Tales of Halloween

Tales of Halloween

Horor / Povídkový / Komedie

USA, 2015, 92 min

Super odlehčená Halloweenská zábava pro celou rodinu. Zavolejte babičku i dědečka, pejska a kočičku, hoďte do mikrovlnky popcorn, otevřete beera a hoďte se do těžký pohody :)) Kdo čeká hluboká poselství a perfektní masky nechť se odvrátí od tohoto počinu čelem vzad a táhne do horoucích prdelí, neboť toto je dílo hodné béčkových milovníků :)(18.10.2015)

Zklamání. Povídky jsou povětšinou pouze průměrné, žádná vyloženě trashová, ale ze žádné také nespadnete na zadek. Natočeno je to schopně, masky solidní, gore spíše průměrné( výjímkou masakru ve stodole s obřím vidlákem) a občas potěší hravá pointa, ale očekával jsem přeci jen více. Nejvíce zaujal Marschal a Mendez. Zklamal Bousman. Story 6/10, Atmosféra 7/10, Gore 6/10, Vizuál 6/10, Akce 6/10, Zábavnost 6/10.65%(16.10.2015)

Mám strašně rád povídkové filmy a mám strašně rád Halloween. Tenhle film trpí na jednu věc - a to, že je toho moc. 11 příběhů narvat do 90 minut je na nic. Zbývá cca 8 minut na příběh a než se nadějete jste o dva příběhy dál, aniž byste vstřebali třeba ten dobrý. A těch dobrých fakt pár je. Hned první díl je docela fajn Urban legenda, pak je tam úžasně vtipná srdíčková záležitost ohledně omáže k Pátku 13. (víc říct by byl spoiler) nebo pokus o Wanovinu. Nějaké věci mají času málo, nějaké jich mají zbytečně moc a navíc film nespojuje hlavní linka, ač jsou na jiné díly odkazy nebo se postavy potkávají, ale rozhodně to není na úrovni výborného Trick 'r Treat. Pokud hledáte dobré Halloweenské povídky, tak si dejte raděj ten. Alespoň nebudete muset koukat na podivnou povídku o dívce, která nemůže mít děti a je pavouk nebo čarodějnice a mučí Jeníčka a...jo vůbec nevím o co tam šlo.(17.10.2015)

Nejenže se objevilo pár známých tváří mezi herci, ale osvědčená jména jsou i mezi režiséry. A je to znát. Podle mě se mezi povídkami nenajde jediná, která je vyloženě špatná a oceňuji, že se film nebere vůbec vážně, takže valná většina příběhů oplývá bizarním vtipem, což k Halloweenu tak nějak patří. Jestli bych měl nějakteré storky vypíchnout, tak by to bylo samozřejmě Marshallovo Bad Seed, hodně se mi líbilo The Ransom of Rusty Rex a hodně jsem se zasmál u Friday The 31st. Asi nejlepší povídkový horor za poslední roky. 80%(22.10.2015)

Tak jako celek, to špatné neni, ale přeci jenom některé povídky byli dost......dost jiné, no pojďme se na ně podívat zblízka. Sweet Tooth - dost o ničem gore bylo sice fajn, ale atmosféra taková fádní a napětí nulově takže za dvě hvězdičky. The Night Billy Raised Hell - hororové napětí ? Naprosto nulové, ale zábavné a vtipné, ty "žerty" byli fakt povedený, líbilo se mi to hodně za pět hvězdiček. Trick - dost povedený gore slušný a nápady originální jed na krysy byl vynikající a závěrečné vyústění ? Hustý a asi nejlepší povídka ze všech, jasných pět hvězdiček . The Weak and The Wicked - už od začátku mi tohle sedlo, špína, drsný zmetci a démon byl povedený, ta naháněná byla dobře akční a k tomu metalová hudba ? Jen škoda že tam nebylo žádný gore, jen trocha kečupu. Čtyři hvězdičky určitě. Grim Grinning Ghost - nápad dobrej a napětí tam při cestě domů taky bylo, ale pak to v tom domě nedávalo smysl, škoda za bohužel za tři. Ding Dong - totální blbost žití s čarodějkou asi neni fajnový, ale nakašlat byla docela hezká, takže její výlevy bych prominul a je to asi nejslabší povídka za jednu hvězdičku. This Means War - halooooo zábava se nám vytratila z téhle povídky totálně vytratila a ani to nezachrání to napíchnutí, jedna hvězdička z milosrdenství. Friday The 31st - tak tohle bylo šílený !!! Ale v tomhle ohledu sem i fandil tomu vrahovi, gore vynikající a masky víc jak výborný, jen E.T. vypadal jako kašpar, silný čtyři hvězdičky. The Ransom of Rusty Rex - v podstatě jako druhá povídka, ale tady bylo i napětí, skrček byl nesmrtelný a ti dva chlapi byli docela v pohodě a fandil sem jim, takže pět . Bad Seed - jasný odkaz na vraždící rajčata a špatný to nebylo, gore výborný, policistka byla v pohodě a finále bylo napínaví takže i tady za pět. Tak na Abecedu smrti to nemá, z větší části je to bráno s humorem a odlehčeně, ale některé povídky byli napínavý a drsný, takže celkový výsledek je za velice silné čtyři, ty špatné povídky to silně strhly dolů, ale ty lepší přece jenom převažují.(5.11.2015)