Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Gogo333

Nejočekávanější film roku a tak jsem měl veliké nároky. Postavy tam máme skoro všechny a většinou mají i skoro stejně prostoru, bohužel film není na takové množství postav dost dlouhý a tak se tam postavy zase na moc dlouho neohřejí. Po Thorovi 3 a Black Pantherovi tu máme ale zase hodně povedenou marvelovku. Thanos je naprosto výborný a tak není divu, že se film točí hlavně kolem něj a většinu scén si krade pro sebe. Hodně mě zaujal a bavil Ebony Maw, jen škoda, že neměl víc prostoru, snad se třeba ještě v nějaký Marvelovce mrkneme do minulosti a uvidíme ho v akci. Co se dojáku týče, tak vypaření postav na konci mě nechalo naprosto chladným, přeci jen většina bude mít další filmy, takže jejich smrt není definitivní. Dostala mě ale výměna za Soul Stone a jsem zvědav jaký to bude mit další dopad. Nástup Thora do finální bitvy mi způsobil husinu, hodně epické. Celkově hodně povedené a relativně vyvážené. Jediný co mi vadilo, byla zkratkovitost a skákání dějem sem a tam, ale s tím se dalo počítat, když se musí příběh točit o spoustě postav a na spoustě míst. A taky chování Star-Lorda při tahání, ale to by měli hrdinové moc jednoduché. Rozhodně je to velká pecka a už se těším až si to v klidu pustím znova doma. Potitulkovou scénu jsem přesně čekal, že bude v tomhle stylu. A teď to nejhorší, rok čekat. 85% ()

Hanys_

Marvel s Russovci chytl jackpot. Třetí Avengers jsou zároveň jejich nejlepším dílem, ve kterém se šlape akční plyn na podlahu hned od úvodních minut a zároveň nechybí ta potřebná dávka emocí. Kino tomu určitě hodně pomohlo. ()

kukuuuc10

95% Kino. Nadupané, strhující, gigantické představení od Marvelu. Nedokážu si momentálně představit, co může být v této branži víc oslnivé, jako tato dvouapůlhodinová porce nezastavitelného blockbusterového šílenství. Tento článek komiksové mapy v podstatě plynule běží svým svižným tempem, aniž byste dokázali vyjmout jedinou scénu a označit ji za výjimečnou. To je na tom opravdu úchvatné. Moje srdcovky: Dr. Strange, Thor, Thanos, Iron Man a ten krysoidní iluminát, který rozkládal věci jako dirigent ve vídeňské opeře. Je to hold to, co v dnešní době láká lidi nejvíc. Euforie, která trvá celou dobu, dokud neskončí po-titulková scéna! ()

Admirall

od deadpoola jednotky mi ten marvelovsky humor zacina vadit... V deadpoolovi fajn, je to prenho charakteristicke, ale ked marvel zistil, ze kvoli tomu ludia chodia do kina, zacal to tlacit uz aj do thora, strazcov galaxie, a teda aj do avengerov. Robit z toho dojnu kravu mi moc vpohode nepride, ba dokonca ma to pocina, s prepacenim, srat. Popravde ale cakal som trochu vacsiu katastrofu, ked som pocul ze idu do jedneho filmu narvat viac filmov, ale musim (bohuzial) uznat, ze DC sa ma od nich este co ucit... Joker v Suicide squade mal mat asi tolko priestoru na platne ako Wong od Dr. Strange-a ()

aquiver

Hloupý film, recyklující scénář z předchozích dílů, tentokrát roztažený na takřka 6 vyprázdněných vatových hodin dvoudílných Avengers. Velmi podprůměrný a neoriginální nálev. Věkový průměr uživatelů čsfd je vzhledem k nadhodnocení asi stále 15 let. Plýtvání potenciálem kvalitních herců, plýtvání penězi... Osobně mám raději filmy hluboké, chytré, originální či krásné... a ani jedno mi bohužel Avengers nenabídnou. 20 % ()

Corpsegrinder

Díky roztříštěnosti party a tak i příběhu má film víc pokusů na to bejt zajímavej což se mu částečně daří, až na ultra trapnou sekvenci z Kakandy která je přesně ten typ marveláku co nesnášim. Příběhově už se v tom vůbec neorientuju a ani nechci. To že na konci půlka hlavních postav umře mě taky nějak nebere hlavně proto že všichni maj oznámenej svůj vlastní film na příštích pár let takže je jasný že to zde je jen na efekt aby komiksový hlupáčci mohli o čem diskutovat. Nelogičností je tam nasráno, z nichž největší je pravděpodobně to proč Thanosovi doktor Strange neuříznul ruku stejně jako na začátku filmu tomu frajerovi s kladivem. Místo toho se mu tam snaží sundat rukavici jak v nějaký grotesce. ()

FARGO

Je zazrak, ze se jim podarilo udrzet takovy slepenec charakteru relativne koherentni, a dokonce nektere charaktery hraji prim a maji fantastickou roli - Thor. Problem obcas nastava v replikach, kdy relativne funguje osodovost ale humor je omezen na skece. Jo a Thanos je skvely, fantasticka prace s vykreslenim charakterz. ()

Warle

Marvelovky mají jednu velkou nevýhodu. Skoro všechny jsou dobré a jsou stavěné na podobném základě. Takže po těch 10 letech vás to prostě přestane překvapovat, šokovat. Což je škoda. Infinity War je totiž skvělý film, kterému můžu vytknout snad jen slabší části s Captain Americou a to, že v části s GotG a Starkem se snaží být až moc zábavný a vtipný. U filmu, který se tváří jako jedna velká vyvražďovačka se to moc nehodí. Russoové ale nad vším drží pevně ruku a povedlo se jim to ukočírovat velice dobře. Thanos válí, konečně záporák, co není jen nějaký kus nějakého ztělesněného zla, ale má taky jakousi duši. Místy vám film hraje na city (hlavně v závěru), místy vás baví, místy trochu nudí, ale celkově se jedná o super zakončení 10 let s touhle partou. Škoda, že na pokračování si musíme rok počkat. 80%. ()

Darik

Sice zatím viděno jen s dabingem, ale.... Tohle je prostě nářez. Jo a Thanos je BŮH!!!!!!!! 99% (to jedno přidán až dle originál znění :p ) ()

Jespi

Okomentovat film bez spoilerů bych nedokázal, každopádně řeknu jen jedno. To neskutečné ticho v kině během posledních tří minut filmu si zaslouží 90% Najednou všichni přestali dýchat, šustit, jíst, hýbat se, celý sál byl zticha a zaměřoval se jen na plátno. Najednou si člověk připadal jako doma, kdyby film sledoval naprosto sám v pohodlí svého gauče. Dokázat v dnešní rozmazlené, hlučné, nevychované době takhle uklidnit celý sál plný lidí? To už chce opravdu umění. ()

mclenin

Pekné a kvalitné (pred)vyvrcholenie 10 ročnej práce a budovania filmového Marvel univerza. Definitívne (dosiaľ) najlepší "avengerský" a jeden z najlepších "marvel" snímkov. Hoci sa nejedná o typ filmu, pri ktorom by som mal väčšinu času spadnutú sánku a ktorý by ma odrovnal svojou originalitou alebo dômyselnosťou - totiž pod "nablýskaným" povrchom je napokon stále cítiť len tú istú komiksovú šablónu – no všetko dorovnáva perfektný cross postáv a (ne)chémia medzi nimi, skvelý záporák a ideálne vyvážený pomer humor / osudovosť . Najväčšiu poklonu však skladám tvorcom za ukočírovanie tak veľkého množstva výrazných charakterov bez toho, aby z toho vznikol nekontrolovateľný chaos a v rámci možností aj vyhnutie sa zbytočnému digi-bordelu. Pochopiteľne, nejde o dokonalý snímok, má aj pár nedostatkov (nad ktorými fanúšik ochotne privrie kľudne aj obe oči), najväčším z nich je snáď jeho „polovičatý“ koniec, ktorý nemusí diváka úplne uspokojiť, však na druhej strane tento zároveň dáva sľub epického zavŕšenia jednej marvelovskej filmovej dekády v druhej časti. Hodnotím 4,5 * so zaokrúhlením nahor. ()

jasiska

Bála som sa, že narvatím všetkým hrdinov do jedného filmu vznikne jeden veľký galimatiáš, ale nakoniec to dopadlo skvele. Dej sa zameral na záporáka a hrdinovia sa rozdelili do nových tímov. Ani jedno hluché miesto. Humor tradične parádny, efekty krásne a ten koniec! ()

merit1

Je až neuveriteľné, ako výborne funguje film, v ktorom je pretlak individualít. Bála som sa povinných výstupov a vysokého počtu motivačno-patetických prejavov a nič z toho sa nekonalo. Všetko do seba zapadalo, či už jednotlivé svety, alebo veľmi dobre prerozdelené „skupinky“ hrdinov, kde mohla byť naplno využitá chémia zoznamovania, pripadne zmierenia. Thanos dej zjednotil spôsobom, ktorý otvára možnosť diskusie. Čas, duša, motív, zdroje, obeť ... To všetko okorenené kvalitnou akciou, vtipom, ktorý som miestami až nestíhala sledovať ( čo ma mrzí, lebo bol dobrý ) a hudbou. Len neviem, či neprehliadnuteľné narážky na Pána prsteňov mali byť poctou, alebo neskrývanou vykrádačkou. P.S. Spraviť z trpaslíka obra má veľa do seba :). ()

Spacecore

Konečně se filmovému průmyslu podařilo dostihnout komiks! Až nyní ! Dávám plných pět hvězd, bez debat. Byl to masakr, nářez, emočně vypjatý film. Dlouho jsem neviděl takové tempo, dusnou atmosféru a skutečné obavy o osud hrdinů a i vesmíru. Věděl jsem, jak to dopadne, četl jsem komiks, ale film mě usadil, cítil jsem to, kvůli čemu čtu komiksy. Takle to má vypadat. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina