Tales of Halloween

Tales of Halloween

Horor / Povídkový / Komedie

USA, 2015, 92 min

Tales of Halloween jsou tím nejlepším halloweenským filmem, jaký jsem doteď viděla. Jednotlivé povídky na sebe nenavazují a každá je svým způsobem úplně jiná. Některé jsou strašidelné (mlsná příšera z té hned první, Jeníček s čarodějnicí toužící po miminu, mejdan dospělých s překvapením) a připomínají spíše Bojíte se tmy, jiné jsou absurdně komické (emzácká variace na Friday the 31st, vraždící dýně) a u jedný jsem málem umřela strachy (Lin Shaye a její vyprávění o duchách a duších mě vždycky dostane). Je to zábavné, krvavé, dýňové, dětipojídající... Z tohohle filmu hodlám udělat svou halloweenskou tradici.(31.10.2015)

• MikeCool

Halloweenské povídky na způsob ABCs of Death. 10 krátkých různých příběhů, které spojuje 31. říjen, a to Halloween. | 1. Sweet Tooth - 65%, 2. The Night Billy Raised Hell - 40%, 3. Trick - 45%, 4. The Weak and The Wicked - 60%, 5. Grim Grinning Ghost - 60%, 6. Ding Dong - 50%, 7. This Means War - 40%, 8. Friday The 31st - 20%, 9. The Ransom of Rusty Rex - 30%, 10. Bad Seed - 35% > Průměr: 45% (2*) |(25.10.2015)

Možná teď ze mne mluví jen momentální subjektivní nadšení a dobrá nálada, ale Tales of Halloween je možná nejlepší povídkový film svého žánru, který jsem kdy viděl. Prvotřídně mi sedla jeho forma i obsah, kterými mi připomněl všelijaké ty odlehčené, mládeži přístupné televizní horrorové cykly, na které jsem se kdysi v bedně rád dívával. A i když některé příběhy možná byly "jen" na čtyři (třeba ten s Leatherfacem a ufounkem), celek skvěle drží pohromadě, a díky krátkým stopážím jednotlivých povídek a absenci jakýchkoliv mezititulků (šťastný to nápad) si po celou dobu udržuje slušné tempo trashmetalového bubeníka. Mám teď skoro chuť navléknout si nějaký přiblblý halloweenský kostým a pobíhat celou halloweenskou noc ulicemi nějakého amerického prdelákova, spolu s místními stejně vyparáděnými a přiožralými vidláky. Skvělá zábava, 90%. Nejlepší povídka - určitě ta třetí, Trick, už jen kvůli její nečekané pointě.(19.9.2016)

• Cappuccino

Hlavným zámerom tvorcov bolo zjavne diváka pobaviť, nie vystrašiť a keby im aspoň to pobavenie vyšlo, svoje hodnotenie určite zvýšim, ale takto som sa naozaj z chuti zasmial len pri ôsmej poviedke a pri zvyšných len nechápavo krútil hlavou alebo sa zúfalo nudil. Skôr sa tu vsádzalo na gore masaker (navyše dosť nesystematicky podaný, iba aby zapôsobil), než na akúsi snahu o budovanie atmosféry a príbehu, čo mi vôbec nesadlo.(20.11.2016)

• TheDon

Devatero řemesel je desátá bída. To stejný platí i o tomhe spektáklu. Připomíná mi to ABC´s of death, kde z té přehršle povídek byly zapamatovatelný a koukatelný asi dvě. Bohužel je to tak i v tomhle filmu. Za zmínku stojí hned první Sweet Tooth, fajn lekačka v Grim grining ghost a bezva skřet co se vrací jako bumerang The ransom of rusty Rex. Na víc než dvě hvězdy to ale fakt nestačí. 40% P.S: A christmas horror story si najednou zaslouží o hvězdu víc a ty čtyřhvězdový hodnocení tady fakt nechápu.(28.10.2015)

• - Krvavý nápis REDRUM na výzdobe v príbehu "This Means War" je odkazom na horor Osvietenie (1980). (Marceloo)

• - V povídce "Friday the 31st" lze v zabijákově chatce zahlédnout knihu "Necronomicon" ze série Evil Dead. (Corpsegrinder)

• - Adrienne Barbeau a jej hlas v rádiu, ktorý sprevádza poviedky, sú odkazom sa horor The Fog (1980), v ktorom si Adrienne rovnako zahrala postavu s vlastnou rádiovou show. (Marceloo)