Arrow - Série 1 (série)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2012–2013, 16 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Blake Neely

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colin Salmon, Jacqueline MacInnes Wood, Annie Ilonzeh, Roger R. Cross, Brian Markinson, Ben Cotton, James Bamford, Derek Hamilton, Hiro Kanagawa, Laci J Mailey, Darren Shahlavi, Tseng Chang, Kelly Hu, Ty Olsson, Emma Bell, Tristan Jensen, Byron Mann, Eugene Lipinski, Lini Evans, Christie Laing, Nicole Hombrebueno, Broadus Mattison, Barry Nerling, Emily Bett Rickards, Marcus Rosner, John Barrowman, Lane Edwards, T.J. Ramini, Sebastian Dunn, Chelah Horsdal, Steve Makaj, Melissa Roxburgh, Valerie Tian, Link Baker, Rob Hayter, Currie Graham, Kyle Schmid, Warren Christie, Sarah-Jane Redmond, Karen Holness, Jeffrey Nordling, Jessica De Gouw, Tahmoh Penikett, John Cassini, Sachin Sahel, Ben Wilkinson, Georgia Hacche, Alex Zahara, Carolyn Adair, Mark Ghanimé, Elizabeth Weinstein, Robert Moloney, Danny Nucci, Andrew Dunbar, Ben Browder, Colin Lawrence, Terry Chen, Janina Gavankar, Serge Houde, Seth Gabel, Patrick Sabongui, Robert Weiss, David Anders, Agam Darshi, Ona Grauer, Adrian Holmes, Celina Jade, James Callis, Chin Han, Jarod Joseph, Rekha Sharma, Claude Duhamel, Richard Stroh, Colton Haynes, Alex Kingston, Rick Tae, Craig March, Alyson Bath, Douglas Chapman, Shaun Omaid, Steve Aoki, Duncan Ollerenshaw, Christopher Redman, Peter Benson, Audrey Marie Anderson, Darren Dolynski, Cassandra Ebner, Christian Sloan, J. August Richards, Al Sapienza, Callum Seagram Airlie, Jessica Harmon, Paul Lazenby, Dan Quinn, Byron Noble, Lee Tichon, Sage Brocklebank, Christopher Pearce, Julia Dominczak, Paul Blackthorne (a.z.), Willa Holland (a.z.), Susanna Thompson (a.z.), Colin Donnell (a.z.), Jacqueline Samuda, Michasha Armstrong, Peter Brown, Kirby Morrow, Noel Johansen, Drew Ray Tanner, Lesley Ewen, Gardiner Millar, Juno Rinaldi, Dalias Blake, Bill Croft, Desiree Zurowski

Obsahuje spoilery: "Jmenuju se Oliver Queen a 5 let jsem byl uvězněn na ostrově s jediným cílem... Přežít... Teď plním otcovo poslední přání...Používám seznam jmen, který mi nechal, abych zničil ty, kteří zamořují mé město... Abych to dokázal, tak se musím stát někým jiným... Musím se stát něčím jiným." Sympaťák Stephen Amell jako moderní a temný Robin Hood. Arrow dost připomíná Batmana povahou i charakterem. Seriál nabízí: Spoustu akce, DC komiksové hrdiny, poměrně jednoduchý děj a spousta krásných hereček - Katie Cassidy, Emily Bett Rickards, Willa Holland. Záporáka perfektně ztvárňuje John Barrowman, bitky mezi ním a Arrowem jsou pěkné a originální. Nejoblíbenější epizody v této série: Konec roku, Temnota nad městem a Oběť. Triky a efekty na TV perfektní! - 80%.(18.12.2017)

Musím říct, že hodně zajimavý rozjezd a taky asi i skoro výborný. Nečekal jsem tolik zvratů, také jsem nečekal, že v první sérii umře někdo blízký Oliverovi. Ikdyž mě ten daný člověk štval ty poslední díly. Záporáci supr, flashbacky z ostrova mě popravdě bavili nejvíc, protože mě nejvíc zajímalo co se mu tam všechno stalo. Herci dělají solidní výkony, scénář atd. je taky supr. Jen mě trošku zklamal pilotní díl, ale potom se to začínalo dost dobře rozjíždět a stalo se to, že jsem si serial Arrow oblíbil víc, než bych kdykoliv čekal. Zaslechl jsem, že v nějaký sérii má být i flash tak se nemůžů dočkat, až dokoukám 2. sérii a napíšu zase recenzi. 1 série Arrowa mě hodně překvapila a potěšila, proto má určitě 5 hvězd. A (93%)(18.2.2018)

Trochu slabší ohledně neobsahování žádných superschopností - jen takový jiný Batman ve srandovním pyžamu s kapucí. Slušným nápadem jsou občasné crossovery s Flashem, ale už mi nějak začínalo ke konci vadit to množství flashbacků na ostrov, který se víc a víc začíná rozvíjet v další příběh. Vyznívá to tak docela přeplácaně a nesmyslně i na komiksák.(15.5.2016)

1. Séria - 85% Arrow je seriál podla komiksu, ktorý je neobsahuje moc efektov (CGI) a vsádza rovnako ako Nolanov Batman na reálnejšiu akciu. Ta podobnosť s Nolanom tam možno je, ale na druhú stranu Arrow je rovnako ako Batman hrdina s mäsa a kostí, tiež ma cool hlas , tiež ma svoju skrýšu a zhodou okolností tiež od DC komiksu. Po akčnej stránke to síce nie je žiadny náhul, pretože Arrow je niečo ako detektív, ktorý najprv pátra a až potom strieľa. Čo sa týka príbehu, tak musím povedať, že je to asi to najlepšie na tomto seriály. Povedal by som, že tento seriál začal niekde uprostred a my sa s hlavným hrdinom nielenže posúvame dejovo stále dopredu, ale vraciame sa vo flashbackoch aj dozadu do minulosti kde sa stali tiež veľmi zaujímavé veci. Každý diel má čo ponúknuť, príbeh je vždy dostatočne zaujímavý a akcie aj keď je pomenej, stále sú dobré. Jediné mínus na seriály je herecké obsadenie kde je každý naleštený model ako s Twilightu, inak nemám čo by som vytkol.(1.7.2016)

Docela temná a dobře natočená komiksárna, která stavbou zapadá do sorty typu Person of Interest (prakticky co díl, to nové jméno, se kterým se hlavní hrdinové musí vypořádat). Na rozdíl od PoI ale dokáží tvůrci Arrow mnohem lépe zajistit pestrost - hltám zejména flashbacky z ostrova, které jsou nejen atraktivní, ale chytrým obloukem dovysvětlují příběh - a dobře napsat četné spektrum postav, ty jsou dostatečně různorodé, takže se člověk pořád bezpečně orientuje. Škoda někdy až příšerně naivních a místy otravných rodinných i milostných vztahů, které všechno opakovaně a s trapností rozpitvávají, tím se to celé značně shazuje. Pokud to člověk překousne, jde ale hlavně o kvalitní akční a dobrodružnou podívanou.(1.6.2016)