Návrat tří mušketýrů

The Return of the Musketeers

• Francie

Le Retour des mousquetaires

• Španělsko

El regreso de los mosqueteros

Návrat mušketierov

Dobrodružný / Komedie / Historický

Velká Británie / Francie / Španělsko, 1989, 103 min

• salahadin

Impotentní návrat. Hrůzný vomitus toho nejstupidnějšího, co lze jen vymyslet. Šílené přehrávání. Ženská, co šermuje líp jak všichni myšketýři dokupy. Zesměšnění mých oblíbených filmových hrdinů. Po 20 letech evidentně zesenilněl jak režisér, tak scénárista. A pak že člověk postupem věku moudří. Prdlajz. Už chápu, kde tvůrci Pirátů z Karibiku přišli na ten trik s reinkarnací postav. Rochefort Barbossa hadr.(11.10.2012)

• Faidra

Vyčichlost nových příhod mušketýrů, kteří byli čtyři a teď už je vlastně jen jeden, protože mimo d´Artagnana se hrdinové už vzdálili mušketýrskému životu, nemůže mít na svědomí jen těch dvacet let. To spíš slabý scénář a vyprchavší kouzlo dávného dobrudružství, které už nemůže být stejné jako tenkrát. Snaha zašmodrchat zápletku změnou pohlaví miladina potomka vychází přes nesporný půvab a kouzlo Kim Catrall naprázdno, záhadně obživnuvší Rochefort se nám z prohnaného mizery změnil v ufňukaného chudáka, nad Noiretem, jenž se svým upřímným kokršpanělím očím pokouší dodat intrikánský lesk, člověk kroutí hlavou, a scéna s anglickým králem dělá dojem nepovedené komedie namísto dramatu. Pár okamžiků, z nichž na nás dýchne vůně toho, co bývalo (jako první scéna s Aramisem), nezaplaší smutek nad tím, že léta běží a lepší už to nebude.(30.7.2007)

• otík

Hodně slabá, zmatečná, vyumělkovaná a možná až trapná snaha obnovit zašlou slávu mušketýrů. V příběhu, který moc extra velký smysl nedává, se setkáváme opět se všemi čtyřmi mušketýry, kteří však už ne vždy drží spolu, s dcerou mrtvé Milady (Kim Cattrall mně k ní vůbec neseděla, byla snad až moc krásná a moc vtipná) i s dalšími hrdiny předchozích dvou dílů. Filmu chybí švih, kouzlo starých šermířských filmů a také veškerá akční choreografie je spíše trapná. Film hodný ke shlédnutí a rychlému zapomenutí.(6.8.2007)

Kdo ví, jak by film dopadl, kdyby nezemřel při natáčení Planchet. Film se snaží být příliš komediální. Chybí v něm to, co bylo v původních dvou filmech. Ač se sejdou opět všichni čtyří mušketýří, tak scénaristé v něčem dost odbočili podle předlohy. Ale děkuju za tento film. Přec tam zůstalo kus duše pana Dumase. Dodnes vzpomínám na scény, kdy se stará čtyřka rozkmotří na dva tábory a zase se sejdou. Mazarin je perfektní. I když ze syna mylady udělali dceru, i když sympatickou a do filmu se hodící, tak film má pořát své kouzlo. Ale plný počet hvězdiček, bohužel nemůžu dát, i když bych si to moc moc přál. Doufal jsem, že Lester zpracuje ještě poslední knihy o panu DArtagnanu a to, jak to bylo dál se synem Athose, jak to bylo o muži v masce ..., chtěl jsem opět vidět Yorka, mojeho nejmilejšího Athose v podání Reeda... Snad pro "méně povedené " pokračování, snad pro odbočku ve scénáři, už pokračovíní nebylo a ani nebude. Možná je to dobře. Kdo ví.(30.4.2012)

• slunicko2

Bez atmosféry a nudné. 1) Původní film není žádný skvost, ale alespoň částečně respektoval základní charakteristiku postav a příběhu. Tento snímek na pokračování tří mušketýrů jen parazituje._____ 2) První, co vášnivému čtenáři (mně) dumasovek padne do očí, je silně zkrácený a proškrtaný děj. Jsou zvýrazněny akční scény s velkým prostorem. Politickým a společenským souvislostem se film nevěnuje ani v tak omezeném měřítku, jak to činí Dumas._____ 3) V příběhu se samými chlapy vůkol se v roli úkladného nepřítele rozhodli filmaři nahradit Myladina syna Mordaunta (z Tří mušketýrů ještě po deseti letech) Myladinou dcerou Justinou, jejíž pomstu jakož i děj filmu zasadili do doby frondy (Tři mušketýři po dvaceti letech). No budiž. Je to podobný nesmysl jako Mordaunt v knize, takže to náladu filmu nezměnilo a 33letá Kim Kattrallová své odvedla._____ 4) Horší je, že film vůbec neoplývá atmosférou knihy, ba dokonce ani tou trochou z předchozího zpracování._____ 5) Výstižný koment: salahadin*.(7.1.2020)