Režijně přehledná, formálním stylem „retrocool“, dějově mnohovrstevnatá a přesto stále poutavá a herecky dokonale přesná kriminálka, která si z Ameriky 50. let a města andělů šikovně udělala vábivou kulisu, uvnitř jejíž zdánlivě nebeské čistoty se skrývá špinavost morálky, které není svatý lidský život natož tak zákon. Hanson na obsáhlé ploše 130 minutové stopáže rozebírá charaktery policistů, kteří si však jistě zasloužili lepší osobní historii než šablonovitou větnou frázi o nehezké minulosti týraného dítěte či příkladného synka kráčejícího v otcových šlépějích. Tu poruší pouze cynický samolibec Jack Vincennes Kevina Spaceyho, když na otázku proč se dal k policii odpoví „Vlastně si už ani nepamatuju.“. Ale ani to však filmu nebrání, aby poutal každým políčkem, aby dýchal na diváka svou úžasnou atmosférou, ale aby jej zároveň donutil přemýšlet nad tím, jak sakra mohla Kim Basinger získat za takovou roli Oscara. PS: Moment, kdy Bud White zlomí židli, je pro mě jeden z naprosto zásadních ikonických momentů kinematografie.(7.12.2006)

Velice kvalitní krimi, které má plusů hned několik. Hlavně tedy nenápadný příběh, herecké výkony, hudební vsuvky, zvláštní pomalé natáčení a celková 132 minuty dlouhá stopa. Takže prakticky všechno. Já jsem tady v tomto příkladě skutečně chyby nenašel, snad ani jednu. Což mě přivádí na myšlenku, že tenhle film je dost možná nejlepší kriminálkou, kterou jsem kdy viděl. Krom toho mi ukázala jak snadno se z nenápadného příběhu dokáže zvrhnout tak dokonalá kriminálka.(18.12.2009)

Jeden z těch mnoha výborně obsazených 90kových klenotů. Proč jsem se tomu tak dlouho vyhejbal? Mafiánské filmy prostě žeru a ani detektivky mi nejsou úplně cizí. Ačkoli je film bezesporu výborný po všech směrech, do děje vás vtáhnou především postavy, které hrají do jednoho samé známé hvězdy a samozřejmě výborní herci. V tomto ohledu žádné hluché místo. Tehdy se to zkrátka povedlo a dílo bylo řádně odměněno oscary...nyní můžu potvrdit, že oprávněně. PS : Prostě zbožňuji Kevina Spaceyho s jakou lehkostí tu roli prožívá a dává jí vše...a přitom tak přirozeně. PPS : Nikdy jsem se netajil tím, že Russela Crowea moc nemusím, ale tady je to teda řádnej bouchač ...90%(20.8.2014)

Herecky a charakterově naprosto precizní, blížící se formě dokonalosti. Dějově a scénáristicky poměrně složité, obsáhlé a zamotané. Tím rozhodně nechci říct, že by mi to jakkoli vadilo, či mě to nudilo. Velmi se mi to líbilo, ač jsem se v průběhu děje častokráte začínala ztrácet v několika postavách a jejich působení. Jen zřejmě na takové rozvětvené linie nemám příliš rozvinutou filmovou část mysli:) Pro mě nejvíce zazářil Russell Crowe. Jeho herecká osobnost a styl mi připomíná Colina Farrela. Rebelský charakter, neuvěřitelně přirozené herectví a něco krásně osobitého a nehollywoodského. Napínavý, působivý thriller s excelentním hereckým seskupením, který však každý nepochopí tak, jak by si možná přál. Rozhodně je v tomto filmu To, kvůli čemu by si zasloužil maximální hodnocení. Pro mě to ale zůstalo skryto. Přesně jak napsal jeden uživatel - vyžaduje maximální pozornost, abyste ho plně docenili.(8.2.2010)

Skutecne vynikajici krimi, asi jedno z nejlepsich, co jsem kdy videl. Jednoznacne nejlepsi film od Curtise Hansona. Hlavni tri poldove Kevin Spacey, Russell Crowe a Guy Pearce predvadeji opravdu vynikajici vykon. Nejvic se mi libil Russell Crowe, kteremu role uzasne sedla. Ale me se vlasne libily vsichni tri hlavni poldove, protoze fakt nemaj chybu. To ovsem neznamena, ze by ostatni hrali nejak hur. Za zminku stoji i James Cromwell, Kim Basinger a Danny DeVito, kteri predvedli taky skveli vykon. Pribeh je velice promakanej, postupne se komplikuje a nemuzete predvidat, co se stane v dalsi minute, dialogy jsou taky perfektni a i kdyz je film docela dlouhej, tak ani na okamzik nenudi. Mistama to skoro pripomina az nakej gangsterskej film. Hudba je taky vyborna. Ale tenhle film jsem si uzil az na druhe skouknuti, poprve sem se krapet ztratil v deji, ale ted uz to bylo v poho, takze muzu dat zaslouzenejch 5*.(28.5.2005)

• - The Victory Motel, motel kde sa odohrala aj finálna scéna filmu, vznikol špeciálne pre tento film. (MikaelSVK)

• - Zlaté hřívy Lynn Brackenové (Kim Basinger) docílili maskéři pomocí velkého množství peroxidu. Následkem toho začaly herečce vlasy velmi rychle vypadávat a v závěrečné scéně snímku už se s tím nedalo dělat nic jiného, než je ostříhat a efektivně nafoukat... Když si pak šla Kim Basinger pro Zlatý Glóbus a pro Oscarovou sošku, bylo docela obtížné vytvarovat její účes, aby to alespoň nějak vypadalo. (Agatha)

• - Po úspěchu filmu vznikl pilotní díl pro připravovaný seriál na HBO L.A. Confidential (2003) s Kieferem Sutherlandem. Z projektu nakonec sešlo. (Satan)