Resident Evil: Poslední kapitola

バイオハザード:ザ・ファイナル

Resident Evil: Rising

Resident Evil: Posledná kapitola

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

Německo / Austrálie / Kanada / Francie / Velká Británie / USA / Jihoafrická republika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternativní: 99 min)

Paul W.S. Anderson

Glen MacPherson

Oproti predošlým dvom mizerným dielom, som si tento záverečný, ale stále slabý, aspoň trošku užil a môžem povedať, že som spokojný. Samozrejme s tým, že táto série už končí. Anderson sa nikdy nenaučí točiť dobré filmy, sem tam sa mu niečo podarí, nejaký dobrý nápad alebo akcia ako v tomto filme, ale ako celok je to slabé. No na druhú stranu lepšie a hlavne zaujímavejšie ako predošlé dva. Posledná kapitola sa vracia späť ku koreňom čo je fajn a našťastie aj akcia sa zlepšila a už to nie je taký digitálny bordel, ale predovšetkým čo poteší je príbeh, ktorý predošlé diely moc neposkytovali. Nie je to nič extra, ale celkom ma bavil záver. Možno aj tým, že som sa konečne tešil na koniec, pretože mám pocit ako keby som túto skoro nekonečnú sériu pozeral celý život. 55% - 3*(15.5.2017)

• Visáč

Po nabušenom Retribution trpké vytriezvenie. Scenáristicky vyprázdnené, s prvkami, ktoré sú aj v kontexte "movie logic" tejto série mimo. Bez prekvapenia alebo nebodaj originálnej myšlienky. Milla bez iskry a zápalu, obklopená bandou bezvýznamných sráčov. Skvelá ukážka x-tého pokračovania v rukách CGI auteura, ktorý si to ide na autopilota a jeho manželky, ktorá si to ide na paycheck. Hviezdička za Predictive combat software.(9.4.2017)

• honajz

Spoilery. Souhlas s verbalem. Úvod ve stylu Mad Maxe s draky ještě ujde, ale pak už je to fakt vymývárna mozků, kdy hordy, snad desetitisíce, zombie nezpůsobí lidem o pět centimetrů před nimi zranění, kdy má možnost chlápek v Úlu vše hned ukončit, a nestane se, a ten druhý chlápek se zabudovaným módem skvělého boje nakonec dostane na budku, a k tomu ten konec, kdy zombie padají kolem jako mouchy, ale jinak se draci zachrání... uff, tohle překonalo i koukání na reklamy v českých televizích.(17.4.2017)

• tron

Neúmerne naťahovaná séria, ktorá sa nedá brať vážne, nakoľko sa v nej stále riešia tie isté veci. Absolútne som rezignoval na to, že by som v scenári šestky mohol niečo (hocičo! Čokoľvek!) pochopiť. A tak som len tupo hľadel na pohyblivé obrázky. Mŕtve postavy bežne ožívajú (a už to nie je sranda), prípadne prichádzajú na scénu ich klony (alebo naopak – v minulosti zomreli klony a teraz sa objavujú originály). Dialógy sa nedajú počúvať, postavy sú o ničom (kladné aj záporné, vrátane titulnej hrdinky). Čo ma na údajne poslednej časti potešilo? Okrem myšlienky o riadenom armageddone a pár finálnych twistov? Hlavne to, že zrejme naozaj pôjde o posledný diel (ale, samozrejme, aj tak sú, pre istotu, na konci pootvorené zadné vrátka). Byť producentom, v sérii by som pokračoval, ale inak a rozhodne s inou hrdinkou/herečkou (a iným duchovným tvorcom, než je Paul W.S. Anderson). Výprava je občas fajn, ale len za denného svetla. Čo je zlé, pretože podstatná časť deja sa odohráva v noci, takže film je (nielen v akčných) sekvenciách neprehľadný. Na sérii mi vždy vadilo, že už v dvojke sa brutálne odklonila od hororu a začala sa prikláňať k akčnej sci-fi (a výberom niektorých monštier dokonca až jemne k fantasy). Púštna trojka sa to snažila napraviť, atmosférou sa vrátiac k temnej jednotke, ale to bola výnimka. Všetky ostatné diely, bohužiaľ vrátane tohto, nie sú temné príbehom, ale vizuálom.(6.3.2017)

Potvrdilo se mi to, co jsem od tohoto - doufejme, že už - posledního dílu ze série Resident Evil očekával. Na 3. díl, Zánik to samozřejmě nesahalo ani po kotníky. Ovšem z té pomyslné trilogie, natočené po 3. díle, tedy Afterlife, Odveta a Poslední kapitla, hodnotím nejpozitivněji právě tento závěrečný díl. Jako jediný se občas náznakově přiblížil kvalitě starého, dobrého Residentu z roku 2000, 2002 a 2004. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(23.4.2017)

• - Ve filmu se objeví příšera Bloodshot ze hry „Resident Evil 6“. (Sykii)

• - Když Alice (Milla Jovovich) ukradne motorku Umbrelly, potřebuje k nastartování ruku pracovníka Umbrelly. Ihned po nastartování ji však zahodí. Po příjezdu do města motorku očividně vypnula a v další scéně na ní opět jede. (Studioworks)

• - Jen pár dní před premiérou filmu vyšla hra s názvem „Resident Evil 7: Biohazard“. (Sykii)