Už teď mi chybíš

• Velká Británie Miss You Already (více)

Milly (Toni Colette) a Jess (Drew Barrymore) byly odjakživa nejlepšími kamarádkami. Od dětství spolu sdílely absolutně všechno – tajemství, šaty, dokonce i kluky, se kterými chodily. Návštěvy bujarých večírků plných alkoholu a drog či vyvádění ztřeštěností jim zůstaly od mládí až do dospělosti. V životě ale jednou nastane chvíle, kdy se každý musí začít chovat dospěle... Nebo ne? Snažit se žít „dospěle" má ale různé podoby. Zatímco Milly má úžasnou práci a žije v krásném městském domě s manželem Kitem (Dominic Cooper) a dvěma dětmi, Jess a její přítel Jago (Paddy Considine) žijí bohémským životem na hausbótu na londýnském kanálu. Přátelství Milly a Jess je však stále pevné jako skála a život je jednou velkou zábavou. Každá zábava však jednou skončí a pro Milly s Jess to platí dvojnásob. Jess po mnoha neúspěšných pokusech, kdy se pokusila otěhotnět, konečně prolomila smůlu a chce s Milly oslavit radostnou zprávu. Ta má bohužel úplně opačnou novinku – byla jí zjištěna rakovina prsu. Dlouholeté kamarádky se tak ocitají před životní zkouškou, jak se poprat s vážným onemocněním jedné z nich, když druhá prožívá nejradostnější období svého života. Vydrží jejich přátelství všechno špatné i dobré? (Bohemia MP)

TommyDiamond

Snímek nenabízí nic nového v kategorii nevyléčitelná nemoc. Na začátku je ukázka, jak skvělý a plnohodnotný život náš hrdina vede (rodina, přátelé, atd.). V druhé fázi přichází zjištění nemoci, šok, sebelítost, hádky, atd. Další fáze je většinou ukázkou jak srdnatě náš hrdina bojuje a vzdoruje nemoci, která ho nakonec v té závěrečné a nejsmutnější fázi skolí..... V těchto vysoce hodnocených filmech nejde o to co všechno si tvůrci navymýšlí, aby nám zahráli na citečky a oklamali nás lidským neštěstím. Jde pouze a jen o to, jak jsme schopni se vžít do hlavní postavy a vstřebat výkon hlavní aktérky. Vím, že Tony Collete je dobrá herečka a dala do role umírající Miley úplně všechno. Jak už jsem říkal, příběh znám a tak hlavně za její výkon to budou tři hvězdy...... ()

Sebastianek1

Tyhle věci se dějí pořád a natočit je takto, chce kus odvahy. Drew Barrymore, jak o ní nemám vysoké mínění, si mě v tomto emotivním snímku podmanila. Dotknout se mě to osobně, šel bych do pěti. ()

george82

Pěkně natočené. Vážné chvilky nabourávány občas černým humorem dává divákovi alespoň chvilku na to se nadechnout a utřít slzy, než přijde další scéna se smutnou tématikou. Výborně vybrané herečky do rolí kamarádek. Myslím, že tenhle film pochopý buď citlivý člověk nebo někdo koho zasáhl obdobný osud. ()

nula87

Film, který téměř ve všem předčil moje očekávání - a to v drtivé většině pozitivně. Sice je to dost slzopudné, což já opravdu nemám moc rád, ale není to vůbec uhlazené a ploché. Naopak, hlavní hrdinka vlastně vůbec není pozitivní postava, ale manipulativní mrcha, která pouze využívá svou neveselou situaci k ovládání a buzerování svého okolí. A do toho spousta silných, někdy až mrazivých momentů, které v tomto žánru nejsou úplně obvyklé. A proto se mi to tak líbilo. 80% ()

PlysovyMacko

Ďalší z filmov o smrteľnej chorobe tentokrát o dvoch kamaratkach, ktoré sa s tým musia vysporiadať, že jedna z nich má rakovinu. Film ale neponúka nič co by som už niekde nevidela, ani sa nesústredí na silné priateľstvo hlavných hrdiniek. Je to depresívne, ale keďže viem ako to skončí, ani ma to na konci nedojalo. ()

Blazis34

Smutná romantika o dvou nejlepších kamarádkách se mi líbila. Toni Collette zahrála svoji roli znamenitě, avšak mě se více líbil výkon méně nápadné Drew Barrymore. Působila na mě více reálněji a jejím citům jsem věřil. Ohledně filmu, tak chválím scénář, měl dobrou návaznost, kamera také výborná, soundtrack ale nenápadný a výkony v ostatních rolích průměrné. Celkově jde ale o zdařilé dílo, které ukazuje jak je tenká hranice mezi krásným životem a zákeřnou nenápadnou nemocí. Bohužel tento příběh se děje na denním pořádku. Filmu dávám 70%, lepší tři hvězdy. ()

Knightey

Pro me tyhle filmy nejak nejsou. Urcite si ale najde svoji skupinu. Nejspis damskou. Film jsem dokoukal, jelikoz me to zajimalo jak to dopadne a jen jsem se chtel utvrdit v moji domence od cca 1/3 filmu. Coz se take potvrdilo. Jako moc komedii bych to nevidel. Opravdu tam neni moc cemu se zasmat. ()

blondboss

Veľmi smutný príbeh a zároveň klasická americká citová "žmýkačka", ktorá neprinesie nič nové, ale poukáže na niektoré zákernosti života ako takého a človek si hádam práve pri takýchto filmoch dokáže uvedomiť, čo všetko má a čo by si mal vážiť. Toni Collette mi prišla trošku otravná, Drew klasicky dobrá. Jemne nadpriemerný rodinný snímok. 55 % ()

Rhod

Dlhšie som sa tešil na tento film, len som dúfal, že to nebude len o prežití a zomieraní. Ale mýlil som sa. Aj keď pekne citovo založený film, nie je to až tak veľmi žáner pre mňa. Pozeral som to len preto, pretože tam hrá jedna z mojich najobľúbenejších herečiek, Drew Barrymore. S drámou a romantikou súhlasím, ale čo tam bolo vtipné, resp. také, aby to nazývali komédia, netuším. Nič ten film vo mne nezanechal, a budem si ho pamätať len kvôli Drew. Takýchto príbehov je vo svete veľa, čiže ani dej nebol zase pre mňa až tak niečím novým, resp. výnimočným. Je to skôr taká oddychovka na večer, ktorá vás na chvíľu možno donúti sa zamyslieť nad životom, že môžeme byť radi, že sme radi.... Percentuálne u mňa tak max. 55 %. ()

zvolsi

Máme tu další umírání na rakovinu. Nijak originální, ale v celku fajn natočené. Sem tam se usmějete, sem tam jste na měko a pak vás sestřelí vcelku povedený závěr u kterého sem si i trochu fňuknu a hlavně díky němu dávám 4. ()

Fajung

Takéto situácie v živote ako smrteľná choroba, dokážu s človekom poriadne zamávať. Avšak práve v hraničných situáciách sa odhaľuje naša tvár. A nayvše, keď sme MY chorí, nezanemená to, že sa automaticky musíme správať ako mrchy a ubližovať tak INÝM, tak ako to predvádzala hlavná hrdinka. Každopádne, čo zdobí tento film, je práve dobrý herecký výkon Toni Collette. 60% ()

doriana.g

Toni a Drew, Muriel a Lucy, mé oblíbené herečky a postavy se tu setkaly a zapařily. Jo, je to o umírání. Ale celý ten zbytek je o lásce, o lásce, o lásce, o lásce a o lásce. Catherine + Morwenna - díky, holky. Krása mimo marvelovské universum (a to ho mám ráda) se nevidí tak často. ()

rigby

Silný příběh plný emocí, kontrastů. Přitom se nesnaží být prvoplánově dojemný, netlačí na city. Je prostý. Rozhodně dopočuji ke shlédnutí, vlastně se i přes všechno na něj velmi dobře dívá a diváka zaujme od první chvíle až do posledního okamžiku. Ano, existují lepší filmy o rakovině. Za mě slabší nadprůměr. 3+ ()

PamPero 1

Sentimentální snímek o rakovině, který mi v lecčem připomínal spíš 50/50, než zmiňované Hvězdy nám nepřály. Hlavním problémem, byť čistě subjektivně míněno, je chování hlavních dvou postav, které mě skoro po celou dobu filmu naprosto iritovalo. Pokavaď se dvě ženské chovají jako krávy, tak je dost těžké s nimi soucítit. Drew stále neumí hrát, ale Toni Collette je naopak výborná a scéna s R.E.M je vyloženě skvělá! Daleko raději sáhnu po 50/50, kde mi Levitt s Rogenem přišli daleko sympatičtější. Miss You Already je jen dalším filmem na toto téma do počtu. 60% ()

hanazu

Žádné psychologické drama nečekejte, všichni to umírání vzali super sportovně, ale za ty vtípky, co se tam objevily to (asi) stojí vidět. ()

Catella

Krásnej film. Krásnej a smutnej. O životě a o smrti. O lásce a nenávisti. O těžké nemoci, která nakonec rozdělí dvě dlouholeté kamarádky. Film, kterej ukazuje, že praví přátelé nejsou ti, co přijdou když je vám nejlíp. Jsou to ti, kteří zůstanou, když je nejhůř. Jak jsem psala na začátku, je to krásnej film, kterej ale už nikdy nechci vidět. . . ()