L. A. - Přísně tajné

• USA L.A. Confidential (více)

Všechno je úplně jinak, ale zkuste to dokázat! Kriminální příběhy "drsné školy" měly v minulosti nejen velký úspěch mezi čtenáři, ale také získaly dlouhou řadu napodobitelů. Mezi ty nejlepší patří bezesporu spisovatel James Ellroy, podle jehož stejnojmenného románu natočili američtí tvůrci svůj film. Detektivové Bud White, Jack Vincennes a Ed Exley pátrají v Los Angeles po pachatelích několika vražd. Mezi ně patří krvavé přepadení v kavárně Nite Owl a podivná smrt tajemné krásky Susan Leffersové. Jako by mezi nimi existovala nějaká spojitost. Policisté ovšem nejsou jenom "hodní beránkové", občas jako jiní lidé nedodržují přísně stanovená pravidla svého povolání. Snad proto je při řešení případů tak těžké rozeznat zlo od dobra a nalézt jejich konečné řešení... Retro laděný thriller, situovaný do padesátých let, natočil režisér Curtis Hanson (Okno z ložnice, Ruka na kolébce, Tichý společník). Společně se scenáristou Brianem Helgelandem obdržel Oscara za zajímavé zachycení dobové atmosféry již ve scénáři. Film je po právu srovnáván s "chandlerovskou" Čínskou čtvrtí. V důmyslně propracovaném příběhu nalezneme úryvky z filmů Revolver k pronajmutí, Prázdniny v Římě. Postavu osudové ženy představuje Kim Basingerová (Přirozený talent, 9 a 1/2 týdne, Batman, Krásná mimozemšťanka), která za svoji hereckou kreaci získala Oscara. Ležerního detektiva Jacka Vincennese hraje Kevin Spacey (Smrtící epidemie, Albino Alligator, Americká krása). Jeho policejní kolegy Buda Whitea a Eda Exleye ztělesňují herci Russell Crowe (známý ze seriálu Záchranáři a filmu Rychlejší než smrt) a Guy Pearce (Dobrodružství Priscilly, královny pouště, Flynn). Roli revolverového reportéra hraje Danny DeVito. (Česká televize)

pupidup

Nádhera! Překvapivá spleť akčních scén a vyšetřování, krásná doba (alespoň pro mne), plná elegance, ale i surového zla. Špína a lesk ruku v ruce. Scénář donutí přemýšlet, jak herce, tak diváka....například když umírající Kevin Spacey vyřkne poslední vzkaz svému parťákovi, který ho jediný může přes prostředníka - vraha pochopit...prostě bonbonek pro feinšmekry!:o) ()

dadiak22

Tento film bol asi východiskom všetkých krimi filmov súčastnosti. Mladý Crowe hrá skvelo, potom Spacey je bonzák ale na konci hlavná hviezda spolu s Crowom. Rozlúsknutie celého prípadu príde až na konci filmu tak ako to má byť. 90% ()

Zrcadleni

Výborná zkorumpovaná podívaná. Herecké obsazení filmu je unikátní, takže jsme ani nemohli čekat podprůměrnou podívanou. Russel Crowe jako správný buldog a Guy Pearce jako uslizlý práskač, Kevin Spacey v jeho typickém exhibicionistickém pseudonymu a James Cromwell? Pokud nějaký film vynalezl název žánru Krimi, tak je to právě tato poctivá, filmařská modla. ()

Paladin78

Nádherná, lehce plynoucí poezie z padesátých let. Natočená v současnosti. Bavil jsem se od první do poslední minuty. ()

i.Martin

Tak tohle byla doopravdy jízda. Top krimi film a možná top film vůbec. Scénář, herci i úžasně zachycená atmosféra doby. Ani nemůžu říci, který z herců mě v tomto filmu vlastně oslovil nejvíc.:)) ale Sežant Bud White Russela Crowa........................:) nicméně skutečně mohu řci jen samá superlativa. Jasných ***** ()

Figuto

Přestřelka byla dobrá i když přitažená... Celkem není co vytknout, herci vynikají, ale nějak extra mě to nebralo a trvalo to. ()

Lazy87

Příjemná podívaná jak po sobě šijou policajti. Sice stále nemůžu moc přijít těm kriminálkám na chuť, ale tento film je vydařený. Zvlášť Russel Crow jako polda drsňák, ael i ostatní podali nadprůměrné výkony. ()

Aktamix

Sofistikovaná zápletka, i když ke konci již trochu jasnější. Šarmantního Kevina mi bylo strašně líto, mohl tam ještě excelovat, ale scénař je scénář. Mlátička Crowe je absolutně super, ale je taky někdy potřeba použít hlavu a tu má Guy Pearce. Krásné exteriéry, retro detektivka jak má být! Ideální koktejl s perfektními hereckými koncerty. Vše hraje jak má být, a i přes místy komplikovanější chápání zápletky se jedná o super film. ()

Dodge-I

Tak tohle je herecká pecka, doslova jsem se těšil na to, jak bude vypadat další záběr - Russel Crowe tady zahvězdil a Kim Basinger je úžasná, ten Oscar jí právem patří... ()

Pattrick

Postavy, děj, výkony .. famozní.. jen škoda, že až velmi brzo se dá zjisti kdo že by to mohl být a hlavně toho překombinování bylo nějak moc .. přesto solidní kriminálka ()

dosak

Skvěle zpracovaná kriminálka s mými oblíbenými herci- Crowe a Spacey. I když jsem byl unavený, vydržel jsem napjatě sledovat až do konce. Protože jsem to viděl až letos, můžu říci, že mi rozuzlení připomínalo Nolanův styl. V daném žánru pro mě asi jednička. ()

tomasBA

fuuu...no proste paradna vec! Vyborne herecke vykony a scenar, len ten zaver bol podla mna taky...divny- asi by sa mi zdal ten koniec realnejsi, keby ho pri tom poslednom vypocuvani zabili ako to, ze to skoncilo happy endom. Ale to sa dalo predychat, inak nemam co vytknut, este snad to, ze obcas som sa stracal v menach postav, takze som si par scen musel pretocit a 2krat ale napokon sa to vsetko krasne rozuzlilo:) 95% ()

Dzandy

Hlavní platforma, na které film funguje je jednoduchá a v daném žánru myslím i konvenční - ten kdo se zdá být hodnej je nakonec zlej, ten kdo se zdá být zlej je nakonec hodnej (celkem blbý si to uvědomit hned na začátku filmu :-) ), snad kromě Bud Whitea, kterej byl jasnej hned od začátku, myslím, že Russell Crowe byl vybrán do své role vemli obezřetně, ostatně všichni herci vypadali, že se jim jejich role líbí, inu "retro laděný krimi thriller ve městě andělů 50.let" zní dost dobře i samo o sobě, ale tohle bylo výborně zahraný grandiózní dílo, L.A. Confidential ()

Pepa21

Viděl jsem film, když mi bylo 17 a okamžitě jsem pochopil proč dostal cenu Akademie za scénář! Tohle je jeden z nejlépe napsaných dramatů v kombinaci s thrillerem za posledních 20 let! Obsazení herců je prvotřídní, všimněte si prosím Guye Pearce, hraje tady opravdu nejlépe, co jsem kdy viděl Dejte tomu čas, koukněte se na to dvakrát, podívejte se na ostatní filmy podobného žánru a pak to skutečně doceníte jako to nejlepší v žánru za posledních 20, 30 let!!!! ()

Televize plná mafiánů. I Mafiánů.

Televize plná mafiánů. I Mafiánů.

12.01.2012

Žádný strach, nebudeme hodnotit přenosy z parlamentu :). Soustředíme se na gangstery, které máme rádi – tedy ty filmové a v tomto případě především televizní. HBO slaví úspěch s Impériem – Mafií v… (více)

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru

16.09.2010

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

S Oscarem se vydělává snadněji