Myslím si, že tenhle film pomohl hlavně Russelu Croweovi k dalším výrazným rolím. Tím ale nechci říct, že by snad Kevin Spacey a Guy Pearce byli méně herecky výrazní. Ale Guy Pearce je přece jen poněkud "obyčejnější" herec a Kevin Spacey už byl v té době docela známý (hlavně díky Obvyklým podezřelým). No a Russell Crowe do své role (myslím si) vložil kus sebe, svého drsňáctví a popudlivosti. Možná díky tomu z nich tří vypadal nejopravdověji. Ale jako celek předvádí zmínění herci famózní koncert, v němž je podpořili i Kim Basinger a Danny DeVito. Když se k tomu připočte opravdu originální scénář a stylová, takřka retro-atmosféra, není se co divit mimořádnému diváckému ohlasu.(3.9.2002)

Skutecne vynikajici krimi, asi jedno z nejlepsich, co jsem kdy videl. Jednoznacne nejlepsi film od Curtise Hansona. Hlavni tri poldove Kevin Spacey, Russell Crowe a Guy Pearce predvadeji opravdu vynikajici vykon. Nejvic se mi libil Russell Crowe, kteremu role uzasne sedla. Ale me se vlasne libily vsichni tri hlavni poldove, protoze fakt nemaj chybu. To ovsem neznamena, ze by ostatni hrali nejak hur. Za zminku stoji i James Cromwell, Kim Basinger a Danny DeVito, kteri predvedli taky skveli vykon. Pribeh je velice promakanej, postupne se komplikuje a nemuzete predvidat, co se stane v dalsi minute, dialogy jsou taky perfektni a i kdyz je film docela dlouhej, tak ani na okamzik nenudi. Mistama to skoro pripomina az nakej gangsterskej film. Hudba je taky vyborna. Ale tenhle film jsem si uzil az na druhe skouknuti, poprve sem se krapet ztratil v deji, ale ted uz to bylo v poho, takze muzu dat zaslouzenejch 5*.(28.5.2005)

Režijně přehledná, formálním stylem „retrocool“, dějově mnohovrstevnatá a přesto stále poutavá a herecky dokonale přesná kriminálka, která si z Ameriky 50. let a města andělů šikovně udělala vábivou kulisu, uvnitř jejíž zdánlivě nebeské čistoty se skrývá špinavost morálky, které není svatý lidský život natož tak zákon. Hanson na obsáhlé ploše 130 minutové stopáže rozebírá charaktery policistů, kteří si však jistě zasloužili lepší osobní historii než šablonovitou větnou frázi o nehezké minulosti týraného dítěte či příkladného synka kráčejícího v otcových šlépějích. Tu poruší pouze cynický samolibec Jack Vincennes Kevina Spaceyho, když na otázku proč se dal k policii odpoví „Vlastně si už ani nepamatuju.“. Ale ani to však filmu nebrání, aby poutal každým políčkem, aby dýchal na diváka svou úžasnou atmosférou, ale aby jej zároveň donutil přemýšlet nad tím, jak sakra mohla Kim Basinger získat za takovou roli Oscara. PS: Moment, kdy Bud White zlomí židli, je pro mě jeden z naprosto zásadních ikonických momentů kinematografie.(7.12.2006)

Jeden z nejlepších kriminálních filmů co jsem kdy viděl a jeden z nejlepších scénářů též. Komplikovaný, záhadný, nejasný a přesto ne zmatený a vyznat se v něm se dá s trochou pozornosti také. Pro mě osobně (ač je to velmi podobný film) lepší než Obvyklí Podezřelí, protože ti těžili hlavně ze svého šokujícího konce, tady je vše pečlivě rozkouskováno a tak je celek o kapku lepší. Curtis Hanson natočil skvělý film. Jedna z nejlepších a scénáristicky nejpovedenějších kriminálek vůbec.(22.7.2004)

99% - Tempo, dynamika, atmosféra, nápad, přesvědčivost, a hlavně šmrnc. L.A.Confidential jsem viděl již třikrát, a vždy si ho rád dám znova. Důvody jsem již naznačil. Když k tomu přičtu ještě fenomenální originální hudbu Jerryho Goldsmithe s pro něj typickými trubkovými sóly, a výsledek umocním nevídaným hereckým koncertem plným výrazových kontrastů, vychází mi z toho můj asi nejoblíbenější krimi - thriller. Příjemné počty...(27.12.2007)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na mnohých miestach v Kalifornii, najviac však v Los Angeles a jeho okolí. Filmári navštívili celkovo až 45 destinácií. (MikaelSVK)

• - Role Buda Whitea (Russell Crowe) byla nabízena Michaelu Madsenovi. (Satan)

• - Kim Basinger zinkasovala za roli Lynn Bracken 3 milióny amerických dolarů. (Raccoon.city)