Tales of Halloween

Tales of Halloween

Horor / Povídkový / Komedie

USA, 2015, 92 min

• JohnnyD

Dal som polhodinu. Poviedky majú v priemere 10-15 minút a keďže nie je čas na príbeh, tak po nejakej úvodnej zápletke začne bezduché masakrovanie. Čomu som vôbec nerozumel, to sú úvodné titulky, kde sú názvy jednotlivých poviedok a kto ich režíroval a potom príde samotný film, kde to nie je nijako uvedené ani rozdelené. Hrozná nuda, úplne prvoplánové a porovnávať to s Trick R Treat je čisté rúhanie.(30.10.2016)

Pásmo deseti hororových povídek, které spojuje jedna halloweenská noc, na diváka zafunguje, jen když se dokonale naladí na jeho vlnu. Je zarážející, jaký dobrák měl nápad nacpat do jedné standardně celovečerní stopáže takové množství potenciálně zajímavého a celkem originálně vyznívajícího materiálu, přičemž každé povídce je vyhrazeno cca deset minut. Na malém prostoru se tak tísní spousta odvázané i seriozní brutality, z níž si divák nijaký extra dojem neodnese. Některým režisérům došlo, že krátkometrážní povídka nejlépe vynikne, když se k ní přistoupí úplně odvázaným způsobem, přimíchá se do ní řada nesmyslných atributů, třeba UFO, a pak to pobaví. To je i případ úmyslně stupidně posazené povídky "Friday The 31st", v níž jsou humorně zparodovány hororové ikony typu Mike Myers nebo Jason Voorhees. Když má ale pásmo přijít s něčím skutečně hororově posazeným, kdy by měl divák sebou cuknout úzkostí z nepříjemného pocitu, stává se každá taková povídka nejotravnější v tom nejotravnějším slova smyslu. To je případ idiotských povídek "Grim Grinning Ghost" a "Ding Dong". Naprosto otřesně zrežírované a maximálně nesympaticky zahrané! Režijně se žádnému z režisérů nevede nijak excelentně. Zklamáním je i upadající Darren Lynn Bousman, který se ničím neblýskne ve druhé a zcela nezáživné povídce nazvané "The Night Billy Raised Hell". O solidní rozjezd se postaral "Sweet Tooth, který přináší variaci na hrůzu nahánějící (hi)storky, kdy mlsné jazyky zaplatí za svoji vášeň pro sladké zvláště krutým způsobem. To celkem ušlo. Následné čtyři povídky byly tak debilní, že jsem vůbec nerozluštil, o co jim šlo. Dalo se jim akorát škodolibě smát, jak jsou nepovedené. S příchodem "This Means War" se to nepatrně zvedlo. Tahle povídka se z pásma vymykala tím, že v ní byl zajímavě využit a zároveň potlačen etický a mravní kodex násilí mezi sousedy. Od této povídky šla kvalita nahoru. Nejlépe zrežírovanou se pro mě stala "The Ransom of Rusty Rex", v níž nechyběla dobrá pointa, což ve většině případů byla slabina. Ze všech povídek mě tahle bavila nejvíc. Vlivem malého a těsného prostoru se ze všech povídek vytratila působivost a strašidelnost. Jednotlivé povídky nejsou nijak od sebe odděleny. Jen na začátku se na diváka překotně vyvalí jejich názvy, včetně režisérů, ale to je samozřejmě chyba poskytnout takto předčasně divákovi informace, co je čeká. Ten si z úvodních titulek zapamatuje velké kulové. Celkově tohle pásmo za moc povedené nepovažuji. Spousta režijních chyb, bez vydatné hororové atmosféry, naházené neuváženě do jednoho pytle a přeplácané. Jedná se však o ojedinělý počin, který kdyby si vše lépe rozvrhl, zapracovalo se důkladněji na dramaturgii, odstranily se nežádoucí faktory, mohlo to jít do superlativů. Připravte se na značně nevyrovnanou a průměrně pojatou halloweenskou noc, v níž nedojde k větším strašidelným překvapením. 50%(11.1.2016)

Docela pohodová antologie s tradičním, ale trestuhodně nevyužívaným tématem... Halloweenem... Některé příběhy jsou čistě hororové, některé spíše komediální, jeden dokonce čirý úlet, ale pozitivní je, že ani v jednom případě se nejedná vysloveně o průser, o něco méně už, že po pár dnech si vybavuju jen 7 povídek z 10... Takže za mě zatím lepší průměr, po další projekci, která bude časem jistě následovat, hodnocení možná změním... Směrem nahoru...(3.3.2016)

Co se týká letošních podzimních a zimních antologií s halloweenskou a vánoční tématikou, tak toto je asi nejzdařilejší kousek. V podstatě všechny příběhy mě pobavily, některé rozesmály, některé překvapily kvalitním gore. Rozhodně doporučuju všem milovníků hororů, jako dokreslení pěkné podzimní atmosféry. :-)(2.12.2015)

• J*A*S*M

Podobný případ jako nedávný Deathgasm - recenzenti na rottenech až překvapivě přívětiví, ale já už na tyhle rádoby zábavné píčovinky prostě nejsem. U první povídky jsem si říkal - "OK, je to béčkový, ale zároveň i solidně natočený a atmosférický, takže zatím průměr a jsem zvědavý, co přijde dál." Ale dál už to pro mě bylo bohužel pouze horší. Když už čirou náhodou někdo přijde s alepoň trochu zajímavým nápadem (Friday the 31st), musí ho zprznit trapným mimozemšťánkem. Hlavu jsem si mohl ukroutit. Kolem a kolem si jsem celkem jistý, že si z této bohaté nabídky halloweenských příběhů nebudu po pár týdnech pamatovat ani jeden.(18.10.2015)