Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Strastiplné pátrání po tajnostech hollywoodského podsvětí. Los Angeles, začátek 50. let. Chlapíci z oddělení vražd a z protidrogového to někdy táhnou spolu, a jindy zase proti sobě. I oni však mají své meze - když zjistí, že s nimi někdo špinavě manipuluje. Zvlášť když objeví zločin, který je příliš podivný, než aby to nechali být... Třeba jako masakr v nočním baru Nite Owl. Takový je I případ milionáře Patchetta, který má dobře zavedenou praxi s luxusními děvkami, vypadajícími jako filmové hvězdy. A začíná tady být příliš mnoho mrtvých, kteří mají něco společného. Kdo vězí za všemi špinavostmi? Ocenění: Oskar za nejlepší ženskou roli a scénář. 8 Oscarových nominací. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (1 137)

Lima 

všechny recenze uživatele

Ale jo. Napodruhý jsem tomu přišel na chutˇ. Brilantní krimi s propracovaným scenářem a báječnou atmosférou L.A. 50.let, která je hlavní předností filmu. To jsou i přesně typově vybraní herci, hlavně Croweův chlapácký ochránce žen nemá chybu. Guy Pearce se tu vysloveně překonává, na chvilku si touto rolí otevřel dvířka mezi hereckou smetánku, než si je o pár let později zase trapně přibouchl před nosem... Těch 5* nedám jenom proto, že typově podobná Polanského Čínská čtvrť je přeci jenom o třídu lepší. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Curtis Hanson prostě umí, a stvořil vynikající krimi podle skvělého scénáře. Tenhle film může v mém krimižebříčku jediný vážně soupeřit s mým favoritem (Obvyklí podezřelí). A zase Kevin Spacey ! Jak je to možný ? Tentokrát to sice není "Verbal Kint", ale stejně :-) A Russel Crowe jako třešinka na dortu. ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Naprosto fantasticky obsazená kriminálka (zejména Russel Crowe, ale v podstatě všichni zúčastnění předvádějí výborné výkony) se zajímavým scénářem, dobře zrežírovaná a po technické stánky tako bez jediné výtky. Sice se nevyhnula některým klišé žánru (i když v poměrně minimální míře) a taky happy end (sice trošku zmírněný určitým faktem, který z jasných důvodů nebudu prozrazovat, ale pořád happy end), takže jde o velmi kvalitní žánrový film, který ale na druhou stranu nepřináší nic moc nového. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Brilantní herecké výkony zabalené do slupky téměř dokonalé filmařiny. Hansonův počin nemá po formální stránce žádnou chybu a jde rozhodně o jednu z nejkvalitnějších, ne-li přímo nejlepší dosud natočenou detektivku. Jedinou výhradu bych směřoval k lehké překomplikovanosti děje, ve kterém jsem se naplno zorientoval až při druhé sledovací session (která navíc definitivně ovlivnila mé rozhodnutí o plném hodnocení). Ta nekonečná řada jmen si nezadá snad ani s Millerovou křižovatkou :). Jinak he L.A. klenotem mezi současnou hollywoodskou tvorbou a krásná ukázka nezmařeného potenciálu... ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Pro mne tento úžasně napsaný a především zahraný film, představuje to nejlepší, co v krimi žánru vzniklo. Jeden z filmů, které jsou mému srdci nejbližší. To není jen dokonale řemeslně odvedená práce, tento snímek je něcím víc, je natočen z lásky k filmařině a jako takový mě dostane při každém dalším zhlédnutí, což je zhruba každé tři měsíce. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (36)

  • Celosvětová premiéra proběhla 14. května 1997 na Cannes FF ve Francii. (Varan)
  • Když v závěrečné scéně Lynn Bracken (Kim Basinger) nastupuje do auta, je možné v odraze dveří vidět několik členů štábu včetně kamery. (imagoo)

Reklama

Reklama