Forsetino

Film lehce předvídatelný, přesto však James Wan opět nenudil a vytvořil z otřepaných démonických klišé tajemné napětí a atmosféru strachu. ()

Brziii

velmi kvalitne natocene, nadherna atmosfera, nuda v zadnem pripade a podle pravdiveho pribehu , oto mrazivejsi , doporucuji ()

RetroMan

Ve stylu Spielbergova Poltergeista a módní vlně paranenormálních utilit další zlý dům na samotě (všechny strašidelný domy vypadaj stejně) u lesa. Za to, že jsem se několikrát lekl, může hlavně nadstandardní vybavení postprodukční dílny a hlasité děsuplné zvuky, které jsem vždycky ale očekával, ale nevěděl jsem, které to budou. Závěr byl vynikající (proto zvedám na 3 a 1/2). Tři důvody, proč film není třeba vidět aneb závěrečné poučení z filmu: 1) Nikdy nehrajte hru na slepou bábu s tleskáním v novém domě, který ještě neznáte. 2) Pár metrů čtverečních sklepních prostor navíc není důvodem k radosti, jak jsme dostali banku s prodejem domu do kolen. 3) Už mě nebaví, jak si malý děti najdou svoje imaginární duchařské kamarády a hrajou si s nimi. ()

Kortexo

Po fenomenálním a originálním INSIDIOUS, přišel tenhle tuctovej brak!!! Nezajimavý a hlavně trestuhodně neoriginální film o rodince a strašidelném domku, která si samozřejmě neumí poradit a pozve si vymítače, který to z nich vyžene...Nic víc... Už to tady bylo tisíckrát a pořád nad tím budou všichni žasnout... Tenhle film není kreativní, není originální a proto...logicky!!!...Nemá žadnou atmosféru... ()

LadyD

Tak to bylo něco. Dlouho jsem sbírala odvahu na to kouknout. A jsem moc ráda, že jsem ji nakonec našla. Velmi působivý film. Nejdřív jsem měla trochu obavy, jestli to nebude zase jen pokus o rádoby duchařský horor o posednutí, exorcismu a dalším. Nakonec jsem byla příjemně překvapena. To že byl podložen skutečnými událostmi, pro mě osobně ještě zvedá kvalitu filmu. Takže rozhodně doporučuju :) ()

george82

....a mráz běží po zádech. Já na horory moc nejsem, ale tohle je masakr. Ať už 1000x ohrané nebo ne, atmosféra je děsivá. Souhlasím také, že prostředí ze 70.let tomu dává ještě tu třešničku na dortu. Lekavé momenty, strašidelné panenky, postavy v odrazech, zrcadlech atd., atd. Prostě si pojďmě říct, že je tu použito vše co se dá použít a stále to funguje. Samozřejmě hudba tento pocit ještě umocňuje. V jednu chvíli jsem jen poslouchal hudbu a pocit byl také dost sklíčený. ()

tombarider

Než okomentuju samotný film, dovolte mi vyjádřit se k těm, kteří u veškerých duchařit dokola opakují ta samá "vědeká" stanoviska. To, že někdo použije ve filmu obdobný námět není vykrádání. Kdyby ano, nemohli bychom pokládat za originální žádný film po roce 1940. Úpřímně hodně starých filmů těží z pověsti legendy jen a právě kůli tomu, že byly první, ač mnoho nástupců je překonalo. A řekněme si narovinu, co děsí víc, atmosféra v Conjuringu nebo vymítač ďábla, kde ta holka působí jako parodie na babičku? Nic proti vymítači, mám ho rád a na tu dobu to je klasa, ale dnes už se to prostě umí lépe, takže kdo nemáte rádi duchařiny, možná byste měli zauvažovat, že na ně pro příště NEBUDETE KOUKAT.-------- K filmu - Nic mě nikdy tak nevyděsilo. Obsahuje lekačky, hrůzné výjevy, smysluplný příběh a navíc alespoń část se zakládá na příběhu opravdových lidí. Wan umí, umí, umí. Spolupráce s Patrickem Wilsonem mu svědčí. Myslím, že být přítomen u podobné situace, už nikdy se nevyspím. ()

ondey

Tradiční lekavá duchařina o starém domě a opakujících se hrůzách. Přesto to není úplně hloupý, úplně předvídatelný a úplně okoukaný. Chcete se bát? Za poslední roky je tenhle horor jednou z mála sázek na jistotu. ()

HEED

Setsakra nebezpečný film, má zvědavost hold byla ale silnější. Tvůrcům jsem to sežral celé i s navijákem. Parádní oldschool atmosféra. Tak tohle budu trávit hodně dlouho. Pokud si nechcete způsobit psychickou újmu, rozhodně doporučuji nesledovat. Nic pro slabé povahy. Pro mě to bylo jednou a dost. Tento druh filmu vážně nevyhledávám. Za 4 ()

64B

A joo, celkem solidní snímek. Je slušně natočený, slušné dialogy, akorát jsem furt čekal, než se onen "bubák" ukáže. Na konci díkybohu ukázal svou jako vždy, milou tvářičku. Dobré herecké obsazení. ()

intro

Naprostá hororová pecka. James Wan umí. Škoda, že opravdu dobrých hororů se dá roka spočítat na prstech jedné ruky. ()

Ikedar

Celej film si drží hrůzně skvělou atmosféru a nezvrhá se do nudy tím, že všechno odhalí, jak tomu bylo u filmu Insidious. Kamera si s divákem hraje za účelem dosažení stejné hrůzy, stejně kreativně a efektivně, jako tleskající démon ve skříni. Skvělý horor! ()

zuzanara

Ve stručnosti: klišoidní mix veškerých žánrových klišé. Méně stručně: Nejsem přímo proti klišé, když se dobře zpracují. Jenže ve filmu se nedočkáte žádného překvapení, právě naopak. Je trochu povedenou koláží všech klasik o démonech, exorcismu a duších. Popravdě jsem film vydržela kvůli dvěma věcem. Tou první byla výjimečná Vera Farmiga, ze které jsem (díky Bates motel nebo Sirotkovi) měla vlastně větší respekt, než z toho, co v domě strašilo. Za druhé jsem si představovala, jak by asi ty scény přepracovali tvůrci Scary movie, protože byly pro parodování jako stvořené. Kdybych měla škatulkovat, film by šel hned do kolonky přeceněných. Vidíte výborné hodnocení na internetu a doufáte v něco převratného, doufáte, že se vám zježí vlasy na hlavě a uvidíte, co jste ještě neviděli. Právě naopak. Tento scénář by bohužel napsal každý, kdo viděl min. 3 duchařiny a Exorcistu. Drobnými pozitivy filmu byl vhodně zvolený soundtrack a super kamera. Možná, kdyby to byla první duchařina, kterou jsem kdy viděla, zapůsobilo by to větším dojmem, protože však už tohle vzniklo tisíckrát a s podobně idiotským backgroundem (3:15 zemřeš - šílenec vraždil Indiány ve sklepě) a protože už v duchařském žánru existují daleko lepší filmy (Sirotčinec, Ti druzí, o démonech ujde i Wanovo Insidious), zaslouží si tento snímek max. dvě hvězdy. 1. za Veru Farmigu, která mi začíná připadat jako nová ikona hororového žánru (a doufám, že ji v takových rolích uvidím ještě mockrát), 2. za příjemný soundtrack a pár dobrých scén. Díky tomuto filmu (v němž jsme nevydrželi nevykřikovat hlášky jako "Constantin by jim pomohl!") už jsem do smrti přecpaná vatikánsko-exorcisticko-křesťansko-americkými blbinami. ()

MikeMyers

Zřejmě jsem za poslední dobu těmi démony přesycen a film mě nechytnul, jak asi chtěl. Hezky natočené a občas je tam inovace oproti jiným stejně zaměřeným filmům. Věc která mi ale začíná pěkně lézt na nervy jsou prokleté domy-to neni horor aby tam nebyl prokletej dům. Stojí za shlédnutí, na zadek mě však neposadil, ale věřím tomu že spoustu lidí dostane. Já už těch hororů asi opravdu viděl nespočet. ()

donnovann

Teprve nedávno jsem shlédnul Hitchcockovo Psycho a říkal jsem si, že budu opět dlouho čekat na horor který mě dostane. Opak byl pravdou, V zajetí démonů je snímek, který vás od prvních minut svojí neuvěřitelnou atmosférou posadí na prdel a nedá vám čas vydechnout. Výborně zvládnutá práce s kamerou a lekačky u kterých jsem si myslel že jsem dozrál a jsem na ně připraven tak zde jsem se zmýlil, zkrátka a stručně až budete večer sami doma, vřele doporučuju! Jo a pravá panenka Annabelle je stokrát děsivější než ta zfilmovaná :) ()

Ernie_13

Huh...tak takto ma už dlho žiadny horor nedostal. Som si to pustil sám v úplnej tme...veľka chyba...v polovici som si dal pauzu a dopozeral až ráno...a to ešte aj ráno mi prišiel zážitok intenzivnejší ako by som si sám prial. Tak či onak, natočiť v dnešnej dobe horor plný klasických hororových postupov a motívov, ktorý by tak dobre fungoval je skrátka umenie. 100% ()

Pitryx

Klidně se to mohlo jmenovat „Amityville 15“ nebo „Dům 11“ nevím kolik toho bylo natočeno. Nebo taky „Poltergeist 10“. Ani tento snímek nepřinesl vůbec nic nového, jen ojetá klišé a pocit několikrát viděného. Míchání dvou os příběhů bylo zbytečné a některé scény zdlouhavé. Snímku však také dlužno přiznat atmosféru, která jen zvoní. Ovšem to se jaksi u hororu očekává ne? Takže já osobně bych ocenil zmíněnou věc, tady tu atmosféru a to je zhruba vše co míním ocenit jako klad. S obehraným tématem u mne nikdo neuspěje. A že je to podle pravdivého příběhu si ptáci autoři taky mohli zastrčit někam. 20140126 10627/11158 ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění