Wolvie

Paráda! Conjuring není tak drásavě temný a děsivý jako loni Sinister, ale zato je mnohem filmovější a dává vzpomenout na skvělé duchařiny 70. let. Ten retro nádech mě dostal a jsem rád, že po desetiletí trapných teenage vyvražďovaček se nám zase začínají rodit důstojné žánrové věci. ()

HH

Velice slušná filmařina, atmosféra se vytváří spíše náznaky, než lekačkami či potoky krve... Ale nic objevného a nového tu taky není. 90 - 95 % scén už někdy někdo někde natočil... Tak trochu to připomíná abecedu hororů, nebo hru hledej Valdu (respektive hledej scény známé z jiných filmů). Exorcista, Amittyville, 3:15 zemřeš, Záhada Blair Witch, Šestý smysl či Ptáci... Příjemné pokoukání, ale bez mrazení v zádech, což u hororu tak trochu vadí... ()

croxika

Fuj, tie blbé biele tlieskajúce ruky mi neschádzali z mysle ani po uložení sa do postele, našťastie som rýchlo zaspala:D Dáko som presýtená tým dokolečka sa opakujúcim scenárom, akože rodinka sa presťahuje do nového domu a dejú sa tam čudné veci...ale ono to akosi vždy zafunguje a s tou správnou hudbou a atmosférou sa vždy zľaknete vtedy keď treba..Navyše tematika exorcismu je vždy nervydrásajúca a nechutná..Hodnotím ako dosť kvalitný horor, ktorý si radšej pozrite v skupinke ako sami v posteli:) ()

strikeman

Při sledování tohohle "bubu" spektáklu jsem popíjel pivo "démon", a tak jsem se vlastně v zajetí pekelníků ocitl též:-) No jinak se jedná o již snad 100x omletou šablonu, a přesto se "bubání" povedlo téměř na jedničku - zejména tedy ve druhé, napínavější polovině snímku... V rámci žánru 75% ()

drankeryth

Kvalitny ackovy horor o zahadnom dome, kde to kypi ponurou atmosferou, ktora sa vam zaryva stale hlbsie a hlbsie, pokym to nevyvrcholi do ocakavaneho finale, ako to vsetko dopadne nakoniec. Ta hudba, ktora doprevadzala film bola dokonala a krasne do filmu zapasovala a robila z filmu este napinavejsie dobrodruzstvo, ktore som napato cakal, co sa bude odohravat dalej. Zaujimavy dej, pekne prostredie vo vnutri domu a vsade pritomna tma okolo stareho nabytku doprevadzane skripajucimi dvermi, len v cloveku vzbudia strach, co tam asi moze byt. Musim pochvalit dobre sceny, ktore boli k svetu, hlavne ta hra na skryvacku ma prekvapila a dost potesila, ako to vymysleli do konecnej podoby. Takych scen je tam urcite viacej a film tak netrpi prazdnymi sekvenciami, kde to nudi na kazdom kroku. Je vidiet, ze dej bol spravne premysleny a vsetko to do seba zapasovalo, ako kocky z lega. Film je najviac postaveny na stupnujucej atmosfere a obcasne ukazovanie carodejnice neni na skodu, ale skor k uzitku. Takto ma vyzerat film s napatim, coho prikladom je aj tento podareny hororik, ktory negativ nema mnoho, skoro ziadne. Je to jeden z tych lepsich hororov, co som doteraz videl v zivote. ()

Toka

A přece to jde, vyždímat jeden z nejlepších hororů poslední doby ze stokrát už viděných hororových triků. Klíčem k tomuto úspěchu je neskutečně gradovaná atmosféra, víc než v Žena v Černém, Naposledy jsem se takhle bál u právě zmíněného filmu, nicméně tenhle, tenhle to překonal a stoupá v mém hororovém žebříčku do TOP3 po Saw, což je ostatně od stejného režiséra. ()

Luk Skywalker

Pokud to mám srovnat s 3:15 zemřeš, tak tohle je o dost lepší. V první polovině filmu lekačky fungují a vytvoří se hutná atmosféra klasické duchařiny, kterou v druhé polovině filmu vystřídá efektní vymítání ďábla. Dobré je, že od úvodu víme s kým budeme mít tu čest v podobě démonologů, kteří se v podobných filmech objeví v polovině filmu a jména jdou mimo diváka. Střídání pohledů na oběti a pomáhající, než se jejich cesty zkříží, taky není zcela tradičním prvkem v současném horroru.Za mě velice dobrý film. ()

GOREGASM

James Wan miluje americkou hororovou školu plnou bubáků a strašidelných domů a japonskou hororovou školu plnou tísnivé, neřkuli hmatatelné atmosféry. V kombinaci obojího je zatraceně silný v kramflecích, a přestože se The Conjuring žánrově nijak neliší od jiného jeho díla Insidious, respektive jde o stejné téma pouze v jiných kulisách, daří se mu diváka znovu zhypnotizovat precizně režírovanou kamerou v kombinaci s žánrově dokonalou zvukovou kulisou, která brilantně vyvažuje soundtrackovou stopu s ostrým zabouchnutím mnoha dveří, či jinou nadpřirozeností. Atmosféru Wan opravdu vyučuje, opět se mu ke všemu podařilo získat pro svůj projekt fantastické herce mezi nimiž vyniká "posedlá" Lili Taylor. Přes všechnu chválu si ale musím rýpnout do zjednodušené koncovky, která alespoň vzhledem k předešlému infernu, které postavy prožívají, rozhodně není uspokojující, natož logická. Pecka to ale je. 85% ()

Hell_ena

Horory nemusím, ale tohle bylo vážně perfektní! :) "Insane" momentů tam bylo dost stejně tak i pár chvil jako "Proč tam sakra leze?!" :D Ke konci už to ztratilo svůj půvab, ale i tak dávám pět * :) ()

MikeeTheory

Totální masterpiece a potvrzení jasné nadvlády Jamese Wana v tomhle podžánru, kterému může konkurovat snad jen kolega Scott Derrickson (Sinister, V moci ďábla). Na The Conjuring by se ostatně měli kouknout takoví tvůrci Paranormal Activity. Možná by totiž zjistili, že horor je (už dávno) o něčem úplně jiném (než o houpajícím se lustru nebo vrzajících dvěří). James Wan ztratil veškeré zábrany a nabídl divákům ty vůbec nejodvážnější hororové scény, které by v rukou nezkušeného režiséra mohly dopadnout katastrofálně. Klobouk dolů, tohle podle mě nemá chybu! ()

helloween93

The Conjuring jede v zajetém schématu moderních duchařin, pár dobrých lekaček Wan vytvořil, jinak je to rutinní příběh. Za tu poslední třetinu slabší 4*. ()

Ombak▼Penari

Zase jednou duchařina nebo obecně horror, který by obstál i jinak než jako nástroj k vytváření děsu. Dobrý scénář a perfektně využité prostředí ponurého domu. Největší podíl na poutavosti příběhu má ovšem fakt, že se nejedná o klasické přihlouplé pobíhání ječících postav, které nevědí, co mají dělat a kudy vzít roha, ale o v zásadě profesionálně vedené vyšetřování paranormálních jevů poměrně širokým týmem postav. Hned má věc jiný náboj, když postavy jednají inteligentně, cílevědomě a aspoň zhruba vědí, proti čemu stojí a jak mají postupovat. ()

Wallis3

Nekrvavý horor, spoléhající na mocnosti démonů, duchů a posedlosti. Co sráží kvalitu filmu je opravdu otravný happy end. Do jaké míry je to na základě skutečných událostí se v takovým případě asi nikdo pořádně nikdy nedozví. ()

Raziel_cz

Jamese Wana pořád nepovažuju za krále hororu, ale po Insidious, které mi nesedlo, je tohle fakt náklad. Příběh je sice klasika, ale jednak mu dost dodává předloha ve skutečných událostech, a potom taky nabitý scénář. Vedle hlavní linie je tu několik postupně se odvíjejících podzápletek, díky nimž je film strašně živý. Velkou roli mají paranormální vyšetřovatelé, což mě hodně potěšilo, získávání důkazu o výskytu nadpřirozena patří k nejzajímavějším (a nejuvěřitelnějším), co jsem viděl a stejně tak exorcismus. Nejdůležitější ovšem je, že The Conjuring jede především na atmosféru a jen zřídka se uchyluje k lekačkám. Nejen kvůli zasazení do sedmdesátých let v moderním hororu tedy dost zjevení. A zatraceně příjemné. ()

anatheman

Tak jsem to kooonečně viděl. A ano, zase se divím jako vyděšený idiot tomu, že jsem tento klenot tak dlouho schovával v temném koutu mojí zapomenuté harddiskové krypty. Jinak nebudu dále rozepisovat veškeré klady, které Conjuring vynášejí do hororových nebes (nebo pekel? - to nechám na zasvěcených). Již tak učinili psaví nenežranci přede mnou. Jenom bych chtěl podotknout, že ačkoliv je příběh nepochybně výborný, jedinečnost přináší spíše zdejší technická stránka. Jsem si jist,že tak dokonalou souhru úchvatných záběrů s předěly, efekty a mrazivým audiem již velice dlouho nespatřím. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění