Resident Evil: Poslední kapitola

Resident Evil: Rising

Resident Evil: Posledná kapitola

• Nový Zéland

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

Německo / Austrálie / Kanada / Francie / Velká Británie / USA / Jihoafrická republika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternativní: 99 min)

Paul W.S. Anderson

Glen MacPherson

Narace až na kost, je v tom asi miliarda střihů, ale kdyby z nich vyhodili jen jeden jediný záběr, tak se film rozpadne na prach - ani vteřina není zmarněna zbytečně. Příběh je vyprávěn tím nejúspornějším minimem, a akční scény samotné bohužel až pod minimem - střihy tak rychlé, až není vidět vlastně nic. Jen škoda že právě v té finální, místo vymýšlení něčeho originálního, ustrnuli na pouhém vykrádání nejzajímavější scény z jedničky. Spokojených 6/10(9.2.2017)

Jsem fanoušek série. Sice jsem všechny díly viděl až krátce po pětce, jenže..od doby, kdy jsem odcházel z jedné z mých prvních čsfd projekcí, již uplynulo skoro pět let. Na závěr jedné malé velké odmítané série jsem se vcelku těšil, už ze začátku mě to ale celé vytrhlo z děje. U seriálů a filmů nemám rád, když se skončí cliffhangerem a v dalším díle se na ten moment nenaváže...nene česká synopse je nepravdivá, 6 je opět postapo, Milla Jovovich opět jde po Weskerovi (v herní sérii velkej kápo Umbrella Corp, tady jen poskok správní rady??) a kosí u toho hordy zombií. Fandy WD to zjevně z rytmu nevytrhne, já šel v první řadě na nějaké povedené zakončení příběhu s příslibem dobře natočené akce. Faktem je, že Milla i ve 40ti a krátce po těhotenství zvládá vyniknout v mnoha fyzických přepětích a choreograficky působí stejně dobře jako tehdá u prastaré jedničky. Krom jedné scény s plantážníky s motoristickou helmou mi však akce přišla vesměs nepřehledná, nekinetická a chaotická, což je dálo rychlostí snímání, střihu a celkově nedbalé kamery. Velký mistr Paul W.S. Anderson (opět na plakátě parazitující na slavném příjmení svých režisérských jmenovců) se prý poučil z chyb pátého dílu, kde hojně využíval zpomalovačky a celkově si slow-mo oblíbil. Tak trošku ale zapomněl, že většinu lidí iritovala hlavně úvodní ubíjející nesmyslně dlouhá scéna a zpomalovačky by jistě pro určitou přehlednost oné "Poslední kapitoly" prospěly. Jelikož mám Resi opravdu rád, tak jsem vážně přemýšlel o určitém posledním přilepšení, jelikož na opilecké marathony bude celá série ideální, ovšem film není konzistentní a místy jsem se i nudil a bylo mi jedno, co se s hrdiny na plátně děje. Navíc vrchol všeho byl, kdy se Claire jakožto jediný navrátilec i pamětník herní série objevila a jen suše řekla, že moje oblíbená skvadra z Afterlife (a mezi nimi i můj velký oblíbenec Wentworth Miller) kdesi umřela po pádu helikoptéry. Achjo, čekal jsem podobný nášup jako u pětky, další návrat všech zásadních postav a majestátní rozloučení, místo toho jsem dostal nejslabší díl série, který si jen tak chtít zopakovat asi nebudu. PS : Alice má ještě co na práci, ale dalšího dílu se nedočkáme...že ne? PPS : Soundtrack to má opravdu úderný a úvod se mi líbil fakt hodně ... 6/10...[10.2.2017_Kino Šumava_Klatovy](11.2.2017)

No uz je videt, ze to spadlo do regulerniho becka a to ani prvni dily nebyly zadny velkorozpoctovy podivany, ale i tak to je prijemne koukatelny. Dej je samozrejme lehce stupidni, ale je fajn, ze se tvurci pokusili celou serii uzavrit, i kdyz co si budem povidat, na zaver az takovy koule nemeli, aby to skutecne uzavreli, takze tu jsou furt vratka pro dalsi dil (podle me uz dost zbytecny). Jinak akce je docela fajn, zombiku jsou haldy, vse je radne krvavy, triky sice zadnej zazrak, ale vylozene nerusi a Milla snad nestarne. Takze za me porad docela v pohode koukatelny becko na jedno skouknuti.(20.3.2018)

Znáte ten pocit, kdy čekáte na 3D verzi nějakého filmu, ale už vás čekat nebaví, tak se rozhodnete koupit ubohou 2D verzi a pár hodin poté se 3D verze přeci jen objeví? Samo o sobě to není tak hrozné, prostě si koupíte další blu-ray disk. Mnohem horší překvapení na vás čeká v okamžiku, kdy se rozhodnete si disk přehrát. Zjistíte totiž, že to co se mělo odehrávat ve třech rozměrech se povětšinou odehrává opět jen ve dvou rozměrech. Samotné 3D zaznamenáte pouze v hloubce obrazu. Další film s maximálně odfláknutými 3D efekty, které byly evidentně dodělané dodatečně jen kvůli marketingovým účelům. Od snímku takového, jsem vůbec nic nečekal. Jsem tedy celkem příjemně překvapen přívalem akce. Skáče se z akce do akce a divák nemá moc příležitostí nadávat na velmi nezajímavý děj. Zbytečně se nekecá, neboť si byli tvůrci dobře vědomi, že to co postavy vypouštějí z papulí se dlouho poslouchat nedá. Velkou výtku bych si dovedl nasměrovat směrem ke kurevsky roztřesené kameře. Když si k tomu připočtete fakt, že se kompletně celý film odehrává v naprosté tmě, tak si to od diváků žádá opravdu pevné nervy a v mnoha pasážích i zvýšenou představivost. Jako fanouška GoT mě velmi potěšilo, že se ve filmu objevil Iain Glen, dokonce naklonovaný. Snímek nedoporučuji sledovat v noci. Díky všudypřítomné tmě hrozí velmi reálné usnutí. Osobně jsem si jej dopřál hned dvakrát. Za sebe dávám 3 * a nebýt té debilní kamery, tak bych zašel ještě výš. Příjemná akční jízda s nezbytným minimem keců.(28.3.2017)

• silentname

"Resident Evil: The Final Chapter" je pre mňa absolútne najhorším filmom v celej sérii. Je to spracované tak neskutočne otrasne, že by si niekto za to zaslúžil facku. Nebudem sa ani venovať príbehu, ale rovno odstránim z cesty skutočnosť, že tento film očividne nikto nevedel ako zostrihať a spravil z toho tak neskutočne otrasne nepozerateľný film, že som to nevidel minimálne 10 rokov. Netuším, kto sa postaral o strih, ale mal by dostať výpoveď. Rovnako ako kameramani a ich roztrasené akčné zábery, ktoré spôsobia, že človek nič nevidí, alebo má v tme vo svetle baterky pocit, že sa celý set zmenil na miestnosť so stroboskopom. Bolí z toho hlava a som šťastný, že som to videl v 2D, lebo som absolútne presvedčený, že všetci, ktorí išli na 3D verziu budú mať príšerné bolesti hlavy a očí. Na to sa nedá pozerať. Nemám ani pocit, že som sa dokázal na to pokojne dívať, len som neustále premýšľal čo sa deje. Vyraziť celý tím, ktorý mal na starosti kameru a strih. Toto bolelo. Ale problém je, že príbehovo je toto maximálna nuda, celé je to ako skutočný videoherný film a nič tu dokopy nedáva zmysel. Záverečný twist je pre mňa tak strašný, že to dokonca môže rozbiť pocity zo všetkých predošlých filmov a mám pocit, že sa na ne už človek asi nikdy nebude môcť pozerať ako predtým. Toto je neskutočne zlé. Postavy sú absolútne nevyužité. Herci miestami tomu nevedia nič dať. Niektoré efekty sú absolútne otrasné. A z iných som zase nechápal. Koľkokrát sa tu Claire podarí ujsť pred explóziou? A mimochodom, čo sa udialo medzi týmto filmom a Resident Evil: Retribution? A záver ani komenovať nebudem, lebo je to podľa môjho názoru tak neskutočne otrasné, že horšie to už asi ani byť nemohlo. Neodporúčam film vidieť. Ako človek, ktorý ostal so sériou Resident Evil aj po tom, čo som videl Resident Evil: Afterlife musím povedať že ste to maximálne zabili. Všetko je stratené. A jediné v čo dúfam je, že to niekto spracuje nanovo a lepšie. ODPAD! Hodnotenie: F(29.1.2017)

• - Ve filmu si zahrála manželka režiséra Paula W.S. Andersona, Milla Jovovich. (Duoscop)

• - Natáčení mělo původně probíhat od podzimních měsíců roku 2013 v Austrálii, Německu, Kanadě, Rusku a Spojených státech amerických. Hlavní stanoviště pak bylo v kanadském Torontu. Klapka ale nakonec v termínu nepadla a filmování se odročilo na konec srpna 2014 v Cape Townu v Jižní Africe, avšak ani tento termín nakonec splněn nebyl. Milla Jovovich přes sít Facebook v srpnu 2014 oznámila, že z důvodu otěhotnění se natáčení odsouvá až na dobu po porodu. (Patw)

• - V době uvedení se jednalo o nejdražší projekt studia Sony Pictures, které uvolnilo přes 90 milionů amerických dolarů. (Bad Guy)