Resident Evil: Poslední kapitola

Resident Evil: The Final Chapter

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

Německo / Austrálie / Kanada / Francie, 2016, 107 min

• verbal

Odpudivá Mila se konečně rozhodla definitivně skoncovat se zlou firmou Deštník, což kdoví proč neudělala hned v prvním dílu. Prostě jim teď nakráčela s partičkou porážkových lidí rovnou do centrály a pozabíjela celý zmutovaný menežment včetně mimořádně necitlivého generálního ředitele sýra Džoraha a všech jeho klonů. Načež na troskách korporátní budovy roztřískala třistapadesátimililitrovou ampuli s tekutým!!! antiTévirotikem, aby uzdravila celou zeměkouli, a teď budeme čekat, jestli to nakonec ten vítr fuckt rozfouká a vydezinfikuje svět, nebo Andrzén spatlá další scénáristickou virtuozitu o tom, proč ta sofistikovaná globální profylaxe nakonec neklapla. No, je to stejně inteligentní jako všechny ty polomongoloidní děti, co do zchytření celé dny zabíjejí v monitoru škaredé animáky, místo aby doháněly svou retardaci studiem alespoň Slabikáře a malé násobilky, a pak to tady blahoslaveně pětkují za doprovodu bizarních slohových anomálií. Nicméně než Mila vleze do té jámy včelové, je to opravdu moc hezky udělané a trochu to připomíná Šíleného Mela. Pak už ovšem následuje jen unylá a tisíckrát viděná laciná chodbařská vybíjená se zfetovaným střihačem, která vyústí do mimořádně kokotského závěru, jenž navzdory všem velkohubým prohlášením o ukončení tohoto uměle natahovaného martýria v podstatě slibuje Rezidentního debila Final Chapter: Next degeneration.(17.3.2017)

• Orvokki

Zo série Resident Evil som videla možno tri filmy, ale nepamätám si ani jeden. Manžel mi v skratke povedal, o čom to vlastne je, no na konci som usúdila, že sa na to dalo pozerať aj bez znalosti predchádzajúcich filmov. Lakacie scény začali byť veľmi rýchlo predvídateľné a dej vlastne tiež. Nebola to žiadna výhra, ale občas to chce aj niečo slabšie, minimálne si môžete precvičovať postreh v hľadaní chýb a nelogických situácií.(3.3.2017)

Vzhledem k posledním dvěma dílům to je nakonec důstojné rozloučení. Ano, je to hloupoučké, krom Alice jsou veškeré postavy zbytečné, vše se děje nahodile a logika drhne jako v ostatních dílech. Nicméně musím ocenit pokus o temnější atmosféru, pokusů o dějové zvraty, které překvapivě občas fungují a docela dobrému zakončení v rámci možností. Co musím ocenit, jsou akční scény, které jsou někdy chaotické, ale opírají se o povedený vizuál a ansábl pestrých monster, včetně záporáků. Mila na to ještě pořád má a vypadala výborně. Film si nechává zadní vrátka pro možný díl a pokud by se měl nést v podobném duchu, vůbec by mi to nevadilo. ......6/10(5.2.2017)

Po 14letech je tu konec. Milla to všechno killnula a to, co ještě ne tak uřčitě kilne! Co se týče efektů, tak mi přijdou jako asi jako nejpodařenější z célé sérky. Vypadá to všechno dobře. Je to jedna velká brutální řežba s příběhem, jako vždy lehce pokulhávajícím, ale na to už jsme si tak trochu zvykli. Suma sumárum, konec jedné pro mne guilty-pleasure série, ke které se pravděpodobně již nevrátím :) P.S. vážně museli killnout Spencer Locke?? :((26.5.2017)

• honajz

Spoilery. Souhlas s verbalem. Úvod ve stylu Mad Maxe s draky ještě ujde, ale pak už je to fakt vymývárna mozků, kdy hordy, snad desetitisíce, zombie nezpůsobí lidem o pět centimetrů před nimi zranění, kdy má možnost chlápek v Úlu vše hned ukončit, a nestane se, a ten druhý chlápek se zabudovaným módem skvělého boje nakonec dostane na budku, a k tomu ten konec, kdy zombie padají kolem jako mouchy, ale jinak se draci zachrání... uff, tohle překonalo i koukání na reklamy v českých televizích.(17.4.2017)

• - Scénář začal psát Paul W.S. Anderson na jaře roku 2014. (Gambler)

• - Původně byla premiéra filmu naplánována na rok 2014, ale kvůli natáčení filmu Pompeje (2014) byl odložen o rok později. (Gambler)

• - Při natáčení došlo již k druhé nehodě, během natáčení 3. prosince, kdy člen štábu Richardo Cornelius byl rozdrcen k smrti americkým armádním vozidlem značky Hummer. (Danny F.)