Výjimeční

• USA Alphas
USA, (2011–2012), 17 h 24 min (Minutáž: 41–64 min)

David Strathairn, Ryan Cartwright, Warren Christie, Azita Ghanizada, Laura Mennell, Malik Yoba, Callum Keith Rennie, Raoul Bhaneja, Deborah Odell (více)

Série(2) / Epizody(24)

Během evolučního vývoje došlo k radikální transformaci člověka. Mezi lidmi žijí evolučně vyspělejší jedinci, kteří mají zcela nové schopnosti a mozkové aktivity. Tito jedinci se nazývají Alfy a žijí běžným životem po celé planetě, většina z nich však nemá tušení, že jsou něčím výjimeční. Z pochopitelných důvodů se vláda snaží tuto skutečnost před veřejností utajit. Vedením a pozorováním skupiny Alf byl pověřen doktor Lee Rosen (David Strathairn), jeho výzkumný program ovšem oficiálně neexistuje.
Jedním ze členů Rosenovy skupiny je půvabná mladá žena, Nina Therouxová (Laura Mennellová). Nina dokáže pomocí sugesce snadno ovládat vůli a chování lidí, pro zmanipulování člověka jí stačí pouze krátký pohled do jeho očí. Další Alfou je vládní agent Bill Harken (Malik Yoba), který vyniká mimořádnou silou. Ve stresových situacích Bill je schopný nadlidských fyzických výkonů, ale těžko se ovládá. Čtyřiadvacetiletá Rachel Pirzadová (Azita Ghanizadaová) má neobyčejně rozvinuté mimosmyslové vnímání, navíc dokáže své běžné smysly několikanásobně zostřit. Když se Rachel zaměří na jeden ze svých smyslů, její ostatní smysly jsou dočasně „mimo provoz". Další pozorovanou Alfou je mladík Gary Bell (Ryan Cartwright), který dokáže vnímat, zachytit a dekódovat jakékoliv elektromagnetické pole nebo signál. Gary působí jako mentálně narušený kluk, který není schopný normálního života, jeho mysl je však geniální. Bill, Nina, Rachel a Gary pomáhají Rosenovu příteli Wilsonovi (Callum Keith Rennie) řešit složité kriminální případy, ale protože jejich organizace oficiálně neexistuje, jsou jejich vyšetřovací aktivity ilegální a často nebezpečné. (oficiální text distributora)

Lavinia

Neoriginální, ale klasické. Takový filmový Slan, ale rozvrstvený po schopnostech. Dobře zpracované, obsahuje všechny charaktery, jak bývají a mají být - 1 pošahanec, 1 znejistělá nedospělá, 1 kladný krasoň se strniskem, 1 amorální krasavice, 1 doktor Vševěd, 1 bouchač s výčitkami - takový ten základ, kam se přidávají všichni ti agenti, co jednají hlavně hodně zbrkle, ve jménu dobra a národa a totálně bezhlavě, rovněž všichni ti záporáci, co jsou buď sami ujetí směr totální cvok nebo chladný filosofující bastard ... prostě klasické. Pobaví, koukatelné celkem dobře. ()

fallanga

Strašně hloupý a stereotypní seriál, který má jediné plus. Garry je opravdu skvěle napsaná postava a na seriál se dívám kvůli němu. ()

darthvader77

"Pořád vám ještě zbývá jeden tah, jak můžete nastolit budoucnost jakou chcete. Jaký je to tah? Shodit šachovnici". Téma není z nejoriginálnější, ale je tu velké ale, protože tvůrci pojali téma velmi inteligentně a zajímavě. Jsou tu nastoleny opravdu vážné otázky rasismu a velmi zajímavé pohledy jednotlivých Alph na život a na to já prostě slyším. Navíc seriál umí diváka donutit skvěle koukat na další díly. (Záběr na minci.) ()

Eygam

Po třech epizodách to vypadá hlavně jako CSI Heroes, jen s dost otřepanou zápletkou (aspoň zatím se to tváří tak, že děj se ponese ve stylu "boj hodných a zlých hrdinů", nebo "boj dobrých hrdinů proti supertajemnému zařízení, které zavírá nebezpečné lidi se schopnostmi...popřípadě se prostřídá obojí). Postavy převážně nejsou ani zajímavé, ani zábavné...snad kromě Garyho, který ale zase těžko utáhne celý seriál. Někteří herci mi docela lezou na nervy (konkrétně David Strathairn), stejně jako některé postavy (konkrétně Nina, která neustále všude tahá kabelku a chodí v podpadcích - a to i přesto, že se ve všech akčních scénách běhá). No ale uvidíme, jak se to vyvine dál. ()

Hrus

Bohužel musím opustit už po prvních 2 dílech. Béčkovitost, nudný scénář, nudné schopnosti, ale hlavně totálně nezajímavé až otravné charaktery - všechny. Proč musí být všichni nějak psychicky narušení? Proč musí mít ten jejich profesůrek tak hrozně otravný kecy? Proč jednají tak totálně imbecilně? Proč tam není ani jeden vtípek nebo hláška? Proč tam je málo solidní akce? V dnešní záplavě kvalitnějších seriálů je to ztráta času i pro fandu žánru jako jsem já. ()

mark65

Další seriál z řady Heroes, The 4400 a dalších. zatím seriál nepřinesl nic co by mě donutilo ho sledovat. ()

esmoke

Hodně těžkopádný rozjezd, není to ani moc originální, ale s blížícím se kvalita zvedá. 1. série - 70 % ()

shurin

Nápad není moc originální, ty charaktery už jsem taky někde viděl a zatím nemají vůbec žádnou mytologii, a navíc to zpracování je až moc SyFy standart, na Eureku a Warehouse 13 se hodí, protože jsou to oddychovky, ale tohle je nic moc, úrovně Heroes a Misfits to zdaleka nedosahuje, ale dívat se na to dá, takže průměr a po shlednutí klidně zapomenout. ()

VanThomass

Podobných seriálů o lidech s nadpřirozenými schopnostmi je celkem dost (namátkou Heroes, Misfits, 4400...). Alphas mají ale jednu velkou přednost a tím je herecké obsazení, které se povedlo a tak celý seriál působí příjemným dojmem a člověk hrdinům opravdu fandí. ()

misiacik0308

Pomalejší rozbeh ale po druhej časti sa mi to celkom začalo páčiť. Bolo by to asi na 3 hviezdy ale Ryan Cartwright hrá svoju postavu skvele, jeho komentárne v spojitosti s pohľadom na neho stoja určite za to. Zatiaľ takých 76% ()

HMTD

Viděli jste již hrdiny, všechny filmy a možná i animák X-menů? K tomu Zmetky(Misfits), pak vás nejspíš zžírá hlad po dalších podobných seriálech a filmech kterých je zatraceně stále málo, no tak si ještě dejte k svačince Alphas má to jen dvě řady takže to zhltnete za pár dní, a pak už jen budete čekat kdo opět objeví, že divák tohoto druhu seriálů má stále hlad a není čím ho pravidelně zasytit. Pominu kvalitu je to tak na tři hvězdy, ale protože je podobných serošů nedostatek dávám 4, Hrdinové alespoň v prvních dvou sériích jsou asi na pět, a Zmetci nasbírají hodně za originalitu. V tomhle seriálu mi přijdou často vedlejší postavy lepší než hlavní, na seriálu je vidět, že se zatraceně snaží vyhnout nejznámějším schopnostem, ale časem tvůrci trochu podléhají a používají i tyto. Já jen doufám že se dočkám dne kdy si někdo troufne na hraný seriál X-menů, nebo něco v podobném duchu a nevzdá to po sérii s nízkým ohlasem jako to bylo u Heroes. ()

Antonymi

Vzdala jsem to před druhou sérií, protože mě to nechytlo. Postavy mi od začátku jen pily krev, děj byl lacině mizerný, dialogy pitomé. Triky jediné ušly, ale to je prostě málo. Sorry, Alphas, ale nemrzí mě, že vás zrušili. ()

doogiemus

Super. Mám rád ve-fa vecičky a toto mi presne brnklo na strunu. Ale hlboké sklamanie, že nie je pokračovanie. Veľká škoda. ()

majorW

Smichejte Heroes a Mentalistu vypadne Alphas. Ale zatim slusne... Po 6. dile: nejdriv celkem nuda, ale tak kolem 3. dilu velke zlepseni. Vymena scenaristy? ()

Prehistar_

Pilot za moc nestál, nicméně tenhle seriál má vzestupnou tendenci. Postavy mi byli nejdříve docela nesympatické (možná až na Garyho, toho žeru :)), ale díl za dílem si mě získávali čím dál tím víc. Rovněž zápletky jsou kvalitnější a kvalitnější. Upřímně doufám, že Alphas přežijí víc než jednu sezonu... ()

s.u.g.e.r.

Koukatelné, ale zároveň Nic nového pod sluncem. Neco na zpusob serialoveho zpracovaní x-menů žijicích jinak běžným životem. První serie za 60% plus přislíbená druhá série. ()