Reklama

Reklama

Už je to neuvěřitelných deset let, co se kovbojové Mark a Chip seznámili, kdesi baru při hospodské rvačce. Mark je dnes úspěšný podnikatel a chovatel koní, které nakupuje a posílá na různé závody. Chip je na tom přesně opačně. Má s bratrem trenérskou firmu, ale jejich koně se potácí na chvostu startovních polí. Nevyhrávají, a tak není divu, že je Chip dluží všude, kam se podívá. Jednoho dne Chip v televizi vidí úspěchy ověnčeného Marka. Rozhodnutí je jasné, vydá se za ním a nabídne mu své služby jako trenér. První Chipova práce je okouknout závodního koníka Mine that Bird. Kůň je malý, chytrý, svéhlavý, ale Chip v něm vidí budoucího vítěze, a tak Markovi doporučí jeho koupi. Mark přemluví společníka Leonarda, aby do koně investoval. Jenže nic nejde tak, jak má. Koník sice vypadá nadějně, ale na závodech nikdy nedoběhne na placeném místě. Leonard přestává věřit, že kůň je dobrý, a chce jej prodat a Chipa vyhodit. Mark si u něj vyprosí poslední tři šance. Dva dostihy jsou zase k ničemu a Chip tvrdí, že najmutí žokejové neplní jeho pokyny. Celá stáj je nervózní a ke všemu má Chip ošklivou nehodu na motorce... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (14)

hujerita 

všechny recenze uživatele

Vcelku to bolo dobré, ale na viac s týmito hercami a režisérom to nemalo. Viem si predstaviť, že to mohlo dopadnúť aj lepšie, ale aj horšie. Zopár vtipov bolo super, niektorým veciam by človek neuveril, ak by sa nestali atd. V takomto duchu je celý film. V jednom momente vás poteší a nadchne, a v tom druhom zasa sklame, pretože z tej situácie sa dalo vytrieskať viac. Takže čistý priemer a nič viac. ()

Icefist 

všechny recenze uživatele

Těžko říct, co všechno si tvůrci museli domýšlet a přidávat v zájmu filmové zajímavosti. Ovšem ať už to bylo cokoliv, šlo pouze o dění mimo závod samotný. Protože když jsem se podíval na youtube na záznam onoho dostihu, tak filmová verze je do puntíku přesná. A to je největší síla 50 k 1. Omáčka okolo už tak strhující není, tudíž 50 %. Oblíbená část- lehnutí do postele v motelu ()

Reklama

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Burani z vídlákova idú závodiť s koňom na najväčšie a najprestížnejšie preteky na svete. Tam im to dajú riadne pocítiť. Samozrejme, pred tým sa hodinu a pol trtkajú so všetkými americkými klišé, cez outsiderského koňa, nepodarené preteky, osobné problémy až po nikdy nekončiacu chuť víťaziť. Týmto keď sa človek prekuše, keď sa zmiery s tým, že je to viac menej rodinný film s vyprofilovanými postavami a jasným cieľom a záverom, dostane na konci sloniu dávku pozitívnej emócie a Birtha ženie do cieľa. Nvm, možno ma to trafilo len v tom správnom rozpoložení, ale dojalo ma to a tešil som sa úprimne s nimi. 3 z 5 ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Zázraky sa dejú každodenne, a jeden z nich si našiel cestu aj na slávne dostihy Kentucky Derby 2009. Nie som fanúšikom koní a rôznych konských súťaží, ale také dostihy na mňa pôsobia ohromným temperamentne dynamickým dojmom. Tento film bola taká dobrá oddychovka, ale ničím zvláštnym v podstate nezaujal. Proste ďalší z filmov o outsiderovi, ktorý napokon napriek podceňovaniu a nedôvere zo všetkých strán slávil úspech. Ale určite sa mi páčilo ako to partia kovbojov z Nového Mexika (teda ich kôň) natreli všetkým tým bohatým snobom, ktorí si mysleli, že nad nich niet. ()

IsaacNewton 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě, že to není Secretariat nebo Seabuscuit či starší film Phar Lap, ale myslím, že se o to ani tvůrci nesnažili. Každý z těchto výše jmenovaných filmů s dostihovou tématikou měl kladen důraz na trošku jiné věci (např. Secretariat- postava majitelky Penn, Seabiscuit- doba Velké krize atd.). V 50:1 šlo hlavně o zábavu a napětí a film poukazuje na klasické dostihové překvapení, kterých je v tomto sportu opravdu požehnaně. I ti nejobyčejnější, kteří trávili mnoho hodin poctivou prací s nadějným, leč komplikovaným koně, mohou vyhrát tak velký dostih, jako je Kentucky derby. Pochválila bych také herce, kteří se snažili hrát své "živé předlohy" co nejlépe to šlo a koňský herec hrál též o stošest :-) ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Roli žokeje Calvina Borela hrál sám Calvin H. Borel. (padina)
  • Ve filmu hrál Calvin Borel spolu se Skeetem Ulrichem (Chip Woolley) a Christianem Kanem (Mark Allen). Oba herci v rozhovoru pro Daily Racing Form prohlásili, že Borel si pro sebe téměř ukradl celý flm. „Byl jako matador v madridské aréně, tak sebejistý, a přitom naprosto otevřený,“ řekl Ulrich. „Podle mě byl herecky neskutečně dobrý. Kane se vyjádřil stejně pochvalně s tím, že hrát s Borelem byl jeden z jeho nejnezapomenutelnějších zážitků. „Calvinův herecký výkon byl brilantní,“ řekl Kane. „On je prostě od hlavy k patě ryzí charisma. Nakráčel na cizí hřiště a tam suverénně skóroval… Zvednout Borela do sedla bylo vážně super. (padina)

Reklama

Reklama