Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

Kubi21

Slušný a zábavný filmeček, kterému v mých očích ubírá hodně Edward Norton a jeho postava a ještě to, že u takhle zábavného filmečku, který by nic neměl řešit, musí být tolik vážného a smrti a hlavně těch citů vůči zemřelému taťkovi. Nechat to v odlehčeném a vtipném stylu Dannyho jedenáctky, tak bych šel s hodnocením výše. ()

Pavoll

Takýchto dobrých filmov je už v dnešnej dobe malo. Veľmy mi to pripomínalo Daniho partakov a myslim si že to bolo možno aj lepšie. ()

kubilov

Spousta perfektních herců jako jsou sympaťák Mark Wahlberg, nikterak se nepředvádějící záporák Edward Norton, krásná (ne)zlodějka Charlize Theron nebo tvrďák Jason Statham. K tomu promyšlená a chytrá zápletka se zlatými pruty, solidní délka a spousta Mini Cooperů. To vše dělá z Loupeže po Italsku velmi příjemný akční krimi film, který byl pro mě osobně velmi milým překvapením a hlavně skvělou oddechovou podívanou. ()

Hawaj

Tadle italská práce je pořádné zpackanej hollywůdskej job, kterej postrádá kvalitu své dávné předlohy a nesahá jí ani po ponožky. Fušeřina. ()

Nightmare89

Skutočne fajn oddychovečka, ktorej ale na to aby sa zaradila do 1. ligy chýbala silnejšia atmosféra a predovšetkým charizma, ktorej má asi toľko ako klipy od Desmodu. ()

Maica

Thriller, krimi? Haha! Spíš taková normoš akční komedie, kde jsem vůbec nepochopila všechny "technické" záležitosti. O to tu ale celkem nešlo, takže jsem se smála vtipům a na konci se musela zamyslet, jestli jsem ráda, že se jim loupež podařila - když zloděj okrade zloděje, je pomsta v pořádku? Škoda překombinované poslední střílečky, mohlo to být lepší. ()

RigorMortis

Po Gone in 60 Seconds som takéto "lúpežnícke" filmy začal brať s rezervou. Toto ma však zaujalo dosť rýchlo. Skvelé obsadenie, soundtrack, reklama na Mini Cooper, akcia a Pink Floyd v záverečnej scéne? No nekúp to. Nič to, idem sa teda pustiť do originálu a dúfať, že ak sa dožijeme "pokračovania", 'murica to neposerie ako to má vo zvyku. Suma sumárum - dve kávy a 4*. ()

subic

Akční / Thriller / Krimi ? Kde že. Akční komedie ano. Dívám se na to už poněkolikáté a dnes jsem chtěl sundat frčku, po slušném začátku přijde dlouhé bláto, které se překlopí na slušný konec, proto frčky zatím ještě nechám. Slušné obsazení, nikdo nepřehrává, nikdo nevyniká. Pokud je někdo, kdo to vyloženě kazí, tak je to opět skřet a trotl Seth Green, proč ho tam nacpali? Pro Charlize Theron je to asi její nejvýraznější role, navíc nejlepší za posledních 12 let. Naštěstí je tam i Jason Statham, který to svým kamenným ksichtem dorovná, má tu těžkou práci, musí se vyspat se sličnou opravářkou kabelovky Becky. Jedná se o remake stejnojmenného filmu z roku 1969, ze kterého zbyl jen název a honička v Mini Cooperech. 70% ()

knihovna

Dobře udělaný film z ranku "kterak parta sympatických zlodějů okrade lumpy", v tomto případě ještě potom lumpa, který byl dříve s nimi. Taková kombinace Robinů Hoodů s Jidášem. Ale obsazení velmi příjemné, atmosféra skvělá a méně komplikované než Dannyho parťáci. A protože jsem jednodušší, velmi se mi to líbilo. ()

boombang

Má to větší grády, než jsem čekal. Slabší čtyři hvězdy (jak v obsazení, tak v hodnocení), ale až se někdy projedu autem pražským metrem (třeba z Anděla na Karlák), tak to zvýším na pět. ()

mrclTV

Tuctová týmovka, vhodná na upršané sobotné popoludnie. Body plus dávam za automobilovú akciu, tá sa podarila, aj obsadenie je solídne, bod mínus je nepôvodnosť (ide o remake). Sečteno podrženo - mierny nadpriemer. ()

johnny01

Hezké drama s nečekaným zvratem, kde je třeba vyzdvihnout jednak neobvyklé představení hlavních hrdinů v úvodu a dále především krásně barevné Mini Coopery a jejich honičku v metru. ()

Tominni

Vše začíná do absolutního detailu připravené i provedené loupeže v Benátkách, která ale končí zradou jednoho ze členů týmu lupičů......a tak je potřeba se připravit na odvetu. Film šlape dobře, srovnání s Dannyho parťáky se rozhodně nevyhne. Přestože takových kvalit přeci jenom nedosahuje, tak za ním o moc nezaostává a hlavně baví, takže uteče jako voda. ()

jayman

"Bez predstavivosti. Preto budeš vždy číslo dva." Akurát v tomto prípade je predstavivosť štýl; číslom jedna je samozrejme Danny Ocean. Okrem absencie štýlu zasa tak veľa neprekáža - postavy sú sympatické, casting je výborný, plán je dostatočne strategický a Edward je dokonalo slizký. Hej a Charlize Theron je rozkošná. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)