Výborný krimi thriller. Vzhledem ke stopáži se film rozjíždí celkem pomalu, ale to mi vůbec nevadilo, protože jsem si užíval pohled na prohnilé město, vybroušené dialogy a slušné herecké výkony. Pak se najednou něco zlomilo a z krimi dramatu se vyklubal thriller. Potom začíná skutečná jízda, kterou jsem si užíval, stejně jako dynamického tempa, houstnoucí atmosféry a gradujícího napětí. A navíc k mé naprosté spokojenosti přišel opravdu stylový konec. Nevím, co mám ještě chválit, snad pointu, která mi přišla originální a přiznám se, že jsem ji fakt nevytušil.(13.7.2009)

Curtis Hanson prostě umí, a stvořil vynikající krimi podle skvělého scénáře. Tenhle film může v mém krimižebříčku jediný vážně soupeřit s mým favoritem (Obvyklí podezřelí). A zase Kevin Spacey ! Jak je to možný ? Tentokrát to sice není "Verbal Kint", ale stejně :-) A Russel Crowe jako třešinka na dortu.(8.3.2003)

U takových a podobných amerických filmů mi chybělo jedno - scénář, ve kterém by byla propracovaná detektivní zápletka. Tady se mi toho dostalo v hojné míře s uchvacujícími herckými výkony a s občasnou inteligentní akcí jsem dostal inteligentní snímek. Dřív, než jsem četl komentáře ostatních uživatelů, mě to taky napadlo, ale ptám se znova - Kim Basinger - za co Oscara???(21.4.2003)

Naprosto fantasticky obsazená kriminálka (zejména Russel Crowe, ale v podstatě všichni zúčastnění předvádějí výborné výkony) se zajímavým scénářem, dobře zrežírovaná a po technické stánky tako bez jediné výtky. Sice se nevyhnula některým klišé žánru (i když v poměrně minimální míře) a taky happy end (sice trošku zmírněný určitým faktem, který z jasných důvodů nebudu prozrazovat, ale pořád happy end), takže jde o velmi kvalitní žánrový film, který ale na druhou stranu nepřináší nic moc nového.(5.7.2005)

Když jsem viděl film před několika lety na ČT1, dávali to od 1 v noci, což jsem bohužel nevydržel a usnul jsem. Tentokrát jsem neponechal nic náhodě a udělal jsem dobře. Film je bezchybnou sondou do losangeleského podsvětí, ve kterém se významně angažuje i policie. Mezi nimi se leskne hvězdnost takových lidí jako Russel Crowe, Kevin Spacey či Guy Pearce. Marně bych hledal chybu. I když nechápu, za co dostala Kim Basinger toho Oscara?(6.9.2010)

• - Film, na kterém byl Bud White (Russel Crowe) a Lynn Bracken (Kim Basinger) v kině, se jmenuje Prázdniny v Římě (1953). (Devitka)

• - Spoiler: Mezi filmem a knižní předlohou je několik rozdílů. Například postava Dicka Stendslanda (Graham Beckel) není v románu zabita při přestřelce v Nite Owl, ale dostane za dvojnásobnou vraždu trest smrti. Sid Hudgens (Danny DeVito) je v knižní předloze brutálně zabit postavou Davida Mertense, který zavraždil už v 30. letech několik dětí. Tento případ vyšetřoval Exleyho (Guy Pearce) otec Preston, který Mertense nedopadl. (anfrene)

• - Meno Rollo Tomasi, ktoré zaznie vo filme je názvom skladby od kanadskej rockovej kapely The Sheepdogs. (MikaelSVK)