Reklama

Reklama

Resident Evil: Poslední kapitola

  • Německo Resident Evil 6: The Final Chapter (více)
Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller
Německo / Austrálie / Kanada / Francie / Velká Británie / USA / Jihoafrická republika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternativní 99 min)

Po událostech, ke kterým došlo ve snímku Resident Evil: Odveta, je Alice (Milla Jovovich) jediná, kdo přežil poslední zoufalé povstání lidí proti Nemrtvým. Teď se musí vrátit tam, kde všechno začalo – do podzemních laboratoří v Raccoon City. Právě tady Umbrella Corporation sbírá síly na konečný útok proti těm, kteří apokalypsu přežili. (Bontonfilm)

(více)

Videa (24)

Trailer 7

Recenze (462)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Lobotomie vkusu a stimulant lítosti. Ta idiocie je vyhnaná do takového absurdna, že už vlastně nemá smysl se na ten film jakkoliv zlobit. Snahy o ikonické momenty (drak) vycházejí vniveč, a cokoliv, co se tváří jako děj, vám utahuje vývrtku do lebky. Očekávané odšpuntování se nepřekvapivě nekoná a tomu „Final“ nevěří snad ani ta nejtupější zombie. Mille už je přes čtyřicet a Avon nezabírá věčně, do čtyř let je v Mývalově reboot. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Odpudivá Mila se konečně rozhodla definitivně skoncovat se zlou firmou Deštník, což kdoví proč neudělala hned v prvním dílu. Prostě jim teď nakráčela s partičkou porážkových lidí rovnou do centrály a pozabíjela celý zmutovaný menežment včetně mimořádně necitlivého generálního ředitele sýra Džoraha a všech jeho klonů. Načež na troskách korporátní budovy roztřískala třistapadesátimililitrovou ampuli s tekutým!!! antiTévirotikem, aby uzdravila celou zeměkouli, a teď budeme čekat, jestli to nakonec ten vítr fuckt rozfouká a vydezinfikuje svět, nebo Andrzén spatlá další scénáristickou virtuozitu o tom, proč ta sofistikovaná globální profylaxe nakonec neklapla. No, je to stejně inteligentní jako všechny ty polomongoloidní děti, co do zchytření celé dny zabíjejí v monitoru škaredé animáky, místo aby doháněly svou retardaci studiem alespoň Slabikáře a malé násobilky, a pak to tady blahoslaveně pětkují za doprovodu bizarních slohových anomálií. Nicméně než Mila vleze do té jámy včelové, je to opravdu moc hezky udělané a trochu to připomíná Šíleného Mela. Pak už ovšem následuje jen unylá a tisíckrát viděná laciná chodbařská vybíjená se zfetovaným střihačem, která vyústí do mimořádně kokotského závěru, jenž navzdory všem velkohubým prohlášením o ukončení tohoto uměle natahovaného martýria v podstatě slibuje Rezidentního debila Final Chapter: Next degeneration. ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Je fajn, že dokázal Paul W.S. Anderson pro uzavření příběhu najít nějakou pointu. Není vyloženě překvapivá ani originální, ale snaha se rozhodně cení. Šestý díl se naštěstí nesnaží každý druhý záběr šít na míru 3D, takže absentují zbytečně natahované zpomalovačky i nesmyslné kamerové prostocviky. Pokud ale byla akce minule vinou zpomalení ospalá, tentokrát naopak Anderson vsadil na příliš agresivní střih, takže má možná drajv, ale pořádně v ní není nic vidět. Zapamatovatelná scéna bohužel vesměs žádná (potěší akorát vysvětlující úvod) a zamrzí vynechání řady podstatných postav, jejichž zmizení nikdo nevysvětlí a ani se tím nezabývá. A znovu bohužel platí, že čím déle ten film běží, tím větší scenáristické pitomosti tasí. "První trilogie" téhle série fungovala (i když výborně napsanou dvojku režie skoro zabila). Druhá trilogie je celou dobu bez většího sex-apelu i tahu, o hororu neslyšela a akce má v nejlepším případě dobré momenty (ale ne celky). A teď hurá na restart, který se - podobně jako momentálně uváděný sedmý herní díl - vrátí ke kořenům série a vynechá všechna ta zbytečná okázalá gesta a přeplácaná monstra. Nic z toho dávno není zábava. ()

T2 odpad!

všechny recenze uživatele

Rozpočet $40miliónovTržby USA $26,830,068Tržby Celosvetovo $312,242,626Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,268,679Tržby za predaj DVD v USA $3,470,737║ dúfam že posledná kapitola, lebo posledné tri diely stáli za mílu kedleš, taký zbytočný dejoví balast môže ponúknuť len úplne nenápadití Anderson, väčší béčkar bez kúska svojej fantázie než on za posledných 20 rokov veru nebol, film na unudenie, za pár korún natočený guláš nechutil, ešte že Čína takýto blivajz komerčne zachránila, ešte keby tak urobili z tejto podivnosti remake, to by bol pekný gól, spolu Twilightom jedna z najhorších filmových sérii, vďaka Anderson /10%/ ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Apokalyptické exteriéry ma bavili, aj lietajúci zombie-drak či smečka zombie-vlkov. Rovnako ako trailer. Ale pozerať na tú zaprášenú, tmavú a neskôr hodne interiérovú šeď dlhšie než 20 minút je pre otrlých. A pre fanúšikov, ktorí na to stále ešte chodia do kín a robia z toho jedinú úspešnú filmovú sériu podľa počítačovej hry. Čo teraz bude robiť Paul W.S.? Na čo iné siahol, skončilo finančným prúserom. ()

Galerie (96)

Zajímavosti (18)

  • Mladšiu verziu Alice a Červenú kráľovnú si zahrala Ever Gaboo Anderson, skutočná dcéra Milly Jovovich. (HelenaGray)
  • Christian (William Levy) používá ve filmu dvě pistole AF2011 Dueller Prismatic .45 ACP. (dc125)
  • Postava Claire Redfield, kterou hraje Ali Larter, nosí ve filmu stejnou výstroj jako ve hře „Resident Evil: Revelations 2“. (Sykii)

Reklama

Reklama