Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

D.Sleeper

Snahu o nápaditou gangsterku nelze upřít. Co však funguje spolehlivě a nejlépe je: Charlize a 3x Mini (not only) on the road :) ()

Enterprise

Příjemná oddychovka s několika zlodějskými vychytávkami, které ale chybí potřebné napětí a emoce. Ale na sobotní večer rozhodně dobrá volba. ()

Mik_e

Příjemná a oddychová podívaná na jakýkoliv večer. Partička sympatických zlodějů okrádajicích velkého zloducha, který je v podání Edwarda Nortona pořádně slizký. ()

bono22vox

Výborný odpočinkový film, v němž poněkud komplikovanou zápletku vyvažuje jemný humor a sympatický herecký ansámbl a mini coopery :-) ()

Acrobat

Tajomný duch opantal moje srdce a už moje schopnosti využívajú všetci zlodeji východného sveta. Neutekám v rikši, ale ani výstredne na Astone. Naivná RSka stojí pred bankou a túžim len po jednom, utiecť všetkým. Zlodeji sú záťaž, musím sa ich zbaviť, lebo inak neutečiem, ale toto je už zásah na krutej dohode. Glorifikácia zlodejov, ktorí opäť neberú prachy mocným ale Vám, je príliš romantická, šablonovitá (žena, silný, sexuálny, šikmý, čierny) a ako vždy neuskutočniteľná. Nemožnosť udržať vážnosť znací, že čiarky sa dávajú za oddych a naivitu. ()

danny_21

Příjemné variace na Dannyho parťáky., která sice nepřínáší nic převratného, přesto splňuje to nejdůležitější - pobaví a a nenudí. Sympatická partička podvodníčků s překvapivým záporákem Edem, který ale to hraní trochu fláká poslední dobou, aspoň trochu snahy by to chtělo, Vinyarde !!! - 70% ()

young man

Tak tohle teda ne. Takový soubor nesmyslů v jednom filmu jsem už dlouho neviděl. Nechápu ty, kterým se tento film líbí a dobrovolně podstoupí tento zapomenutelný výplach mozku. ()

bearmeedek

Povedený akční film. Gangsterka s napětím i humorem. Dobré herecké obsazení. Plný počet bodů není za umění, ale za absolutní spokojenost při sledování. A díky za ty Benátky. ()

Kingjiri

Alternativní verze Dannyho partáků, která sice nemá tak hvězdný obsazení, ale postará se o mnimálně stejnou úroveň zábavy. Casting sympatickej, jen mě dost mrzí, že Northonovýho záporáka scénáristi odflákli, takže je opravdu "bez fantazie", jak je párkrát o jeho postavě přímo ve filmu zmíněno. Víc scén, ve kterejch by se snažili Charlie a Steve navzájem přechytračit by rozhodně nebylo na škodu, takhle jen Steve bezmocně přihlíží všemu, co na něj Charlie chystá a je tak trochu za idiota (samotnej Northon byl ale i jako takhle vyprázdněnej záporák dobrej). Pak mě ještě zamrzela Sutherlandova eliminace hned na začátku, měl totiž slušný charisma zahrát nějakýho "mentora" celý týhle loupežnický bandy. Jinak jsem byl vcelku spokojenej jak s porcí akce nebo filmařinou. Sympatickej heist movie na víc volnejch večerů, čtyři slabší hvězdy. ()

kukkik

Super obsazení, taková klasicky příjemná zlodějská akce, co sice nenadchne ale člověk se na to s klidem podívá několikrát znovu jako na takovou oddechovku. Tenhle film přímo hlásá hodnocení 4/5. ()

Inozuka

Super šlapající zlodějská akčňárna se skvělým obsazením. Srovnáváno s Ocean's Eleven, ale podle mého zábavnější a akčnější. Je tam samozřejmě spousta nelogičností, ale kdo by chtěl hnidopišit, když čeká na metro a kolem sviští nadupané mini s Charlize Theron za volantem a kufrem plným zlata. Špičkování mezi členy gangu je super, stejně jako bezchybný soundtrack a dopovězení příběhu během závěrečných titulků. Až takhle bude zase jednou nálada, rád sjedu ještě jednou ... ()

mira.l

Ale jo, dá se na to koukat, má to spád, na Charlize se kouká dobře, o to nic. Ale když já nevím... na mě tyhle filmy, kde profi zloději mají do posledního detailu dokonale naplánovanou nějakou krádež s využitím té nejmodernější techniky, vždycky aspoň jedním počítačovým géniem, všechno jim dokonale vyjde, z policajtů udělají debily... na mě to působí prostě až komicky. Jo a chtěl bych vidět, jak by Mini zvládalo to, co předvedlo při té honičce. Velmi dobré tři *, víckrát si to ale asi nepustím. ()

Nix

Naprosto sympatická zlodějská sebranka a ničím nenáročný filmek. Takhle to mám rád, ješté když se sejde Mark s Charlize a sekundují jim neméně skvělí další herci. Skvělé akční scény a nenáročný příběh, jo tohle mne baví. Film má i velice pozitivní feeling. ()

RedRose

Svezi a svizne dilko od ktereho jsem moc necekal a velice mile me prekvapilo! Vyborne zpracovane a to herecke obsazeni...! ;-) ()

KdG

Tak tohle se mi líbilo, mělo to spád, dobré nápady, slušné obsazení a trocha humoru se taky našla. ()

Jozka7

Americký remake britské gangsterky, přesto slušná zábava, byť, jak už to u gangsterek bývá, lehce nekorektní (zloděj obral zloděje). Benátky jsou nádherné a dechberoucí. Při pohledu na dnes oscarovou představitelku hlavní ženské role nelze nevzpomenout fantastické věty Václava Rybáře z recenze na filmpub.cz: "O Charlize Theron raději pomlčet, protože je tu skutečně jen na otvírání sejfů, srdcí a kalhot..." ()

xenopus

Začátek vcelku nuda, ale závěrečná loupež je natočena skvěle - režie, střih, hudba, herci - vše poplatné akci, a to je dobře. Charlize Theron okouzlující, Donald Sutherland si moc nezahraje, ale jeho postava je i díky zápletce a myšlence pomsty přítomná celý film - a to je známka toho, že si svých dvacet minut odehrál skvěle - protože na tak výrazně hrajícího pána nemůžete hned zapomenout. Nakonec je to ale celkem konvenčně vystavěný akčňák a přihlíčejíce k dobrému zpracování nedávám tři, ale horší 4*. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)