i celému světu. Dále hovoří o proroctví, ve kterém má polobožský potomek jednoho z nich Krona přemoci, nebo také přinést zkázu, a to za pomoci zlatého rouna. Toto proroctví se jistě týká Percyho... Zlaté rouno je v Moři nestvůr, kterému lidé říkají Bermudský trojúhelník. Annabeth zjistí, že zlaté rouno by mohlo zachránit i strom, a tím znovu obnovit ochrannou bariéru kolem tábora. Nebyl to však Percy, kdo byl vybrán, aby se vydal hledat zlaté rouno, nýbrž jeho věčná rivalka Clarissa. Percy, Annabeth a Grover se rozhodnou také opustit tábor a vydat se hledat zlaté rouno na vlastní pěst a k jejich nelibosti se k nim přidá i Tyson. Navíc se dozvědí, že Luke už je také na cestě do Moře nestvůr. Našel ostatky Krona a chce ho s pomocí zlatého rouna zase oživit. To se nesmí stát, protože Kronos by zničil celý svět... (TV Prima)

Radek273

Čitelný děj, který navíc narozdíl od jedničky vůbec neupoutával pozornost. Efekty vše nezachrání a v tomto případě se to opět potvrdilo. ()

Ace.A.T.L.

Slabší než jednička a mnohem víc zbytečných slátanin, než v jedničce. Ale pořád to má jistý tempo, jistej směr a pořád je to dobrodrůžo. Je škoda toho posunu spíš dolu, než aby se to poučilo z jedničky a napravilo to chyby. Ale co už. Za mě 2* a ještě pořád DOPORUČUJU(alespoň jako dvojku zhlídnout) ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

swenyx

Pokračování teda nic moc, na to jak mě 1. díl vždy bavil, tak tohle je oproti tomu odpad. Vše se tak nějak točí kolem novýho bráchy Percyho a zapomíná se na ostatní postavy jako Grower či Annabeth. Hlavní zápletka taky dost nudná, hlavně i kvuli tomu že tu není moment překvapení, od začátku bylo jasný co musí pro obnovení bariéry udělat. ()

Vsacan

Ted jsem došel z kina a jsem zpokojen. Ikdyž ukázky na film zdělili zkoro vše důležite co se za tu dobu tam stalo, tak jsem se nakonec pobavil a místama zažil překvapení a zajímavé zcénky. Zcela nesouhlasím s názorem, že je to film pouze pro puberťáky. Je to prostě rodinný/dobrodružný film. ()

MP115

Viděl jsem a už se více nepodívám, efekty pěkné, prostě pohádka pro děti, ale pokud to bude někdo porovnávat s knihou tak je to strašná tragédie. Scénář je tady strašně nedodělaný, příběh je nezáživný, postavy opravdu neví co mají dělat, atd.. ()

Terminator666

Myslím, že se jedná o pěkný film. Je zde spousta vtipu, zajímavých efektů a zajímavý děj. Jen je trošku škoda, že děj snímku působí místy nedodělaně a odfláknutě. Hudba ne vždy správně podkresluje děj filmu, a to nemluvím o některých napínavých momentech, které by se dali zpracovat lépe. Dle mého názoru by na dalším pokračování měli pracovat tvůrci prvního dílu, jinak to bude katastrofa. I tak myslím, že tento snímek rozhodně stojí za pozornost. Doporučil bych ho všem, kteří hledají nenáročnou akční zábavu. ()

shinlove

Přemýšlel jsem, jestli neubrat jednu hvězdu, když jsem dal prvnímu dílu 3. Když pominu pubertální a předpubertální mládež v kině, která mě otravovala, tak film samotný byl takovou větší snahou o efektivní podívanou pro mladé, který se zase tolik nepovedl. Myslím si, že práce u PC měla být lepší minimálně v sekvenci s vodním drakem (nebo co to bylo :) ), kdy si myslím, že už Letopisy Narnie měly propracovanější efekty. Ale zpět k Percymu-nevím, jestli je ostříhaný sám herec, nebo jej ostříhali scénáristé, aby vypadal starší oproti prvnímu dílu, ale myslím, že vypadal spíše na 25 než aby měl hrát náctiletého... Jsem zvědavý, kolik let bude Percymu ve filmu Kletba Titánů za 2 roky, kdy už L.L, který ho hraje bude mít 23 let. Ale nic to nemění na tom, že současný kurz, nebo vývoj této série mi nesedí a doufám, že další díly budou poutavější i pro dospělé, nejen pro náctileté. Myslím, že je to tak na 40%, ale za vtip o Hermésovi a kurýrní službě dávám 3* ()

mentos.

Ach jo, a já se na to celkem těšil. Vím, že první díl nebyl bůhví jakým super filmem, ale já se tenkrát celkem bavil a tak jsem věřil, že druhý díl bude také fajn, ale nebyl. Už mi přijde, že všechny podobné filmy se točí podle úplně stejného schématu, vždy se liší jen více či méně zajímavým námětem- pár dětí cestuje skříní mezi zeměmi (Letopisy Narnie); chlapec najde dračí vejce (Eragon); muž po smrti bojuje s dalšími rozhodně neživými stvůrami (R.I.P.D.- URNA); malý sirotek zjistí, že je čaroděj (Harry Potter- ale rozhodně jeden z těch lepších); a mohl bych pokračovat, kromě své vlastní malé zvláštnosti jsou prostě (skoro) všechny tyhle teenagerské blbiny na jedno brdo. ()

T600

Jako člověk, který četl vcelku dobrou a smysluplnou ba i dokonce čtivou knihu, tak mohu potvrdit, že tento film byl naprostým opakem. Byl špatný, nesmyslný a nekoukatelný hned z několika důvodů. Prvotním důvodem, proč se v mých očích stal film takovým propadákem je, že byl úplně jiný než knížka, kterou jsem četla. Dále byly herecké výkony dost ubohé a ráda bych zde zmínila můj údiv nad tím, jak mohl malý polobůžek, který si jinak pomalu nedokáže zavázat tkaničku, zabít Krona za pár vteřin (v knize to bylo alespoň na pár stránek). Nevím, jestli se někdo snažil tento film udělat alespoň trochu zábavným, každopádně se mu to vůbec nepovedlo - vtipy byly až neuvěřitelným způsobem ubohé. Ani efekty nebyly nic moc, o scénáři se ani víc rozepisovat nebudu, hudba byla naprosto neemotivní (což alespoň v mých očích dělá hodně) a vynechali tolik částí, že to snad ani nebylo natočeno podle předlohy. Neviděla jsem ještě film od tohoto režiséra, každopádně tento film byl tak strašný, že doufám aby už další ani netočil. Tohle budu rozdýchávat dlouho a myslím že skončím se sledováním filmů podle knih, abych si tu svou fantazii a potěšení z knížek nezkazila. ()

Marlo

První díl totohle pokusu navázat na úspěch filmů o Harry Potterovi se mi podařilo dokoukat na počtvrté jelikož to bylo vážně nepovedené at co se týče scénáře, castingu či provedení, ale dával jsem tomu šanci z jediného důvodu a to byl režisér který zatím stál, tedy Chris Columbus který první dva díly o malém čarodějovy s bleskem na čele zvládl perfektně a Sám doma je pro mě pořád nejlepší vánoční komedie. Hledal jsem důvod proč dát šanci druhému dílu a nakonec jsem si to pustil jen proto abych viděl zda jiný režisér zvládně něco s čímš si nedokázal poradit Chris C.. Takže jak to dopadlo? No skoro na chlup stejně akorát tady mě to více bavilo a dokoukal jsem to na podruhé :) Dětem ale lze rozhodně doporučit. ()

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (více)