Reklama

Reklama

Resident Evil: Poslední kapitola

  • Německo Resident Evil 6: The Final Chapter (více)
Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller
Německo / Austrálie / Kanada / Francie / Velká Británie / USA / Jihoafrická republika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternativní 99 min)

Film přímo navazuje na události snímku Resident Evil: Odveta. Alice (Milla Jovovich) jako jediná přežije klíčový střet s nemrtvými, který měl rozhodnout o osudu lidstva. Nyní se Alice musí vrátit tam, kde celá katastrofa začala - do podzemního komplexu Hive v Raccoon City, kde společnost Umbrella Corporation hromadí své síly a chystá finální útok proti posledním hrstkám lidí, kterým se apokalypsu dosud podařilo přežít. (Falcon)

(více)

Videa (24)

Trailer 6

Recenze (462)

POMO 

všechny recenze uživatele

Apokalyptické exteriéry ma bavili, aj lietajúci zombie-drak či smečka zombie-vlkov. Rovnako ako trailer. Ale pozerať na tú zaprášenú, tmavú a neskôr hodne interiérovú šeď dlhšie než 20 minút je pre otrlých. A pre fanúšikov, ktorí na to stále ešte chodia do kín a robia z toho jedinú úspešnú filmovú sériu podľa počítačovej hry. Čo teraz bude robiť Paul W.S.? Na čo iné siahol, skončilo finančným prúserom. ()

T2 odpad!

všechny recenze uživatele

Rozpočet $40miliónovTržby USA $26,830,068Tržby Celosvetovo $312,242,626Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,268,679Tržby za predaj DVD v USA $3,470,737║ dúfam že posledná kapitola, lebo posledné tri diely stáli za mílu kedleš, taký zbytočný dejoví balast môže ponúknuť len úplne nenápadití Anderson, väčší béčkar bez kúska svojej fantázie než on za posledných 20 rokov veru nebol, film na unudenie, za pár korún natočený guláš nechutil, ešte že Čína takýto blivajz komerčne zachránila, ešte keby tak urobili z tejto podivnosti remake, to by bol pekný gól, spolu Twilightom jedna z najhorších filmových sérii, vďaka Anderson /10%/ ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Je fajn, že dokázal Paul W.S. Anderson pro uzavření příběhu najít nějakou pointu. Není vyloženě překvapivá ani originální, ale snaha se rozhodně cení. Šestý díl se naštěstí nesnaží každý druhý záběr šít na míru 3D, takže absentují zbytečně natahované zpomalovačky i nesmyslné kamerové prostocviky. Pokud ale byla akce minule vinou zpomalení ospalá, tentokrát naopak Anderson vsadil na příliš agresivní střih, takže má možná drajv, ale pořádně v ní není nic vidět. Zapamatovatelná scéna bohužel vesměs žádná (potěší akorát vysvětlující úvod) a zamrzí vynechání řady podstatných postav, jejichž zmizení nikdo nevysvětlí a ani se tím nezabývá. A znovu bohužel platí, že čím déle ten film běží, tím větší scenáristické pitomosti tasí. "První trilogie" téhle série fungovala (i když výborně napsanou dvojku režie skoro zabila). Druhá trilogie je celou dobu bez většího sex-apelu i tahu, o hororu neslyšela a akce má v nejlepším případě dobré momenty (ale ne celky). A teď hurá na restart, který se - podobně jako momentálně uváděný sedmý herní díl - vrátí ke kořenům série a vynechá všechna ta zbytečná okázalá gesta a přeplácaná monstra. Nic z toho dávno není zábava. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Lobotomie vkusu a stimulant lítosti. Ta idiocie je vyhnaná do takového absurdna, že už vlastně nemá smysl se na ten film jakkoliv zlobit. Snahy o ikonické momenty (drak) vycházejí vniveč, a cokoliv, co se tváří jako děj, vám utahuje vývrtku do lebky. Očekávané odšpuntování se nepřekvapivě nekoná a tomu „Final“ nevěří snad ani ta nejtupější zombie. Mille už je přes čtyřicet a Avon nezabírá věčně, do čtyř let je v Mývalově reboot. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Odpudivá Mila se konečně rozhodla definitivně skoncovat se zlou firmou Deštník, což kdoví proč neudělala hned v prvním dílu. Prostě jim teď nakráčela s partičkou porážkových lidí rovnou do centrály a pozabíjela celý zmutovaný menežment včetně mimořádně necitlivého generálního ředitele sýra Džoraha a všech jeho klonů. Načež na troskách korporátní budovy roztřískala třistapadesátimililitrovou ampuli s tekutým!!! antiTévirotikem, aby uzdravila celou zeměkouli, a teď budeme čekat, jestli to nakonec ten vítr fuckt rozfouká a vydezinfikuje svět, nebo Andrzén spatlá další scénáristickou virtuozitu o tom, proč ta sofistikovaná globální profylaxe nakonec neklapla. No, je to stejně inteligentní jako všechny ty polomongoloidní děti, co do zchytření celé dny zabíjejí v monitoru škaredé animáky, místo aby doháněly svou retardaci studiem alespoň Slabikáře a malé násobilky, a pak to tady blahoslaveně pětkují za doprovodu bizarních slohových anomálií. Nicméně než Mila vleze do té jámy včelové, je to opravdu moc hezky udělané a trochu to připomíná Šíleného Mela. Pak už ovšem následuje jen unylá a tisíckrát viděná laciná chodbařská vybíjená se zfetovaným střihačem, která vyústí do mimořádně kokotského závěru, jenž navzdory všem velkohubým prohlášením o ukončení tohoto uměle natahovaného martýria v podstatě slibuje Rezidentního debila Final Chapter: Next degeneration. ()

Galerie (96)

Zajímavosti (18)

  • V době uvedení se jednalo o nejdražší projekt studia Sony Pictures, které uvolnilo přes 90 milionů amerických dolarů. (Bad Guy)
  • Při natáčení došlo již k druhé nehodě, během natáčení 3. prosince, kdy člen štábu Ricardo Cornelius byl rozdrcen k smrti americkým armádním vozidlem značky Hummer. (Danny F.)
  • Natáčení mělo původně probíhat od podzimních měsíců roku 2013 v Austrálii, Německu, Kanadě, Rusku a Spojených státech amerických. Hlavní stanoviště pak bylo v kanadském Torontu. Klapka ale nakonec v termínu nepadla a filmování se odročilo na konec srpna 2014 v Cape Townu v Jižní Africe, avšak ani tento termín nakonec splněn nebyl. Milla Jovovich přes sít Facebook v srpnu 2014 oznámila, že z důvodu otěhotnění se natáčení odsouvá až na dobu po porodu. (Patw)

Reklama

Reklama