Mladý šlechtic d'Artagnan opustil rodné Gaskoňsko, aby se v Paříži pokusil vstoupit do sboru královských mušketýrů, sloužících králi Ludvíku XIII. Už cestou se však střetne v souboji s neznámým šlechticem, který by ho porazil, kdyby nezasáhl vychytralý Planchet, jehož pak vděčný d'Artagnan přijme do svých služeb. Když pak v Paříži opět pronásleduje neznámého šlechtice, dostane se postupně do sporu se třemi mušketýry Athosem, Porthosem a Aramisem, kteří ho postupně vyzývají k souboji... (oficiální text distributora)

ostravak30

Co je v obou dílech stejné je jednoznačně mnohdy až komický úsměv Gérarda Barraye. To jsem ale zmínil už v hodnocení pokračování Tři mušketýři: Pomsta Milady de Winter. Nezmínil jsem ale, že královna mě přišla oproti jiným verzím poněkud starší. Bernard Borderie ale historické filmy umí. Vždyť dělal i Angeliku, takže co se týče kostýmů a výpravy, jsou to na pohled opravdu dobré filmy. Stejně i šermířské souboje, které se ale dost dělí o prvenství s pěstními souboji. Jinak je to ale velmi kvalitní verze Tří mušketýrů. ()

swinevenca

Asi už jsem moc z jiný doby, takže tyhle filmy a jemu podobné na mě působěj moc komediantsky, všichni pořád vytlemený od ucha k uchu, d´Artagnan musí i při chůzi skočit na všechno okolo a každá "bitka" doprovázená třesky plesky zvukama, to nemůže bejt myšlený úplně vážně. ()

Petr59

Nemám z toho příliš dobrý pocit, že půjdu "proti proudu", ale mě se to teda moc nelíbilo. Co se týče námětu, tak je to zpracování podle Dumasovy klasiky, to nechci hodnotit. Postavy teda o ničem, vůbec mě nezaujaly, d´Artagnan mě připadal jako nějaký vysmátý skopčák, nebo myslivec. Mušketýři byli takový suchaři, stejně jako král. Jediným kladem postav bylo ženské obsazení, herečky byly hezké. A kardinál, z toho zářilo jisté charisma. Zbytek o ničem. A jako dívat se téměř 100 minut na to, jak se mušketýři chovají jako nevyzrálí puberťáci, jak se pokouší svést nějaké zadané ženy, nebo jak řeší nějaké královniny trable s diamanty, to jako opravdu ne... Asi mě za to někteří ukoušou, ale zpracování z 90.let také není ideální, ale je teda zajímavější a není to tak trapné. Tohle na mě spíše působilo jako nějaká parodie, nebo komedie. Slabé dvě hvězdičky. ()

carl.oesch

Málokdy se tady neshodnu s většinou, ale musím konstatovat, že nyní nastala tahle situace. Nedávno jsme si přečetl, jaký je nesmysl dělat remaky "kultovních" filmů, nicméně kdyby toto zpracování asi jednoho z nejznámějších dobrodružných románů zůstalo jediným (byť první není), byla by to velká škoda. Chápu, že není možné přepisovat děj knihy doslova do scénáře, ale tady mně vadilo skoro všechno. Nechám stranou řadu nesmyslných zkratek a zjednodušení (třeba Mylady snažící se otevřít schránku s přívěsky v "kapli" lorda Buckinghama chvilinku před jeho příchodem s d´Artagnanem je daleko za hranicí parodie), šermířské scény (které jsou na rozdíl od Lesterova zpracování myšleny zcela vážně....), herci kterým chybí (až na jednu výjimku a jeden standardní výkon) charizma - třicetiletý d´Artagnan s vizáží sňatkového podvodníka, amatérsky působící Porthos, který by se svým smíchem hodil do nějaké šou na Nově, zcela bezvýrazní Athos a Aramis a jako vyvrcholení vřískavá a monotónní hudba, která vy se svou vlezlostí hodila tak maximálně k horské dráze v zábavním parku. Řada scén smrdí na hony atelierem (rok 1961!) no a scénaristicky to třeba za války Nezval "zkrátil" líp. Odpad to není a tak jediné, co hodnotím a priori kladně je vždy dokonale profesionální padouch Guy Delorme, který herecky strčí do kapsy všechny "čtyři" mušketýry a především asi nejdokonalejší Mylady - Mylene Demongeotová. Takhle jsme si ji už odmala představoval. No, naštěstí se našli další, kteří tohle nesmrtelné dílo zfilmovali, takže tohle bylo možná tak zajímavé v půlce šedesátých let. Nakonec, i jedno z posledních zpracování (made in USA), které vychází z předlohy už skutečně velice volně, je podle mně daleko lepší. Aspoň tam je d´Artagnan skutečně vyjukaný, byť sebevědomý a dychtivý mladíček. Předesílám, že to se vzducholoděmi na mysli skutečně nemám...... ()

Gig

Nejlepší vezí Tří mušketýrů zůstane pro mě vetze s Michaelem Yorkem. V čem ale boduje tento snímek je pravá Francie, romantika, francouzský šarm, kostýmy, krásné ženy. Konečně se zde nachází všichni čtyři sluhové čtyř mušketýrů. Milady je kráska a má oblíbenkyně z Fantomase. Dartagnan má konečně knírek. Kardinál je více podoben tomu pravému Richelieu. Taky Rochefort je v černém a má jizvu na tváři je ten pravý a asi nej Rochefort. Ve verzi s Michaelem Yorkem je skvělý Rochefort. Ale od té doby snad v "každá" verzi Tří mušketýrů Rochefort má pásku přez oko. Ale tady je bývalý nepřítel DArtagnana takový, jaký má být. Bývalý? Ano, bývalý, Dartagnan se ještě několikrát bil s Rochefortem a vyhrál, až se stali přáteli. Ale to je už jiný příběh. Ten knižní. ()

krivkin

Bohužel postavy, resp. jejich představitelé splývají, i jejich kostýmy splývají dohromady. No a natočené je to spíš jako pohádka pro děti, velká pastelová výpravná pohádka, na Lesterovu verzi nemá ani náhodou. ()

blekekeke

Vím, že jsem viděl všechny možný mušketýry a že všechny mají to své jedinečné mušketýrské kouzlo, tak jako i tento ... ()

peta.golias

Zfilmovat Tři mušketýry jakkoli jinak než podle knižní předlohy, znamená odsoudit daný film k věčnému zatracení. Proto jsou tihle mušketýři ti praví jediní... jo a mylady je vskutku nádherná. ()

buchannon

Asi opravdu N E J L E P Š Í adaptace tohoto veleslavného románu. Pamatuji si, když mi bylo lehce přes dvacet, můj strýc říkal, ať se na tento film podívám, že je fakt nejlepší... ...a měl pravdu!!! Verze s Yorkem je zřejmě na druhém místě. Nechápu tu nekonečnou snahu ostatních zemí napodobit v tomto díle nedostižnou Franci. Nekonečně, zas a znova, a téměř vždy neúspěšně. ()

jjituska

Ti praví a jediní Tři mušketýři se vším, co k nim patří a co představují. Nikdo nikdy nezahrál a nezahraje D'Artagnana tak skvěle, jako Gérard Barray .Jeho prostě nejde v té roli nemilovat. Nemá na něj ani Michael York, ani Chris O'Donell s pohledem plaché laně a už vůbec ne Gabriel Byrne z Muže se železnou maskou - a ani kdokoli jiný. Myslím si, že pan Dumas by byl hrdý:) ()

lapatata

Už jsem viděl obrovskou spoustu opravdu špatných filmů o třech mušketýrech, abych si ten nelepší - tedy tento - nechal na konec. Z Dumasovy knižní předlohy je v něm zachováno rozhodně nejvíc. Postava Mylady opravdu odpovídá tomu, jak ji vykreslil Dumas. Každopádně jde bohužel opět o hodně osekaný děj, což jediné mi trochu vadí. ()

RoyBatty444

Videné na ČT v HD veľmi pekne zreštaurované, rozprávkovo farebné a detailné. Čo sa týka podania hodné obdobia v ktorom bol film natočený veľké gestá a trochu slabé dialógy hlavne v bojových scénach. Veľa scén natáčaných v štúdiu čo bolo aj patrične vidno. Exteriérové scény vynikajúce. Jedná sa o prvú časť dvojdielného spracovania. Druhá časť je Traja mušketieri: Pomsta Milady de Winter. ()

vojtazz

"Mezinárodní verzi" jsem neviděl, tak nemohu porovnávat. Ale pro mě jsou Tři mušketíři toto. Jako malý jsem to měl na kazetěa viděl snad stokrát. Je to takové potrhlé v pozitivním smyslu slova, milé, zábavné. Skvělé postavy / herci, především mrzout Planchet je k popukání :), ale i šarmantní d´Artagnan nebo Porthos mě vážně bavili. Navíc francouzskost, která z filmu doslova čiší, mušketýrům sedí jak ulitá. ()