Smash (TV seriál)

Drama / Muzikál

USA, 2012, 32x43 min

Předloha:

Garson Kanin (kniha)

Anjelica Huston, Jack Davenport, Debra Messing, Katharine McPhee, Raza Jaffrey, Megan Hilty, Dylan Baker, Will Chase, Jeremy Jordan, Uma Thurman, Scott Burkhardt, Grace Gummer, Becky Ann Baker, Leslie Odom Jr., Jennifer Hudson, Emory Cohen, Thorsten Kaye, Jesse L. Martin, Hale Appleman, Daniel Sunjata, Frankie J. Alvarez, Jason Ralph, Jolly Abraham, Daphne Rubin-Vega, Li Jun Li, Ryan Tedder, Jake Wilson, Wesley Taylor, Christian Borle, Angela Jeanneau, Jonathon Grant, Annaleigh Ashford, Charlie Moss, Adam Fleming, Ryan Steele, Tala Ashe, Charlie Semine, Amina Robinson, Finnerty Steeves, Henry Stram, Teddy Cañez, Marc I. Daniels, Andy Mientus, Natalie Paul, Veanne Cox, Betsy Aidem, Neal Bledsoe, Brian D’Arcy James, Cole Escola, Daniel Raymont, Nick Jonas, Lewis J. Stadlen, Lin-Manuel Miranda, James Monroe Iglehart, Daniel J. Watts, Susan Blackwell, Eisa Davis, Jonathan Haltiwanger, Sophia Anne Caruso, Happy Anderson, Krysta Rodriguez, Alice Lee, Preston Lawrence, Romina Schwedler, Edward Hibbert, Condola Rashad, Larry Block, Steve Park, Mary Testa, Maddie Corman, Welker White, Rebecca Naomi Jones, Raymond Mamrak

Pilot: Úvodní epizoda tohoto "velkolepého" projektu se podle mého názoru vyvedla velice dobře a rozjíždí se na plné obrátky již od prvních minut. Herecké obsazení je skvělé. Písničky jsou dechberoucí (Let me be your star ve mně zanechala takových emocí, že se z nich rozdýchávám ještě teď). Námět v podobě Marilyn Monroe je sice lehce otřepaný, ale to nemění nic na tom, že Marilyn asi vždycky bude velkým marketingovým lákadlem. A navíc má seriál obrovskou oporu ve jméně Stevena Spielberga. Sečteno a podtrženo: Po prvním dílu se domnívám, že seriál má našlápnuto k velké divácké oblibě a já už se nemůžu dočkat vydání další epizody!!(1.2.2012)

Musim uznat, že Smash mě bavilo. Sice jsem nemusel nedočkavě čekat na každou další epizodu, ale pokaždé když jsem si ho pustil, tak mě příjemně zabavilo. A to i přes to, že se nemůžu považovat za žádného velkého fandu muzikálů nebo divadel. Zvláštní věc je, že obě série nabídly postavu o které jste si nemohli myslet nic dobrého. I když je fakt, že Ellise z první série Jimmy rozhodně nepřekonal i díky svému závěrečnému polepšení. Ellise jsem upřímně nenáviděl o Jimmym jsem si jen řikal, že je fakt divnej a otravnej. Hlavně první série byla intrikami prolezlá natolik, že jsem si řikal, jestli už toho není trochu moc. Oblíbil jsem si hlavně Karen (Katharine McPhee) a Dereka (Jack Davenport), doufám, že je brzy zase někde uvidím. Závěr druhé série mi poskytl i dostatek emocí a já se tak mohl se Smash rozloučit s dobrým pocitem.(17.5.2012)

Ještě nikdy se mi nestalo, abych hodnotil seriál po první epizodě. Nikdy se mi také nestalo, abych mu dal 5* hned po první epizodě. Ale když se skloubí seriálový muzikál, dokonalé herecké obsazení a hlavně Marilyn Monroe, nemůže vzniknout nic špatného. Navíc na rozdíl od Glee má tenhle projekt jednu velkou výhodu, není určen jen teenagerům a zaujme tak širší publikum. Pomalu žádný pilotní díl ve mně nezanechal tolik emocí, jako právě Smash, a tak musím připustit, že je to prostě "Bomba"!(20.1.2012)

Po třech epizodách první série to na mě působí ploše, průměrně a nezáživně. Asi tomu ještě, jako fanynka muzikálů, dám šanci, ale zatím je to na 3 hvězdy. S Glee se to nedá srovnat, přesto si myslím, že kvality Glee to nedosáhne nikdy. Mimochodem, na tento seriál jsem přišla při hledání obrázku mé oblíbené norské sladkosti Smash! :) Editace 7.4.13 - po skončení první sezóny dávám 4 hvězdičky. Zlepšilo se to :)(30.3.2013)

Akože muzikál o Marylin Monroe je ten najmenej originálny a cool nápad ever. Seriál o tvorbe tohto muzikálu je však na prekvapenie veľmi zaujímavý. Smash má slušné zameranie na postavy, pomerne komplikované pozadie ich vzťahov a intríg, ale hlavne parádne tanečné a spevácke čísla - aj keby pre nič iné, tak pre tie sa oplatí seriál pozerať.(23.1.2013)

• - Několik herců ze seriálu skutečně účinkovalo v broadwayských muzikálech. Megan Hilty (Ivy) hrála Glindu ve slavném „Wicked“, Christian Borle (Tom) si zahrál v kontroverním „Spamalotu“. Brian d’Arcy James (Frank) se objevil v muzikálových verzích „Titanicu“ a „Shreka“, Wesley Taylor (Bobby) pak v „Addamsově rodině“ nebo „Rock of Ages“. Will Chase (Michael Swift) účinkoval v „Rent“, „Aidě“ nebo „Billym Elliotovi“. Anjelica Houston (Eileen) nikdy v muzikálu nehrála, ale v roce 1969 ztvárnila Ofélii v broadwayské produkci „Hamleta“. (novoten)

• - Becky Ann Baker a Dylan Baker, kteří hrají rodiče Karen, jsou manželé i ve skutečném životě. Oba manželé současně patřili i ke stálicím muzikálů na Broadwayi. (novoten)

• - Ve skutečnosti už proběhlo několik pokusů o muzikálovou adaptaci života Marilyn Monroe. Nejznámější neúspěch se zrodil v roce 1983, kdy se představení „Marilyn: An American Fable“ dočkalo jen sedmnácti repríz. Režii měl na starost Kenny Ortega. V hlavních rolích účinkovali Alyson Reed jako Marilyn a Scott Bakula jako Joe DiMaggio. (novoten)