Resident Evil: Poslední kapitola

Resident Evil: Posledná kapitola

Resident Evil: The Final Chapter

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

Německo / Austrálie / Kanada / Francie, 2016, 107 min

Zřejmě poslední díl této nekonečné série je tu. Konečně to všechno začalo dávat smysl. Kromě starých herců se zde objevuje i pár staronových, jako třeba Ali Larter nebo Ruby Rose. Milla Jovovich to konečně dotáhla do konce a nakopala Umbrelle prdel. Jinak je to prostě akční výplach jako minulé díly. "Jsi klon"?(16.6.2017)

|94%| Viděno v kině. Konečně ! Máme tu šestý a poslední díl této podle mého názoru neprávem kritizované série. Kritiku začali lidé víceméně vnímat od čtvrté části s nesoucím názvem Afterlife. Jde o to, že se změnil styl. Akce začala být stavěna na efektech, přeakčnělosti atd. Já často nemám rád filmy, kde je akce přepálená – pak mi to zcela zkazí celkový dojem z filmu. Jenže tahle RE série je prostě výjimkou. První dva díly jsou na podobné úrovni (5*). Trojka je trochu odlišná, jen mi tam trochu neseděl konec, přesto lepší 4*. Čtyřka má výrazně pomalé tempo a je vidět i nižší rozpočet, přesto obstojné 4*. Pětka má perfektní a zajímavý úvod, hromadu akce po celém filmu a výtečný soundtrack – opět za 5*. No a tento díl samozřejmě opět plná darda. Bál jsem se, že po letech mi tento finální film už nepřijde dost dobrý a že už mi ta přepálená akce bude trochu vadit. Přeci jenom jsem poslední dobou v hodnocení a názorech na filmy o dost přísnější než kdy dřív. Jenomže během úvodu (stačilo jen chvilku) a už jsem byl celý nadšený a snad i dojatý, že vidím opět Resident evil. Já na téhle sérii vyrůstal. První dva evily jsem viděl z videopůjčovny na VHS. ;) Třetí už na DVD! :P Akce začíná na světle, je opravdu monstrózní. Poté se bude odehrávat víceméně ve tmě, což mi nevadilo – vše bylo přehledné. Občas byla kamera trochu roztřesenější, ale to je přece novodobým trendem. Přesto jsem si jí užil. Dalším velkým překvapením bylo to, že zde byl přímo gigantický počet mrtváků. V předchozích dvou filmech, především v tom pátém, minulém jich moc nebylo. Herecké obsazení dobré jako vždy. Jovovich a Larter – obě skvělé. Závěr má pointu, která se mi líbila – pěkné uzavření série. Za zmínku stojí i solidní hudba od Haslingera. Chyběla mi tu akorát jedna postava – to bych vytknul (neřeknu jaká), ale neva. Takže, je sice škoda, že je už konec této vydařené série, ale jsem rád, že to skončilo asi zhruba tak, jak jsem si představoval. Těším se na DVD !(30.1.2017)

Název Poslední kapitola naznačuje šmitec, finíto, šlus. Jenže když je před tím napsáno Resident Evil, jeden nikdy neví... Takže se klidně může stát, že za pár pátků půjdu do kina na Resident Evil: Prodloužení, a pak na Resident Evil: Penalty. Půjdu ale zvesela, protože i když objektivně to vždycky bylo, je a případně bude o tomtéž, kvůli čemu už byly vynalezeny Toitoiky, podání je tak svižné, zábavné a úderné, až by si jeden myslel, že by to tak vážně mohlo být. Ono kdo ví, co se třeba takovému Trampovi doopravdy honí hlavou, doufám, že tuhle sérii nikdy neuvidí...(10.2.2017)

• schizmo

Hlavní problém posledního Residenta, teda krom toho, že je to opět pěkná mizérie, je že si tvůrci měli rozmyslet, jestli spíš chtít film nebo spíš hru. A pokud byl záměr v tom, že chtěli film co nejvíc přiblížit hře, považuju tento nápad za výsostně špatný. RE řekl všechno v prvním díle (který byl už tak značně průměrný) a žádná další nástavba mu nepomůže. To, že měl někdo odvahu ždímat to na 6 samostatných pokračování, to bych nazval vrcholnou nesoudností o šesti dějstvých. I když má film občasné světlé momenty, nejde si nevšimnou, že se zde blíží značné recyklaci prvního dílu a ještě prohlubuje pachuť z toho, že Milla nenatočila od dob Pátého elementu žádný dobrý film.(28.5.2017)

Po debilní odvetě sice už nešlo kam dále padat. Ale tenhle díl se překvapivě v rámci série docela povedl. Má to jakousi hlavu a patu a snaží se to celou sérii nějak důstojně uzavřít. Akční blázniviny se nekonají. Na řadu přicházejí poměrně solidně provedené potvory a doktor Icaacs se mě jako záporák líbil už ve trojce. Scénář nenutí Millu k nějakému shakespearovskému hraní a je to jen a jen dobře. Pravděpodobně druhý až třetí nejlepší díl. 60%(1.4.2017)

• - Natáčení mělo původně probíhat od podzimních měsíců roku 2013 v Austrálii, Německu, Kanadě, Rusku a Spojených státech amerických. Hlavní stanoviště pak bylo v kanadském Torontu. Klapka ale nakonec v termínu nepadla a filmování se odročilo na konec srpna 2014 v Cape Townu v Jižní Africe, avšak ani tento termín nakonec splněn nebyl. Milla Jovovich přes sít Facebook v srpnu 2014 oznámila, že z důvodu otěhotnění se natáčení odsouvá až na dobu po porodu. (Patw)

• - Natáčení filmu začalo dne 18. září v Kapském Městě. Během natáčení se stala nehoda při natáčení velmi nebezpečné scény s kaskadérkou Milly Jovovich (Alice), Olívií Jackson, která byla vážně zraněná a ihned hospitalizována. Mezi zraněními Olívie byla zlomená žebra, mozkové trauma, roztříštěná lopatka, zranění klíční kosti, rozdrcený obličej, poranění pěti nervů na míše a mnoho dalších zranění. V prosinci 2015 Olívie oznámila, že její ochrnutá levá ruka bude amputována. (Danny F.)

• - Režisér se údajně poučil z předchozích chyb, a vynechá proto například zpomalené záběry. (Bathory)