Arrow - Série 1 (série)

Akční / Dobrodružný / Krimi / Drama

USA, 2012 - 2013, 16 h 49 min (Minutáž: 23x43 min)

Blake Neely

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colin Salmon, Jacqueline MacInnes Wood, Annie Ilonzeh, Roger R. Cross, Brian Markinson, Ben Cotton, James Bamford, Derek Hamilton, Hiro Kanagawa, Laci J Mailey, Darren Shahlavi, Tseng Chang, Kelly Hu, Ty Olsson, Emma Bell, Tristan Jensen, Byron Mann, Eugene Lipinski, Lini Evans, Christie Laing, Nicole Hombrebueno, Broadus Mattison, Barry Nerling, Emily Bett Rickards, Marcus Rosner, John Barrowman, Lane Edwards, T.J. Ramini, Sebastian Dunn, Chelah Horsdal, Steve Makaj, Melissa Roxburgh, Valerie Tian, Link Baker, Rob Hayter, Currie Graham, Kyle Schmid, Warren Christie, Sarah-Jane Redmond, Karen Holness, Jeffrey Nordling, Jessica De Gouw, Tahmoh Penikett, John Cassini, Sachin Sahel, Ben Wilkinson, Georgia Hacche, Alex Zahara, Carolyn Adair, Mark Ghanimé, Elizabeth Weinstein, Robert Moloney, Danny Nucci, Andrew Dunbar, Ben Browder, Colin Lawrence, Terry Chen, Janina Gavankar, Serge Houde, Seth Gabel, Patrick Sabongui, Robert Weiss, David Anders, Agam Darshi, Ona Grauer, Adrian Holmes, Celina Jade, James Callis, Chin Han, Jarod Joseph, Rekha Sharma, Claude Duhamel, Richard Stroh, Colton Haynes, Alex Kingston, Rick Tae, Craig March, Alyson Bath, Douglas Chapman, Shaun Omaid, Steve Aoki, Duncan Ollerenshaw, Christopher Redman, Peter Benson, Audrey Marie Anderson, Darren Dolynski, Cassandra Ebner, Christian Sloan, J. August Richards, Al Sapienza, Callum Seagram Airlie, Jessica Harmon, Paul Lazenby, Dan Quinn, Byron Noble, Lee Tichon, Sage Brocklebank, Christopher Pearce, Julia Dominczak, Paul Blackthorne (a.z.), Willa Holland (a.z.), Susanna Thompson (a.z.), Colin Donnell (a.z.), Jacqueline Samuda, Michasha Armstrong, Peter Brown, Kirby Morrow, Noel Johansen

Konečně jsem dokoukal první řadu a můžu říct jedině, že tenhle seriál je naprostá bomba a pro mě nejlepší seriál současnosti (House přece skončil). Seriál se ani na chvíli nezastaví, naopak sále přidává na tempu, které graduje v nervy drásajícím finále, za které by se nemusel stydět leckterý film. Jen tak dál, nemůžu se dočkat další řady. 95 %(3.4.2016)

Trochu slabší ohledně neobsahování žádných superschopností - jen takový jiný Batman ve srandovním pyžamu s kapucí. Slušným nápadem jsou občasné crossovery s Flashem, ale už mi nějak začínalo ke konci vadit to množství flashbacků na ostrov, který se víc a víc začíná rozvíjet v další příběh. Vyznívá to tak docela přeplácaně a nesmyslně i na komiksák.(15.5.2016)

Docela temná a dobře natočená komiksárna, která stavbou zapadá do sorty typu Person of Interest (prakticky co díl, to nové jméno, se kterým se hlavní hrdinové musí vypořádat). Na rozdíl od PoI ale dokáží tvůrci Arrow mnohem lépe zajistit pestrost - hltám zejména flashbacky z ostrova, které jsou nejen atraktivní, ale chytrým obloukem dovysvětlují příběh - a dobře napsat četné spektrum postav, ty jsou dostatečně různorodé, takže se člověk pořád bezpečně orientuje. Škoda někdy až příšerně naivních a místy otravných rodinných i milostných vztahů, které všechno opakovaně a s trapností rozpitvávají, tím se to celé značně shazuje. Pokud to člověk překousne, jde ale hlavně o kvalitní akční a dobrodružnou podívanou.(1.6.2016)

My name is Oliver Queen...For five years i was stranded on an island with only one goal - Survive! Now I will fulfill my father's dying wish-- to use the list of names he left me and bring down those who are poisoning my city. To do this, I must become someone else. I must become something else.(12.5.2016)

Arrow bol zaujímavým rozrušením seriálových vôd. Seriál sa zameral na (pre čechoslovákov) menej známeho hrdinu, niečo medzi Batmanom a Robinom Hoodom, a zvládol jeho dobrodružstvá podať zaujímavo a pútavo. Tlieskam nad aspektami, ktoré z prvej série spravili klenot (oproti zvyšným sériam). Temná atmosféra, skvelý epizodický záporáci (Vertigo, Deadshot), skvelý hlavný záporák, celkom dobre zvládnuté romantické linky, vynikajúce finále a flashbacky, ktoré sú naozaj skvelé (na rozdiel od ďalších sérií) a fungovali by aj samostatne.(31.8.2016)