No já nevím, tohle je přesně ten typ vyhypovaného filmu, ve kterém nevidím nic zvláštního. Herci to je snad to jediné, co mohu maximálně vychválit, cásting je opravdu velmi slušný, ale co dále ? Na takový film jsem očekával alespoň inteligentní či vtipné dialogy, parádní zvraty či nějakou pamětihodnou scénu, ale bohužel nic se nedostavilo. Za mě průměrná a pomalejší kriminálka s dobrým hereckým cástingem, ale ničím vyjímečná. Jako stovky jiných. Smůla.(27.12.2014)

Výborný krimi thriller. Vzhledem ke stopáži se film rozjíždí celkem pomalu, ale to mi vůbec nevadilo, protože jsem si užíval pohled na prohnilé město, vybroušené dialogy a slušné herecké výkony. Pak se najednou něco zlomilo a z krimi dramatu se vyklubal thriller. Potom začíná skutečná jízda, kterou jsem si užíval, stejně jako dynamického tempa, houstnoucí atmosféry a gradujícího napětí. A navíc k mé naprosté spokojenosti přišel opravdu stylový konec. Nevím, co mám ještě chválit, snad pointu, která mi přišla originální a přiznám se, že jsem ji fakt nevytušil.(13.7.2009)

Potom čo som to asi 4-krát videl dabované sa teším, až si L.A.Confidental vychutnám v originále. Hanson zbalil najväčších sympaťakov Holywoodu a natočil úchvatnú reflexiu skorumpovanosti a špinavých hier na vysokých postoch. Bez jedinej výtky (možno koniec - ale prižmurim oko) je toto určite jeden z najlepších filmov s akými som mal tú česť.(28.5.2005)

Hush-Hush..! Z garáže totiž vyjíždí nablýskaný Cadillac 1950, předními koly jsou snaživý kariérista Pearce a vznětlivý ranař Crowe, zadními mediální hvězda Spacey a platinová prostitutka Basinger. Motor vrní tóny Goldsmitha, elegantní, do posledního detailu propracovanou karoserii představuje scénář Helgelanda a volantem celé té retro parády nonšalantně otáčí Curtis Hanson. Nedivil bych se, kdyby měl v kufru mrtvolu Rollo Tomasiho.. Je dost možné, že se napoprvé budete v spletitém ději orientovat jako Jack Torrance v bludišti hotelu Overlook. Nu co, alespoň další důvod vidět to znova.(29.8.2008)

99% - Tempo, dynamika, atmosféra, nápad, přesvědčivost, a hlavně šmrnc. L.A.Confidential jsem viděl již třikrát, a vždy si ho rád dám znova. Důvody jsem již naznačil. Když k tomu přičtu ještě fenomenální originální hudbu Jerryho Goldsmithe s pro něj typickými trubkovými sóly, a výsledek umocním nevídaným hereckým koncertem plným výrazových kontrastů, vychází mi z toho můj asi nejoblíbenější krimi - thriller. Příjemné počty...(27.12.2007)

• - Zlaté hřívy Lynn Brackenové (Kim Basinger) docílili maskéři pomocí velkého množství peroxidu. Následkem toho začaly herečce vlasy velmi rychle vypadávat a v závěrečné scéně snímku už se s tím nedalo dělat nic jiného, než je ostříhat a efektivně nafoukat... Když si pak šla Kim Basinger pro Zlatý Glóbus a pro Oscarovou sošku, bylo docela obtížné vytvarovat její účes, aby to alespoň nějak vypadalo. (Agatha)

• - Kim Basinger se získáním Oscara za roli Lynn Bracken stala první "Bond Girl", které se podařilo získat toto ocenění. Je také první držitelkou Oscara, která před tím pózovala nahá pro magazín Playboy. (Agatha)

• - Film, na kterém byl Bud White (Russel Crowe) a Lynn Bracken (Kim Basinger) v kině, se jmenuje Prázdniny v Římě (1953). (Devitka)