Resident Evil: Poslední kapitola

バイオハザード:ザ・ファイナル

Resident Evil: Rising

Resident Evil: Posledná kapitola

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

Německo / Austrálie / Kanada / Francie / Velká Británie / USA / Jihoafrická republika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternativní: 99 min)

Paul W.S. Anderson

Glen MacPherson

Po debilní odvetě sice už nešlo kam dále padat. Ale tenhle díl se překvapivě v rámci série docela povedl. Má to jakousi hlavu a patu a snaží se to celou sérii nějak důstojně uzavřít. Akční blázniviny se nekonají. Na řadu přicházejí poměrně solidně provedené potvory a doktor Icaacs se mě jako záporák líbil už ve trojce. Scénář nenutí Millu k nějakému shakespearovskému hraní a je to jen a jen dobře. Pravděpodobně druhý až třetí nejlepší díl. 60%(1.4.2017)

• *CARNIFEX*

Po trápnej štvorke a päťke, ničím výnimočná šestka. Po prvých scénach som mal dojem, že by to mohlo klapnúť na výbornú, čím by Anderson bez pochýb všetkým skeptikom (vrátane mňa!), zavrel papulu. Lenže ono sa to opäť začalo uberať úplne iným smerom, akoby si človek prial. Čaro príbehu "Residentu" sa skrátka zaseklo v jednotke a trojke, pričom skutočne nechápem, prečo sa všetci tvorcovia (česť výnimkám) tejto série, uchyľujú k bojom "one on one" smrteľníkov, keď by mal byť tento horor v prvom rade (!!!), o zombie. Je mi fakt ľúto, že mnohým tento hlavný prvok príbehu akosi uniká. Je to však moja chyba! Už dávno som si mohol zvyknúť, že táto vyhlásená séria, už dávno nie je o tom, o čom by mal byť ... - 50%(28.2.2017)

Zcela upřímně a beze studu přiznávám, že jsem se u týhle absolutní kraviny hodně bavil. Sexy Mila, akce, strašný hlášky, zombíci, fajn monstra a tuna digitálních efektů v tom nejlepším možným výplachovým balení. W.S. Andersonova sága vlastně dycky byla takovým milým tvůrčím pomrknutím, že šílený animovaný CGI vymejvárny lze s nadsázkou převýst i do hraný celovečerní podoby. Mňam. Alice, normálně mi budeš chybět.(19.3.2017)

• -bad-mad-wolf-

Strašně moc umělohmotnýho patosu, strašně moc epilepticky sestříhaný akce, strašně moc okázalosti na úkor logiky, strašně moc imbecilních scén... no dobře, těch strašně moc nebylo, ale z některých vyloženě krvácí oči i rozum. Celá tahle série je laciná trendy záležitost, přičemž životnost jejích jednotlivých epizod končí ještě před epizodou další - nízký rozpočty a celkem snadno získatelná cílovka jsou ovšem stále zárukou úspěchu.(13.3.2018)

• Visáč

Po nabušenom Retribution trpké vytriezvenie. Scenáristicky vyprázdnené, s prvkami, ktoré sú aj v kontexte "movie logic" tejto série mimo. Bez prekvapenia alebo nebodaj originálnej myšlienky. Milla bez iskry a zápalu, obklopená bandou bezvýznamných sráčov. Skvelá ukážka x-tého pokračovania v rukách CGI auteura, ktorý si to ide na autopilota a jeho manželky, ktorá si to ide na paycheck. Hviezdička za Predictive combat software.(9.4.2017)

• - Původně byla premiéra filmu naplánována na rok 2014, ale kvůli natáčení filmu Pompeje (2014) byl odložen o rok později. (Gambler)

• - Natáčení filmu začalo dne 18. září v Kapském Městě. Během natáčení se stala nehoda při natáčení velmi nebezpečné scény s kaskadérkou Milly Jovovich (Alice), Olívií Jackson, která byla vážně zraněná a ihned hospitalizována. Mezi zraněními Olívie byla zlomená žebra, mozkové trauma, roztříštěná lopatka, zranění klíční kosti, rozdrcený obličej, poranění pěti nervů na míše a mnoho dalších zranění. V prosinci 2015 Olívie oznámila, že její ochrnutá levá ruka bude amputována. (Danny F.)

• - Celosvětová premiéra proběhla 13. prosince 2016 v Tokiu. (Varan)