Percy Jackson, Annabeth, Luke, Grove a Thalia jsou pronásledování kyklopy a běží lesem do tábora polokrevných, aby si zachránili život. Thalia se rozhodne s netvory bojovat, aby svým přátelům umožnila útěk. Bohužel je v souboji zabita. Její otec, bůh Zeus, ale najde způsob, jak by mohla žít dál. způsob, jak by mohli žít všichni polobozi. Dá jim dar, který zajistí, že nikdo z nich už nezemře. Promění Thalii v borovici, která zajistí neviditelnou ochrannou bariéru kolem tábora. Po nějaké době se do tábora dostane i kyklop Tyson, který je nevlastním bratrem Percyho, mají společného otce Poseidona. Percy ani jeho přátelé nejsou z Tysonovy přítomnosti zrovna nadšení. Když však kolchidský býk prorazí ochrannou bariéru a ohrozí všechny v táboře, Tyson se zachová velmi statečně. Zjistí se, že někdo otrávil strom, a tím pustil býka do tábora. Byl to Luke Castellan, syn boha Herma. Má vztek na celý svět a chce tábor vyhladit... Percy se od delfské věštkyně dozví o příběhu z minulosti. Tři synové zlého Krona otce zabili a jeho ostatky svrhli do hlubin Tartaru. Ale Kronovi je souzeno, aby povstal a pomstil se Olympu i celému světu. Dále hovoří o proroctví, ve kterém má polobožský potomek jednoho z nich Krona přemoci, nebo také přinést zkázu, a to za pomoci zlatého rouna. Toto proroctví se jistě týká Percyho... Zlaté rouno je v Moři nestvůr, kterému lidé říkají Bermudský trojúhelník. Annabeth zjistí, že zlaté rouno by mohlo zachránit i strom, a tím znovu obnovit ochrannou bariéru kolem tábora. Nebyl to však Percy, kdo byl vybrán, aby se vydal hledat zlaté rouno, nýbrž jeho věčná rivalka Clarissa. Percy, Annabeth a Grover se rozhodnou také opustit tábor a vydat se hledat zlaté rouno na vlastní pěst a k jejich nelibosti se k nim přidá i Tyson. Navíc se dozvědí, že Luke už je také na cestě do Moře nestvůr. Našel ostatky Krona a chce ho s pomocí zlatého rouna zase oživit. To se nesmí stát, protože Kronos by zničil celý svět... (TV Prima)

Olsi

Urážka krásné mytologické knížky z mého dětství především. Přestávám pobírat co všechno krásného, duchaplného a kvalitního v poslední době amerika nesemele a nepředhodí vychované konzumní společnosti stejne dobře, jako to dělají fast foodové řetězce s jejich stejně dobrými produkty. Když opomenu fakt, že scénář očividně vznikl chvilku poté, co se jeho tvůrce dodíval na Harryho Pottera, tak se před námi objevuje film, který by prý rád ukázal moře nestvůr (na prstech ruky se dají spočítat, a nestvůry bych jim zrovna neříkal), a trošku té sociologie v podobě od jedničky přetrvávajících sebestředných problémů s tatínky (můj tatínek je bůh, a vůbec se mi nevěnuje....fňuky fňuk). Jednu hvězdu dávám za mořské koníky, narážku na DC, a za Wraitha z SGA, který se ve filmu objevuje a možná ani on sám neví proč. Ve zkratce: Pohádka pro historii ignorující, na sociálních sitích žijící, rozmazlenou americkou generaci, na které bude jednou ten stát stát. Muhehe. ()

Joedas

Pořád je to PLNÉ (nejen) logických děr. Pořád kvalita stoupá a klesá scénu od scény a pořád je to jeden velký kopanec do rozkroku řecké mytologie. Chvílemi to mohlo být o chlup lepší, než jednička, ale ten fakt, že se nikomu vlastně nic stát nemůže, už mi ke konci lezl krkem mnohem víc, než kdykoliv jindy. Záporáci nemohou skutečně způsobit nic a ta jejich neschopnost je stejně trapná jako jejich rádoby démonický vzhled. A ten zábavný park je vážně fór roku ! ()

Renie42

Nějak mě to další pokračování neoslnilo jako u jedničky. Některé triky se mi líbili a toho kyklopa Tysona jsem měla ještě chvíli před očima, to jeho jedno oko. Taky opravdu nechápu, jak může mrtvá holka proměněná ve strom zestárnout a následně ji oživit zlatým rounem. Měla by být jako malý prcek na začátku. No a Percymu přibyla nová konkurence od dcery nejvyššího. ()

carodejb

PERCY JACKSON 2 príjemne prekvapil. Už to nie je uponáhľané a skratkovité. Stále sa to len kĺže po povrchu a je to také "rodinné dobrodružstvo pre všetkých", ale je to dobre vystavané dobrodružstvo! A vtipnejšie. Poteší aj hromada skrytých narážok a vážnejší tón celého Percyho univerza. Za mňa dobré. PS: Najlepší bol aj tak Fillion a jeho zmienka o zrušenom seriály ()

darthvader77

Dvě hvězdy výš rozhodně ne i když v momentech to k tomu mělo blízko. Zapomenu už fakt, že celá filmová série je neskutečným przněním výborné knižní předlohy a tím i mytologie samotné. Protože jsem fanouškem knižní předlohy , tak nebudu srovnávat knihu s filmem, protože to do komentáře nepatří a budu hodnotit samotný film. První ranou pro mně, že všichni více slavní herci tu nebyli, především Brosnana je tedy škoda, ale jak už někdo napsal, zřejmě věděli od čeho jdou(jinak opravdu nechápu, proč je tu napsaný Sean Bena jako herec, když jsem ho tam za celý film neviděl ani jednou), takže s přeobsazením jsem u filmů měl vždycky problém a zde se to tvůrci nesnažili ani nějak zakrýt. Celý film má pár humorných hlášek, který neruší. Co, ale dost ruší, je především postava Tysona, jejíž debilita je až ohromně přehnaná a s tím chrastěním to přestalo být vtipné hned na začátku. Strašně kostrbatý příběh, plný klišé(Tysonova pseudo-smrt nebo závěrečná další pseud-smrt Annabeth) a ohraných věci a hrozně pitomých dialogů(vrcholem byla Annabethina věta: Tak ty vážně nejsi tak hrozná příšera.) Celkově si člověk klade, až moc logických otázek bez vysvětlení a od minulého dílu přibylo spoustu postav, ale kromě Percyho, jenž má krizi identity žádná nedostala moc prostoru. Ty dvě hvězdy jsou za triky, které jsem si na Blu-Ray užil a pak za hudbu. Osobně, ale doufám, že ten film, nebude komerčně úspěšný, což snad tvůrce donutí, aby upustili od plánů natočit trojku. ()

Vocoun

Tak tohle... tohle je maso. Nejdřív bych se zastavil trochu i u prvního dílu, než se pustím do hodnocení "tohohle". První film se mi docela líbil, možná i víc než by měl a díky tomu jsem začal číst i knihy. Po přečtení prvního dílu jsem byl docela v šoku, jak moc se film rozcházel s knihou a držel se jí tak ze 30%. Už tam jsem si říkal - Zlatý Hobit, co jsem si stěžoval. Snížil jsem tedy hodnocení a film už nebyl tak skvělý, ale přesto se mi pořád docela líbí. Ovšem to co scénaristi provedli s druhým dílem? To jsem dlouho nezažil. Tady už zůstaly opravdu jen jména postav, jinak absolutně nic. Nedivím se zdejšímu hodnocení, ba naopak jej považuju za dosti vysoké na poměry filmu. Nejenže je to totální slátanina, ale už to nedrží ani herci nebo efekty jako v jedničce. Nejhorší ovšem je, že díky tomu si valná většina zdejších uživatelů myslí, že knížka musí být neskutečný škvár. Nerad vás zklamu ale není tomu tak. Je sice poněkud více zaměřena na mladší publikum ( Hlavní hrdina má v prvním díle 12, ne nějakých 15-16), ale jinak je velmi dobrá, stejně jako další díly. Nedochází tam k žádnému velkému mršení řecké mytologie jak tady tvrdí většina lidí a jak také vyplývá z filmu. Ba naopak je tam velký kus historie oživován v každé druhé kapitole vícemeně přesně podle bájí. Jen s tím rozdílem, že se děj prostě odehrává v moderní době. Proč by ale nemohli bohové přežít až do dnes? :) Takže co mě na tomhle neuvěřitelně špatném filmu nejvíce zklamalo? Je to to, že 99% lidí utvrdí v názoru, že kniha je špatná. Ovšem scénaristi si prostě vymysleli celý film. Knížky se vůbec nedrželi a celý souboj s Kronosem a vícemeně uplně všecko kromě hlavní zápletky bylo vymyšlené. Tenhle přístup jsem nikdy nechápal. Vynecháme dobré pasáže a naprosto si VYMYSLÍME nové (což mi vadilo i u Hobita, kde to ovšem alespoň funguje po řemeslné stránce) které jsou neuvěřitelně debilní. Autor musí být z toho určitě hodně "šťastný". Jednu jedinou hvězdu dám pouze za Nathana Filliona ... No fuj, to jsem se nasral... 15% ()

kubas369

Výplach střev ala hollywod jen kdybych se neztratil v těch nádherných očích té sličné děvi Alexandry tak bych to možná i po deseti minutách vypnul, takhle jsem to dotřískal celý. ()

Kubi21

Tak laťka nastavená předchozím dobrodružstvím zůstala a lehounce byla překonána. Mytologie nadále funguje a i díky tomu, že oproti prvnímu dílu ubylo lokací a to zběsilé přeskakování z místa na místo (jen ať toho stihneme co nejvíc ukázat), drží film více pohromadě. Je to stále zábavné a s mírným nádechem něčeho osudového a je tu zřejmá inspirace jedním čarodějem. Naštěstí to není úplná vykradačka, ale spíše inspirace. Jsem rád, že se tato fantasy objevila a už se těším na další díl. Čekání budu muset opravdu zkrátit četbou. ()

Ingie

Mnohem horší než pohodová, příjemná jednička snad ve všech ohledech, pro mě osobně zklamání roku. Asi neměli dost prachů na předchozí herecké obsazení, takže Chirona hraje někdo úplně cizí a bohové radši vůbec nevystupujou. Horší scénář, míň napětí, věci, co prostě nedávaly smysl (jak proboha vyjeli s tou LODÍ na hladinu místo toho, aby se potopili jako šutr?!) . Nejdu ještě níž jenom kvůli koulím, které to chce mít, abyste zabili v první scéně filmu dítě, a taky za skvělou pětiminutovku s Nathanem Fillionem. To je prostě pán. A mimochodem, rada do příště. Je v pohodě, aby vstala z mrtvých jedna postava, ale tady se to stane asi šestkrát. Pak už to trochu ztrácí SMYSL, nemyslíte? ()

Ivoman

Bavil jsem se lépe jak u jedničky, které jsem dal 3 hvězdičky. Akce zde funguje lépe, efekty zde fungují lépe a hlavně tomu pomohlo 3D. Zasloužené 4 hvězdičky ! ()

Brano

Klíšovitá vykradačka pre detí. Už jednotka bolo slabá, ale aspoň pozerateľná. Toto je príšerne nudné, nezaujímavé a trápne. Digitálne spracovanie ma tiež neoslovilo. Herecké obsadenie otrasne. Viackrát to vidieť nechcem. /30%/ ()

AgnesDee

Tohle je ještě horší než jednička. Nejen, že to nedává smysl ke vztahu k ději z knihy, ale ono to nedává smysl i z jiných pohledů. Tak například, Grover nemá na začátku tohoto filmu co dělat. Má se objevit poprvé až u kyklopa v jezkyni. Za druhé, co tam dělá ten transformující se tryceratops?Jestli je to nějaký odkaz na Transformers, tak je udělaný opravdu špatně. A za třetí, jak může Clarisse, která je dcerou boha války, uznat svou chybu a poděkovat za záchranu? Je to dcera boha války, proboha živýho. Žádný člověk, který by byl synem či dcerou takového boha, by opravdu svou porážku neuznal. Abych to shrnula, scénáristi se mohli víc snažit a neudělat z filmu toust se zapečenýma ponožkama. ()

knihovna

Ono je to takový žehlicí film. Dobrý možná k žehlení, ale vzhledem k tomu, že já zasadně nežehlím, tak mě to moc nechytlo. Dokoukal jsem to, to jo, ale váhám mezi vraždou scenáristů, kteří dokopali pro mě nádherné řecké báje do podobného spektáklu nebo umlácením režiséra za to, že to vůbec točil. Přitom má tak nádherný jméno - Thor. A jen tiše doufám, že někoho napadne natočit ( ale prosím dobře ) skutečné řecké báje které jsem jako dítě miloval a mám je rád dodnes. Je tam všechno - od erotiky po horor. Jen to udělat dobře. To je ovšem problém všech námětů. ()

lobo87

V podstate na rovnakej úrovni ako prvý diel. Odľahčená verzia Súboja Titanov pre teenagerov. Sympatické postavy, zaujímavé nápady a rozumná stopáž sú prednosťami snímku. Prijal by som trošku vážnejší tón. Predsa len, nechceme si pohnevať olympských bohov... 65% ()

matufran

Taková oddychovečka u které se může úplně vypnout mozek a koukat se na skotačící teenagery. Příběh je zajímavý, o tom, žádná, ale ne zásluhou scénáře, ale knihy, na které film stojí. Těch pár nápadů, které se v tomto snímku objevili nebylo z hlavičky scénáristy, ale tvořivého autora Ricka Riordana, který je opravdu kreativní. Doporučuju si spíš přečíst knihu, bude to o 100% lepší zážitek! ()

hondza87

Okopírovat Harryho Pottera je opravdu obtížné, ale když už si s tím dal někdo tu práci, investoval do toho nemalé peníze (90 miliónů) tak bych čekal, trochu víc nadšení, méně hloupých dialogů a více nedigitálně vypadajících monster. Určitě jeden z největších průšvihů léta a jen doufám, že se nedočkáme dalších pokračování ()

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (více)