Reklama

Reklama

Kateřina Veliká

(seriál)
  • Rusko Velikaja (více)
Rusko, 2015, 9 h 40 min (Minutáž: 47–49 min)

Režie:

Igor Zajcev

Hrají:

Julia Snigir, Natalja Surkova, Pavel Děrevjanko, Ilja Savičev, Sergej Šakurov, Mark Bogatyrjov, Pavel Trubiněr, Světlana Frolova, Olga Medynič (více)
(další profese)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Seznámíte se s příběhem ruské carevny v dobách raného dětství. Stanete se svědky jejích prvních 20 let života v Rusku. Dvacet let intrikaření, spiknutí, bojů o moc a lásku k Rusku. (Viasat)

Recenze (16)

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Výpravou a kostýmy velmi kvalitní nákladný historický seriál snažící se až příliš vyrovnat a konkurovat americké tvorbě. Je v něm hodně politikaření, kterému divák neznalý historie příliš nerozumí. Je to takové plané až neruské, když vzpomenu na poetiku příběhů z ruských bylin, bohatýrských bájí a pohádek jako byl Sadko, Kamenný kvítek, Pohádka o caru Saltánovi, Ruslan a Ludmila, Vasilisa překrásná. Kdo není zasvěcen do ruských dějin má problémy se v ději orientovat. Nevtáhlo mě to do příběhu a přes kvalitní barvitou podívanou nebyla tam žádná postava, která by mne zaujala. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Mám rád Britská kostýmní dramata, bohužel, jejich Ruský protějšek mě jaksi příliš nezaujal. Až příliš často se mi zdálo, že to u hlavních i vedlejších rolí dosti haprovalo, ať už v závislosti na hereckém umu, nebo někdy až příliš papírovém scénáři. Jestli by se dalo něco vyzdvihnout, tak to byli zajímavé hudební motivy. ()

Reklama

Zetwenka 

všechny recenze uživatele

Další zajímavý seriál z historie. Pro mě však trochu zklamáním. Výprava, lokace a interiéry úžasné, podobné velkolepě jako třeba zde Anastázie (TV seriál) (2003). Avšak příběhově.... Na to že to byla taková jejich panovnice a je to vzýváno jako zlatý věk (podobně jako v Anglii za Alžběty). Střih cik a najednou léta jsou. Co třeba bylo zajímavé bylo odebrání syna, ale zase třeba úmrtí dcery, zabrána snad jen jednou, a bum - v příští pomalu scéně bylo po ní. No, jak si máte vytvořit vztah k postavám nebo něco cítit a má to pak nějak zapůsobit..... Znělka mi přišla podobná z Velkolepého století, pokud se mýlím tak omluva. Něco bylo zdlouhavé, spousta věcí tam být nemusela a naopak ty zajímavé a rozehrané mi přišly useknuté. Nato, že seriál má jen dvanáct dílů, mi to přišlo chvílemi opravdu zdlouhavé. A ten finální záběr, myslím, že na korunu být mohl. Sedlo by to. Ale chválím výběr, že se dostal na obrazovky seriál jiného zaměření, než ty co tam běžně oxidují. Dokonce jsem se podívala zase na tv. ( Zároveň sice z jiného prostředí sleduji Spoutanou lásku/Ukrajina na iprima) Pokud natočí další etapy z života této panovnice, ráda se podívám. Počet dílů 12. Viděno 12. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Byla to pořádná fuška, milá Kateřino ... nežli ses propletla sítí intrik - a udělala první krok, aby ses mohla stát Velikou. Nicméně příběh tvé mladosti by býval šel převyprávět daleko přesvědčivěji. Prvním větším zklamáním pro mě byla výměna naivní dívky Kateřiny a dětinského chlapce Petra za dospívající ženu Kateřinu a konstantně dětinského mladíka Petra, protože typově se jednalo o dosti odlišné persony. Od toho momentu jsem sledovala veškeré další dění na place poněkud podezíravě, nicméně žádné podobné nemilé překvapení se už naštěstí nekonalo. Bohužel i zápletka si patrně zpětně uvědomila, že to nejhorší už má za sebou, a začala se chovat dílem nezodpovědně a dílem liknavě. Rozvolnila krok i dějovou osnovu, neproduktivně okouněla na každém roku, jen aby natáhla stopáž na nadbytečnou délku dvanácti epizod, a přitom nedokázala svázat jednotlivé scénky k vytvoření uceleného dobového obrazu. Vůbec největším podrazem pak bylo finále. Namísto aby děj gradoval, rozplizl se v Kateřinině vcelku pochopitelné, leč s ohledem na předchozí dění přece jenom nečekané nerozhodnosti a rozpolcenosti. Kdepak, nevelká Kateřino, Tvoje příští velikost je zatím kdesi v nedohlednu, a já se s Tebou loučím bez lítosti. V podstatě jsem ráda, že už to mám za sebou - k mání jaksi nebyla ani dobová atmosféra, která by věrohodně odrážela čas a místo děje. Slabší 3* ()

petikacka 

všechny recenze uživatele

Zatím se držím při zemi, poněvadž jsem viděla pouze dva díly...Kostýmní výprava je dobrá, ale co mi zatím vadí je taková jako neumětelnost herců a režie...No, tak uvidím co bude dál...A po 12-i dílech jsme neviděli žádný posun v topornosti jak herců, tak dialogů...Scénář byl děravý jak řešeto...Jediné co lze vyzdvihnout je opulentní výprava ovšem davové scény včetně soubojů působili opravdu směšně...Nijak mě to nenadchlo...Za mě 60% ()

Galerie (132)

Zajímavosti (1)

  • „Když jsem tu roli získala, trochu mě to vystrašilo a nějakou dobu jsme nemohla přijít na to, jak ji uchopit. Ale pak jsem si řekla, že jednoduše dám prostor tomu, jak ji vidím, a zkombinuji to s prvky své vlastní osobnosti,“ řekla o roli carevny herečka Julia Snigir. [Zdroj: časopis TV Max] (SONY_)

Reklama

Reklama