Percy Jackson, Annabeth, Luke, Grove a Thalia jsou pronásledování kyklopy a běží lesem do tábora polokrevných, aby si zachránili život. Thalia se rozhodne s netvory bojovat, aby svým přátelům umožnila útěk. Bohužel je v souboji zabita. Její otec, bůh Zeus, ale najde způsob, jak by mohla žít dál. způsob, jak by mohli žít všichni polobozi. Dá jim dar, který zajistí, že nikdo z nich už nezemře. Promění Thalii v borovici, která zajistí neviditelnou ochrannou bariéru kolem tábora. Po nějaké době se do tábora dostane i kyklop Tyson, který je nevlastním bratrem Percyho, mají společného otce Poseidona. Percy ani jeho přátelé nejsou z Tysonovy přítomnosti zrovna nadšení. Když však kolchidský býk prorazí ochrannou bariéru a ohrozí všechny v táboře, Tyson se zachová velmi statečně. Zjistí se, že někdo otrávil strom, a tím pustil býka do tábora. Byl to Luke Castellan, syn boha Herma. Má vztek na celý svět a chce tábor vyhladit... Percy se od delfské věštkyně dozví o příběhu z minulosti. Tři synové zlého Krona otce zabili a jeho ostatky svrhli do hlubin Tartaru. Ale Kronovi je souzeno, aby povstal a pomstil se Olympu i celému světu. Dále hovoří o proroctví, ve kterém má polobožský potomek jednoho z nich Krona přemoci, nebo také přinést zkázu, a to za pomoci zlatého rouna. Toto proroctví se jistě týká Percyho... Zlaté rouno je v Moři nestvůr, kterému lidé říkají Bermudský trojúhelník. Annabeth zjistí, že zlaté rouno by mohlo zachránit i strom, a tím znovu obnovit ochrannou bariéru kolem tábora. Nebyl to však Percy, kdo byl vybrán, aby se vydal hledat zlaté rouno, nýbrž jeho věčná rivalka Clarissa. Percy, Annabeth a Grover se rozhodnou také opustit tábor a vydat se hledat zlaté rouno na vlastní pěst a k jejich nelibosti se k nim přidá i Tyson. Navíc se dozvědí, že Luke už je také na cestě do Moře nestvůr. Našel ostatky Krona a chce ho s pomocí zlatého rouna zase oživit. To se nesmí stát, protože Kronos by zničil celý svět... (TV Prima)

E lan

Odpočinková zábava, nic víc a nic míň. Triky jsou na slušné úrovni, herecké výkony střídavě oblačno (předvším hlavní záporák je šílený dřevák) a scénář veškerý žádný. Na druhou stranu když člověk vypne mozek, tak to slušně pobaví. ()

lakart

Po naprosto debilní jedničce jsem se obával toho nejhoršího a právě proto jsem byl mile překvapen. Přede mnou se zrodil koukatelný a vcelku stravitelný film, který se zaobírá řeckou mytologií a neodehrává se v New Yorku (naštěstí). I tak se ovšem jedná o zbytečný film, kdy by jeho neexistence byla lepší. Triky jsou opět dobře udělané, tentokrát je příběh akčnější a zbaven nudných rozhovoru o osudovosti a emocionální ztrátě a já nevím čeho všeho ještě. Postavy známe tak hurá do nového dobrodružství. Prosím však tvůrce, aby třetí díl netočili, ušetříme lidem trápení a peníze. 50% ()

Tamten

V zásadě platí to, co jsem napsal k prvnímu dílu (jen s tím rozdílem, že kladných stránek ještě trochu ubylo, zatímco debilit přibylo a známí herci se na to taky již vybodli): Film plný rozporů. Základní myšlenka (zasazení řecké mytologie do nového světa) vlastně není vůbec špatná, ale konkrétní scénář už je na tom výrazně hůř. Na film bylo očividně dost peněz, neboť triky jsou vynikající (resp. na dnešní filmy již standardní), ve vedlejších rolích se tam objeví kvalitní známí herci, no a jako hlavní 3 postavy máme někoho, kdo neumí vůbec nic. A takto by se dalo pokračovat. Světlé stránky proti příšernostem po celém filmu. Jako by se tvůrci rozhodli udělat co nejkontraverznější film. ()

Gewain

Zprzněná řecká mytologie, chvílemi máte pocit jakoby vás někdo mlátil trojzubcem do hlavy. Chtěl jsem se u tohohle filmu pobavit, zasmát, oddechnout si....nelze... koukáte a nemáte slov. Ty zvrat(k)y v příběhu jsou tak nečekané a důmyslné... je vám jasné ze ti co to napsali koukali víc na počet nul na svém šeku než do scénáře k téhle ohavnosti...když předem víte že komerční uspěch je zaručen diky jedničce (která byla stejně skvělá a vyjmečná) tak proč ne. Jen chudák ten co od tohohle filmu něco čekal. ()

Dawsigi

Po prvním díle jsem toho moc neočekával a udělal jsem dobře. Na druhou stranu se mi líbí fantasy a mám rád řeckou mytologii, což byly také jediné důvody, proč jsem se rozhodl zhlédnout druhý díl. Logan Lerman je relativní dobrý herec, což ukázal hlavně ve filmu Charlieho malá tajemství. Popravdě je to hlavní tahoun celého filmu, zbytek je obyčejný film pro teenagery. Davám tři hvězdy za vizuální efekty a Lermana. ()

ER

Mně se snad první film líbil o něco více,než tento. Dílčí změna v pojetí je sice znát (příklon ke stylu však ty víš koho),ale nic zásadního to není a ani to tak nebaví. Finále souboje s Kronosem je pak vrcholem trapnosti (zlatý Hněv Titánů). ()

dudo0606

Akcia, dobrodružstvo, humor, ktorý mi parádne sadol a postavy do ktorých sa človek vcíti. Tento film obnáša presne všetko to, čo sa mi páči a aj napriek pár logickým súvislostiam a nezrovnalostiam dávam 5 hviezdičiek. ()

ZnalecH

Je to stále Percy, kdo film tvoří. Ale bohužel je to tentokrát hodně, ale opravdu hodně přeplácané efekty. Naštěstí se tam najdou i chvíle, kdy je tam vše v rovnováze a tyto chvíle tento film tvoří. ()

RajAthen

Nechme stranou prznění mytologie, o to tady přeci nejde. Jediná zásadní otázka zní, zda jste prošli pubertou nebo alespoň mutováním hlasu. Pokud nikoliv, blahopřeji, jste cílovou skupinou filmařů a film si - asi - užijete. Já cílovou skupinou nebyl, jelikož jde o pokračování, zjevně pro "tomhle" nějaká poptávka skutečně je... Rozebírat jakkoli tento snímek by bylo pouze nemístné kopání do uleželé mrtvoly. ()

bearmeedek

Změna filmového štábu za levnější chlápky se musela nutně projevit. Tentokrát je pokračování opravdu pro malé děti a absence bohů je také znatelná. Toto už nebylo na vlnách mytologie, ale jen výlet dětí z pionýrského tábora nikam a zpět. ()

Shaddy1 odpad!

Teenage-dementní patos prošpikovaný klišé a rádoby motivačních dialogů o politické korektnosti a o tom, že být jiný je kůl. Protože každý si píše svůj osud sám neasy! ()

Likan7

Jednička byla blbá, hloupá a nudná. Ale měla Rosario Dawson v roli nudící se paničky. Dvojka nemá Rosario Dawson. Místo toho tu je o několik víc pubertálních výrostků, co vlastnosti být otravný zdatně konkuruje "ochránci" z jedničky, který tu má naštěstí menší roli. Naprosto zbytečný a dost hrozný pokračování. Rádoby fantasy pohádka, do který se zase vrazili prachy...a ono to zase nedopadlo. Překvapuje to někoho? ()

Axela

Rozhode som čakala niečo lepšie. Knihy sa mi veľmi páčili, no tie filmy; schádza im iskra. Trochu lepší scénar a iný kaderník (hlavne, čo sa týka Percyho :-D). V kine som bola na 3D, ale teda sklamali ma. Musí to byť celkom nuda, pozerať to len doma na počítači či telke. Tiež ma dosť zarazili, keď som ich videla skákať ako ninjov. Percy sa bil sa ako profík a pritom bol len druhý rok v tábore polokrvných a keď sa predieral cez Lukovu "armádu", všetkých ich tam pobil okrem Luka, ktorého -samozrejme- nevedel poraziť. Ale nebolo to až také tragické... ()

kyLuke

Překvapivě jsem velmi dobře naladěn výborným a promyšleným fantasy příběhem . Druhý Percy Jackson je lepší než jeho předchůdce a můžou za to tři důvody - Za prvé Scénář : Je lépe napsaný než jednička a oplývá skutečně originálními nápady ( "Sešup smrti" , který mě naprosto dostal , nebo Percyho bratr ) a ty neoriginální nápady pocházejí z pro mě ale pořád dobrého prvního dílu . Za druhé Režie : Jméno Thor Freudenthal mi nic neříkalo , ale zatímco v prvním díle se mi režie Chrise Columbuse moc nelíbila ( byla na mě až moc pohádková a myslím , že ani scénárista nechtěl , aby to Columbus takhle pojal), tak tady mě odrovnala . Pan režisér to pojal tak trochu temněji , ale rozhodně lépe a to je další klad . A třetím kladem je hlavní představitel , který už není tak trapný a prkenný jako v prvním dílu , ale prokazuje nám alespoň nějaké charisma a troufám si tvrdit , že je nejlepším hercem filmu . Takže to je druhý Percy Jackson - kdo si chce vypnout mozek a pořádně se pobavit , ať na něj zajde a když trochu zmenšíte očekávání , dostanete jako já výbornou zábavu . 70% . ()

Shredder

Napriek rovnakemu rozpoctu posobi dvojka oproti prvej casti ako lacne video pokracovanie. Zly scenar je prespikovany uplne priblblymi hlaskami a dialogmi a otrepanym pribehom. Knihu som necital, ale ak sa jej scenaristi aspon trochu pridrzali, tak to znamena, ze Riordan je podpriemerny autor, ktory nielenze vykradol vsetky najotrepanejsie klise, ale ani ich nevedel spracovat do niecoho poriadneho. Efekty su na pocudovanie vacsinou celkom kvalitne, co aspon trochu vynahradza celkovy zly dojem z trivialneho, napadovo vyprahnuteho filmu. ()

AjfelCZE

Povedená fantasy s prvky řecké mytologie, která byla hozena do moderní stylu. Ano, bylo tam pár takových trapných momentů ( smrt Annabeth, jamajská verze kyklopa ), ale já se dobře bavil. Jedna z mála sérií, kdy se povedl i druhý díl. Uvidíme, jak zvládnou pokračování. Ale měli by si pospíšit než se stane z Alexandry sexy třicítka, protože potom jí tu náctiletost už moc diváků žrát nebude. ()

Zombiepod

Úplne identická fraška ako jednotka. Grécka mytológia v modernom prevedení určená predovšetkým mládeži, za ktorú sa nedá veľmi karhať. Áno, je to miestami až neznesiteľne trápne, ploché a herecky priam slizké, no zábava, ktorú za túto cenu film poskytuje, sa nedá poprieť. Hromady vtipov, ktoré občas aj vedeli kde majú hranice, parádne digitálne efekty (Cronos fantastický, škoda, že len nakrátko) a keď sa divák dokáže preniesť cez tie herecké polená a občas až odpudivú trápnosť, odsleduje bez ujmy a bez nadávania. Percy Jackson je v súčasnosti jednou z najviac znesiteľných somarín. ()

viky13

Zřejmě jsem jediná zastánkyně této filmové série ,a ano na rozdíl od knižní předlohy májí tyto filmy dost nedostatků ,ale herecké složení ,nějakej ten chytlavej hit a sympatický havní hrdina na mě zapůsobili už v prvním díle. Nepopírám ,že před shlédnutím druhého dílu jsem byla značně nervozní ,protože po prvním díle jsem na něj čekala několik let ,ale i když je jednička lepší ,i tak se mi líbí. ()

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (více)