L. A. - Přísně tajné

L. A. Confidential

L. A. - Utajené skutočnosti

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 138 min

Geniální! Naprosto úchvatné krimi, které ve mne na dlouhou dobu zanechá pocit jednoho z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Skvělý scénář, výtečná Goldsmithova hudba, perfektní kostýmy, atmosféra, režie a herecké obsazení, především Russell Crowe si na tomto snímku udělal velmi dobré jméno. Trochu se divím, že Kim Basinger obdržela za svůj výkon Oscara, protože mi nepřišlo, že by zahrála až tak skvěle. Na druhou stranu pouhé dva Oscary jsou pro takovéto veledílo málo (ten samý rok, bohužel pro L.A., dominoval též úchvatný Titanic). Určitě jeden z nejlepších filmů 90.let a ve svém žánru je mezi TOP5. Škoda, že nejde šestá hvězdička :).......(5.10.2007)

Velice kvalitní krimi, které má plusů hned několik. Hlavně tedy nenápadný příběh, herecké výkony, hudební vsuvky, zvláštní pomalé natáčení a celková 132 minuty dlouhá stopa. Takže prakticky všechno. Já jsem tady v tomto příkladě skutečně chyby nenašel, snad ani jednu. Což mě přivádí na myšlenku, že tenhle film je dost možná nejlepší kriminálkou, kterou jsem kdy viděl. Krom toho mi ukázala jak snadno se z nenápadného příběhu dokáže zvrhnout tak dokonalá kriminálka.(18.12.2009)

Noirová detektivka ze staré školy, která si přes množství odkazů k filmům, které definovaly žánr (Občan Kane, Dotek zla, Čínská čtvrť) zachovává svébytný výraz, odpovídající pozdním 90. letům (rychlejší střih, "televizní" spoléhání na detaily tváří). Vzorově semknutý scénář, bohatě využívající paralel a dávkující informace takovým způsobem, aby byl divák permanentě "zaháčkovaný", bych se nebál zařadit mezi ty nejlepší, které byly v post-klasickém Hollywoodu napsány. Přihoďte výtečnou gradaci a bezchybný casting a moderní klasika, jejíž s každým dalším zhlédnutím pouze sílí, je na světě. 90% Zajímavé komentáře: Isherwood, Marius, tron, Bebacek, Aiax, Triple H(17.7.2005)

Více Oscarů pro takové filmy. Co naplat, 1997 byl moooc dobrý ročník, ale odrbat L. A. Confidential, které si je zasloužilo naprosto dokonale svojí poctivou ruční prací, na úkor něčeho tak velkolepého a umělého (rozuměj z velké části počítačem vytvořeného) jako byl Titanic, to tedy pardon, to se nedělá. Taková velká retro detektivka, a ještě k tomu takhle vypilovaná, to je velmi vzácné kvítko, které je třeba ocenit. Mladý ambiciózní detektiv Pearce kontra férový drsňák Crowe i ostatní hrají jako o život a celý film má perfektní atmosféru, ke které svým nemalým dílem přispívá i Jerry Goldsmith vzpomínající na Čínskou Čtvrť. Tady zkrátka není o čem. Bez jakýchkoliv emocí dávám 90% - právě proto, že dívat se na to můžu bez jakýchkoliv emocí kromě respektu ke skvěle odvedené práci.(24.2.2003)

Jak něco podobně užasného a fascinujícího mohl natočit chlap, který je podepsán pod Divokou řekou a dalšími nikterak výraznými počiny. Vždyť z L.A. - Přísně tajné atmosféra sála neuvěřitelným způsobem. Dát oscara Titaniku místo tohoto je hnus. A další věc, hraje zde tolik výrazných herců, kteří ztvárnili postavy neskutečně věrohodně a nakonec si odnese oscara Kim Basinger??? Ale tohle je už spíše zpětná vazba co se týče hodnocení akademiků. Pro mě je tento film jasným vítězem z roku 1997. A zárověň asi nej retro detektivkou co kdy byla natočena.(28.8.2006)