50 k 1

50 to 1

Rodinný / Drama

USA, 2014, 110 min

Češi mají svojí Velkou Pardubickou, tak jako američani mají své Kentucky Derby. Nevím kolik bylo natočeno filmů o dostihových závodech, ani kolik jich je špatných a kolik dobrých. Ale tohle byl můj první film na tohle téma, a byl jsem naprosto spokojenej, a to i přesto že koně mi nic neříkají. A jelikož je Kentucky už nějaký ten rok mým domovem, tak musim aspoň jednu frčku s láskou přitlačit.(6.8.2015)

Vcelku to bolo dobré, ale na viac s týmito hercami a režisérom to nemalo. Viem si predstaviť, že to mohlo dopadnúť aj lepšie, ale aj horšie. Zopár vtipov bolo super, niektorým veciam by človek neuveril, ak by sa nestali atd. V takomto duchu je celý film. V jednom momente vás poteší a nadchne, a v tom druhom zasa sklame, pretože z tej situácie sa dalo vytrieskať viac. Takže čistý priemer a nič viac.(18.6.2015)

Samozřejmě, že to není Secretariat nebo Seabuscuit či starší film Phar Lap, ale myslím, že se o to ani tvůrci nesnažili. Každý z těchto výše jmenovaných filmů s dostihovou tématikou měl kladen důraz na trošku jiné věci (např. Secretariat- postava majitelky Penn, Seabiscuit- doba Velké krize atd.). V 50:1 šlo hlavně o zábavu a napětí a film poukazuje na klasické dostihové překvapení, kterých je v tomto sportu opravdu požehnaně. I ti nejobyčejnější, kteří trávili mnoho hodin poctivou prací s nadějným, leč komplikovaným koně, mohou vyhrát tak velký dostih, jako je Kentucky derby. Pochválila bych také herce, kteří se snažili hrát své "živé předlohy" co nejlépe to šlo a koňský herec hrál též o stošest :-)(21.6.2015)

• vesper001

Jipi jipi jou, kovboji se hecujou, tancujou a radujou, jipi jipi jou. Totální mišmaš žánrů, který bohužel nemá pozitiva žádného. Klobouky jsou důležitější, než koně, v hlavní roli nejsou hustokrutí kaubojové, ale jejich kníratá ega, sedmdesátková muzika a nesympatičtí hrdinové, o hrdinkách nemluvě. Koníci jsou fajn a tuhle sázku na malér si teda nezaslouží.(23.5.2017)

• rigby

Film o dostizích? Western? Komedie? Nepovedená romantika? Nepřehledná a nicneříkající směsice několika žánrů, která bohužel není promíchána, jen sestříhána do několika sekvencí. Chvílemi se na to nedá ani dívat, protože divák zjistí, že většina scén je vlastně zcela zbytečných. A ani závěr není tak napínavý, protože je zcela očekávaný. Film vhodný maximálně na slunečné nedělní odpoledne k popíjení piva.(19.6.2015)