Reklama

Reklama

Tales of Halloween

  • Velká Británie Tales of Halloween
Trailer 1
Horor / Povídkový / Komedie
USA, 2015, 92 min

Hrají:

Jose Pablo Cantillo, Keir Gilchrist, Austin Falk, Gracie Gillam, Lin Shaye, Booboo Stewart, Greg Grunberg, Sam Witwer, Cameron Easton, Barry Bostwick (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Súbor hororových príbehov viažúcich sa k tematike Halloweenu.
1. Sweet Tooth - Malý chlapec chce zjesť všetky sladkosti, ktoré dostal na Halloween. Jeho opatrovateľka so svojím priateľom si vymyslia strašidelnú historku o chlapcovi, ktorý natoľko túžil po sladkostiach, že neváhal zabiť vlastných rodičov. Povedia mu, že tento chlapec na Halloween opäť a opäť pátra po svojich sladkostiach. Chlapca táto historka vystraší a zoberie si z nej poučenie. Nie však o tom, že nemá jesť sladkosti, ale o tom, že chce získať čo najviac sladkostí, aj keby mal ísť cez mŕtvoly.
2. The Night Billy Raised Hell - Starší teenageri prehovoria malého chlapca na to, aby dodržal miestnu tradíciu, a vystrelil si zo zvláštneho chlapa, ktorý žije sám v dome. Starý muž však chlapca prichytí pri čine a rozhodne sa ho patrične potrestať.
3. Trick - Partia priateľov sa na Halloweeu dobre zabáva. Na dvere každú chvíľu klopú deti, ktoré si sem prišli pre sladkosti. Keď však jedno milé dievčatko brutálne napadne jedného z partie, mení sa zábava na boj proti krvilačným deťom.
4. The Weak and The Wicked - Partia mladých výtržníkov si vždy večer nájde bezbrannú obeť, ktorej ubližuje. Dnes si zvolili za terč šikany chlapca, ktorému sa darí dlho unikať. Nakoniec ho dobehnú a chystajú sa mu ublížiť. Chlapec má však svoje eso v rukáve a násilníkov sa nebojí, pretože ho ochraňuje nadpozemská démonická sila.
5. Grim Grinning Ghost - Organizátorka halloweenovej oslavy (Lin Shaye) rozpovie príbeh o tajomnej Mary Bailey, ktorá straší osamelých ľudí. Jedna z účastníčok má po skončení oslavy zvláštny pocit a tuší, že ju niekto sleduje. Čoskoro zistí, že duch Mary Bailey je ozajstný.
6. Ding Dong - Mladá žena (Pollyanna MacIntosh) je na Halloween naozaj zdrvená, pretože so svojím manželom nemôže mať deti, a tak sa koledníkom prizerá so slzami v očiach. Jej smútok z toho, že nemôže mať deti, sa dostane do takého štádia, že sa zmení na démona a začne zneužívať svojho muža. Keď sa však dozvie, že to jej muž je neplodný, rozhodne sa svoje trápenie navždy ukončiť a zbaviť sa ho.
7. This Means War - Medzi majiteľmi dvoch domov stojacich oproti sebe sa strhne boj o to, kto bude mať na Halloween lepšiu výzdobu pred domom. Jeden z nich už večer nevydrží nápor konkurencie a rozhodne sa jeho výzdobu poškodiť. Začína sa tak krvavá vojna medzi dvoma susedmi.
8. Friday The 31st - Pri úteku pred sériovým vrahom sa žena skryje v jeho dome. To ale nebol veľmi dobrý nápad, pretože sa pre vraha stane jednoduchou korisťou. V tej chvíli však na zemi pristáva malý mimozemšťan, ktorý vstúpi do tela ženy a vrahovi prichystá krvavú pomstu.
9. The Ransom of Rusty Rex - Dvaja kriminálnici sa na Halloween rozhodnú uniesť syna veľmi bohatého muža. Problém nastane vtedy, keď im otec odmietne dať výkupné za svojho syna. Neurobil tak preto, pretože vie, že jeho dieťa je stelesnené zlo, takže je rád, že sa ho zbavil. Pre únoscov sa, naopak, namiesto očakávaného zárobku začínajú obrovské problémy.
10. Bad Seed - Muž pred oslavou Halloweenu vyrezáva tekvice, aby nimi mohol vyzdobiť svoj dom. Všetko sa však zmení, keď jedna z tekvíc ožije a zavraždí ho. Detektívka, ktorá dostane tento prípad, si najskôr myslí, že ide o vtip, ale po niekoľkých ďalších prípadoch napadnutia tekvicou zisťuje, že vyriešenie tohto prípadu bude naozaj náročné. (Marceloo)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (107)

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Tak jako celek, to špatné neni, ale přeci jenom některé povídky byli dost......dost jiné, no pojďme se na ně podívat zblízka. Sweet Tooth - dost o ničem gore bylo sice fajn, ale atmosféra taková fádní a napětí nulově takže za dvě hvězdičky. The Night Billy Raised Hell - hororové napětí ? Naprosto nulové, ale zábavné a vtipné, ty "žerty" byli fakt povedený, líbilo se mi to hodně za pět hvězdiček. Trick - dost povedený gore slušný a nápady originální jed na krysy byl vynikající a závěrečné vyústění ? Hustý a asi nejlepší povídka ze všech, jasných pět hvězdiček . The Weak and The Wicked - už od začátku mi tohle sedlo, špína, drsný zmetci a démon byl povedený, ta naháněná byla dobře akční a k tomu metalová hudba ? Jen škoda že tam nebylo žádný gore, jen trocha kečupu. Čtyři hvězdičky určitě. Grim Grinning Ghost - nápad dobrej a napětí tam při cestě domů taky bylo, ale pak to v tom domě nedávalo smysl, škoda za bohužel za tři. Ding Dong - totální blbost žití s čarodějkou asi neni fajnový, ale nakašlat byla docela hezká, takže její výlevy bych prominul a je to asi nejslabší povídka za jednu hvězdičku. This Means War - halooooo zábava se nám vytratila z téhle povídky totálně vytratila a ani to nezachrání to napíchnutí, jedna hvězdička z milosrdenství. Friday The 31st - tak tohle bylo šílený !!! Ale v tomhle ohledu sem i fandil tomu vrahovi, gore vynikající a masky víc jak výborný, jen E.T. vypadal jako kašpar, silný čtyři hvězdičky. The Ransom of Rusty Rex - v podstatě jako druhá povídka, ale tady bylo i napětí, skrček byl nesmrtelný a ti dva chlapi byli docela v pohodě a fandil sem jim, takže pět . Bad Seed - jasný odkaz na vraždící rajčata a špatný to nebylo, gore výborný, policistka byla v pohodě a finále bylo napínaví takže i tady za pět. Tak na Abecedu smrti to nemá, z větší části je to bráno s humorem a odlehčeně, ale některé povídky byli napínavý a drsný, takže celkový výsledek je za velice silné čtyři, ty špatné povídky to silně strhly dolů, ale ty lepší přece jenom převažují. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Stalo se jedné noci ve Městě Bláznů, 10 příběhu a to právě během Halloweenu. Pojďme si rozebrat tuto významnou a pro někoho i poslední noc: 1. Sweet Tooth - Tenhle příběh měl cosi do sebe, za tak krátkou dobu dokázal vytvořit celkem dobrou atmosféru a zajímavý příběh. Asi nejlepší příběh ze všech. (4*) 2. The Night Billy Raised Hell - Ne úplně zasloužený trest pro jednoho osmiletého kluka od jednoho zvláštního muže. Snažilo se to být vtipné - nebylo. Ale ten konec je celkem dobrý. (2*) 3. Trick - The Strangers s dějem. Na 10 minut dostačující (a pro mě důkaz, že by se i The Strangers dali shrnout takhle rychle a asi by to bylo i lepší). Sice to pak v tom finále působí lacině, ale co už, jeden z těch lepších příběhů. (3*) 4. The Week and The Wicked - Nic moc, teda... Sice ta zlá trojice mi tak strašně lezla na nervy, že jsem si přál vidět, jak to pořádně schytají, ale konec neukázal z jejich smrtí nic. I ta příšera vypadala celkem lacině... Ale dalo se to. (2*) 5. Grim Grinning Ghost - Nic o jakémsi duchovi, co se na konci prostě zjeví a dál... prostě nic. Snaží se to o vybudování atmosféry, avšak neúspěšně. Snahu ale ocením. (1*) 6. Ding Dong - Nejspíš nejhorší příběh, který sice má zajímavý nápad, ale je tak špatně a lacině provedený, že ani ta snaha se tu nedá ocenit. Ani vtipné, asi děsivé, spíše amatérské. (odpad!) 7. This Means War - Dopadlo to úplně jinak, než jsem čekal a o dost trapněji. Naprosto nevtipná blbost, která je jenom o něco málo lepší než Ding Dong, ale opravdu jenom o málo. (odpad!) 8. Friday The 31st - Trapné. Víc se k tomu nedá snad ani říct, možná bych ocenil ten nápad s mimozemšťanem, ale ono je to tak trapné,jak se to snaží působit vtipně... (odpad!) 9. The Ransom of Rusty Rex - Konečně zase něco koukatelného, tentokrát o dvou chlapech, co unesli dítě, jenže to dítě bude spíše věznit je... Pointa celkem dobrá, a kdyý už, aspoň jsem se pousmál. (2*) 10. Bad Seed - Vraždící dýně. Proč ne, tohle byla celkem sranda, zasmál jsem se u toho, tak proč ne, taky to hezky odkazuje na předešlé povídky, jsem rád, že aspoň na konci jsem dostal povídku z druhé poloviny, která by se vyrovnala té první. (3*). CELEK: Zklamání, zatímco první polovina celkem šla, ta druhá prostě ne. Hodnotím 2* ()

Reklama

dubinak 

všechny recenze uživatele

Chtěla jsem jen neškodnou haloweenskou nálož a naštěstí jsem sáhla docela dobře. Nebylo to ani tak stupidní jako většina antologických povídkových kousků za posledních pár let. Sice Tales of Haloween nepobralo zrovna příliš rozumu ani logického jednání, ale jako takovému malému Trick 'r' Treat zpestření na dušičkovský večer jsem tomu nemohla moc křivdit. Navíc, stopáž není přepálená a pár pěkných monster se tu taky najde, takže já větší nároky neměla. ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Tales of Halloween jsou tím nejlepším halloweenským filmem, jaký jsem doteď viděla. Jednotlivé povídky na sebe nenavazují a každá je svým způsobem úplně jiná. Některé jsou strašidelné (mlsná příšera z té hned první, Jeníček s čarodějnicí toužící po miminu, mejdan dospělých s překvapením) a připomínají spíše Bojíte se tmy, jiné jsou absurdně komické (emzácká variace na Friday the 31st, vraždící dýně) a u jedný jsem málem umřela strachy (Lin Shaye a její vyprávění o duchách a duších mě vždycky dostane). Je to zábavné, krvavé, dýňové, dětipojídající... Z tohohle filmu hodlám udělat svou halloweenskou tradici. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Podobný případ jako nedávný Deathgasm - recenzenti na rottenech až překvapivě přívětiví, ale já už na tyhle rádoby zábavné píčovinky prostě nejsem. U první povídky jsem si říkal - "OK, je to béčkový, ale zároveň i solidně natočený a atmosférický, takže zatím průměr a jsem zvědavý, co přijde dál." Ale dál už to pro mě bylo bohužel pouze horší. Když už čirou náhodou někdo přijde s alepoň trochu zajímavým nápadem (Friday the 31st), musí ho zprznit trapným mimozemšťánkem. Hlavu jsem si mohl ukroutit. Kolem a kolem si jsem celkem jistý, že si z této bohaté nabídky halloweenských příběhů nebudu po pár týdnech pamatovat ani jeden. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (6)

  • V povídce "Friday the 31st" lze v zabijákově chatce zahlédnout knihu "Necronomicon" ze série Evil Dead. (Corpsegrinder)

Reklama

Reklama