Reklama

Reklama

Smash

(seriál)
Z natáčení 4 - Jack Davenport, Megan Hilty, Debra Messing, Katharine McPhee
USA, (2012–2013), 22 h 56 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvůrci:

Theresa Rebeck

Předloha:

Garson Kanin (kniha)

Hrají:

Debra Messing, Jack Davenport, Katharine McPhee, Christian Borle, Megan Hilty, Anjelica Huston, Jaime Cepero, Brian d'Arcy James, Jeremy Jordan (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Seriál Smash vypráví příběhy skupiny lidí podílejících se na uvedení velkolepého muzikálu o životě sexsymbolu 20. století - Marilyn Monroe. Pokud věříte, že drama naleznete jen na pódiu, jste na omylu. To, co se děje v zákulisí je mnohdy daleko horší. A také cesta za hvězdnými sny nemusí být vždy předem prohraná. (Napp)

Videa (15)

Z natáčení 4 - Jack Davenport, Megan Hilty, Debra Messing, Katharine McPhee

Recenze (46)

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Tak já se vám teda přiznám: už od Pirátů z Karibiku a Párování mám slabost pro Jacka Davenporta. Ten chlap perfektně zvládá kupu hereckých poloh, má unikátní charisma a naprosto boží hlas - na první poskecg rozpoznatelný, hluboký baryton s posh britským přízvukem, u kterého si nemůžete být jistí, jestli si z vás dotyčný sarkasticky neutahuje. Smash jsem dala šanci kvůli němu a rozhodně nelituju. Hlavní hrdinka se zlatým srdcem a krásným hlasem, drsné a falešné prostředí broadwayských umělců, fajn dialogy, choreografie a skvělé originální písničky (jdi se bodnout, Glee!). Seriál se asi bude víc líbit ženám (jde tu hodně o vztahy krásných lidí, zpívání, podrazy, lásku, nedorozumění...), ale alespoň první série je příkladem toho, jak se něčeho směřovaného na ženské publikum zhostit originálně a s nadhledem. Oh, a Davenportův drsný režisér Derek je samozřejmě k sežrání a krade si pro sebe každou scénu, ve které je. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Musim uznat, že Smash mě bavilo. Sice jsem nemusel nedočkavě čekat na každou další epizodu, ale pokaždé když jsem si ho pustil, tak mě příjemně zabavilo. A to i přes to, že se nemůžu považovat za žádného velkého fandu muzikálů nebo divadel. Zvláštní věc je, že obě série nabídly postavu o které jste si nemohli myslet nic dobrého. I když je fakt, že Ellise z první série Jimmy rozhodně nepřekonal i díky svému závěrečnému polepšení. Ellise jsem upřímně nenáviděl o Jimmym jsem si jen řikal, že je fakt divnej a otravnej. Hlavně první série byla intrikami prolezlá natolik, že jsem si řikal, jestli už toho není trochu moc. Oblíbil jsem si hlavně Karen (Katharine McPhee) a Dereka (Jack Davenport), doufám, že je brzy zase někde uvidím. Závěr druhé série mi poskytl i dostatek emocí a já se tak mohl se Smash rozloučit s dobrým pocitem. ()

Reklama

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Nejsem velkým fanouškem muzikálů, ale Smash mě do dění vtáhnul hodně rychle. Jistě, seriál je plný klišé, ale zároveň je dostatečně zábavný, takže netrvá dlouho a místo hledání chyb si tuhle show začnete neskutečně užívat. Smash má prostě šťávu, poutavý příběh, výtečné herecké obsazení (v čele se skvělým Jackem Davenportem v roli režiséra) a solidní muzikálová čísla. A finále bylo vskutku parádní, takže už se těším na další řadu. 1. série - 80% --- Přestože ve druhé sérii bylo pár přebytečných dějových linií, nebavila jsem se o nic méně a ukončení po pouhých dvou řadách mě hodně mrzelo. Ale to už je holt klasika, že seriály z produkce Stevena Spielberga nemívají dlouhou životnost. 2. série - 80%, Nejoblíbenější postava: Derek Wills (Jack Davenport) ()

Košoun 

všechny recenze uživatele

Trvám na názoru, že Smash si může užít skutečně jen ten, kdo zná Broadway a všechny zákonitosti tamější scény, co jsou "workshopy", "out town try-out" apod. Na druhou stranu je úžasné, že se díky tomuto seriálu mnoho lidí "dovzdělá". Seriálové realistické pojetí vzniku nového broadwayského muzikálu s nelidským režisérem, teplým skladatelem, autorkou s milostnými problémy a dvěma rivalkami. Katharine McPhee je BOŽÍ! Nejen krásná, ale také skvělá herečka a zpěvačka. Celkově je obsazení skvělé, téma skvělé, písně skvělé, spád dobrý... Těším se na každý další díl tak, jak jsme se už dlouho na nic netěšil. Potvrzená je i druhá série, tak jen nezbývá doufat, že se to nezkazí. A hlavně... NEsrovnávat s Glee!!! -------- Série 2: Trochu jiné pojetí seriálu, mnoho nových postav, více zaměření na soap-operu, méně písní převzatých, více originálních songů, modernější muzikál Hit List... Kvalitou to neodpovídá úplně první sérii, ale stále je to pecka. Seriál je do značné míry originální, na rozdíl třeba od milionu různých kriminálek tu není ekvivalent (Glee skutečně stále nepočítám!), proto mě neskutečně mrzí, že je 2. série poslední. Každopádně pro mě jeden z nejlepších seriálů, pokud máte rádi Broadway, muzikály, divadlo... je tohle naprosto jasná volba a zklamaní určitě nebudete! Zajímavost na závěr - netušil jsem, že je možné vůbec nenávidět hlavní seriálovou postavu celou dobu stejně a možná ještě víc, takže gratuluji Megan Hilty... Tvoje Ivy je skutečně nesnesitelná, ještě víc než Ellis z první série! ()

Terez.S 

všechny recenze uživatele

Po třech epizodách první série to na mě působí ploše, průměrně a nezáživně. Asi tomu ještě, jako fanynka muzikálů, dám šanci, ale zatím je to na 3 hvězdy. S Glee se to nedá srovnat, přesto si myslím, že kvality Glee to nedosáhne nikdy. Mimochodem, na tento seriál jsem přišla při hledání obrázku mé oblíbené norské sladkosti Smash! :) Editace 7.4.13 - po skončení první sezóny dávám 4 hvězdičky. Zlepšilo se to :) ()

Galerie (260)

Zajímavosti (3)

  • Becky Ann Baker a Dylan Baker, kteří hrají rodiče Karen, jsou manželé i ve skutečném životě. Oba manželé současně patřili i ke stálicím muzikálů na Broadwayi. (novoten)
  • Několik herců ze seriálu skutečně účinkovalo v broadwayských muzikálech. Megan Hilty (Ivy) hrála Glindu ve slavném „Wicked“, Christian Borle (Tom) si zahrál v kontroverním „Spamalotu“. Brian d’Arcy James (Frank) se objevil v muzikálových verzích „Titanicu“ a „Shreka“, Wesley Taylor (Bobby) pak v „Addamsově rodině“ nebo „Rock of Ages“. Will Chase (Michael Swift) účinkoval v „Rent“, „Aidě“ nebo „Billym Elliotovi“. Anjelica Houston (Eileen) nikdy v muzikálu nehrála, ale v roce 1969 ztvárnila Ofélii v broadwayské produkci „Hamleta“. (novoten)
  • Ve skutečnosti už proběhlo několik pokusů o muzikálovou adaptaci života Marilyn Monroe. Nejznámější neúspěch se zrodil v roce 1983, kdy se představení „Marilyn: An American Fable“ dočkalo jen sedmnácti repríz. Režii měl na starost Kenny Ortega. V hlavních rolích účinkovali Alyson Reed jako Marilyn a Scott Bakula jako Joe DiMaggio. (novoten)

Související novinky

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (více)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

14.01.2013

Letošní jubilejní 70. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton je skončeno. Pod vedením "drzé" dvojice Tiny Fey a Amy Poehler se celý večer nesl v dynamickém tempu a až na pár dojemných… (více)

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (více)

Reklama

Reklama