Resident Evil: Poslední kapitola

Resident Evil: Rising

Resident Evil: Posledná kapitola

• Nový Zéland

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

Německo / Austrálie / Kanada / Francie / Velká Británie / USA / Jihoafrická republika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternativní: 99 min)

Paul W.S. Anderson

Glen MacPherson

Prvý snímok z akčnej horrorovej série "Resident Evil" bol natočený v roku 2002 po ňom nasledovali ďalšie štyri diely (Resident Evil: Apokalypsa, Resident Evil: Zánik, Resident Evil: Afterlife, Resident Evil: Odveta), kde sme mali možnosť sledovať strastiplný príbeh odvážnej Alice. V roku 2016 prišiel do kín v poradí šiesty snímok, ktorý nesie názov "Resident Evil: Posledná kapitola". Uzavrel sa kruh. Alice sa vracia naspäť do Raccoon City, odkiaľ sa začala šíriť epidémia smrtiaceho t-vírusu, aby navždy skoncovala s diabolskou korporáciou Umbrella a oslobodila svet od krvilačných zombie. *****(26.3.2020)

Spoločnosť Umbrella pokračuje vo svojom pláne zničenia ludstva a jedinou osobou, ktorá môže tento proces zastaviť, je Alice. Tá je nútená vrátiť sa do mesta Raccoon City, kde celá nákaza začala. V meste sa totiž má odohrať súboj, ktorý rozhodne o tom, ktorá strana zvíťazí. - Resident Evil a Underworld sú moje najmenej oblúbené hororové série, a aj keď si ich pokračovania vždy rád pozriem, nikdy ma velmi neuspokoja. Táto časť to opäť potvrdzuje. Pri úvodnej naháňačke som mal pocit, že niekto zlyhal a namiesto loga SyFy na začiatok omylom pridal logo SONY. CGI je dosť zlé, ale našťastie nie je používané úplne stále, takže sa to dá prežiť. Súbojov a akcie je tu dosť, lenže ja osobne od finálnej časti hororovej série so Zombie očakávam trochu viac. Milla Jovovich svojím výkonom ťahá takmer všetky scény. Určite treba pochváliť prácu kaskadérov, ktorí mali priestor na poriadne vybláznenie. Pozitívum je pre mňa aj to, ako sa vraj tím postaral o kaskadérku, ktorá pri natáčaní prišla o ruku (http://i.imgur.com/RPDPqlf.jpg). Chýbala mi však aspoň nejaká malá pripomienka v záverečných titulkách. Či to chcete vidieť musíte posúdiť sami, pretože hodnotenia mojich ČSFD kamarátov sú rozporuplné tak ako nikdy, nebudem radšej odporúčať. + herečka z Final Destination, Final Destination 2 a The Diabolical + herec z Diary of the Dead + herečka z The Wicked Within, Fortitude a Don't Hang Up + herečka z Friend Request + herec z The Forest(17.3.2017)

• D.Moore

Je to stupidní, ale popravdě jsem nic jiného ani nečekal. Spíš bych se rád víc bavil, což se ale také nepodařilo. Šílenomaxovský úvod byl spíše trapně béčkový a ačkoliv se s příchodem do Úlu blýsklo na trochu hororovější časy (uzavřené prostředí Resident Evilu svědčí), ve finále to byl zase jen a jen brak s příšerně nepřehledným střihem akčních scén. Nad logickými chybami nemá smysl se zastavovat (Být já padouch, prostě bych nechal zapnutý ten větrák a vidělo by se...), je to prostě mizerná videohra, kterou si ale ani nemůžete zahrát. Poslední kapitola? Kéž by.(1.2.2019)

Stříhá se tu jak o život, ale zároveň se tu pořád něco děje ... občas se do toho vmísí hloupé dialogy a pokus o nějaký zvrat, ale hlavně se jedná o akční béčkový výplach jak vyšitý. Kdo neočekává Shakespeara, a vyživá se až v epileptickém střihu (jinými slovy "hádej, co se zrovna děje"), tak si film užije.(30.1.2017)

Jsem fanoušek série. Sice jsem všechny díly viděl až krátce po pětce, jenže..od doby, kdy jsem odcházel z jedné z mých prvních čsfd projekcí, již uplynulo skoro pět let. Na závěr jedné malé velké odmítané série jsem se vcelku těšil, už ze začátku mě to ale celé vytrhlo z děje. U seriálů a filmů nemám rád, když se skončí cliffhangerem a v dalším díle se na ten moment nenaváže...nene česká synopse je nepravdivá, 6 je opět postapo, Milla Jovovich opět jde po Weskerovi (v herní sérii velkej kápo Umbrella Corp, tady jen poskok správní rady??) a kosí u toho hordy zombií. Fandy WD to zjevně z rytmu nevytrhne, já šel v první řadě na nějaké povedené zakončení příběhu s příslibem dobře natočené akce. Faktem je, že Milla i ve 40ti a krátce po těhotenství zvládá vyniknout v mnoha fyzických přepětích a choreograficky působí stejně dobře jako tehdá u prastaré jedničky. Krom jedné scény s plantážníky s motoristickou helmou mi však akce přišla vesměs nepřehledná, nekinetická a chaotická, což je dálo rychlostí snímání, střihu a celkově nedbalé kamery. Velký mistr Paul W.S. Anderson (opět na plakátě parazitující na slavném příjmení svých režisérských jmenovců) se prý poučil z chyb pátého dílu, kde hojně využíval zpomalovačky a celkově si slow-mo oblíbil. Tak trošku ale zapomněl, že většinu lidí iritovala hlavně úvodní ubíjející nesmyslně dlouhá scéna a zpomalovačky by jistě pro určitou přehlednost oné "Poslední kapitoly" prospěly. Jelikož mám Resi opravdu rád, tak jsem vážně přemýšlel o určitém posledním přilepšení, jelikož na opilecké marathony bude celá série ideální, ovšem film není konzistentní a místy jsem se i nudil a bylo mi jedno, co se s hrdiny na plátně děje. Navíc vrchol všeho byl, kdy se Claire jakožto jediný navrátilec i pamětník herní série objevila a jen suše řekla, že moje oblíbená skvadra z Afterlife (a mezi nimi i můj velký oblíbenec Wentworth Miller) kdesi umřela po pádu helikoptéry. Achjo, čekal jsem podobný nášup jako u pětky, další návrat všech zásadních postav a majestátní rozloučení, místo toho jsem dostal nejslabší díl série, který si jen tak chtít zopakovat asi nebudu. PS : Alice má ještě co na práci, ale dalšího dílu se nedočkáme...že ne? PPS : Soundtrack to má opravdu úderný a úvod se mi líbil fakt hodně ... 6/10...[10.2.2017_Kino Šumava_Klatovy](11.2.2017)

• - Scénář začal psát Paul W.S. Anderson na jaře roku 2014. (Bad Guy)

• - Christian (William Levy) používá ve filmu dvě pistole AF2011 Dueller Prismatic .45 ACP. (dc125)

• - Natáčení mělo původně probíhat od podzimních měsíců roku 2013 v Austrálii, Německu, Kanadě, Rusku a Spojených státech amerických. Hlavní stanoviště pak bylo v kanadském Torontu. Klapka ale nakonec v termínu nepadla a filmování se odročilo na konec srpna 2014 v Cape Townu v Jižní Africe, avšak ani tento termín nakonec splněn nebyl. Milla Jovovich přes sít Facebook v srpnu 2014 oznámila, že z důvodu otěhotnění se natáčení odsouvá až na dobu po porodu. (Patw)