V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

Gedik

James Wan je prostě mistr tohoto žánru. Je to děsivé, strhující, skvělé herecké výkony, fantastická hudba a zvuk, skvělá kamera, prostě top duchařina jakou umí pouze James Wan. ()

Bogrant

Wan stále vie a drží človeka v napätí i na malom priestore. Avšak už nie tak nápadito a zaujímavo ako v jednotke, hoci ani tá nebola bohvie aká z môjho pohľadu. Je to obstojná a slušne nadväzujúca dvojka, lenže ani ona ma žiadnym spôsobom doslova nezaklincovala do podlahy. ()

Holly_Molly

Co vám tu jebe? Vždyť je to pecka! Společně s jedničkou absolutní pecka co má úplně všechno co by za mě měl mysteriózní horor mít. Napětí, záhadu, twisty + to astrální cestování se do hororovýho tématu perfektně hodí a dohromady to funguje parádně. 🖤 ()

NikiVai

Druhý díl byl o maličko lepší než ten první. Předchozí film by šlo klidně vynechat, přestože na něj dvojka plynule navazuje, ale je tu dost spoilerů na to, aby člověk pochopil o co v té prapodivné a vcelku nudné jedničce šlo. Ani tento film mne ale nijak neuchvátil, nebaví mne ta "alternativní" realita, kde se vlastně všechno má vyřešit. Víckrát vidět nemusím. ()

flyer.nick

Spolu s Insidious 1 mi to přijde jako jeden film, jen rozdělený napůl. I ta kvalita je jako kdyby to točili najednou. Moc super vystavění dalšího světa. Jen škoda, že ho nezakomponovali do Conjuringverse nebo že kolem něj nevybudovali větší vesmír. ()

Jansuper

Musím uznat že je to rozhodně slabší než skvělá jednička, napětí je tu méně častějš a i šmrnc filmu je o něco menší, musím uznat že toto od poloviny filmu byla taková slátanina že sem se v tom ani nemohl pořádně vyznat, je to opravdu velmi složité, ale i tak je to pořád dobrý horor, strach, husí kůže mráz po zádech a solidní lekačky tu rozhodně nechybí, ale nějaký věci nechápu že bych si to potřeboval pustit někdy znovu, ale plus tohoto dílu je že se to neodehrává jen v jednom domě, ale postavy se vydají i na jiná mrazivá místa, kde se dějí či odehráli děsivé a záhadné podivné události a zajímavě to prohledávají v temnotě s baterkama ()

DFA

Nie tak atmosféristické ako jednotka no stále kvalitné pokračovanie, niektoré scény boli skvelé. ()

Toro8

Keby to bolo ukončené tak dávam za 5* ale kedže sa môžme tešiť na trojku tak si ešte počkám. Každopádne zatiaľ jedno z najlepších čo som kedy videl, ľakačky nie sú až také strašidelné hlavne ak s Wanom už máte skúsenosti tak viete predvídať čo kedy sa asi stane. Taktiež ma veľmi berie tematika prelínania svetov a cestovanie v čase či už astrálne alebo fyzicky a tu som ho našiel fakt niet mu čo vytknúť. Mimochodom už viem prečo som dal nízke hodnotenie na jednotku, ono to nebolo dokončene :) ()

KamenZde

Keď si odomňa slečna predávajúca lístky v kine vypýtala 4,80€, tak sa mi skoro zahmlelo pred očami, no dúfal som, že po skončení filmu si budem môcť povedať, že to za tie peniaze stálo. A stalo sa. Určite jeden z tých lepších hororov, ktorý má divákovi čo ponúknuť nie len dejom, ale aj krásnym spracovaním. Jediné, čo sa mne osobne nepáčilo boli dva či tri pokusy o vnesenie komediálnej vložky do filmu v podaní bradatého pána. Vo chvílach, kedy sa tieto "vtipy" objavili, mali podľa mňa prevládať iné pocity, ktoré by som radšej nechal u diváka doznieť ako ich zabil nejakým fórom. ()

Iveta47

Už je tu dosť kladných hodnotení a právom, tak ja nemám čo viac nového k tomuto hororu dodať ak len to ,že to je fakt pecka...super horor a bez zaváhania dávam 5*. ()

Gafro007

Je těžké neočekávat obrovský trhák pro někoho, kdo byl prvním dílem naprosto uchvácen. Insidious 1 pro mě byl a stále je největším hororem života. Dvojka už je bohužel ze slabšího soudka.... Nejprve KLADY: Wan ukázal, že zkrátka umí děsit lidi na překvapivých místech překvapivými způsoby. WAN JE STARÁ ŠKOLA! Filmy Insidious vás zkrátka vyděsí jinak než ostatní horory, klasické ohrané scénky tu nejsou. Je to napínavé psycho a fanoušek jedničky se nudit nebude..... ZÁPORY: jestliže jedniřka měla pomalejší začátek, tak dvojka se rozjíždí ještě pomaleji. Děs snad začíná snad až u půlky filmu. Od druhé poloviny to začíná nabírat grády a začínáte se lekat více a více. Čekání an tu druhou půlku je však na děs chudší... Co se týče samotného děsu, lekaček a tempa, tady hluboce zaostává za jedničkou. Zkrátka se prostě tolik bát nebudete... Není toho tolik... Další věc. Je tu méně duchů, méně jejich nevysvětlitelných a překvapivých útoků, místo toho tu máme rvačky Joshe, který se snaží zabít svou rodinu. Srovnáme-li to s jedničkou, kdy se snaží Elise v masce vymítat démona a celý barák se třese tak je to prostě nic moc... Dějově je to velmi pěkné, na druhou stranu cestování časem hodně lidem zamotá hlavu a myslím že to už je trochu moc...... Nakonec tedy nejde o nic, co by mě nadchlo a to nejsem žádný náročný puritán... Konec nechal otevřená dvířka úplně stejným způsobem jako jednička. Tak snad z toho bude něco pěkného. ()

BStone

Vysoká škola hororu. Po vynikající jedničce je tohle opravdu v rámci žánru mistrovské dílo. Skvělá návaznost na dvojku s perfektně promakaným scénářem a vtipnými prostřihy. Film bez jediné krvavé nebo brutální scény,přesto značně napínavý a děsivý,přitom v mnoha momentech opravdu vtipný.V kontextu tohoto filmu si uvědomuju,jak málo vlastně existuje kvalitních žánrových dílek,vedle neuvěřitelné spousty sraček. Škoda jen už známé a přesto stále neuvěřitelné impotence tuzemských distributorů,kteří se ještě neobtěžovali vydat jedničku. Film samostatně obstojí,ale divák přijde o některé opravdové lahůdky. Ale za to Wan jako současný král hororu naštěstí nemůže.Takže čistých 90% ()

rtruth

Sakra myslel jsem že letos žadnej horor nepřekoná a ani se nevyrovná v zajetí demonu sakra sem se spletl z toho filmu šel fakt strach a mráz mi běhal po zadech ještě po cestě domu a při usínaní v posteli chvílema sem se bál i zavřít oči :D tak že plny počet * ()

Leira

Kdo holduje hororům, neměl by si Insidious a Insidious 2 nechat ujít. Konečně pořádná kultovka! Dvojka nádherně navazuje na jedničku a perfektně (a přitom nenásilně) se s ní prolíná, vysvětluje některé drobnosti (například rozeznělý alarm) a dává vyniknout osobnostem jednotlivých postav. Hudba od Josepha Bishary v některých momentech lehce klišovitá, ale jinak zcela výborně podkresluje atmosféru, díky které jsme z kina odcházeli příjemně vyklepaní. Stojí za shlédnutí v kině! ()

EL_lofasso

Zbytečně natahovanej příběh,bohužel bez jakýhokoliv překvapení.Nechci říct zbytečný pokračování ale rozhodně bysme se bez něj obešli a jedničku pořád měli jako jedinečnou,nehledně na to,že konec nám napověděl další sequel,což mě uzemnilo úplně..a ještě k tomu bez Wana!!Insidius se nám řítí do hororovýho průměru a je to strašná škoda. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012