poster

L. A. - Přísně tajné

 • USA

  L. A. Confidential

 • Slovensko

  L. A. - Utajené skutočnosti

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  *****

  Režijně přehledná, formálním stylem „retrocool“, dějově mnohovrstevnatá a přesto stále poutavá a herecky dokonale přesná kriminálka, která si z Ameriky 50. let a města andělů šikovně udělala vábivou kulisu, uvnitř jejíž zdánlivě nebeské čistoty se skrývá špinavost morálky, které není svatý lidský život natož tak zákon. Hanson na obsáhlé ploše 130 minutové stopáže rozebírá charaktery policistů, kteří si však jistě zasloužili lepší osobní historii než šablonovitou větnou frázi o nehezké minulosti týraného dítěte či příkladného synka kráčejícího v otcových šlépějích. Tu poruší pouze cynický samolibec Jack Vincennes Kevina Spaceyho, když na otázku proč se dal k policii odpoví „Vlastně si už ani nepamatuju.“. Ale ani to však filmu nebrání, aby poutal každým políčkem, aby dýchal na diváka svou úžasnou atmosférou, ale aby jej zároveň donutil přemýšlet nad tím, jak sakra mohla Kim Basinger získat za takovou roli Oscara. PS: Moment, kdy Bud White zlomí židli, je pro mě jeden z naprosto zásadních ikonických momentů kinematografie.(7.12.2006)

 • Le_Chuck
  *****

  Potom čo som to asi 4-krát videl dabované sa teším, až si L.A.Confidental vychutnám v originále. Hanson zbalil najväčších sympaťakov Holywoodu a natočil úchvatnú reflexiu skorumpovanosti a špinavých hier na vysokých postoch. Bez jedinej výtky (možno koniec - ale prižmurim oko) je toto určite jeden z najlepších filmov s akými som mal tú česť.(28.5.2005)

 • Fr
  *****

  Zdálo by se, že L.A. je ráj. Ale je v tom malý háček. Drogy, prostituce a korupce nejlepší policie na světě. ,,Tohle je město andělů. A tobě schází křídla“!…. Mnoho dnes již slavných herců pěkně pomalu, ale plynule rozehrává výtečnou podívanou. Role jako by ušité na míru, mnoho dobrých dialogů s myšlenkou, jenž dotváří jednotlivé charaktery. Příběh, jehož největší předností je propletenost a zároveň přehlednost děje. Neméně zajímavé je i prostředí, kde se odehrává. Jeden využívá druhého, korupce policie v záři reflektorů či obchod s děvkami s visáží filmových hvězd. Elegantní a se stylem natočená kriminálka! PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ **** Co uvidíme (možná) příště? C. Hanson se chce vrátit do ,,první ligy“ pokračováním s názvem Odznak cti. Drsné krimi z andělské čtvrti Beverly Hills 90210, kde potkáme staré známé. Vrzne si (herecky) i David? Stojí Kelly ještě za hřích (nebo za vraždu)? Nečeká nás jen další hloupá vyvražďovačka?(10.2.2009)

 • Marius
  *****

  Z môjho pohľadu najlepšie krimi aké kedy vzniklo. Tri zdanlivo nesúvisiace príbehy a línie sa perfektne zlejú do jedinej story o cti a spravodlivosti. Ako vždy tu suverénny výkon predvádza Kevin Spacey, Crowe si tu odohral svoju prvú veľkú a zároveň najlepšiu rolu svojej kariéry a milým prekvapením bol výkon Guya Pearcea ktorý potom definitívne v Memente potvrdil, že je tiež pán herec. Čo nechápem, je prečo dostala Oscara Kim Basinger, pretože v tomto filme podala len dobrý a nie Oscarový výkon.(11.8.2004)

 • Melies
  *****

  9 / 10 Stotridsaťosem minút trvajúci filmový orgazmus, ktorý je tak napakovaný prvotriednou filmárčinou, že som z toho skoro spravil biely fľak na kresle - neskutočné herecké výkony v perfektnej réžií Curisa Hansona a to celé oddane slúžiace bezchybnému scenáru. Je síce pravda, že aj napriek maximálnej snahe som sa v tom množstve postáv takmer stratil, ale to beriem ako nutné zlo a daň za všetku tú krásu, ktorá z tohto snímku vyteká mohutným prúdom.(22.12.2005)

 • - The Victory Motel, motel kde sa odohrala aj finálna scéna filmu, vznikol špeciálne pre tento film. (MikaelSVK)

 • - Po úspěchu filmu vznikl pilotní díl pro připravovaný seriál na HBO L.A. Confidential (2003) s Kieferem Sutherlandem. Z projektu nakonec sešlo. (Satan)

 • - Kim Basinger se získáním Oscara za roli Lynn Bracken stala první "Bond Girl", které se podařilo získat toto ocenění. Je také první držitelkou Oscara, která před tím pózovala nahá pro magazín Playboy. (Agatha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace