L. A. - Přísně tajné

• USA L.A. Confidential (více)

Všechno je úplně jinak, ale zkuste to dokázat! Kriminální příběhy "drsné školy" měly v minulosti nejen velký úspěch mezi čtenáři, ale také získaly dlouhou řadu napodobitelů. Mezi ty nejlepší patří bezesporu spisovatel James Ellroy, podle jehož stejnojmenného románu natočili američtí tvůrci svůj film. Detektivové Bud White, Jack Vincennes a Ed Exley pátrají v Los Angeles po pachatelích několika vražd. Mezi ně patří krvavé přepadení v kavárně Nite Owl a podivná smrt tajemné krásky Susan Leffersové. Jako by mezi nimi existovala nějaká spojitost. Policisté ovšem nejsou jenom "hodní beránkové", občas jako jiní lidé nedodržují přísně stanovená pravidla svého povolání. Snad proto je při řešení případů tak těžké rozeznat zlo od dobra a nalézt jejich konečné řešení... Retro laděný thriller, situovaný do padesátých let, natočil režisér Curtis Hanson (Okno z ložnice, Ruka na kolébce, Tichý společník). Společně se scenáristou Brianem Helgelandem obdržel Oscara za zajímavé zachycení dobové atmosféry již ve scénáři. Film je po právu srovnáván s "chandlerovskou" Čínskou čtvrtí. V důmyslně propracovaném příběhu nalezneme úryvky z filmů Revolver k pronajmutí, Prázdniny v Římě. Postavu osudové ženy představuje Kim Basingerová (Přirozený talent, 9 a 1/2 týdne, Batman, Krásná mimozemšťanka), která za svoji hereckou kreaci získala Oscara. Ležerního detektiva Jacka Vincennese hraje Kevin Spacey (Smrtící epidemie, Albino Alligator, Americká krása). Jeho policejní kolegy Buda Whitea a Eda Exleye ztělesňují herci Russell Crowe (známý ze seriálu Záchranáři a filmu Rychlejší než smrt) a Guy Pearce (Dobrodružství Priscilly, královny pouště, Flynn). Roli revolverového reportéra hraje Danny DeVito. (Česká televize)

štěpule

Právě jsem se dodívala a nějak nechápu o čem to bylo. Spousta mrtvol, každý každému lhal a nakonec se každý vyklubal úplně opačně než byl na začátku. Nic moc teda, už jsem viděla lepší filmy. ()

Vive

Musel som to vidieť 3 krát, aby som pochopil, o čom to vlastne je. Ale to je vlastne jedno, pretože už od údovnej scény s Croweom robí film skvelý dojem a scenár sa zdá úžasný i keď mu nerozumiete.... Kevin Spacey a Russel Crowe sú skvelí, to viem už dlho, ale Pearcea som predtým videl iba v Memente a týmto filmom som si potvrdil, že hrať fakt vie. A je to najlepšie krimi, aké som kedy videl - réžia, hudba, atmosféra, herecké výkony..... 95% ()

plom

Výborná kriminálka, škoda té krvavé přestřelky na konci, která z toho vytvořila typický americký film. ()

Mario00

Kevin Spacey mě nezklamal, nemůžu se jeho hraní nabažit... ostatní herci taky skvělí, zápletka je taky skvělá... tenhle film nemůže nudit ()

Tomulka

Film plný nečekaných zvratů. Detektivní práce jako zastarých časů. Udělat snímek v padesátých letech je geniální tah. K hereckým výkonům se nebudu vyjadřovat jelikož jsem v tomto filmu neviděl ani jeden s chybami. Všem doporučuji vidět. ()

ocelotak112

nevim cim to asi byla ocekavani prilis vysoka skvely scenar skveli herci hlavne James Cromwell se mi v podobnych rolich hodne hodne libi nejslabsim clankem filmu podle me byla rezie zadna scena nebyla tak dobre natocena aby se mi vryla do pameti ()

SobikGSXR

Mám vždy trochu strach, když se sejde takové množství hvězd před okem jedné kamery. Výsledek je v tomto případě skvělou kombinací profesionality a citu C. Hansona. Sice je lepší přelouskat tenhle film třeba třikrát pro jeho náročnost, ale to mu spíše přidává šanci na pátou hvězdičku. ()

Trescha

Jedinečná,excelentní krimi.Hanson se vycajchnoval na jedničku.Hodně dlouho jsem si tento film nechal unikat.Ovšem teď jsem si ho náležitě vychutnal.Bravurní scénář doplňují fantastické herecké výkony snad všech zúčastněných v čele s Kevinem Spaceyem a Russellem Crowem. ()

cocaine

Čekal jsem podle dosavadního hodnocení neskutečnou pecku a ono to bylo skoro naopak...Žádný nepředvídatelný zvraty, žádný překvapující rozuzlení...předvídatelný děj i kdo bude nakonec ten zlej...místy trochu zmatený...možná až to uvidím po druhý, po třetí, že ještě hvězdičku přidám...Nechápu za co Kim dostala dokonce Oscara :-)...No na to, jak je to tady vychvalovaný, tak to taková bomba není. Ale v neděli odpoledne ke kávě a moučníku tenhle film přijde určitě vhod... ()

Lukkyn

Jedna z nejlepších neli vůbec ta nejlepší kriminálka co jsem viděl!!!Sympatické postavy, skvělí herci a to vše je podtrhnuto skvělým a propracovaným scénářem!!!Nemám tomu co vytknout jednoznačný člen vip filmů!!!!!!!!!!!!! ()

davidbray

Výborný příběh. Detektivka ze staré školy, kdy se policajti nemuseli bát "nepřiměřené obrany", doplněná skvělými hereckými výkony všech zúčastněných. 50tá léta v L.A. nebyl žádný med. ()

egones

Perfektné krimi, na pozadí ešte lepších rokov, ktoré drží diváka v napätí. Perfektný výkon Russela Crowa a samozrejme Kevin Spacey. ()

D||X

Dlouho jsem se odhodlával pustit si L.A. Confidentinal, nevím proč jsem si ještě před začátkem říkal, že se mi to nebude líbit a ono hle, teď po skončení filmu si říkám, wow, tohle bych na začátku určitě nehádal. Přiroval bych tento film ke čtení dobré detektivky. Postupné odkrývání obrazu a fantastické zakončení. U těchto typů filmů mám občas problém věřit hercům jejich role, ale u L.A. Confidential jsem s tím problém neměl a smekám kloubouk. Skvělý film, určitě si ho pustím ještě jednou abych si to celé vychutnal z nové perspektivy. ()

Petro

Dobrý film, podívejte se. Musím přiznat, že Russella Crowe jsem si všiml až v Gladiátorovi, kde byl bez chyby, ovšem v dalších filmech mě nijak moc nikdy nenadchl a ve starších dílech jsem ho moc neregistroval. Jak moc je to tady jinak! Spojuje celý děj a tlačí jej dopředu. Film, ve kterém netušíte, co se stane dál. Šlape bez přestání. Tak takhle to má prostě být. ()

Africanus1

Díky prezicně vystavěnému příběhu a bravurním hereckým výkonům patří L. A. po právu mezi špičku kriminálních filmů. A to i přesto, že v závěrečné scéně si křečovitou snahou o happy end trochu ubírá body. ()

Monika001

Moji oblíbení herci v jednom filmu, to zní slibně. Na tento snímek jsem natrefila úplnou náhodou a vůbec nic jsem od něj nečekala. Kriminálních filmů je haba děj a žádný nepřichází s ničím novým až na pár výjimek, které patří k mým oblíbeným. L.A. přísně tajné mě však velmi mile ba velice překvapilo svým suchým až černým humorem, tejemným vykreslením losangelské policije i starých "dobrých" časů. Herecké výkony a obsazení vynikající, zápletka trochu zmatená a zamotaná. Občas mi dalo velkou práci se soustředit a zachytit jaké jméno patří k jakému obličeji, ale neubralo to na impozantnosti snímku. Nakonec se ukáže....zcela neoficiálně a mezi námi...že hajz je a vždycky bude hajzlem. Tiše, tiše!! ()

Televize plná mafiánů. I Mafiánů.

Televize plná mafiánů. I Mafiánů.

12.01.2012

Žádný strach, nebudeme hodnotit přenosy z parlamentu :). Soustředíme se na gangstery, které máme rádi – tedy ty filmové a v tomto případě především televizní. HBO slaví úspěch s Impériem – Mafií v… (více)

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru

16.09.2010

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

S Oscarem se vydělává snadněji