Resident Evil: Poslední kapitola

Resident Evil: Posledná kapitola

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

Německo / Austrálie / Kanada / Francie / Velká Británie / USA / Jihoafrická republika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternativní: 99 min)

Paul W.S. Anderson

Glen MacPherson

“JMENUJI SE ALICE A TOHLE JE KONEC MÉHO PŘÍBĚHU...“ /// Zábava, která se může zdát debilní, ovšem co jinýho od Residenta a vlastně i Andersona čekat. „CO BUDEME DĚLAT?“… „VŠECHNY JE POZABÍJÍME!“ A tak trojice čubek, kterou spojuje nenávist, to nakonec dokáže. Co? Tak schválně… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Můj svět je plnej zombíků. 2.) V mejch filmech má jít hlavně vo život. 3.) Thx za titule „fceli medvidek„. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ ne(2.4.2017)

• POMO

Apokalyptické exteriéry ma bavili, aj lietajúci zombie-drak či smečka zombie-vlkov. Rovnako ako trailer. Ale pozerať na tú zaprášenú, tmavú a neskôr hodne interiérovú šeď dlhšie než 20 minút je pre otrlých. A pre fanúšikov, ktorí na to stále ešte chodia do kín a robia z toho jedinú úspešnú filmovú sériu podľa počítačovej hry. Čo teraz bude robiť Paul W.S.? Na čo iné siahol, skončilo finančným prúserom.(8.2.2017)

Poslední RE je fakt nářez! Z kina jsem šel ohluchlý a s rozhozenýma očima.... Jinak samozřejmě jsou dvě třetiny (nebo tři?) filmu věnovány mlácení hlava nehlava v prasáckém střihu, co rve oči. Ale s tím jsem počítal, snad se i trochu těšil. Což neznamená, že střihač nemohl ubrat na razanci...ale zvládl jsem. Mám slabost pro RE (i když na 1.místě mám comics), mám rád Jovovichovou, když se pere, a zombíci též nejsou k zahození. Ošklivá Umbrella se konečně naplno odkopala, a tak je osud lidstva téměř zpečetěn. Kromě šílené kamery jsou obstojné i triky (vyjma placatých 3D krajin), nechybí roztomilé bestie (kentauři fajn, ale lítací potvory vedou), úderná hudba (kterou více oceníte v kině) a úděsné zvukové efekty (zvedaly mě z křesla). Většina soubojů adrenalinových (už ten první na bojovém vozidle), byť v kině opět razantnější. Spolu s dalšími deseti diváky jsem si film fakt užil. Jen konec jsem si představoval trochu jinak, když má jít o poslední část...(31.1.2017)

Pokud někdo očekává tak jako Mirka Spáčilová od filmu ze série Resident Evil rozsáhlé filozofování, neměl by psát recenze a vyhnout se tomuto filmu obloukem. Milla pořád umí rozdat jednu, dvě rány, sice jí to nejde od ruky jako za mlada, dostane častokrát nakopáno ale pořád se na to dobře dívá. Spoiler : Není to konec série :) "My name is Alice..." [Imax 3D].(31.1.2017)

Znáte ten pocit, kdy čekáte na 3D verzi nějakého filmu, ale už vás čekat nebaví, tak se rozhodnete koupit ubohou 2D verzi a pár hodin poté se 3D verze přeci jen objeví? Samo o sobě to není tak hrozné, prostě si koupíte další blu-ray disk. Mnohem horší překvapení na vás čeká v okamžiku, kdy se rozhodnete si disk přehrát. Zjistíte totiž, že to co se mělo odehrávat ve třech rozměrech se povětšinou odehrává opět jen ve dvou rozměrech. Samotné 3D zaznamenáte pouze v hloubce obrazu. Další film s maximálně odfláknutými 3D efekty, které byly evidentně dodělané dodatečně jen kvůli marketingovým účelům. Od snímku takového, jsem vůbec nic nečekal. Jsem tedy celkem příjemně překvapen přívalem akce. Skáče se z akce do akce a divák nemá moc příležitostí nadávat na velmi nezajímavý děj. Zbytečně se nekecá, neboť si byli tvůrci dobře vědomi, že to co postavy vypouštějí z papulí se dlouho poslouchat nedá. Velkou výtku bych si dovedl nasměrovat směrem ke kurevsky roztřesené kameře. Když si k tomu připočtete fakt, že se kompletně celý film odehrává v naprosté tmě, tak si to od diváků žádá opravdu pevné nervy a v mnoha pasážích i zvýšenou představivost. Jako fanouška GoT mě velmi potěšilo, že se ve filmu objevil Iain Glen, dokonce naklonovaný. Snímek nedoporučuji sledovat v noci. Díky všudypřítomné tmě hrozí velmi reálné usnutí. Osobně jsem si jej dopřál hned dvakrát. Za sebe dávám 3 * a nebýt té debilní kamery, tak bych zašel ještě výš. Příjemná akční jízda s nezbytným minimem keců.(28.3.2017)

• Ruby Rose

• - Mladšiu verziu Alice a Červenú kráľovnú si zahrala Ever Gaboo Anderson, skutočná dcéra Milly Jovovich. (HelenaGray)

• - Natáčení mělo původně probíhat od podzimních měsíců roku 2013 v Austrálii, Německu, Kanadě, Rusku a Spojených státech amerických. Hlavní stanoviště pak bylo v kanadském Torontu. Klapka ale nakonec v termínu nepadla a filmování se odročilo na konec srpna 2014 v Cape Townu v Jižní Africe, avšak ani tento termín nakonec splněn nebyl. Milla Jovovich přes sít Facebook v srpnu 2014 oznámila, že z důvodu otěhotnění se natáčení odsouvá až na dobu po porodu. (Patw)

• - Celosvětová premiéra proběhla 13. prosince 2016 v Tokiu. (Varan)