Sen Rubina "Hurikána" Cartera vyhrát šampionát v boxu ve střední váze se hroutí poté, co je zatčen společně s dalším mužem za vraždu tří lidí v baru v New Jersey. Nespravedlivě obvinění Carter a John Artis byli usvědčeni a odsouzeni na doživotí ve věznici, kde se Carter rozhodl dát průchod své frustraci a svému zoufalství tím, že sepsal svůj příběh. O několik let později mladý Američan žijící v Kanadě poprvé v životě pochopil směr, kterým se má ubírat, když si přečetl Carterovu knihu. Začal si s ním psát. Ani ne dvacetiletý mladík byl natolik přesvědčený o Carterově nevině, že přesvědčil sociální kurátory, aby rozjeli kampaň za jeho propuštění. Ačkoli byl Carter nejprve vůči těmto aktivitám opatrný, brzy si ho získali svým výjimečným nadšením a nesobeckým nasazením v jeho případu, což okomentoval slovy: "Nenávist mě přivedla do vězení, láska mě dostane ven." Carter v sobě našel víru a rozhodnost pustit se znovu do boje za spravedlnost, nakonec opustil stěny věznice jako svobodný člověk. (TV Nova)

Sany33

Filmy točené podľa skutočných udalosti so športovou tématikou a k tomu všetkému s Denzelom, čo by som mohol viac chcieť. Je to síce životopisný film a tak ide šport do úzadia ale hrá to kvalitne na city a ja som mu to celkom žral. Box síce nie je niečo čomu by som bol oddaný ako futbalu ale pozriem si ho rád ak ide o dobré zápasy. Nakoľko ide o skutočné udalosti a Carter to v reále mohol dotiahnuť naozaj ďaleko nebyť skorumpovanej polície a súdnych procesov naberá príbeh na originalite. Dokonca sa za prepustenie dožadovali aj niektoré veľké mená svetového boxu ako napríklad Dylan či Ali, ktorý by tým pádom mali konečne konkurenciu v ringu. Nestalo sa tak a až snaha malého dieťaťa, ktoré bolo oddané svojmu cieľu dostať spravodlivosť dokázalo to, čo nedokázali hory zaplatených právnikov, darovať Rubinovi Carterovi slobodu. 75% ()

Kosmik 1

Velmi dobrý životopisný film a Denzel Washington podává velice obdivuhodný výkon. Já se bavil od začátku až do konce, film mne nenudil, ani přes jeho dlouhou stopáž. 80% ()

vyfuk

Hurikánův příběh je pěkně zfilmovaný životopis boxera. V hlavní roli úžasně zářil Denzel Washington a film měl hezký hudební podtext. U filmu jsem se bavil mnohem více než u Zuřícího býka... takže děkuji za natočení kvalitního filmu! ()

Nepi

Film mi silně připomínal mix Rockyho a právnické Philadephie, kde Washington už jednou zazářil. Nic méně jde o snímek velmi povedený a přetvořený do prostředí lží,zrad a nespravedlnosti. Jde o další snímek, ve kterém černošský Denzel opět vyniká a kde si zaslouží trochu pozornosti. Takže i po výtečném Zuřícím býkovi, Rockym a dalších, se snímek řadí lehce za jejich stín,ale jen lehce. ()

Pecival

Poněkud černobílá, jednostraná, anti rasistická agitka, nicméně dobře natočená a občas docela napínavá. Není ani nijak zvlášt patetická (až na vyjímky). Denzel jednoznačně kraluje a nelze mu nic vytknout, ale ani ostatní obsazení není špatné (podlě mě trochu pokulhával Shannon). Také se mi velmi líbil soundtrack. ()

herr_carter

Povinné filmové vzdělání doplněno a rozhodně bych nečekal, že si tenhle film zařadím do své topky deseti prozatím nejstěžejnějších filmů, které jsem kdy viděl. Tenhle film na mě přišel takovým mixem...co do lidskosti a síly emocí to byl trošku Shawshank, zároveň jsem tam viděl i prvky třeba Čisté duše a v neposlední řadě i třeba výbornému dramatu Philadelphie. Obrovskou měrou k tomu přispívá Denzel Washington v hlavní roli nespravedlivě odsouzeného nadějného boxera s pohnutou minulostí, který "žil bohužel ve špatnou dobu" a ocitl se ve spárech nemilosrdného nakládání s lidskými právy a diskriminací. 140 minut uteklo jako voda a mě bylo fakt líto, že už je konec...Slza ukápla................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Maynard.

Jasnejch a čistejch 5 hvězdiček. Zbožňuju rasistický filmy o černoších v USA. Navíc příběh, který se opravdu stal. Myslel sem, že se budu dívat na klasickej film o boxérovi, ale vůbec. Tady je to spíš vězeňskej film s lehce sportovním námětem a hlavně rasisticky vyladěnej. Ale neboj, dyť já nejsem rasista, pro mě je čenoch jako cikán :o). 20 let za mřížema jen proto, že se nelíbíš jednomu policajtovi, to je masakr. Nedokážu si představit tam sedět s myšlenkou, že sem nevinnej a že to na mě jen někdo hodil, brrr. Momenty z vězení natočeny na jedničku, sportovní okamžiky taky a jak se tam chvílema jen tak žvaní, tak taky super. Při závěrečným přelíčení sem měl slzy v očích, až takle mě to dojalo. No, i když poslední dobou mě dojme každá prkotina. Tohle ale rozhodně prkotina není, tohle je skvělej film. ()

Kanibal

Zajímavý film o kontroverzní legendě boxu a věznic... Film není z nejrychlejších, vcelku se táhne a obsahuje nudné pasáže a pointa přichází náhle a nedostatečně působivě... ()

dudyvan

Po tom co jsem dokoukal tento film jsem si řekl že je možné a velmi pravděpodobné že film je upraven do jiného pohledu než byla realita :našly se zbraně a on co jsem četl byl prudce agresivní a nepříčetný ale přesto dám PĚT HVĚZDIČEK !!!za příběh, za výkon Denzela Washingtona a za konečně z mé strany chtěný happyend ()

Michelle75

Je to snad osud, když se na někoho nepřetržitě lepí smůla? Čím to je, že právě ten, kterému není všechno jedno na to doplací? Rubin Carter to neměl jednoduché už od děství,ale když si usmyslel něco dokázat , udělal pro to vše. Možná i proto nakonec vydržel tak dlouho útrapy, které se mu děly. Při psaní své autobiografie jistě netušil, že člověk který si ji jednou přečte mu bude takovou oporou při boji za svobodu a jeho nevinnu. Výborný životopisný film se skvělým Danzelem Washingtonem. ()

Mistickzz

No jo, mám rád tie filmy od ktorých nič neočakávate a oni vás proste dostanú. Hurikán v ringu je presne ten prípad. Denzel Washington hrá ako kráľ, soundtrack bol milým prekvapením a režisér odviedol kus poctivej roboty. Je mi jedno, že sa to možno nezhodovalo zo skutočnými udalosťami na sto percent, filmu to na kvalite neuberá. 80% ()

iXtr3m3

Film o boxerovi ale nie o boxe? Tak toto by ma nenapadlo. Nie je to Shawshank, ale má to dve zhodné veci. Za prvé - hlavného bachara (ktorý je tu síce len do počtu, ale je) a za druhé - skvelý príbeh, skvelých hercov s dokonalým Denzelom v hlavnej úlohe. Čo viac si priať? 90% ()

Hopper

Neviem posúdiť do akej miery presne reflektuje skutočnosť, ale fakt je že Rubinovi Carterovi nie je čo závidieť. Určite to nie je jednoduchý charakter, ale toto si nezaslúži nikto. Denzel Washington podáva veľmi umravnený a solídny výkon a ak sa filmu dá niečo vytknúť, je to miestami až prílišná rozťahanosť a záver typu rýchle-rýchle, už aby to bolo za nami. This is the story of the Hurricane... ()

cab

Je provazen neprizni osudu a svoji barvou pleti, ale ze zarputilosti s kterou se dostal az na boxersky vrcholk, i kdyz netrval prilis dlouho a znovu byl poslan do vezeni tentrokrat na dozivoti, se nevzdava a zkousi dokazat svoji nevinu. Po vydani autobiografickeho pribehu a s pomoci lidi, kteri se s nim dostali do kontaktu se mu dostave nove nadeje. Jeho jmeno je Rubin "Hurikan" Carter a v podani (Denzel Washington) se film temer vyrovnava tem nejlepsim sve kategorie. 70% ()

Holina

Boxerské filmy a životopisné mi nikdy nijak moc neiritovaly. Tenhle je kombinace obojího a ačkoliv je natočen skvěle a Washington standardně exceluje, nemůžu dát více. Je to totiž hrozně dlouhé - a fandové prominou - nudné... ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison