Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ***

  Ač naivně působící, stále o něco sympatičtější a s přimhouřením oka i snad uvěřitelnější počin než leckteré současné hollywoodské limonády typu Oka dravce a dalších úžasností. Navíc ve Válečných hrách se nehraje na zvláštní efekty, ale především na atmosféru, a ta je v několika scénách (úvod, závěr) opravdu pozoruhodně povedená.(13.3.2012)

 • Smileface
  ***

  Je to trošku směšné, všechny ty hrátky s vytáčením, počítače bez GUI, hackování, blikající světýlka bez zjevného významu atd. Film byl natočený vpodstatě těsně před obrovským skokem v počítačové technologii a těch dvacet let je na něm opravdu znát, vypadá starší než je. Scénář je zajímavý, některé myšlenky aktuální a hercké výkony úměrné věku a zkušenostem herců.(24.5.2006)

 • Dinsberg
  ****

  Svěření naší bezpečnosti stroji je stejné jako její svěření nám samotným. Počítačový program, který nás má chránit je stejně omezený jako naše vlastní myšlení. SPOILER: Když počítač prohlásí, že jediný vítězný tah je nehrát, přeběhne mi mráz po zádech z toho, jak hluboká byla propast, na jejíž okraj se svět během studené války dostal. Apel filmu na "mocné" je záměrně okatý, aby dotyční pochopili, jak jsou zaslepení mocí. A když jim to musí sdělit stroj, je to o to víc zahanbující. Primitivní program nechápe cenu života nebo podstatu lidskosti, ale jsme lepší? Se všemi technickými vymoženostmi nejsme schopní jich využít ku prospěchu všech, ale jen proti všem.(3.7.2012)

 • Tempest
  ****

  Samozřejmě se dnes už člověk musí znát tehdejším technologiím, zrovna u počítačů už od té doby uběhly celé věky. Ale co zůstalo stejné je možnost "nabourání" vojenských počítačů a z toho možných nedozírných následků. Nelze se jen spoléhat ne technologie, musí zůstat i lidský faktor. I když vlastně SKYNET tvrdí něco jiného. I když film působí zastarale, jeho nosná myšlenka je stále živá.(21.9.2014)

 • Don82
  ****

  Historická sonda do doby, kdy byly počítače a jejich využití zahaleno mnoha mýty a tajemstvím. Film má velmi zajímavé střídání atmosféry, kdy se chvíli díváme na teenager koledii a vzápětí na špionážní thriller s prvky hackingu. Scenáristicky velmi dobře zvládnuté, příběh musí zaujmout každého, kdo se alespoň trochu zajímá o počítače. Neméně zajímavá je plejáda postav, kdy se různé charaktery nakonec potkají na jednom "bitevním poli". Působí to opravdu zajímavě. Film má zcela jasný motiv a poselství které muselo v roce 1983 jistě mnohé šokovat. A to nejen lidi z armády nebo IT. Představa (a ve filmu to padne několikrát), že stačí tak málo k vyhlazení planety je zkrátka děsivá. Jsou hry které nelze vyhrát a zodpovědní to musí vědět.(25.8.2017)

 • - Scenáristé založili postavu profesora Stephena Falkena na osobě cambridgeského profesora Stephena Hawkinga. Ten byl během natáčení s filmem dlouho spojován, avšak nakonec se v něm neobjevil. (sigf07)

 • - Dvojitá osmipalcová disketová jednotka v Davidově pokoji je IMSAI FDC-2, monitor je 17 palcový Electrohome, klávesnice IMSAI IKB-1, 1200 baudový modem (ležící na monitoru) je Cermetek 212A, přelepený štítkem s názvem "IMSAI". (sigf07)

 • - V momentě, kdy NORAD vyhlásí stupeň ohrožení 1 a na Aljašku jsou vyslány stroje F-16, objeví se v následném záběrů dvojice letounů F-15. (nowizz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace