Reklama

Reklama

Muž se železnou maskou

(TV film)
  • Velká Británie The Man in the Iron Mask (více)
Trailer

Obsahy(1)

V historickém dobrodružném filmu podle příběhu Alexandra Dumase se opět setkává legendární čtveřice mušketýrských přátel: D'Artagnan, Athos, Porthos a Aramis. Vláda hýřivého francouzského krále Ludvíka XIV. podle nich Francii dvakrát nesvědčí, a tak se rozhodnou využít znalosti tajemné identity muže se železnou maskou na tváři. Ten dosud strávil značnou část života zavřený ve vězení, ačkoli se žádného zločinu nedopustil – kromě toho, že se Ludvíkovi k nerozeznání podobá. (Filmhouse)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (57)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Doplnění jednoho restu. I když má tento film samozřejmě s historií máloco společného, je to svižné, správně dobrodružné i romantické a díky velmi schopnému netuctovému záporákovi Fouquetovi (kterému jsem docela fandil :) ) i dost napínavé. Určitě nejlepší zpracování příběhu a jedna z nejlepších adaptací Dumase vůbec. P. S. Je třeba rovněž zmínit velmi povedený klasický dabing v čele s hlasem Eduarda Cupáka, který propůjčil hlas ústřední Chemberlainově dvojroli. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Sice v tom hrají hned dva mí oblíbení herci - kdy jeden z nich překvapivě není Prisoner, to ten druhý - a dokonce se mi líbí, jak Chamberlain dokázal své postavy odlišit, na televizní film to má slušnou výpravu, ale scénář je dost mizerný, Louisa mi přišla tuctová, hodně vatoidních scén včetně plesů nebo několikaminutových jízd na koni, ještě že tu máme aspoň toho D´Artagnana. Vlastně tady k mnoha zvratům nedojde, Filip je v podstatě skoro vzápětí vysvobozen, záměna proběhne bez jakýchkoliv pochybností a problémů - chtělo to prostě o něco více zdramatizovat. ()

Reklama

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Děsně nesympatický d´Artagan. Ale jinak je to velmi slušné zpracování tématu. Mohlo být trochu více akční, ale vem to nešť. Snad se nemuselo tolik odbočovat od přímé linie vyprávění, ale zas tak strašné to nebylo. Konec byl pak naprosto zbytečně překombinovaný. Přesto je to dobrý film a těch několik drobností mu zase tolik neuškodilo. Jen by mne zajímalo, kam se poděli tři mušketýři. Ve filmu totiž nejsou. Jo, Iana Holma jsem tam prostě nepoznal. ()

RyxiraAmy 

všechny recenze uživatele

Literární předlohu neznám, ale film sám o sobě mi připadá hodně povedený. Kostýmy, herci, scénář - všechno má úroveň. Upřímně řečeno mě trochu zarazilo, když jsem zjistila, že to bylo natočeno pouze do televize. Možná pár logických přešlápnutí a jednou dvakrát dobrovolné podřezávání si vlastní větve, Colbert možná trochu moc riskuje (jakože nebezpečněji by tu výměnu asi provést nemohl), ale to se dá odpustit. Po dlouhé době jsem tenhle film vyhrabala v mé sbírce DVD a opět jsem se dobře pobavila. P. S. Richard Chamberlain má jednu ze svých světlých chvilek a role mu dokonale sedne. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Do určité míry mile staromódní - a dle očekávání zromantizovaný snímek, který se poctivě snaží vystihnout jak dobové reálie, o nichž pojednává, tak i ducha předlohy Alexandra Dumase st. ... jakožto velkého mistra, obdařeného bohatou představivostí - a disponujícího zručným perem i rozsáhlou slovní zásobou. Bohužel se mu to daří jen částečně. Filmaři ke své vlastní škodě nedokážou vpravit do veskrze pěkných interiérů i exteriérů plnohodnotnou dobovou atmosféru - a jimi vybraní protagonisté neumějí divákovi zprostředkovat odpovídající tah na branku. Výsledné dílko je snad až lehkovážně povrchní, a přitom nesouzní s naivitou některých scének, která může být i úmyslná. Krom toho: D'Artagnan se nějakým trapným nedopatřením stává postavičkou nechtěně směšnou a nepříliš sympatickou. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • Po zhlédnutí tohoto filmu se rozhodl Steve Harris svou novou kapelu pojmenovat podle mučícího přístroje - železné panny - Iron Maiden. (mak.)
  • Hoci bol tento film vyrobený pre televíziu, bol uvedený v kinách v niekoľkých krajinách vrátane Dánska, Maďarska, Východného Nemecka a Západného Nemecka. (Arsenal83)

Reklama

Reklama