Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

salamandrr

Uznávám, že tento snímek mi nerozšířil obzory v prezentačních dovednostech ani křížení měkýšů, ale byla to poctivá komixovka a veké bojové scény jsou fakt super. Od originálního komixu se to liší jak 7 let po sobě narození sourozenci, ale proč ne... ()

Hpatrik

Pro mě přeplácané digitální šílenství. Příběh se zaměřuje na příliš mnoho postav, ještě víc než v jedničce, a díky tomu je to strašně uspěchané. Asi preferuji klidnější tempo kde máte čas vydechnout, zamyslet se nebo si něco prohlédnout, tak jako ve většině jejich samostatných filmů. ()

AxelWers

Akcie dosť veľa, efekty veľmi dobré, k dokonalosti chýbalo už len viac napätia. To som tam vlastne necítil prakticky počas celého filmu. ()

AloeB odpad!

Pro toto škoda slov. Kdybych se u filmu nenudil jako jindy, možná bych i vypsal všechny zápory tohoto filmu. Ale vzpomínání na toto by mne unudilo k smrti. První díl, ať byl co byl, alespoň rychle ubýval. ()

tranquill

"Není to smyčka, ale konec provazu!" Akce, akce, akce! Úrovně prvního filmu sice nedosahuje, ale poslední třetina byla určitě povedená. "Jestli Vás zabijou, rozchoďte to!" ()

Jajar

Tony Stark se snaží pomocí umělé inteligence vytvořit program na udržení míru na planetě. Když se mu dostane do rukou Power Stone Scepter, chce ho k tomu účelu použít. Vše se ale zvrtne a tým Avengers bude muset porazit nejen nebezpečného robota Ultrona, ale především své největší strachy a slabosti.___Námět zní dobře, staří známí se vrací, přibyly tři nové postavy. Proč tedy Age of Ultron zklamal tolik diváků? Protože oblíbení hrdinové prožívají další dobrodružství v hodně tuctovém příběhu. Jejich epizodní výstupy baví, ale celek nudí. Což je právě ten hlavní problém. Opulentní akce střídá zajímavé dialogové scény, ale spojovací linka je prostě slabá. V minulé epizodě se skupinku Whedonovi podařilo dát dohromady, tentokrát jsem čekal prohloubení vztahů. Ale střet mezi Tonym a Kapitánem pořádně ani nezačne, nové postavy nedostanou dost prostoru a Thor si přiletěl z jiného filmu zničit pár robotů, aby po dvou hodinách zase vypadnul. Nešťastná láska mezi Natashou a Brucem Age Of Ultron nezachrání. Rozhodně se těším na další marvelovky, ale tahle týmovka se nepovedla. Možná jsem moc přísný, ale Whedon si nastavil vysokou laťku prvním dílem sám. ()

geek.ondra

Po každé ale opravdu každé stránce naprosto odfláknutá práce. Debilní záporák, příšerná a někdy až směšná akce a vizuální efekty pochybné kvality. Whedon v roce 2012 přepisoval blockbusterové dějiny ale až teď ukázal jaký je to ve skutečnosti břídil. Obrovská ostuda a všichni kdo jedničku milují tak jako já a také jim tak zásadně ovlivnila jejich nerdí život budou chtít při sledování této břečky brečet. 5/10 ()

Urukhaj98

Události z Age of Ultron mají na následující filmy a seriály z MCU dalekosáhlý dopad. To je bohužel asi to jediné větší pozitivum. Jinak je to totiž, obzvlášť po dokonalé jedničce, děs a bída. Akce je většinou taková nuzácká, některé triky jakoby vznikaly ještě před prvním Iron Manem a příběh samotný bohužel tolik netáhne. Ultron není vyloženě špatný záporák, ale na omezeném prostoru se mu nedostává takové charakterové hloubky, jako například Lokimu ve zmíněné jedničce, který měl navíc výhodu díky své předchozí účasti v prvním Thorovi. A bohužel to nezachraňují ani noví členové týmu, kteří, navzdory jejich úspěšnému budoucímu angažmá, zde zanechávají při nejlepším rozpačitý dojem. Finále výsledný dojem trošičku vylepšuje, bohužel ne o moc. Těžko soudit, kde se to celé takhle pokazilo. Ale zkrátka je to slabota. 6/10 ()

Psichi

Škoda nevyužitého potenciálu, který první díl nakousnul... Pořad je to dobrý jako jednoduchá, akční přehlídka efektů s pár dobrymi vtípky. Škoda vývoje postav a absolutního nevyužití Jarvise - Visiona (nebo jak se jmenoval). Za jedničkou nedostižně daleko, přesto pořad několik kroku před spoustou jiných komixaren. Za 70% pokud od toho nechcete čekat nic hlubšího. ()

Veseldaa.!

Úvodní super, cool, epic scéna celkem schopně navnadí. Potěší její pojetí na jeden záběr. Co už ale nepotěší je fakt, že produkční společnost Marvel nejspíše nahradil Pixar a je tak kompletně, včetně všech protagonistů, renderovaná nějakým ajťákem. Obecně veškerá akce je celkem nepřehledná a že jí je požehnaně, ale trpí symptomem sequelů, že více má být přece lépe, že? Dvojka Avengers se snaží jít v kolejích jedničky a ostatních komiksových adaptací od Stana Leeho, jenž si opět nezapomněl střihnout svůj štěk. Přivádí na scénu vychytralého Ultrona, který ale svůj démonický hlas Jamese Spadera nechal v trailerech. Narážky a vzájemné popíchování, kdo má ze superhrdinů větší ego ze začátku trošku dřou, ale nakonec je zde dost gagů a k mému překvapení jsou povedené a dlouho jsem nezažil, aby se celý kino sál lámal smíchy. Bohužel ale s příchodem závěrečných titulků a vaším odchodem je celková zapamatovatelnost blížící se nule. ()

Jan.Mlynar

No tě pic... Jediné, co tohle dílo má společné s úrovní prvního filmu o cirkusu strýčka Tonyho (proč tam furt hrajou divadlo, že tomu velí nasteroidovanej borec v latexu z hvězd a pruhů?) jest, že nejsympatičtější postavou byl opět "záporák"... i když tady mi přišel jako největší gauner Hóky, kterýho podezírám, že nás měl všechny zabít koncentrovanou dávkou sterility... Dobrých gagů ubylo, těch špatných bohužel exponenciálně vzrostlo - Ne, opravdu neni nutný se snažit v každým partu rozesmát alespoň jednoho uslintanýho nerda... Marvel žeru, to asi pochopí i jedinec po lobotomii při pohledu na moji fotku, smutný je, že zatímco X-men svět staví i na kvalitním pozadí, u Avengers si můžete s použitým zeleným pozadím utírat Vaše pozadí klidně celý rok... Škoda... ()

Hellierer

Nebyla to taková tragédie jakou jsem očekával. Po úvodním digitálním bordelu jsem byl naprosto znechucen a bál jsem se, že takový bude celý film. Díky bohu nestalo se tak a dostal jsem akční výplach s kvalitními efekty. Ovšem nic víc. Ultron je jako záporák opravdu nudný. Na druhou stranu sem rád za zaměření na Hawkeye. Quick-Ass poměrně nudný a nezáživný (oproti skvělému v X: DotFP). Scarlet Witch je celou dobu sexy a dělá čachry rukama. Takže sečteno a podtrženo kvalitní letní výplach, ovšem letní hitovka rozhodně ne! 55% ()

Votvirak

Jani, po dlouhý době komentář :D :D :D .... Akčnější to snad už ani bejt nemohlo. Fakt parádní oddychovka, mnohem lepší než 1. díl. Btw, Ultron je fakt pilná fčelička :D :D :D ()

Mouchal

Asi žádný jiný film vám nenaservíruje takový digitální guláš jako právě druzí Avengers. Sledování ve stavu mírné únavy vřele nedoporučuji vzhledem k množství všech možných postav a velmi zbrklé a rychlé akci, kterou až na pár výjimek skoro nebylo možné sledovat bez vykroucení si palice z krčního obratle a postříkání následně vytékající krví všechny přítomné sklepní nerdy se svými pupky a popcorny. Co se povedlo partičce testosteronových bohů či polobohů je rozhodně humor, ikdyž i zde mám pár výtek. Víte, vtip je založen především na novosti, tudíž když něco slyšíte nebo vidíte poprvé. Nefunguje už, když vám do uší a očí mlátí stále to stejné dokola. Hrátky s Thorovým kladivem či posedlost Kapitána Vlastence vybranou mluvou dokáže lidi rozesmát, ale jednou (max. dvakrát) a dost. Sem tam se objeví i naprosto zbytečná scéna bez nějakého hlubšího smyslu, kdy se tvůrci nejspíš řídili heslem "nuda to být nemůže, když tu máme všechny tyhle miláčky davů, ne?". Naneštěstí i přesto to dokáže být v některých momentech nuda. Samozřejmě jak bývá zvykem u marveláckých komiksáren je to nazvučené i naefektované bezchybně a hlas Ultrona nelze nemilovat. Bohužel myšlenka šíleného robota s úmyslem robotí apokalypsy je trochu zpátečnická oproti minulému dílu a výbornému Lokimu. Po apokalypse emzáků z jedničky a teď robotů bůh ví, kam to dojde příště (zombíci, upíři či jakákoliv jiná verbež je vítaná). Proč teda ty čtyři hvězdy? Protože jsem dostal přesně to, co jsem čekal, ikdyž se nemůžu zbavit červíka ve své hlavě, který nepřestává našeptávat, že s takovou partou superhrdinů (a skvělých herců) a s takovým balíkem peněz, by mohla být natočena i daleko lepší parádička. Jo a za to, že se na tu Scarlett pořád tak pěkně dívá. 80% ()

ER

Po prvním filmu jde o ústup ze slávy. Problémem je, že ze všeho tu je kousek, ale nic, s čím by se dalo ztotožnit, co by dokázalo zaujmout tak,jako např. Loki. Hra na city pak nezabrala vůbec a byla spíše nudnější části děje. Ani moralizování Ultrona a vytvoření jeho lepšího já se nestává tak silným motivem, aby strhnul diváckou pozornost. A tak tu zůstává víceméně solidní bitevní vřava s několika povedenými vtípky. Přitom by mohlo stačit jedno silné téma..... a to rozhádání Avengeři (díky vlivu jedné "vylepšené"). Jejich běsy a vzájemný vliv na sebe samých a své okolí vytvářelo dramatické linky,kterým se mohl scénář věnovat trochu více.Tak to zůstalo v podstatě jen u věty o Iron Manovi-je tak objevný,ale zároveň i destrukční. A podobně je to s filmem,který je místy svým závažným tématem o rolích Avengers vůči lidstvu "záživný",ale taky i naopak. ()

BackPa

Tak druzí Avengers se povedli velice dobře. Dojem tomu filmu akorát zkazil jiný dabing některých postav a to, že ten film byl hodně zkratkovitý. Prostě jednou jsou tam, pak zase tam, pak je tam scéna s Thorem a nějakou jeskyní, ale jak to našel? A v takovémto stylu se velče celej film. Rozhodně by mu tedy dalších 60 minut vůbec neuškodilo, spíše prospělo. Kdo sleduje Agents of SHIELD, tak ví, jak přišli na polohu toho žezla. Ultron ztvárněný skvěle, ale větší robohlas by mu seděl víc a taky z něho nemuseli udělat hračku, kterou tak lehce přemůžou, Ultron jim měl dát zabrat a oni ho tu odrovnají po pár minutách boje!!!. Thanos na konci potěšil! Teď už jenom čekat 3, resp. 4 roky na další Avengers na finální bitvu proti Thánosovi, což mě docela zajímá, jelikož s těmi kameny je to defakto nepřemožitelný Bůh. Komixy raději číst nebudu, chci se nechat překvapit. A jelikož to (tento příspěvek) stejně nikdo nečte, tak ještě musím dodat, že smrt Quicksilvera zamrzela a uvítal bych, kdyby ho oživili jako Coulsona, ale to se nestane, což je docela škoda, ta postava měla velký potenciál. A taky škoda, že Hulk nakonec neodletěl (nebyl vyhoštěn) do vesmíru. 90% ()

wiix

Ako komedický žáner: skvelé! Určite neunudí ani ľudí, ktorí rovnako ako ja, neholdujú mužom oblečeným v neopréne, avšak nečakajte pointu či nebodaj zápletku. No je zarážajúce a strach-naháňajúce, koľko ľudí zomrie pri záchrane ľudstva :) ()

Boris.

Na Avengers: Age of Ultron sem se těšil asi nejvíc ze všech filmů tohoto roku a nebylo to vůbec špatný. Film je teda místy utahanej a některý ty bitky tak trochu vykrádaj předchozí díl, ale jinak super. Nový postavy, který se zde objevily sou taky dost povedený, hlavně teda dvojčata. Quicksilver mě nadtchnul už v X-menech a tady byl taky hodně dobrej. SPOILER "Trochu mě zamrzelo že umřel". Bohužel se zase dabingová studio "předvedlo" a změnilo zaběhnuté hlasy herců a Fury byl fakt odpornej. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)