Tři mušketýři

• Španělsko Los tres mosqueteros (Los diamantes de la reina) (více)

Jeden za všechny, všichni za jednoho! Adaptace slavného románu Alexandra Dumase natočená v rozsáhlé koprodukci. Oč by bylo chudší dětství každého z nás, kdyby nepoznal věrné přátele na život a na smrt Athose, Porthose, Aramise a d'Artagnana. Neustále bude Alexander Dumas udílet lekci všem, kdo chtějí psát dobrodružnou literaturu či bavit celou rodinu. Tři mušketýři vyprávějí příběh o odvaze, cti, přátelství, věrné lásce, ale zároveň o zradě, intrikách a podlosti. A tak se nám vždy znovu a znovu zatají dech, když mladý gaskoňský šlechtic d'Artagnan, vybaven několika tolary, mečem, matčiným balzámem na rány a otcovým dopisem pro pana de Tréville, starého přítele rodiny, potká na jedné ze svých zastávek Rocheforta a v okénku zahlédne krásnou tvář Milady de Winter. Příběh začíná a my víme, že se máme nač těšit! Filmová verze z roku 1973 v režii Richarda Lestera nazírá příběh Tří mušketýrů s lehkým odstupem, který mnohé pobavil a některé pobouřil. (Česká televize)

DaNvYto

Pro mě nejlepší filmové zpracování! Vynikající obsazení. Reed, Chamberlain, York, Heston... a další omlouvám se je jich moooc. ()

buchannon

Tato dvoudílná verze má prakticky shodné hodnocení jako dvoudílná verze z roku 1961. Ale tu novější vidělo rozhodně více lidí. Ale nechápu vaše nadšení nad tímto filmem, když verze z roku 1961 je podle mě určitě mnohem lepší, je plná humoru a nadsázky, zkrátka francouzi uměli tuto látku zpracovat nejlépe. Tato nová adaptace je celkem zbytečná. Sledovat nové verze filmů je někdy pěkná otrava. Nepamatuji si, že by nová verze nějakého filmu byla kdy lepší, kromě vztahu "Sedm samurajů" a "Sedm statečných". ()

p.a.douch

Jelikož si, při shlédnutích filmů vydávajících se za filmy o třech mušketýrech, stále víc a víc vážím tohoto filmu (i jeho pokračování) zvedl jsem hodnocení na 5 hvězd. Je to nejen díky tomu, že tento film si nejen nehraje na revoluční přesuny v čase, drží se díla i co se týče charakterů a nepálí se zde z létajících lodí. Výprava je super, obsazení také a herci jsou ve vrcholné formě a chemie mezi nimi funguje skvěle (Christopher Lee byl skvělý). Humor mi v tomto filmu nevadí. Pro mě to Richard Lester zvládl a jeho sérii o mušketýrech mám rád. ()

qwertasip...

Pohádka! :-) Očekával jsem zcela vážný film, ale... 1.) Romantické scénky jsou jak vystřižené z úvodních scén porna. 2.) Záporáci padají k zemi jak mouchy, když je někdo trochu klepne po hlavě. 3.) Naopak hlavní hrdinové mají propíchnutý plíce, že jim ze zad čumí meč, ale během tří dnů jsou naprosto zdraví jako rybičky. 4.) Pobodání nožem též nic není, protože "to je přeci jen škrábnutí". 5.) Král Francie je vyobrazen jako naprostej blb s IQ automatické pračky (vypnuté). 6.) Mušketýři se shodou náhodných okolností vždycky objeví zničehonic na správném místě ve správný čas... Chvilku mi trvalo, než jsem si uvědomil, na co právě koukám. Zkrátka je to pohádka, kterou je třeba brát s nadhledem. V sedmi letech by se mi to asi líbilo, ale na druhou stranu to má jen hodinu a půl, takže tam nejsou hluchá místa, a děj vcelku odcejpá. ()

PTuranyi

Španielsko-americko-britská verzia naivného príbehu 3 + 1 mušketierov je možno rovnako šarmantná ako o niečo staršia francúzsko-talianska verzia režiséra Bernarda Borderie. Prináša viac komediálnych prvkov je to teda viac komédia ako dobrodružný film. Celkovo je tak dej ešte viac naivný a ešte prihlúplejší. Páni mušketieri ani poriadne neudržia kord v ruke a viac im sedí štýl dedinskej bitky ako noblesné umenie šermu. Nemožno však neuznať, že produkcia a herci odviedli dobrú prácu a je to celkom zábavné. Miestami sú fóry až sellersovské. 75% ()

zurivymlok

Výborné herecké výkony - výborná atmosféra - dynamický děj - vynikajicí vtip - Heston ztvárňující kardinála s obrovským charismatem. Co více si přát. Zcela jasně nejlepší podání Tří mušketýrů. ()

R-2

Pro mě jediné zracování mušketýrů, které má "smysl". I dnes po dlouhatánské době od natočení úplně svělej film. ()

MariusDee

Film vskutku jen "na motivy" Dumasova románu. Zdá se, že tvůrci se nechali inspirovat pouze ústřední zápletkou a zbytek si udělali tak nějak po svém. Výsledkem je sice svižná dobrodružná komedie, která snad i baví, bohužel však jen velmi chabě odráží něco z ducha a elegance své literární předlohy. Klobouk dolů před vámi pane Dumasi... a hůl na vás filmařská holoto :-)) Zajimavý komentář: Mr.Apache ()

dracekt

Nejlepší tři mušketýři, pokud si nechcete zkazit představu, jedině tuto verzi a navíc York je tady skutečně k sežrání :-). ()

Tomulka

Nejlepší zpracování tématiky tři Mušketýři. Nejen ,že díky výborným hercům mají postvy styl,ale také styl natočení je ideálně trefený do té doby. ()

ricky4

Kvalitou nejlepší film s mušketýry, rovnat se mu může snad jen jeho druhé pokračování... Precizní hudba patří spolu s nečekaným humorem mezi největší pozitiva (pro mě). Dále bych vyzdvihl perfektní herecké výkony, prostředí a celkový scénář. Jestli se mi něco nelíbilo, tak kostýmy. Jasné 4 hvězdy ()

marmota-b

Většinou se mi nestává, abych se tady tak výrazně lišila názorem směrem dolů, a když, mám tendenci nechávat si to pro sebe, protože nač se rozčilovat. Jenže když jsem tuhle klasiku musela asi po půl hodině vypnout s pocitem, že není ani zdaleka tak vtipná, jak si myslí, že je, ani tak strhující, jak by podle všech očekávání měla být, a že příběh nedává vůbec smysl (a to jsem prosím četla předlohu); a když se za víc než půl roku ještě stále nedostavila nutkavá touha zjistit, co bylo dál, nezbývá mi opravdu než dát tohle nečekaně nízké hodnocení. Něco měl pravda asi na svědomí český dabing, ale mnohem větší část má na svědomí scénář, který skáče ze scény na scénu a neobtěžuje se příliš vysvětlováním co a jak a proč; jen když se tam co nejvíc chlapů serve na kordy a co nejvíc se předvedou krásné herečky. A bez toho se klidně obejdu. Kdybych o tenhle příběh přece jen stála, radši si zase přečtu tu knížku. Vychází tedy z toho pro mě ten film jako dosti zbytečný počin, který by ani nemusel existovat a je spíš škoda, že existuje. ()

chosan

Nejlepší zpracování tří mušketýrů. Které bezpochyby vydrželo až doteď současní tvůrci by si tento film měli vzít příkladem. Dávám 85%. ()

ajaxx

Vždycky jsem miloval tuhle verzi, už od dětství. Herecké výkony na úrovni a film celkově prostě nenudí. Nemůžu si pomoct, ale žádné zpracování po tomto už nedosáhlo takové kvality a chytlavosti, ač byla některá z nich vydařená. ()

Chicharron

Asi až příliš velká taškařice, když se kardinálová garda s mušketýry navzájem napichují na kordy... Přímo se nabízí srovnání s jiným historickým filmem podle A. Dumase, ve kterém se objevuje R. Chamberlain - The Man in the Iron Mask  - který je natočen s větší vážností a klasické téma je zde režisérem uchopeno jinak. Tři mušketýři jsou v podstatě místy infantilní komedií, na kterou se díky hvězdnému obsazení a skvělým kostýmům dá dívat i po letech, ale není tak radno činit příliš často, proto se na film možná podívám znovu tak za 10 let... ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch