Reklama

Reklama

Kateřina Veliká

(seriál)
  • Rusko Velikaja (více)
Rusko, 2015, 9 h 40 min (Minutáž: 47–49 min)

Režie:

Igor Zajcev

Hrají:

Julia Snigir, Natalja Surkova, Pavel Děrevjanko, Ilja Savičev, Sergej Šakurov, Mark Bogatyrjov, Pavel Trubiněr, Světlana Frolova, Olga Medynič (více)
(další profese)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Seznámíte se s příběhem ruské carevny v dobách raného dětství. Stanete se svědky jejích prvních 20 let života v Rusku. Dvacet let intrikaření, spiknutí, bojů o moc a lásku k Rusku. (Viasat)

Recenze (16)

petikacka 

všechny recenze uživatele

Zatím se držím při zemi, poněvadž jsem viděla pouze dva díly...Kostýmní výprava je dobrá, ale co mi zatím vadí je taková jako neumětelnost herců a režie...No, tak uvidím co bude dál...A po 12-i dílech jsme neviděli žádný posun v topornosti jak herců, tak dialogů...Scénář byl děravý jak řešeto...Jediné co lze vyzdvihnout je opulentní výprava ovšem davové scény včetně soubojů působili opravdu směšně...Nijak mě to nenadchlo...Za mě 60% ()

HiroM 

všechny recenze uživatele

Konečně ruská tvorba kde necítím tolik zásah od soudruha Stalina, pardon - Putina a KS. Kostýmy a lokace krásné. Je z toho cítit taková ta "východní" tvorba, ale to k tomu patří. Bohužel nemám nastudovanou tuto historickou linii a časový úsek, abych zhodnotil kvalitu a zasazení do dějin.Zatím zhlédnuty 4 díly a líbí se mi celkem plynulý průběh, nikde to není skokem ani se to nevleče. 4 z 5. ()

Reklama

cincala 

všechny recenze uživatele

Zajímavé! Existují dva ruské TV seriály o Kateřině Veliké. První se jmenuje Ekaterina (Kateřina) a natočili ho v roce 2014. V hlavní roli hraje Marina Alexandrova. Vysílala ho před cca 2 lety slovenská RTVS. Měl velký ohlas u diváků, ne ovšem u arlátů z Kavčích Hor. Takže český divák měl smůlu. Teď se v ČT rozhoupali a poslali do éteru ruský seriál Velikaja (Veliká) z roku 2015. Prvních pár dílů jsem žil ve vědomí, že se jedná o stejné dílo, které vysílali Slováci, ale s přibývajícím časem jsem pochopil, že se jedná o jiný formát. Osobně se mi seriál z roku 2014 líbil více, ale ani příběh s krásnou Julií Snigirovou nezklamal. Škoda, že skončil při korunovací Kateřiny Velké. Starší seriál se věnoval také období její vlády. ()

rigby 

všechny recenze uživatele

Kostýmová podívaná. Nejedná se o nějaký zázrak, ale je to velmi dobře natočený televizní seriál, který by mohl vzniknout i v našich podmínkách. Vlastně způsobem zpracování připomíná nedávnou kratší sérii o Marii Terezii. Ale po rusku je to trochu zdlouhavější, než je záhodno. Vlastně se tam toho tolik nestane, aby to muselo mít celých 12 dílů. Intriky mě zase tolik neoslovují, ale v tomto případě jsem to kupodivu vydržel. Jen jsem se zbytečně těšil na korunovaci, která se nakonec nekonala. 3+ ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Výpravou a kostýmy velmi kvalitní nákladný historický seriál snažící se až příliš vyrovnat a konkurovat americké tvorbě. Je v něm hodně politikaření, kterému divák neznalý historie příliš nerozumí. Je to takové plané až neruské, když vzpomenu na poetiku příběhů z ruských bylin, bohatýrských bájí a pohádek jako byl Sadko, Kamenný kvítek, Pohádka o caru Saltánovi, Ruslan a Ludmila, Vasilisa překrásná. Kdo není zasvěcen do ruských dějin má problémy se v ději orientovat. Nevtáhlo mě to do příběhu a přes kvalitní barvitou podívanou nebyla tam žádná postava, která by mne zaujala. ()

Galerie (132)

Zajímavosti (1)

  • „Když jsem tu roli získala, trochu mě to vystrašilo a nějakou dobu jsme nemohla přijít na to, jak ji uchopit. Ale pak jsem si řekla, že jednoduše dám prostor tomu, jak ji vidím, a zkombinuji to s prvky své vlastní osobnosti,“ řekla o roli carevny herečka Julia Snigir. [Zdroj: časopis TV Max] (SONY_)

Reklama

Reklama