Reklama

Reklama

Muž se železnou maskou

(TV film)
  • Velká Británie The Man in the Iron Mask (více)
Trailer

Obsahy(1)

Kdo vlastně vládl Francii jako Král Slunce? Ludvík nebo Filip? Francii sedmnáctého století vládne král Ludvík XIV., který si nechává říkat Král Slunce a mnohem raději než správě státu se věnuje tanci, hrám a spisování veršů. Ministr financí Fouquet okrádá státní pokladnu a nespokojenost mezi lidem roste. A ministr vnitra Colbert s kapitánem mušketýrů D’Artagnanem si uvědomují, že nastala chvíle, kdy musí začít jednat… Alexandre Dumas ve svém románu dovedně skloubil známé historické skutečnosti s fiktivním příběhem zapuzeného bratra Ludvíka XIV., jenž má dosednout na královský trůn... Muž se železnou maskou je celovečerním debutem režiséra Mikea Newella, který jako mnoho jeho kolegů začínal v televizi – režíroval několik epizod seriálu Coronation Street a několik TV inscenací. Jeho dosud nejslavnějším snímkem ovšem bezesporu je romantická komedie Čtyři svatby a jeden pohřeb. Richard Chamberlain ztělesnil ústřední dvojroli dva roky poté, co si zahrál v jiném přepisu Dumasova díla, v Hraběti Monte Christo. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Historický filmový příběh z dob Ludvíka XIV. Alexander Dumas opět nezklamal, nezklamal ani režisér Mike NEWELL, z kterého se stala za ta léta režisérská hvězda. V hlavní roli můžeme vidět Richarda CHAMBERLAINA, který zahrál roli dvojníka mistrně, takže L. Di Caprio měl co dělat, aby se v pozdějším remaku filmu aspoň trochu přiblížil výkonu R. Chamberlaina. Podle mého názoru se mu to nezdařilo, protože nemá pro historické filmy to pravé mužské charisma. Vypadá furt jak když tam hraje 17 letý kluk a tváří se ne odhodlaně, ale zarputile. Prostě nemá ten správný "drive". ()

sud 

všechny recenze uživatele

Zřejmě nejlepší zpracování románu. Ani Leonardo Di Caprio, ani Beau Bridges, žádný nemá tolik charisma jako Ludvík/Filip Richarda Chamberlaina (přidává mu ho i skvělý dabing Eduarda Cupáka). Mike Newell se vyhnul kostýmnímu velkofilmu a natočil ponurou a komorní podívanou s depresivní hudbou a syrovými scénami. Patrick McGoohan (záporák z několika dílů "Columba") je démon, Louis Jourdan výtečně předvádí usedlejší D'Artagnanovu formu. Kvalitní dobrodružství. ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Do určité míry mile staromódní - a dle očekávání zromantizovaný snímek, který se poctivě snaží vystihnout jak dobové reálie, o nichž pojednává, tak i ducha předlohy Alexandra Dumase st. ... jakožto velkého mistra, obdařeného bohatou představivostí - a disponujícího zručným perem i rozsáhlou slovní zásobou. Bohužel se mu to daří jen částečně. Filmaři ke své vlastní škodě nedokážou vpravit do veskrze pěkných interiérů i exteriérů plnohodnotnou dobovou atmosféru - a jimi vybraní protagonisté neumějí divákovi zprostředkovat odpovídající tah na branku. Výsledné dílko je snad až lehkovážně povrchní, a přitom nesouzní s naivitou některých scének, která může být i úmyslná. Krom toho: D'Artagnan se nějakým trapným nedopatřením stává postavičkou nechtěně směšnou a nepříliš sympatickou. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Doplnění jednoho restu. I když má tento film samozřejmě s historií máloco společného, je to svižné, správně dobrodružné i romantické a díky velmi schopnému netuctovému záporákovi Fouquetovi (kterému jsem docela fandil :) ) i dost napínavé. Určitě nejlepší zpracování příběhu a jedna z nejlepších adaptací Dumase vůbec. P. S. Je třeba rovněž zmínit velmi povedený klasický dabing v čele s hlasem Eduarda Cupáka, který propůjčil hlas ústřední Chemberlainově dvojroli. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Velmi dobré, nenatahované a přímočaré zpracování slavného příběhu. Chamberlain je svůj, Jenny Agutter moc pěkně nalíčená, Patrick McGoohan správný záporák a celé tomu dodává nový rozměr úžasný původní dabing z dílny Ludvíka Žáčka (v dvojroli krále a krále Eduard Cupák) s dominujícími Sejkem a Růžkem. Sázka na jistotu, byť v televizním hávu (což bylo poznat především na kameře). ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Po zhlédnutí tohoto filmu se rozhodl Steve Harris svou novou kapelu pojmenovat podle mučícího přístroje - železné panny - Iron Maiden. (mak.)

Reklama

Reklama