Resident Evil: Poslední kapitola

Resident Evil: Rising

Resident Evil: Posledná kapitola

• Nový Zéland

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

Německo / Austrálie / Kanada / Francie / Velká Británie / USA / Jihoafrická republika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternativní: 99 min)

Paul W.S. Anderson

Glen MacPherson
  • Tommassi3

"Zdá se, že vám znovu proklouzla mezi prsty.. Nebo alespoň tím, co z nich zbylo.." Nevím, co má Anderson s těmi prsty za fetiš, ale tohle je po tom famózním přefinále velké zklamání !! Inu, jak se říká, podej Andersonovi prst a on se s ním pošťourá v nose..;) Docela trpký game over jedné dlouhé filmové série..(1.4.2017)

• D.Moore

Je to stupidní, ale popravdě jsem nic jiného ani nečekal. Spíš bych se rád víc bavil, což se ale také nepodařilo. Šílenomaxovský úvod byl spíše trapně béčkový a ačkoliv se s příchodem do Úlu blýsklo na trochu hororovější časy (uzavřené prostředí Resident Evilu svědčí), ve finále to byl zase jen a jen brak s příšerně nepřehledným střihem akčních scén. Nad logickými chybami nemá smysl se zastavovat (Být já padouch, prostě bych nechal zapnutý ten větrák a vidělo by se...), je to prostě mizerná videohra, kterou si ale ani nemůžete zahrát. Poslední kapitola? Kéž by.(1.2.2019)

Lepší než čtvrtý a pátý díl, pořád ale sakra daleko od kvalit prvních tří dílů. Tam kde Anderson přestal dělat staré chyby (zpomalovačky, nudné lokace, blbej scénář) tam začal dělat nové chyby a to hlavně místo otravných zpomalených neefektivních akčních scén až přílíš zrychlil a ten stroboskopický střih ničil jednu akční scénu za druhou a hlavně snad i Andersonova lenost, kdy místo pořádných poctivých efektů jakým byl Nemesis, psi v prvním díle nebo hlavní zrůda ve třetím díle vše posral použitím příšerně laciného CGI a např. to monstrum v Úlu ve sklepě mě dokonale znechutilo. Nemůžu říct, že jsem přímo zklamaný, tuhle sérii i přes všechny Andersonovi chyby vlastně žeru, ale od finalé bych čekal mnohem víc. Pointa mě docela potěšila, stejně jako návrat do Úlu a vizuální stránka taktéž, ale těch chyb je strašně moc, neskutečně trapný konec Weskera, kurva sem se těšil na pořádnou bitku, ze všech dílů nejhorší hudba, hnusné efekty...jsem z toho víc rozpolcený než sám Rozpolcený. Slušné béčko, ale vynechání kina mě teď už vůbec netrápí. Anderson je pako.50%.(20.5.2017)

• Visáč

Po nabušenom Retribution trpké vytriezvenie. Scenáristicky vyprázdnené, s prvkami, ktoré sú aj v kontexte "movie logic" tejto série mimo. Bez prekvapenia alebo nebodaj originálnej myšlienky. Milla bez iskry a zápalu, obklopená bandou bezvýznamných sráčov. Skvelá ukážka x-tého pokračovania v rukách CGI auteura, ktorý si to ide na autopilota a jeho manželky, ktorá si to ide na paycheck. Hviezdička za Predictive combat software.(9.4.2017)

• -bad-mad-wolf-

Strašně moc umělohmotnýho patosu, strašně moc epilepticky sestříhaný akce, strašně moc okázalosti na úkor logiky, strašně moc imbecilních scén... no dobře, těch strašně moc nebylo, ale z některých vyloženě krvácí oči i rozum. Celá tahle série je laciná trendy záležitost, přičemž životnost jejích jednotlivých epizod končí ještě před epizodou další - nízký rozpočty a celkem snadno získatelná cílovka jsou ovšem stále zárukou úspěchu.(13.3.2018)

• Rola

• - Mladšiu verziu Alice a Červenú kráľovnú si zahrala Ever Gaboo Anderson, skutočná dcéra Milly Jovovich. (HelenaGray)

• - Ve filmu se objeví příšera Bloodshot ze hry „Resident Evil 6“. (Sykii)

• - Postava Claire Redfield, kterou hraje Ali Larter, nosí ve filmu stejnou výstroj jako ve hře „Resident Evil: Revelations 2“. (Sykii)