L. A. - Přísně tajné

L. A. Confidential

L. A. - Utajené skutočnosti

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 138 min

No já nevím, tohle je přesně ten typ vyhypovaného filmu, ve kterém nevidím nic zvláštního. Herci to je snad to jediné, co mohu maximálně vychválit, cásting je opravdu velmi slušný, ale co dále ? Na takový film jsem očekával alespoň inteligentní či vtipné dialogy, parádní zvraty či nějakou pamětihodnou scénu, ale bohužel nic se nedostavilo. Za mě průměrná a pomalejší kriminálka s dobrým hereckým cástingem, ale ničím vyjímečná. Jako stovky jiných. Smůla.(27.12.2014)

Jednoznačně nejlepší film roku 1997. Skvělá stylová kriminálka z padesátých let s vynikajícími výkony Crowea, Pearce, Spaceyho a Basingerové (Oscar a Zlatý glóbus). Je to chytře napsané a bezchybně zrežírované. V tomto roce sice většinu cen vyhrál nevyrovnaný Titanic, ovšem já mám o vítězi v kategoriích film a režie jasno. Docela dobrá je i hudba Jerry Goldsmithe, který se vrací do dob Čínské čtvrti.(3.8.2003)

Hush-Hush..! Z garáže totiž vyjíždí nablýskaný Cadillac 1950, předními koly jsou snaživý kariérista Pearce a vznětlivý ranař Crowe, zadními mediální hvězda Spacey a platinová prostitutka Basinger. Motor vrní tóny Goldsmitha, elegantní, do posledního detailu propracovanou karoserii představuje scénář Helgelanda a volantem celé té retro parády nonšalantně otáčí Curtis Hanson. Nedivil bych se, kdyby měl v kufru mrtvolu Rollo Tomasiho.. Je dost možné, že se napoprvé budete v spletitém ději orientovat jako Jack Torrance v bludišti hotelu Overlook. Nu co, alespoň další důvod vidět to znova.(29.8.2008)

Zdálo by se, že L.A. je ráj. Ale je v tom malý háček. Drogy, prostituce a korupce nejlepší policie na světě. ,,Tohle je město andělů. A tobě schází křídla“!…. Mnoho dnes již slavných herců pěkně pomalu, ale plynule rozehrává výtečnou podívanou. Role jako by ušité na míru, mnoho dobrých dialogů s myšlenkou, jenž dotváří jednotlivé charaktery. Příběh, jehož největší předností je propletenost a zároveň přehlednost děje. Neméně zajímavé je i prostředí, kde se odehrává. Jeden využívá druhého, korupce policie v záři reflektorů či obchod s děvkami s visáží filmových hvězd. Elegantní a se stylem natočená kriminálka! PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ **** Co uvidíme (možná) příště? C. Hanson se chce vrátit do ,,první ligy“ pokračováním s názvem Odznak cti. Drsné krimi z andělské čtvrti Beverly Hills 90210, kde potkáme staré známé. Vrzne si (herecky) i David? Stojí Kelly ještě za hřích (nebo za vraždu)? Nečeká nás jen další hloupá vyvražďovačka?(10.2.2009)

U takových a podobných amerických filmů mi chybělo jedno - scénář, ve kterém by byla propracovaná detektivní zápletka. Tady se mi toho dostalo v hojné míře s uchvacujícími herckými výkony a s občasnou inteligentní akcí jsem dostal inteligentní snímek. Dřív, než jsem četl komentáře ostatních uživatelů, mě to taky napadlo, ale ptám se znova - Kim Basinger - za co Oscara???(21.4.2003)