Návrat tří mušketýrů

Návrat mušketierov

Dobrodružný / Komedie / Historický

Velká Británie / Francie / Španělsko, 1989, 103 min

• Faidra

Vyčichlost nových příhod mušketýrů, kteří byli čtyři a teď už je vlastně jen jeden, protože mimo d´Artagnana se hrdinové už vzdálili mušketýrskému životu, nemůže mít na svědomí jen těch dvacet let. To spíš slabý scénář a vyprchavší kouzlo dávného dobrudružství, které už nemůže být stejné jako tenkrát. Snaha zašmodrchat zápletku změnou pohlaví miladina potomka vychází přes nesporný půvab a kouzlo Kim Catrall naprázdno, záhadně obživnuvší Rochefort se nám z prohnaného mizery změnil v ufňukaného chudáka, nad Noiretem, jenž se svým upřímným kokršpanělím očím pokouší dodat intrikánský lesk, člověk kroutí hlavou, a scéna s anglickým králem dělá dojem nepovedené komedie namísto dramatu. Pár okamžiků, z nichž na nás dýchne vůně toho, co bývalo (jako první scéna s Aramisem), nezaplaší smutek nad tím, že léta běží a lepší už to nebude.(30.7.2007)

Mne sa aj pokračovanie vynikajúcich troch mušketierov páčilo. Sú už síce o niečo starší a tučnejší, ale to na dobrodružnosti ich putovaní nič nezmenilo. Spočiatku síce stoja na rôznych stranách barikády, ale spoločný nepriateľ a záchrana kráľa z rúk zradného kardinála spoja silnú štvorku opäť dokopy. Keď sa k tomu pridruží snaha získať postavenie, majetok, zažiť dobrodružstvo alebo postup v cirkevnej hierarchii, hrdinov veru nič len tak nezastaví. Príbeh po neúspechu s polapením nepriateľa kráľovského dvora zavedie hrdinov do Anglicka, kde si takmer chlipnú vína zmiešaného s krvou z hlavy urodzenej; potom putujú zase späť a túžba po dobrom portskom (až výbušne dobrom) im zachráni život, na lodi prepravujúcej ich späť do Francie, o ktorý ich chce neustále pripraviť krásna blondínka, aby tak dokonala pomstu za zabitie vlastnej matky. Zradný kardinál unesie mladého kráľa, mušketieri však využijú prítomnosť Cyrana z Bergeracu, práve sa chystajúceho letieť na Mesiac a s pomocou jeho cestovného prostriedku sa dostanú na hrubostenný, dobre pevnený a vodnou priekopou opevnený hrad. Na príbehu som sa zabavil a potešil, aj keď úplne dokonalý návrat ku koreňom sa pánovi Lesterovi nepodaril.(2.8.2004)

Nemastne neslane, je sice pekne videt ctene (a Jedine Spravne ;-) ) musketyry po 25 (+/-) letech, ale uz to proste neni ono... a pri vsi ucte Noiret na Hestona jako padouch rozhodne nema (uz jen vzhledove) - asi ho holt mam zafixovaneho do roli ala roztrzity profesor rectiny ;-) a nejsou tu Faye Dunaway a Raquel Welch (no i kdyz v jejim pripade je spise dobre ze se tu neobjevila ;-)) )... ale mozna trosku krivdim, protoze jsem oboje videl jen v dabingu a ten barrandovsky k "puvodnim" musketyrum je po strance proste skvely (snad to nikoho nenapadne predabovavat), navracene musketyry jsem mel uz jen se "standartnim" TV dabingem...(31.10.2003)

Jako tradičně, prostě není moudré dělat tyhle pokračování... Zvláštěn po x letech. Ale u toho snímku jsem se stále bavil. Tvůrci se pokusuli navázat ve stejném duchu, jako původní film z roku 1973. A celkem se jim to daří. Umění udržet celkovou sestavu je pozoruhodné. K tomu přibyla kráska v podobě K. Cattrall. Říkám zbytečné, ale nebylo to špatné!(22.2.2011)

• salahadin

Impotentní návrat. Hrůzný vomitus toho nejstupidnějšího, co lze jen vymyslet. Šílené přehrávání. Ženská, co šermuje líp jak všichni myšketýři dokupy. Zesměšnění mých oblíbených filmových hrdinů. Po 20 letech evidentně zesenilněl jak režisér, tak scénárista. A pak že člověk postupem věku moudří. Prdlajz. Už chápu, kde tvůrci Pirátů z Karibiku přišli na ten trik s reinkarnací postav. Rochefort Barbossa hadr.(11.10.2012)