Návrat tří mušketýrů

• slovenský

Návrat mušketierov

Dobrodružný / Komedie / Historický

Velká Británie / Francie / Španělsko, 1989, 103 min

Jako tradičně, prostě není moudré dělat tyhle pokračování... Zvláštěn po x letech. Ale u toho snímku jsem se stále bavil. Tvůrci se pokusuli navázat ve stejném duchu, jako původní film z roku 1973. A celkem se jim to daří. Umění udržet celkovou sestavu je pozoruhodné. K tomu přibyla kráska v podobě K. Cattrall. Říkám zbytečné, ale nebylo to špatné!(22.2.2011)

• Faidra

Vyčichlost nových příhod mušketýrů, kteří byli čtyři a teď už je vlastně jen jeden, protože mimo d´Artagnana se hrdinové už vzdálili mušketýrskému životu, nemůže mít na svědomí jen těch dvacet let. To spíš slabý scénář a vyprchavší kouzlo dávného dobrudružství, které už nemůže být stejné jako tenkrát. Snaha zašmodrchat zápletku změnou pohlaví miladina potomka vychází přes nesporný půvab a kouzlo Kim Catrall naprázdno, záhadně obživnuvší Rochefort se nám z prohnaného mizery změnil v ufňukaného chudáka, nad Noiretem, jenž se svým upřímným kokršpanělím očím pokouší dodat intrikánský lesk, člověk kroutí hlavou, a scéna s anglickým králem dělá dojem nepovedené komedie namísto dramatu. Pár okamžiků, z nichž na nás dýchne vůně toho, co bývalo (jako první scéna s Aramisem), nezaplaší smutek nad tím, že léta běží a lepší už to nebude.(30.7.2007)

• salahadin

Impotentní návrat. Hrůzný vomitus toho nejstupidnějšího, co lze jen vymyslet. Šílené přehrávání. Ženská, co šermuje líp jak všichni myšketýři dokupy. Zesměšnění mých oblíbených filmových hrdinů. Po 20 letech evidentně zesenilněl jak režisér, tak scénárista. A pak že člověk postupem věku moudří. Prdlajz. Už chápu, kde tvůrci Pirátů z Karibiku přišli na ten trik s reinkarnací postav. Rochefort Barbossa hadr.(11.10.2012)

• Valentin

Mušketýři po patnácti letech a bez nápadu. Zatímco první dvojfilm s Yorkem se dal brát jako komedie (na klasické mušketýry s Gérardem Barray to nemělo), tohle už bylo moc křečovité. Ze zázrakem oživlého Rocheforta udělali komickou postavu a jako hlavní záporňačku postavili proti starým mušketýrům mladou dceru Milady de Winter (ale zase mladá Kim Cattrall je něco). Film nemá žádnou šťávu ani nádech původního příběhu, stačí vidět jednou a možná ani to ne.(22.5.2009)

Myslím, že kúzlo starších predchodcov sa ako tak podarilo zachovať, problémom je tentokrát príbeh. Návrat mušketierov je klasický revenge film, kde však necítiť tú naliehavosť a navyše je to celé v opačnom garde, takže nedržíme palce vykonávateľovi pomsty, ale "obetiam". V iných filmoch sa sieť okolo obete postupne sťahuje, respektíve pomstiteľ nachádza svoju obeť až na konci, tu je to ako na húpačke, Cattrallka si s mušketiermi zašermuje, potom odíde, potom sa zase stretnú a tak ďalej. Vzniká tak ľahká komédia, ktorá s témou pomstou nejde akosi dokopy. Film k raňajkám, na poobedňajšiu pohodu v obývačke pred telkou to už nestačí.(15.6.2014)

• - Během natáčení zemřel herec Roy Kinnear po pádu z koně. (HappySmile)