Cestovatelé časem (TV seriál)

• Kanada

Travelers

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

Kanada, 2016–2018, 25 h 44 min (Minutáž: 43–50 min)

Brad Wright

Adam Lastiwka

Eric McCormack, MacKenzie Porter, Nesta Cooper, Reilly Dolman, Patrick Gilmore, William MacDonald, Jennifer Spence, Melanie Papalia, Ian Tracey, Kristine Cofsky, Aaron Hutchinson, Kyra Zagorsky, Giacomo Baessato, Dylan Playfair, Matthew Kevin Anderson, Paul Lazenby, Olivia Cheng, Jason Gray-Stanford, Karin Konoval, Alyssa Lynch, Lanie McAuley, Laura Mennell, Curtis Lum, Jared Abrahamson, Garry Chalk, Arnold Pinnock, Teryl Rothery, David Lewis, Leah Cairns, Jesse Reid, Chris Webb, Chilton Crane, Adrian Hough, Louis Ferreira, Garfield Wilson, Douglas Chapman, Jason William Day, Angela Moore, Andre Tricoteux, Kevin McNulty, Glynis Davies, Howard Siegel, Françoise Yip, Aaron Craven, Alyson Bath, Cindy Piper, Gerard Plunkett, Tom McBeath, Kwesi Ameyaw, Georgia Hacche, Balinder Johal, Darcy Laurie, Kirby Morrow, Kathleen Duborg, Simon Longmore, Carter Ryan Evancic, Amanda Tapping, Enrico Colantoni, Stephen Lobo, Haig Sutherland, Lisa MacFadden, Steve Makaj, Josh Blacker, Link Baker, Callum Seagram Airlie, Robert Moloney, Elysia Rotaru, Howie Lai, Stephanie Bennett, Michael Karl Richards, Jennifer Copping, Lee Majdoub, Sunita Prasad, Paloma Kwiatkowski, Todd Thomson, Debs Howard, Lissa Neptuno, Nicole Anthony, Danielle Kremeniuk, Yasmeene Ball, Mark Brandon, Liam Hughes, Bronwen Smith, Carmel Amit, Timothy Paul Coderre, Nicole Hombrebueno, Kimberly Sustad, Jason McKinnon, Jesse Arthur Carroll, Jenny Mitchell, Latonya Williams, Preston Vanderslice

Ze začátku jsem byl téměř nadšený. Cestování v čase spočínající v přenášení vědomí do lidí na prahu smrti mi sedělo a bavil mě i fakt, že cestovatelé se museli začlenit do běžného života a potýkat se s problémy svých hostitelů. Ať už se jednalo o starost o dítě či drogovou závislost. Ale jen na originalitu se to uhrát nedalo a ani sympatický casting to nedokázal dlouho držet. Příběh postupně klouzal do klišovité story o záchraně světa, neustále opakující se osobní potíže zúčastněných lezly postupně na nervy a akce, která tomu mohla dodat pořádný říz, působila vesměs unyle. Nakonec jsem to musel po sedmém dílu odpískat, což mě docela mrzelo. Neškodilo by, kdyby se tohoto nápadu v budoucnosti chopila nějaká větší produkce a kvalitnější scénáristé. 50%(7.2.2017)

Mám rád sci-fi. V úvodu první série jsem byl naprosto nadšený celkovým vynikajícím nápadem. Pilot je naprosto skvělý (100%). Konečně kvalitnější sci-fi sériál, než jiné braky (myšleny jiné nové sci-fi série, které jsou vydávány za skvělé, každý fanoušek sci-fi si domyslí..) Série je z produkce mj. Brada Wrighta jež stál za kultovním Stargate SG-1. Jediná výtka, že takový ojedinělý nápad, jež je jasně představený v pilotu se měl celkově více dotáhnout do hloubky, myšlenky a propracovanosti jednotlivých dílů. Chtělo to více zainvestovat jak myšlenkově tak finančně do tohoto seriálu. Mohlo to být lepší! Jinak jsem naprosto spokojený, je tady námět cestování vědomí v čase do současnosti, je tu i zajímavost. Sice děj se místy ubírá jinak, než bych čekal, ale stále stojí na výborné úvodní myšlence. Celkově se první série těžko popisuje, ale dalo by se říct, že v každém dílu jsou různé zápletky, ale například konec celé první série je vynikající. Nechci nic prozrazovat, ale je tam napětí, zajímavost, příběh, zápletka, dobře se na něj dívá. Některé díly jsou sice slabší, někteří herci tam taky nemusí být, ale co, celkově jasných a zasloužených 80%!(17.4.2018)

Dokud nebudete více do hloubky přemýšlet o principech cestování časem, tak si seriál užijete. Nejvíc mě bavila deep undercover atmosféra, která se postupem času v sérii vytrácí, protože hlavní postavy kvůli ústupkům v ději stále více porušují vlastní pravidla, které se nám tvůrci snažili vštěpit od začátku seriálu. Postupně to degraduje na "trotlovskou" úroveň logiky v rozhodovacím procesu postav, kdy vlastně samy popírají díl za dílem účel, pro který byly v post apokalyptickém světě vyškoleny/vychovány. Škoda, první půlka série je fakt zábavná.(11.1.2018)

Špičkový seriál prezentující zajímavou premisu cestování v čase, která je ale jiná, než byste čekali a nedočkáte se v ní laciných časových paradoxů, které mají překvapit za každou cenu, neboť tvůrci se soustředí na jednosměrnérné cestování do minulosti, resp. naší současnosti, ve které se rozehrává pohlcující thrillerová zápletka, která si libuje v napětí a chytrém vyprávění, nikoliv v nelogických hrátkách s časem. Titulní skupina agentů z budoucnosti je velice sympatická a každá postava má své klady i zápory, díky kterým působí velice lidsky a přirozeně a budete se rádi zajímat o jejich osudy. Travelers jsou málo známým seriálem s výtečně vytěženým originálním konceptem, který by si zasloužil více pozornosti a větší popularitu.(13.3.2018)

// Tváří se to dost vážně, ale u seriálu, který se zakládá na premise cestování zpátky do minulosti, krádeži těl lidí těsně před jejich smrtí a záchraně světa, bych možná čekal raději nějaký ten nadhled. Uvidíme, sympatické obsazení a docela ok atmosféra mě nutí koukat dál, ale v poslední době mám z originální produkce Netflixu pocit, že kvantita začala vítězit nad kvalitou. Snad je to jen přechodné období a streamovací gigant se zase rychle sebere. 7/10(8.1.2017)

• - Herci Ian Tracey (Ray) a Jennifer Spence (Grace Day) už oba předtím hráli v seriálu Continuum (od r. 2012), který se také zabýval cestovateli časem z budoucnosti do naší současnosti, kde ztvárnili postavy Jasona a Betty Robertson. (Nyan)