Reklama

Reklama

Už je to neuvěřitelných deset let, co se kovbojové Mark a Chip seznámili, kdesi baru při hospodské rvačce. Mark je dnes úspěšný podnikatel a chovatel koní, které nakupuje a posílá na různé závody. Chip je na tom přesně opačně. Má s bratrem trenérskou firmu, ale jejich koně se potácí na chvostu startovních polí. Nevyhrávají, a tak není divu, že je Chip dluží všude, kam se podívá. Jednoho dne Chip v televizi vidí úspěchy ověnčeného Marka. Rozhodnutí je jasné, vydá se za ním a nabídne mu své služby jako trenér. První Chipova práce je okouknout závodního koníka Mine that Bird. Kůň je malý, chytrý, svéhlavý, ale Chip v něm vidí budoucího vítěze, a tak Markovi doporučí jeho koupi. Mark přemluví společníka Leonarda, aby do koně investoval. Jenže nic nejde tak, jak má. Koník sice vypadá nadějně, ale na závodech nikdy nedoběhne na placeném místě. Leonard přestává věřit, že kůň je dobrý, a chce jej prodat a Chipa vyhodit. Mark si u něj vyprosí poslední tři šance. Dva dostihy jsou zase k ničemu a Chip tvrdí, že najmutí žokejové neplní jeho pokyny. Celá stáj je nervózní a ke všemu má Chip ošklivou nehodu na motorce... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (13)

Hepy13 

všechny recenze uživatele

Češi mají svojí Velkou Pardubickou, tak jako američani mají své Kentucky Derby. Nevím kolik bylo natočeno filmů o dostihových závodech, ani kolik jich je špatných a kolik dobrých. Ale tohle byl můj první film na tohle téma, a byl jsem naprosto spokojenej, a to i přesto že koně mi nic neříkají. A jelikož je Kentucky už nějaký ten rok mým domovem, tak musim aspoň jednu frčku s láskou přitlačit. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Zázraky sa dejú každodenne, a jeden z nich si našiel cestu aj na slávne dostihy Kentucky Derby 2009. Nie som fanúšikom koní a rôznych konských súťaží, ale také dostihy na mňa pôsobia ohromným temperamentne dynamickým dojmom. Tento film bola taká dobrá oddychovka, ale ničím zvláštnym v podstate nezaujal. Proste ďalší z filmov o outsiderovi, ktorý napokon napriek podceňovaniu a nedôvere zo všetkých strán slávil úspech. Ale určite sa mi páčilo ako to partia kovbojov z Nového Mexika (teda ich kôň) natreli všetkým tým bohatým snobom, ktorí si mysleli, že nad nich niet. ()

Reklama

Icefist 

všechny recenze uživatele

Těžko říct, co všechno si tvůrci museli domýšlet a přidávat v zájmu filmové zajímavosti. Ovšem ať už to bylo cokoliv, šlo pouze o dění mimo závod samotný. Protože když jsem se podíval na youtube na záznam onoho dostihu, tak filmová verze je do puntíku přesná. A to je největší síla 50 k 1. Omáčka okolo už tak strhující není, tudíž 50 %. Oblíbená část- lehnutí do postele v motelu ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Jipi jipi jou, kovboji se hecujou, tancujou a radujou, jipi jipi jou. Totální mišmaš žánrů, který bohužel nemá pozitiva žádného. Klobouky jsou důležitější, než koně, v hlavní roli nejsou hustokrutí kaubojové, ale jejich kníratá ega, sedmdesátková muzika a nesympatičtí hrdinové, o hrdinkách nemluvě. Koníci jsou fajn a tuhle sázku na malér si teda nezaslouží. ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Burani z vídlákova idú závodiť s koňom na najväčšie a najprestížnejšie preteky na svete. Tam im to dajú riadne pocítiť. Samozrejme, pred tým sa hodinu a pol trtkajú so všetkými americkými klišé, cez outsiderského koňa, nepodarené preteky, osobné problémy až po nikdy nekončiacu chuť víťaziť. Týmto keď sa človek prekuše, keď sa zmiery s tým, že je to viac menej rodinný film s vyprofilovanými postavami a jasným cieľom a záverom, dostane na konci sloniu dávku pozitívnej emócie a Birtha ženie do cieľa. Nvm, možno ma to trafilo len v tom správnom rozpoložení, ale dojalo ma to a tešil som sa úprimne s nimi. 3 z 5 ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Roli žokeje Calvina Borela hrál sám Calvin H. Borel. (padina)
  • Ve filmu hrál Calvin Borel spolu se Skeetem Ulrichem (Chip Woolley) a Christianem Kanem (Mark Allen). Oba herci v rozhovoru pro Daily Racing Form prohlásili, že Borel si pro sebe téměř ukradl celý flm. „Byl jako matador v madridské aréně, tak sebejistý, a přitom naprosto otevřený,“ řekl Ulrich. „Podle mě byl herecky neskutečně dobrý. Kane se vyjádřil stejně pochvalně s tím, že hrát s Borelem byl jeden z jeho nejnezapomenutelnějších zážitků. „Calvinův herecký výkon byl brilantní,“ řekl Kane. „On je prostě od hlavy k patě ryzí charisma. Nakráčel na cizí hřiště a tam suverénně skóroval… Zvednout Borela do sedla bylo vážně super. (padina)

Reklama

Reklama