Resident Evil: Poslední kapitola

Resident Evil: Posledná kapitola

Resident Evil: The Final Chapter

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

Německo / Austrálie / Kanada / Francie, 2016, 107 min

Piata časť bola natoľko sprasená, že Posledná kapitola vyznieva ako zázračné osvieženie z inej galaxie. Pri atraktívnych lokáciách a postapokalyptičnosti je cítiť obstojný rozpočet. Ten sa však neprejavil pri akčných scénach, ktoré sú katastrofálne zostrihané a niekedy pôsobia až rušivo. Záver prináša zopár momentov prekvapenia, čo je pre mňa osobne pri tejto sérii pozitívna novinka. Poteší "príbehová" ucelenosť, respektíve uzatvorenie celého príbehu... a bolo by fajn si teraz na pár rokov dať pokoj.(25.1.2017)

Spoločnosť Umbrella pokračuje vo svojom pláne zničenia ludstva a jedinou osobou, ktorá môže tento proces zastaviť, je Alice. Tá je nútená vrátiť sa do mesta Raccoon City, kde celá nákaza začala. V meste sa totiž má odohrať súboj, ktorý rozhodne o tom, ktorá strana zvíťazí. - Resident Evil a Underworld sú moje najmenej oblúbené hororové série, a aj keď si ich pokračovania vždy rád pozriem, nikdy ma velmi neuspokoja. Táto časť to opäť potvrdzuje. Pri úvodnej naháňačke som mal pocit, že niekto zlyhal a namiesto loga SyFy na začiatok omylom pridal logo SONY. CGI je dosť zlé, ale našťastie nie je používané úplne stále, takže sa to dá prežiť. Súbojov a akcie je tu dosť, lenže ja osobne od finálnej časti hororovej série so Zombie očakávam trochu viac. Milla Jovovich svojím výkonom ťahá takmer všetky scény. Určite treba pochváliť prácu kaskadérov, ktorí mali priestor na poriadne vybláznenie. Pozitívum je pre mňa aj to, ako sa vraj tím postaral o kaskadérku, ktorá pri natáčaní prišla o ruku (http://i.imgur.com/RPDPqlf.jpg). Chýbala mi však aspoň nejaká malá pripomienka v záverečných titulkách. Či to chcete vidieť musíte posúdiť sami, pretože hodnotenia mojich ČSFD kamarátov sú rozporuplné tak ako nikdy, nebudem radšej odporúčať. + herečka z Final Destination, Final Destination 2 a The Diabolical + herec z Diary of the Dead + herečka z The Wicked Within, Fortitude a Don't Hang Up + herečka z Friend Request + herec z The Forest(17.3.2017)

Není to až taková sračka, jak jsem čekal...nepamatuji si předchozích třiadvacet dílů a né, nejsem fanoušek Resident Evil. Jak sám název napovídá, zlu v rezidencích téměř dozvonilo...zbývá tedy vyhladit pár zombíků, cerberů a jiné zmutované havěti. Jo a taky je třeba zabít lidi. To jsou taky pěkné svině. Takže máme co řezat, provrtat kulkama, nejlépe spálit, takže tím zasereme dvě hodiny a máme vymalováno. Na další díl už snad nebudeme mít peníze...pokud se znovu nenajde nějaký vymaštěný sponzor.(8.8.2017)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $26,830,068Tržby Celosvetovo $312,242,626Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ dúfam že posledná kapitola, lebo posledné tri diely stáli za mílu kedleš, taký zbytočný dejoví balast môže ponúknuť len úplne nenápadití Anderson, väčší béčkar bez kúska svojej fantázie než on za posledných 20 rokov veru nebol, film na unudenie, za pár korún natočený guláš nechutil, ešte že Čína takýto blivajz komerčne zachránila, ešte keby tak urobili z tejto podivnosti remake, to by bol pekný gól, spolu Twilightom jedna z najhorších filmových sérii, vďaka Anderson /10%/(2.5.2017)

• Isherwood

Lobotomie vkusu a stimulant lítosti. Ta idiocie je vyhnaná do takového absurdna, že už vlastně nemá smysl se na ten film jakkoliv zlobit. Snahy o ikonické momenty (drak) vycházejí vniveč, a cokoliv, co se tváří jako děj, vám utahuje vývrtku do lebky. Očekávané odšpuntování se nepřekvapivě nekoná a tomu „Final“ nevěří snad ani ta nejtupější zombie. Mille už je přes čtyřicet a Avon nezabírá věčně, do čtyř let je v Mývalově reboot.(7.4.2017)

• - Milla Jovovich (Alice) je jediná, která si zahrála ve všech dílech série Resident Evil. (Sykii)

• - Při natáčení došlo již k druhé nehodě, během natáčení 3. prosince, kdy člen štábu Richardo Cornelius byl rozdrcen k smrti americkým armádním vozidlem značky Hummer. (Danny F.)

• - Mladšiu verziu Alice a Červenú kráľovnú si zahrala Ever Gaboo Anderson, skutočná dcéra Milly Jovovich. (HelenaGray)