Mandalorian

• USA The Mandalorian (více)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvůrci:

Jon Favreau

Série(3) / Epizody(24)

Recenze uživatele Bozvav k tomuto seriálu (8)

Mandalorian (2019)

Ze začátku to vypadalo dosti sračkovitě, nicméně nakonec se z toho vyklubala docela solidní mezihvězdná blbinka, plná akce, občasi dialogu a hlavně tahoun seriálu malý Yoda. Ten je sladký až k zbláznění. Bez něho by bylo hodnocení určitě o jednu hvězdu méně. Jako celek po první řadě hodnotím 65%. ()

Kapitola 1: Mandalorian (2019) (S01E01)

První díl na mne nijak výrazně nezapůsobil. Spíše jsem se nudila a to i po té, co jsem si na Wikipedii našla, kdo že jsou to ti Mandalorianci (ano nejsem fanoušek ságy Hvězdných válek, líbily se mi jen ty tři původní a pak ještě jakž takž epizoda 1). V prvním dílu mne příjemně překvapil dospělý ráz i vcelku hutná atmosféra, co mne zklamalo, je absence děje a dialogu. Zatím dvě a půl hvězdy. ()

Kapitola 2: Dítě (2019) (S01E02)

Druhý díl je o poznání zajímavější, nicméně rozhodně by měl být delší. Malý zelený prcek je roztomilost sama, přibylo trochu akce a vraždění ubohých zvířátek. Triky a vizuál dobrý, hudba ujde. Jinak pořád mi chybí nějaká ta myšlenka, důvod proč to celé je a dialogy. Dávám tři hvězdy. ()

Kapitola 3: Hřích (2019) (S01E03)

Díl od dílu zajímavější. Opět na mne moc mlčenlivé, ale alespoň se tam začíná pomaloučku vkrádat nějaká myšlenka a hlavní postava projevuje i nějakou emoci. Akce dobrá, hlavně v závěru epizody. Pořád děsně krátké. Třetí eizodu vidím na tři hvězďule a to hlavně za to, že ve mě vzbudila zvědavost dívat se na další díl. Snad přibude do party někdo ukecanější. ()

Kapitola 4: Útočiště (2019) (S01E04)

Tento díl nejspíše nepobavil skalní fanoušky, ale mně se líbil. Jednak s tam konečně začalo trochu mluvit a také se něco dělo, co dávalo smysl. Jen se bojím, aby to postupně nesklouzlo ke klišovitým epizodám na jedno brdo. Mini Yoda je sladký ja malý Gremlin, nebo koťátko - možná až moc sladký. Tato epizoda je za tři a půl jednoznačně. ()

Kapitola 5: Pistolník (2019) (S01E05)

Tato epizoda zavání návratem ke kořenům, jinak nic moc. Pěkné dunové moře, jeden otravný hňup a jinak nic moc. Začíná to být poněkud jednotvárné. Za mne 3 hvězďule tak, tak. ()

Kapitola 6: Vězeň (2019) (S01E06)

Díl od dílu lepší záležitost. V tomto díle sice nebylo hlavním hrdinou Yodátko, ale akce slušná, efekty ušly. ()

Kapitola 7: Zúčtování (2019) (S01E07)

Velmi dobrá epizoda, která otevírá prostor pro sociální vazby, byť po svém. Pěkné představení postav, roztomilé Jodátko. jen škoda, že prťatej přítel K to schytal.Za mne 85%. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu