Resident Evil: Poslední kapitola

Resident Evil: Rising

Resident Evil: Posledná kapitola

• Nový Zéland

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

Německo / Austrálie / Kanada / Francie / Velká Británie / USA / Jihoafrická republika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternativní: 99 min)

Paul W.S. Anderson

Glen MacPherson
  • Yoshitsune

Zatímco herní Resident Evil, teď působí jako Fénix, tak filmový Resident Evil s jasně daným podtitulem, Poslední kapitola, působí ještě hůře než předchozí dva díly. Nejprve však musím napsat, že akce jako taková neni vyloženě špatná, pokuď zní tedy něco uvidíte, jelikož akční scény sou tak brutálně prostříhány, že i ti co nemají v lásce Baye musejí uznat, že Anderson je brutální střihač. Aby jste to pochopili, Anderson stříhá u každé akční scény, takže střih v každé druhé vteřině, je opravdu nápor na mozek. Navíc ve filmu je taková tma, že ani neni vidět, která nezajímavá vedlejší postava právě umírá, né že by na nich nějak záleželo, ale když už si nemůžete ani vychutnat nějaké lahůdkové sežrání nějakým digitálním monstrem, tak je fakt někde něco špatně. Předchozí dva díly, co Anderson režíroval, v akci taky nijak zvlášť neperlily, ale aspoň bylo vidět kdo s kým bojuje. Tak a k dalším věcem, postava Alice, zde již rezignovala na nějakou inteligenci, takže dobrovolně ze sebe dělá kreténa a nechává se chytat do různých pastí a nebo napadat. Takže to působí jednak hrozně legračně a za druhé, hrozně smutně. Příběh je v podstatě, to samé, jdi a získej něco, co "ne"ukončí celou apokalypsu. Logicky tohle má být poslední film, ale jelikož Andersona baví ojebávat lidi, tak další díl, je určitě za rohem. Ano, ano ve filmu je pak šokující zjištění, jak že ta Alice a ten její život se mají a kdo je tím zrádcem, ale zrádce odhalíte hned a zjištění s Alici, neni zase tak šokující jaké mělo být. Celé to tak trošku působí, jako by za nitky tahalo největší a nejtajemnější zlo vůbec........Uwe Boll. Mrzuté je, že to nestojí ani za tu jednu žalostnou hvězdičku, kterou bych udělil ze soucitu.(22.3.2017)

• -bad-mad-wolf-

Strašně moc umělohmotnýho patosu, strašně moc epilepticky sestříhaný akce, strašně moc okázalosti na úkor logiky, strašně moc imbecilních scén... no dobře, těch strašně moc nebylo, ale z některých vyloženě krvácí oči i rozum. Celá tahle série je laciná trendy záležitost, přičemž životnost jejích jednotlivých epizod končí ještě před epizodou další - nízký rozpočty a celkem snadno získatelná cílovka jsou ovšem stále zárukou úspěchu.(13.3.2018)

Jsem fanoušek série. Sice jsem všechny díly viděl až krátce po pětce, jenže..od doby, kdy jsem odcházel z jedné z mých prvních čsfd projekcí, již uplynulo skoro pět let. Na závěr jedné malé velké odmítané série jsem se vcelku těšil, už ze začátku mě to ale celé vytrhlo z děje. U seriálů a filmů nemám rád, když se skončí cliffhangerem a v dalším díle se na ten moment nenaváže...nene česká synopse je nepravdivá, 6 je opět postapo, Milla Jovovich opět jde po Weskerovi (v herní sérii velkej kápo Umbrella Corp, tady jen poskok správní rady??) a kosí u toho hordy zombií. Fandy WD to zjevně z rytmu nevytrhne, já šel v první řadě na nějaké povedené zakončení příběhu s příslibem dobře natočené akce. Faktem je, že Milla i ve 40ti a krátce po těhotenství zvládá vyniknout v mnoha fyzických přepětích a choreograficky působí stejně dobře jako tehdá u prastaré jedničky. Krom jedné scény s plantážníky s motoristickou helmou mi však akce přišla vesměs nepřehledná, nekinetická a chaotická, což je dálo rychlostí snímání, střihu a celkově nedbalé kamery. Velký mistr Paul W.S. Anderson (opět na plakátě parazitující na slavném příjmení svých režisérských jmenovců) se prý poučil z chyb pátého dílu, kde hojně využíval zpomalovačky a celkově si slow-mo oblíbil. Tak trošku ale zapomněl, že většinu lidí iritovala hlavně úvodní ubíjející nesmyslně dlouhá scéna a zpomalovačky by jistě pro určitou přehlednost oné "Poslední kapitoly" prospěly. Jelikož mám Resi opravdu rád, tak jsem vážně přemýšlel o určitém posledním přilepšení, jelikož na opilecké marathony bude celá série ideální, ovšem film není konzistentní a místy jsem se i nudil a bylo mi jedno, co se s hrdiny na plátně děje. Navíc vrchol všeho byl, kdy se Claire jakožto jediný navrátilec i pamětník herní série objevila a jen suše řekla, že moje oblíbená skvadra z Afterlife (a mezi nimi i můj velký oblíbenec Wentworth Miller) kdesi umřela po pádu helikoptéry. Achjo, čekal jsem podobný nášup jako u pětky, další návrat všech zásadních postav a majestátní rozloučení, místo toho jsem dostal nejslabší díl série, který si jen tak chtít zopakovat asi nebudu. PS : Alice má ještě co na práci, ale dalšího dílu se nedočkáme...že ne? PPS : Soundtrack to má opravdu úderný a úvod se mi líbil fakt hodně ... 6/10...[10.2.2017_Kino Šumava_Klatovy](11.2.2017)

• schizmo

Hlavní problém posledního Residenta, teda krom toho, že je to opět pěkná mizérie, je že si tvůrci měli rozmyslet, jestli spíš chtít film nebo spíš hru. A pokud byl záměr v tom, že chtěli film co nejvíc přiblížit hře, považuju tento nápad za výsostně špatný. RE řekl všechno v prvním díle (který byl už tak značně průměrný) a žádná další nástavba mu nepomůže. To, že měl někdo odvahu ždímat to na 6 samostatných pokračování, to bych nazval vrcholnou nesoudností o šesti dějstvých. I když má film občasné světlé momenty, nejde si nevšimnou, že se zde blíží značné recyklaci prvního dílu a ještě prohlubuje pachuť z toho, že Milla nenatočila od dob Pátého elementu žádný dobrý film.(28.5.2017)

No uz je videt, ze to spadlo do regulerniho becka a to ani prvni dily nebyly zadny velkorozpoctovy podivany, ale i tak to je prijemne koukatelny. Dej je samozrejme lehce stupidni, ale je fajn, ze se tvurci pokusili celou serii uzavrit, i kdyz co si budem povidat, na zaver az takovy koule nemeli, aby to skutecne uzavreli, takze tu jsou furt vratka pro dalsi dil (podle me uz dost zbytecny). Jinak akce je docela fajn, zombiku jsou haldy, vse je radne krvavy, triky sice zadnej zazrak, ale vylozene nerusi a Milla snad nestarne. Takze za me porad docela v pohode koukatelny becko na jedno skouknuti.(20.3.2018)

• - Ve filmu se objeví příšera Bloodshot ze hry „Resident Evil 6“. (Sykii)

• - Původně byla premiéra filmu naplánována na rok 2014, ale kvůli natáčení filmu Pompeje (2014) byl odložen o rok později. (NightCritic)

• - Režisér se údajně poučil z předchozích chyb, a vynechá proto například zpomalené záběry. (Bathory)