poster

L. A. - Přísně tajné

 • USA

  L. A. Confidential

 • Slovensko

  L. A. - Utajené skutočnosti

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EvilPhoEniX
  ***

  No já nevím, tohle je přesně ten typ vyhypovaného filmu, ve kterém nevidím nic zvláštního. Herci to je snad to jediné, co mohu maximálně vychválit, cásting je opravdu velmi slušný, ale co dále ? Na takový film jsem očekával alespoň inteligentní či vtipné dialogy, parádní zvraty či nějakou pamětihodnou scénu, ale bohužel nic se nedostavilo. Za mě průměrná a pomalejší kriminálka s dobrým hereckým cástingem, ale ničím vyjímečná. Jako stovky jiných. Smůla.(27.12.2014)

 • Anthony
  *****

  Jednoznačně nejlepší film roku 1997. Skvělá stylová kriminálka z padesátých let s vynikajícími výkony Crowea, Pearce, Spaceyho a Basingerové (Oscar a Zlatý glóbus). Je to chytře napsané a bezchybně zrežírované. V tomto roce sice většinu cen vyhrál nevyrovnaný Titanic, ovšem já mám o vítězi v kategoriích film a režie jasno. Docela dobrá je i hudba Jerry Goldsmithe, který se vrací do dob Čínské čtvrti.(3.8.2003)

 • Gilmour93
  *****

  Hush-Hush..! Z garáže totiž vyjíždí nablýskaný Cadillac 1950, předními koly jsou snaživý kariérista Pearce a vznětlivý ranař Crowe, zadními mediální hvězda Spacey a platinová prostitutka Basinger. Motor vrní tóny Goldsmitha, elegantní, do posledního detailu propracovanou karoserii představuje scénář Helgelanda a volantem celé té retro parády nonšalantně otáčí Curtis Hanson. Nedivil bych se, kdyby měl v kufru mrtvolu Rollo Tomasiho.. Je dost možné, že se napoprvé budete v spletitém ději orientovat jako Jack Torrance v bludišti hotelu Overlook. Nu co, alespoň další důvod vidět to znova.(29.8.2008)

 • Fr
  *****

  Zdálo by se, že L.A. je ráj. Ale je v tom malý háček. Drogy, prostituce a korupce nejlepší policie na světě. ,,Tohle je město andělů. A tobě schází křídla“!…. Mnoho dnes již slavných herců pěkně pomalu, ale plynule rozehrává výtečnou podívanou. Role jako by ušité na míru, mnoho dobrých dialogů s myšlenkou, jenž dotváří jednotlivé charaktery. Příběh, jehož největší předností je propletenost a zároveň přehlednost děje. Neméně zajímavé je i prostředí, kde se odehrává. Jeden využívá druhého, korupce policie v záři reflektorů či obchod s děvkami s visáží filmových hvězd. Elegantní a se stylem natočená kriminálka! PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ **** Co uvidíme (možná) příště? C. Hanson se chce vrátit do ,,první ligy“ pokračováním s názvem Odznak cti. Drsné krimi z andělské čtvrti Beverly Hills 90210, kde potkáme staré známé. Vrzne si (herecky) i David? Stojí Kelly ještě za hřích (nebo za vraždu)? Nečeká nás jen další hloupá vyvražďovačka?(10.2.2009)

 • Tosim
  *****

  U takových a podobných amerických filmů mi chybělo jedno - scénář, ve kterém by byla propracovaná detektivní zápletka. Tady se mi toho dostalo v hojné míře s uchvacujícími herckými výkony a s občasnou inteligentní akcí jsem dostal inteligentní snímek. Dřív, než jsem četl komentáře ostatních uživatelů, mě to taky napadlo, ale ptám se znova - Kim Basinger - za co Oscara???(21.4.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace