Tales of Halloween

• Velká Británie Tales of Halloween
Horor / Povídkový / Komedie
USA, 2015, 92 min

Jose Pablo Cantillo, Keir Gilchrist, Austin Falk, Gracie Gillam, Lin Shaye, Booboo Stewart, Greg Grunberg, Sam Witwer, Cameron Easton, Barry Bostwick (více)

Súbor hororových príbehov viažúcich sa k tematike Halloweenu.
1. Sweet Tooth - Malý chlapec chce zjesť všetky sladkosti, ktoré dostal na Halloween. Jeho opatrovateľka so svojím priateľom si vymyslia strašidelnú historku o chlapcovi, ktorý natoľko túžil po sladkostiach, že neváhal zabiť vlastných rodičov. Povedia mu, že tento chlapec na Halloween opäť a opäť pátra po svojich sladkostiach. Chlapca táto historka vystraší a zoberie si z nej poučenie. Nie však o tom, že nemá jesť sladkosti, ale o tom, že chce získať čo najviac sladkostí, aj keby mal ísť cez mŕtvoly.
2. The Night Billy Raised Hell - Starší teenageri prehovoria malého chlapca na to, aby dodržal miestnu tradíciu, a vystrelil si zo zvláštneho chlapa, ktorý žije sám v dome. Starý muž však chlapca prichytí pri čine a rozhodne sa ho patrične potrestať.
3. Trick - Partia priateľov sa na Halloweeu dobre zabáva. Na dvere každú chvíľu klopú deti, ktoré si sem prišli pre sladkosti. Keď však jedno milé dievčatko brutálne napadne jedného z partie, mení sa zábava na boj proti krvilačným deťom.
4. The Weak and The Wicked - Partia mladých výtržníkov si vždy večer nájde bezbrannú obeť, ktorej ubližuje. Dnes si zvolili za terč šikany chlapca, ktorému sa darí dlho unikať. Nakoniec ho dobehnú a chystajú sa mu ublížiť. Chlapec má však svoje eso v rukáve a násilníkov sa nebojí, pretože ho ochraňuje nadpozemská démonická sila.
5. Grim Grinning Ghost - Organizátorka halloweenovej oslavy (Lin Shaye) rozpovie príbeh o tajomnej Mary Bailey, ktorá straší osamelých ľudí. Jedna z účastníčok má po skončení oslavy zvláštny pocit a tuší, že ju niekto sleduje. Čoskoro zistí, že duch Mary Bailey je ozajstný.
6. Ding Dong - Mladá žena (Pollyanna MacIntosh) je na Halloween naozaj zdrvená, pretože so svojím manželom nemôže mať deti, a tak sa koledníkom prizerá so slzami v očiach. Jej smútok z toho, že nemôže mať deti, sa dostane do takého štádia, že sa zmení na démona a začne zneužívať svojho muža. Keď sa však dozvie, že to jej muž je neplodný, rozhodne sa svoje trápenie navždy ukončiť a zbaviť sa ho.
7. This Means War - Medzi majiteľmi dvoch domov stojacich oproti sebe sa strhne boj o to, kto bude mať na Halloween lepšiu výzdobu pred domom. Jeden z nich už večer nevydrží nápor konkurencie a rozhodne sa jeho výzdobu poškodiť. Začína sa tak krvavá vojna medzi dvoma susedmi.
8. Friday The 31st - Pri úteku pred sériovým vrahom sa žena skryje v jeho dome. To ale nebol veľmi dobrý nápad, pretože sa pre vraha stane jednoduchou korisťou. V tej chvíli však na zemi pristáva malý mimozemšťan, ktorý vstúpi do tela ženy a vrahovi prichystá krvavú pomstu.
9. The Ransom of Rusty Rex - Dvaja kriminálnici sa na Halloween rozhodnú uniesť syna veľmi bohatého muža. Problém nastane vtedy, keď im otec odmietne dať výkupné za svojho syna. Neurobil tak preto, pretože vie, že jeho dieťa je stelesnené zlo, takže je rád, že sa ho zbavil. Pre únoscov sa, naopak, namiesto očakávaného zárobku začínajú obrovské problémy.
10. Bad Seed - Muž pred oslavou Halloweenu vyrezáva tekvice, aby nimi mohol vyzdobiť svoj dom. Všetko sa však zmení, keď jedna z tekvíc ožije a zavraždí ho. Detektívka, ktorá dostane tento prípad, si najskôr myslí, že ide o vtip, ale po niekoľkých ďalších prípadoch napadnutia tekvicou zisťuje, že vyriešenie tohto prípadu bude naozaj náročné. (Marceloo)

stration

Co se týká letošních podzimních a zimních antologií s halloweenskou a vánoční tématikou, tak toto je asi nejzdařilejší kousek. V podstatě všechny příběhy mě pobavily, některé rozesmály, některé překvapily kvalitním gore. Rozhodně doporučuju všem milovníků hororů, jako dokreslení pěkné podzimní atmosféry. :-) ()

peiton

O horore nemôže byť ani reči.Halloween story,kde jeden minipríbeh sotva začína a tretí už končí..WTF??Ani jeden nedokázal upútať moju pozornosť.Detskí predstavitelia tu hrali prím v rôznej polohe a verím,že si to aspoň užili.. Na spestrenie halloweenskej noci povedzme,že dobré,ale bonus v podobe vraždiacej tekvice a malého mimozemšťana snímok ešte viac udupáva do zeme.Natíska sa mi otázka či tento počin bol pokus o vystrašenie, pokus o vtip alebo len pokus??Každopádne hrôza tkvie už v samotnom zrode myšlienky. ()

Cappuccino

Hlavným zámerom tvorcov bolo zjavne diváka pobaviť, nie vystrašiť a keby im aspoň to pobavenie vyšlo, svoje hodnotenie určite zvýšim, ale takto som sa naozaj z chuti zasmial len pri ôsmej poviedke a pri zvyšných len nechápavo krútil hlavou alebo sa zúfalo nudil. Skôr sa tu vsádzalo na gore masaker (navyše dosť nesystematicky podaný, iba aby zapôsobil), než na akúsi snahu o budovanie atmosféry a príbehu, čo mi vôbec nesadlo. ()

Marceloo

1. Sweet Tooth - Malý chlapec chce zjesť všetky sladkosti, ktoré dostal na Halloween. Jeho opatrovatelka so svojím priatelom si vymyslia strašidelnú historku o chlapcovi, ktorý túžil po sladkostiach tak velmi, že neváhal zabiť vlastných rodičov. Povedia mu, že tento chlapec na Halloween vždy znovu hladá svoje sladkosti. Chlapca táto historka vystraší a zoberie si z nej poučenie. Nie však o tom, že nemá jesť sladkosti, ale o tom, že chce získať čo najviac sladkostí, aj keby mal ísť cez mŕtvoly. 2. The Night Billy Raised Hell - Starší teenageri prehovoria malého chlapca na to, aby dodržal miestnu tradíciu a vystrelil si zo zvláštneho chlapa, ktorý žije sám v dome. Starý muž však chlapca prichytí pri čine a rozhodne sa ho patrične potrestať. 3. Trick - Partia priatelov sa na sviatok Halloweenu dobre baví a na dvere každú chvílu klopú deti, ktoré si sem prišli pre sladkosti. Keď však jedno milé dievčatko brutálne napadne jedného z partie, mení sa zábava na boj proti krvilačným deťom. 4. The Weak and The Wicked - Partia mladých výtržníkov si vždy večer nájde bezbrannú obeť, ktorej ubližuje. Dnes si zvolili za terč šikany chlapca, ktorému sa darí dlho unikať. Nakoniec ho však dobehnú a chystajú sa mu ublížiť. Chlapec má však svoje eso v rukáve a násilníkov sa nebojí, pretože ho ochraňuje nadpozemská démonická sila. 5. Grim Grinning Ghost - Organizátorka Halloweenovej oslavy (Lin Shaye) rozpovie príbeh o tajomnej Mary Bailey, ktorá straší osamelých ludí. Jedna z účastníčok má po skončení oslavy zvláštny pocit a cíti, že ju niekto sleduje. Čoskoro zistí, že duch Mary Bailey je ozajstný. 6. Ding Dong - Mladá žena (Pollyanna McIntosh) je na Halloween naozaj zdrvená, pretože so svojím manželom nemôže mať deti, a tak sa len so slzami v očiach prizerá koledujúcim deťom. Jej smútok z toho, že nemôže mať deti, sa dostane do takého štádia, že sa zmení na démona a začne zneužívať svojho muža. Keď sa však dozvie, že jej muž je neplodný, rozhodne sa svoje trápenie navždy ukončiť a zbaviť sa ho. 7. This Means War - Medzi majitelmi dvoch oprotistojacich domov sa strhne boj o to, kto bude mať na Halloween lepšiu výzdobu pred domom. Jeden z nich už večer nevydrží nápor konkurencie a rozhodne sa jeho výzdobu poškodiť. Začína sa tak krvavá vojna medzi dvoma susedmi. 8. Friday The 31st - Pri úteku pred sériovým vrahom sa žena skryje v jeho dome. To ale nebol velmi dobrý nápad, pretože sa pre vraha stane jednoduchou korisťou. V tej chvíli však na zemi pristáva malý mimozemšťan. Ten vstúpi do tela ženy a vrahovi prichystá krvavú pomstu. 9. The Ransom of Rusty Rex - Dvaja kriminálnici sa na Halloween rozhodnú uniesť syna velmi bohatého muža. Problém však nastane vtedy, keď im otec odmietne dať výkupné za svojho syna. Neurobil tak preto, pretože vie, že jeho dieťa je stelesnené zlo, takže je rád, že sa ho zbavil. Naopak pre únoscov sa začínajú namiesto očakávaného zárobku obrovské problémy. 10. Bad Seed - Muž pred oslavou Halloweenu vyrezáva tekvice, aby nimi mohol vyzdobiť svoj dom. Všetko sa však zmení, keď jedna z tekvíc ožije a zavraždí ho. Detektívka, ktorá dostane tento prípad si myslí, že ide o vtip, ale po niekolkých ďalších prípadoch napadnutia tekvicou zisťuje, že vyriešenie tohto prípadu bude naozaj náročné. - Celý týždeň som sa tešil na to, že sa mi do rúk dostane Unnatural, ale nakoniec to nevyšlo, takže som ako alternatívu zvolil Tales of Halloween. Hororových antológií vzniká v poslednej dobe obrovské množstvo, ale pre mňa to nepredstavuje žiadny problém, keďže som si ich zamiloval. Stretli sa tu desiatky hororových hercov, na čom je perfektne vidieť, že horor tvorí v USA jednu velkú rodinu, akú by som raz chcel vidieť aj v našich krajinách. Všetky poviedky majú perfektný audiovizuál, ale popíšem ich radšej jednotlivo. Ako prvú si podla mňa tvorcovia zvolili najslabšiu poviedku. Dá sa to brať pozitívne alebo negatívne. Buď to môžem považovať za správny krok, pretože to najslabšie je hneď na začiatku, alebo to môžem považovať za zlý krok, pretože prvá poviedka dostatočne nenabudí. Ja to však považujem za pozitívne. Príbeh je slabý, nezaujímavý a gore pôsobí smiešne. Druhá poviedka je velmi silná. Prekvapivý dej, aj keď sa nebudem diviť, keď sa tu nájde obrovské množstvo "expertov", ktorí pointu uhádnu už na začiatku. Ja som ale u hororov málo predvídavý, a tak ma táto poviedka milo prekvapila. Tretia poviedka je ďalšia zo slabších poviedok tejto antológie. Chýbala mi tam nejaká hlbšia pointa a pripadalo mi to, ako keby ani tvorcovia nevedeli, čo presne z toho má vzniknúť. Vo štvrtej poviedke sa stretlo herecké obsadenie z tohtoročného hororu Dark Summer a nedopadlo to až tak zle. Drsný vizuál a parádny démon vyzerali velmi dobre. V piatej poviedke nám moja milovaná hororová babička rozpovie strašidelnú historku. Alex Essoe, ktorá sa mi po Starry Eyes dosť znechutila, tu však vyzerala dobre, ale tvorcovia sa tu opäť s nejakou hlbšou pointou nezaoberali. V šiestej poviedke, ktorú vedie momentálne podla mňa najlepšia hororová herečka z Velkej Británie, sa objavil dosť zvrátený príbeh, a aj keď Pollyanna nie je žiadna sexbomba, na jej hrudník sa pozeralo pekne. Masky boli tiež velmi pekné. Siedma poviedka bola priemerná. Dej sa mi zdal dosť pasívny, aj keď sa tam toho udialo mnoho, takže ma velmi nezaujala. A teraz začína to najlepšie a najvtipnejšie. Tri poviedky na konci. Multižánrová pecka UFOhixploslasher v ôsmej poviedke ma úplne dostal. Najprv klasický slasher s vrahom na štýl Victora Crowleyho. Zrazu sa tu objaví vesmírna loď a máme tu UFO horor. Ten malý extraterrestrial bol úžasný. A ten hlas Trick or Treat, pripadal som si ako 5-ročné decko, ale strašne sa mi to páčilo. Deviata poviedka mala kopu komediálnych prvkov a taktiež sa mi velmi páčila. Hlavne maska. Desiata poviedka je najlepšia zo všetkých. Rovnako ako u All Hallow's Eve sa najlepšou stala poviedka o vraždiacich tekviciach. Naviac sa tu v jednej z úloh objavil aj hororový režisér Adam Green. Celkovo som s touto antológiou velmi spokojný a nemám dôvod neohodnotiť ju najlepším hodnotením. EDIT: 31.10.2016 - Tak som si to na tohtoročný Halloween po roku a dvoch týždňoch od prvého zhliadnutia musel zopakovať a toto je pre mňa jednoducho Halloweenska dokonalosť v pravom slova zmysle. Dojem mám z toho ešte lepší, pretože za to obdobie som spoznal kopu ďalších hercov z tejto antológie, ako napríklad Adrienne Barbeau a jej krásny hlas v The Fog, ktorý sprevádza aj časti Tales of Halloween. Pri sviečkach počas Halloweenskeho večera budem túto záležitosť pozerať zrejme každý rok, takže z tohto postupne vznikne najdlhší komentár na ČSFD. Mrzí ma len to, že väčšina mojich oblúbených to ohodnotila naozaj velmi nízko, ale aj tak Vás mám všetkých rád. EDIT: 31.10.2017 - Celý rok som sa na tento horor opäť tešil a pri pozeraní som ani nedýchal a užíval som si každú minútu. Každý segment sa mi páčil opäť o niečo viac a tentokrát som si všimol aj mnoho zaujímavých soundtrackov, ktoré som predtým nevnímal, takže ako vrchol môjho ročného čakania sa to nesmierne vydarilo. Teraz zostáva už len čakať dlhých 365 dní a potom sa k tejto mojej milovanej záležitosti zase vrátim. EDIT: 31.10.2018 - Slovami ani nedokážem popísať to, ako som sa na toto tešil. Ja na tomto diele nedokážem nájsť jedinú chybu a Halloweenska atmosféra, masky a banda hororových hercov z toho robia niečo úžasné a je to jeden z dôvodov, prečo tento žáner milujem. Už v dvadsiatej minúte som si predstavoval, ako to o rok budem pozerať znova, a urobím všetko pre to, aby Halloween oslávilo čo najviac ludí v tejto krajine. The next one will be the best one! EDIT: 31.10.2019 - Po roku opäť nepopísatelne krásny zážitok. EDIT: 31.10.2020 - Všetky hororové resty v tomto roku som si dnes vynahradil trojicou mojich oblúbených Halloweenskych hororov a tento to samozrejme celé zavŕšil. EDIT: 31.10.2021 - Tento rok som videl úplné minimum hororov, takže som si túto jazdu patrične užil. EDIT: 31.10.2022 - Pri tohtoročnom zhliadnutí mi išlo hlavne o to, aby som si u posledného segmentu napravil chuť po horkom sklamaní menom The Lair. Našťastie sa tak aj stalo. + herec z Disturbia a Tom Holland's Twisted Tales + herec z Dead Silence, It Follows a Dark Summer + herečka z Dark Summer a Some Kind of Hate + herečka z Insidious, Insidious 2, Ouija, Grace a Insidious 3 + herec z The Well + herec z Demon Legacy + herečka z Let Us Prey a White Settlers + herečka z You're Next, The Lords of Salem, The Well a We Are Still Here + herec z Tom Holland's Twisted Tales + herečka z Nymph a Halloween + herec zo Starry Eyes + herec z Cabin Fever 2, Undocumented, Starry Eyes a Some Kind of Hate + herečka zo Starry Eyes + herečka z Halloween II, Hatchet III, Seed 2 a Contracted: Phase II + herec z Hatchet, Hatchet II, Hatchet III a Digging Up the Marrow () (méně) (více)

pornogrind

Jelikož je to film povídkový, rozhodl jsem se ke každé povídce prohodit pár slov a dát jí samostatný hodnocení (stejně jako u Scary or Die ) , protože ve finále celkový hodnocení může být trošku zavádějící. 1. SWEET TOOTH - Tak to dopadá když se děti straší děsivejma báchorkama.Ono se pak klidně může stát, že se výmysl zhmotní a stane se realitou. Povídka pro otrlejší děti s docela vtipným koncem. 3 hvězdy. 2. THE NIGHT BILLY RAISED HELL - Druhej příběh se veze spíš na komediální než hororové vlně a u mě mu to moc nevyšlo. Opět potěšil povedenej konec. 2 hvězdy. 3. TRICK - Tak třetí příběh je pecka a první dva příběhy mu nesahají ani po kotníky. Drsnej masakr Kids Killerů. 5 hvězd. Tady není co řešit. 4. THE WEAK AND THE WICKED - Čtvrtá povídka patří taky k těm povedenějším. Pochválit musím nadupanou hudební vložku. Vytknout naopak musím nepovedenou a odfláklou masku, která kazí celkovej dojem příběhu. Jinak slušná práce.4 hvězdy. 5. GRIM GRINNING GHOST - V páté povídce mě především potěšila účast hororové lady (a mé oblíbenkyně ) Lin Shaye. Pak už se odvíjí příběh, kterej mi silně připomínal jednu českou pohádku. Jen si nemůžu vzpomenout na název. Jinak je to průměrný příběh do kterýho se dokázalo vloupat i trochu té atmosféry a napětí + dvě ( na mě nefungující ) lekačky. 3 hvězdy. 6. DING DONG - Touha po dítěti je možná silná, ale zážitek z tohoto příběhu je téměř nulovej. 1 hvězda. 7. THIS MEANS WAR - Sedmá povídka nabízí pouliční fight mezi dvěma sousedama s různýma názorama na oslavu Halloweenu. Výsledek je ale slabota. 1 hvězda. 8. FRIDAY THE 31ST - WTF?????? Jednoznačnej odpad!!!!! 9. THE RANSOM OF RUSTY REX - Průměrný příběh, kterej zachraňuje slušná pointa. 3 hvězdy. 10. BAD SEED - Čekal jsem něco podobnýho jako u vánočního Treevenge. Škoda, že Bad Seed nejde v jeho stopách. Mohla z toho být daleko lepší zábava. 2 hvězdy. Takže podtrženo sečteno mi z toho vyšli 2 hvězdy. Jenže jak jsem psal na začátku - je to zavádějící, jelikož kvalita příběhů je kolisavá. Každopádně si myslím, že to není ztráta času a každej si tam nějakej ten příběh vybere. Za mě jednoznačně vyhrál příběh 3. TRICK. ()

• Adrienne Barbeau a jej hlas v rádiu, ktorý sprevádza poviedky, sú odkazom sa horor The Fog (1980), v ktorom si Adrienne rovnako zahrala postavu s vlastnou rádiovou show. (Marceloo)
  • Krvavý nápis REDRUM na výzdobe v príbehu "This Means War" je odkazom na horor Osvietenie (1980). (Marceloo)