Válečné hry

• slovenský

Bojové hry

Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 1983, 114 min

rozpočet : ? tržby americke : $79,567,667(20.12.2006)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $79,567,667Tržby Celosvetovo $82,700,000/60%/(8.8.2005)

Zrovna jsme při matematice probírali kombinatoriku, kam prý patří i válečné hry, tak jsem si na tenhle příjemný filmeček vzpomněla. Ta atmosféra je někdy opravdu hutná a Matthew Broderick hraje v jednom ze svých nejlepších filmů.(26.2.2003)

Dneska už ten film působí strašně roztomile, ale právě v tom je jeho kouzlo. Bavil sem se slušně :). Broderick je tu celkem vtipnej, což oceňuju o to víc, že ve většině rolí mi připadá jako suchar a Ally Sheedy opět moc pěkná.(22.10.2013)

V mladi to byl pro me dechberouci a mrazivy film, dnes uz bohuzel jen prumerna zabava na jedno odpoledne o jednom hackerovi v puberte, ktery si chce zahrat online hru a nakonec malem rozpouta treti svetovou...(7.9.2003)

• - Podle Johna Badhama byla scéna, ve které se džíp neúspěšně pokusí prorazit bránu centrály Severoamerického velitelství protivzdušné obrany a vybourá se, skutečnou nehodou. Následně se jí ale tvůrci rozhodli využít a přidali scény, ve které hrdinové prchají od havarovaného džípu. (sigf07)

• - Filmom WarGames (1983) sa inšpirovala vývojárska firma Introversion Software a na základe snímky vytvorila 29. septembra 2006 videohru DEFCON. (samoch)

• - Dvojitá osmipalcová disketová jednotka v Davidově pokoji je IMSAI FDC-2, monitor je 17 palcový Electrohome, klávesnice IMSAI IKB-1, 1200 baudový modem (ležící na monitoru) je Cermetek 212A, přelepený štítkem s názvem "IMSAI". (sigf07)