Resident Evil: Poslední kapitola

バイオハザード:ザ・ファイナル

Resident Evil: Rising

Resident Evil: Posledná kapitola

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller

Německo / Austrálie / Kanada / Francie / Velká Británie / USA / Jihoafrická republika / Japonsko, 2016, 107 min (Alternativní: 99 min)

• rollman1

Epické zakončení ságy jedné frančízy? Myslím, že ne. Alice se vrací do Úlu, kde to vše začalo a je to nudné, nepřehledné a děsně nezábavné. Postavy přebíhají z bodu A do bodu B. Střílí se, utíká se a přestříhává se, ale tentokrát nic není zpomaleno. Celý snímek je prostě nuda, boje s monstry nejsou nijak inovativní a stejně z toho souboje není nic vidět. Nepotěší také likvidace všech postav s Retribution a opětovné přeskočení bitvy, na kterou lákal konec předchozího dílu. Bohudík jsem moc nečekal a tak nejsem zklamaný. A final chapter? Tomu nevěříte ne?(17.3.2017)

• SeBig

Díky bohu už zakončení této série, která poslala celou značku RE totálně pod kytky.. režisér Anderson asi hodně koukal na walking dead a na mad maxe a opět se tak trošku inspiroval. Akce je tam od začátku do konce, ale je to tak debilní, že mě to ani nebavilo. Prostě to dosrali a já doufám, že se tý značky ujme někdo jinej a natočí SKUTEČNÝHO Resident evila.(20.3.2017)

Tak tu máme (doufám že ne) poslední díl pro mě skvělé série, na který jsem se moc těšil. A teď musím opět říct, že mě opět nezklamal, ba naopak potěšil. Sice se hodně ubralo na 3D efektu, což je podle mě škoda (v IMAXu by se hodilo víc zpomalovaček), za to se ale přitvrdilo na počtech zombáků a nejrůznějších mutantech. Efektů je opět spousta a jsou parádně udělané. Příběh pokračuje pěkně svižně a částečně navazuje na předešlý díl. Částečně pro to, protože se odehrává dlouhou dobu po předchozím filmu a je zde jen zhruba vysvětlena zrada a dění mezi filmy. Příběh je i pěkně zakončen a má skvělou pointu a vysvětlení celého dění ve filmové sérii. Trochu si ale přece jen nechává zadní vrátka, kdyby byl film úspěšný. Obsazení je opět perfektní, ale opět zde chybí nevysvětlitelně některé postavy (hlavně z předchozího filmu). Obě hlavní hrdinky opět na výbornou. Akce je zde také hodně a film je svižnější než předchozí dva díly. Jediný co mi akci kazí je příliš rychlý střih. Lokace filmu jsou různorodé a pěkně vykreslují Zemi zničenou nákazou. Potěší i návrat do úlu z prvního filmu. Z her si film opět bere jen minimum a spíš se vrací ke svým filmovým začátkům, což mě osobně vyhovuje. Já jsem šel z filmu spokojen a těším se, až budu mít film doma na BD. 100% :)(3.2.2017)

Vzhledem k posledním dvěma dílům to je nakonec důstojné rozloučení. Ano, je to hloupoučké, krom Alice jsou veškeré postavy zbytečné, vše se děje nahodile a logika drhne jako v ostatních dílech. Nicméně musím ocenit pokus o temnější atmosféru, pokusů o dějové zvraty, které překvapivě občas fungují a docela dobrému zakončení v rámci možností. Co musím ocenit, jsou akční scény, které jsou někdy chaotické, ale opírají se o povedený vizuál a ansábl pestrých monster, včetně záporáků. Mila na to ještě pořád má a vypadala výborně. Film si nechává zadní vrátka pro možný díl a pokud by se měl nést v podobném duchu, vůbec by mi to nevadilo. ......6/10(5.2.2017)

Po 14letech je tu konec. Milla to všechno killnula a to, co ještě ne tak uřčitě kilne! Co se týče efektů, tak mi přijdou jako asi jako nejpodařenější z célé sérky. Vypadá to všechno dobře. Je to jedna velká brutální řežba s příběhem, jako vždy lehce pokulhávajícím, ale na to už jsme si tak trochu zvykli. Suma sumárum, konec jedné pro mne guilty-pleasure série, ke které se pravděpodobně již nevrátím :) P.S. vážně museli killnout Spencer Locke?? :((26.5.2017)

• Ali Larter

• - Scénář začal psát Paul W.S. Anderson na jaře roku 2014. (Gambler)

• - Postava Claire Redfield, kterou hraje Ali Larter nosí ve filmu stejnou výstroj jako ve hře "Resident Evil: Revelations 2". (Sykii)

• - Mladšiu verziu Alice a Červenú kráľovnú si zahrala Ever Gaboo Anderson, skutočná dcéra Milly Jovovich. (HelenaGray)