Ač naivně působící, stále o něco sympatičtější a s přimhouřením oka i snad uvěřitelnější počin než leckteré současné hollywoodské limonády typu Oka dravce a dalších úžasností. Navíc ve Válečných hrách se nehraje na zvláštní efekty, ale především na atmosféru, a ta je v několika scénách (úvod, závěr) opravdu pozoruhodně povedená.(13.3.2012)

Je to trošku směšné, všechny ty hrátky s vytáčením, počítače bez GUI, hackování, blikající světýlka bez zjevného významu atd. Film byl natočený vpodstatě těsně před obrovským skokem v počítačové technologii a těch dvacet let je na něm opravdu znát, vypadá starší než je. Scénář je zajímavý, některé myšlenky aktuální a hercké výkony úměrné věku a zkušenostem herců.(24.5.2006)

Svěření naší bezpečnosti stroji je stejné jako její svěření nám samotným. Počítačový program, který nás má chránit je stejně omezený jako naše vlastní myšlení. SPOILER: Když počítač prohlásí, že jediný vítězný tah je nehrát, přeběhne mi mráz po zádech z toho, jak hluboká byla propast, na jejíž okraj se svět během studené války dostal. Apel filmu na "mocné" je záměrně okatý, aby dotyční pochopili, jak jsou zaslepení mocí. A když jim to musí sdělit stroj, je to o to víc zahanbující. Primitivní program nechápe cenu života nebo podstatu lidskosti, ale jsme lepší? Se všemi technickými vymoženostmi nejsme schopní jich využít ku prospěchu všech, ale jen proti všem.(3.7.2012)

Samozřejmě se dnes už člověk musí znát tehdejším technologiím, zrovna u počítačů už od té doby uběhly celé věky. Ale co zůstalo stejné je možnost "nabourání" vojenských počítačů a z toho možných nedozírných následků. Nelze se jen spoléhat ne technologie, musí zůstat i lidský faktor. I když vlastně SKYNET tvrdí něco jiného. I když film působí zastarale, jeho nosná myšlenka je stále živá.(21.9.2014)

Historická sonda do doby, kdy byly počítače a jejich využití zahaleno mnoha mýty a tajemstvím. Film má velmi zajímavé střídání atmosféry, kdy se chvíli díváme na teenager koledii a vzápětí na špionážní thriller s prvky hackingu. Scenáristicky velmi dobře zvládnuté, příběh musí zaujmout každého, kdo se alespoň trochu zajímá o počítače. Neméně zajímavá je plejáda postav, kdy se různé charaktery nakonec potkají na jednom "bitevním poli". Působí to opravdu zajímavě. Film má zcela jasný motiv a poselství které muselo v roce 1983 jistě mnohé šokovat. A to nejen lidi z armády nebo IT. Představa (a ve filmu to padne několikrát), že stačí tak málo k vyhlazení planety je zkrátka děsivá. Jsou hry které nelze vyhrát a zodpovědní to musí vědět.(25.8.2017)

• - Scenáristé založili postavu profesora Stephena Falkena na osobě cambridgeského profesora Stephena Hawkinga. Ten byl během natáčení s filmem dlouho spojován, avšak nakonec se v něm neobjevil. (sigf07)

• - Dvojitá osmipalcová disketová jednotka v Davidově pokoji je IMSAI FDC-2, monitor je 17 palcový Electrohome, klávesnice IMSAI IKB-1, 1200 baudový modem (ležící na monitoru) je Cermetek 212A, přelepený štítkem s názvem "IMSAI". (sigf07)

• - V momentě, kdy NORAD vyhlásí stupeň ohrožení 1 a na Aljašku jsou vyslány stroje F-16, objeví se v následném záběrů dvojice letounů F-15. (nowizz)