Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

bartias

Z dnešního pohledu místy poměrně humorný film stále zůstává jedním z nejlepších nepřístupných fantasy snímků, které kdy vznikly. Scénář Olivera Stonea se dotýká motivů z Howardových povídek a hlavního záporáka Thulsu Dooma si vypůjčuje ne z Conanova světa ale z bájné říše jeho předchůdce Krále Kulla. Schwarzenegger toho moc neřekne a i ostatní herci kupodivu mluví trochu jako "tataři". Akční scény doprovázené impozantním soundtrackem od Basila Poledourise jsou ale skvělé i po třiceti letech - zvlášť pokud jde o vykrádání tajemné věže nebo přepadení Doomovy hory. ()

sir-dave

Dnes už klasická fantasy podívaná. Největší uznání si každopádně zaslouží hudba Basil Poledouris a poměrně dobrá režie. Arnold je prostě Arnold.. Svůj účel v Conanovi plní.. ()

DannyJ

Spolu s Pánem Prstenů je to pro mě zatím nejlepší fantasy. Arnold naprosto dokonalej! Žeru ho v každý, každičký scéně filmu. Moje nejoblíbenější scény: Souboje v aréně, Vkrádání se do chrámu Thulsi soudce, finální bitka s pastma a Subotaiem a jako perličku na závěr zmíním skolení velblouda Arnoldovou ožralou pěstí! ()

Nivenx

Světoznámý film, který si mě bohužel moc nezískal. Je to docela celé takové svižné, zábavné , ale zároveň tupé. 60% ()

Radiq

Conan, to není žádnej onan, jak jsme se mohli přesvědčit. Tenhle film měl aspoň smysl, na rozdíl od jeho předělávky z roku 2011. A taky působí mnohem věrohodněji, v rámci fantasy možností. Tenkrát ještě díky bohu neexistovaly digi efekty a na svou dobu to oplývalo velkým množstvím krve a usekanejch částí těl. Taky je tady mnohem víc originálních nápadů. Zase má ale jiny chyby. Každopádně Schwarzenegger stokrát lepší, než Momoa. ()

panMartin

Solidně natočené, velkolepě vypadající fantasy, disponující famozní výpravou a jednou z nejlepších hudebních kompozic. Na 80. léta opravdu kvalitní fantasy snímek. I když je to docela jednoduchý příběh, přesto má v sobě jisté kouzlo, které je ještě umocněno určitou nostalgií, která se dostavuje při vzpomínce na dobu, kdy jsem film viděl poprvé. Arnoldem v nejlepší formě. ()

fantoci

Klasický, z dnešního pohledu slaboduchý film s nepřesvědčivými hereckými výkony. Ale v té době se takto fantasy filmy točili. ()

Decker

Arnold ve vrcholne forme a to jak fyzicke tak rekneme herecke ikdyz jeho herectvi je zalozeno na jeho svalech a na jeho dokonale prkenem, ale nehoraznem a zaroven vtipnem pohledu. Tento film je dnes temer kultovnim fantasy pojednavajicim o ceste Conana, ktery jakozto mlady chlapec prisel o rodinu, kterou zabil demonicky Thulsa. Z Conana se stane otrok z otroka gladiator a z gladiatora mstitel, ktery si jde tvrde za svym a zanechava za sebou spoust a zkazu. To cele natoceno v perfektni rezii, atmosfere a stylu. Nedokazu si nikoho lepe predstavit do role tohoto svalnateho rozsevace zkazy nez prave vsemi oblibeneho rakouskeho kulturistu. ()

Triple H

Basil Poledouris tu skomponoval jednu z najúžasnejších filmových hudieb vôbec. Nehynúci dôkaz aká je hudba dôležitá - bez nej by Conan bol, a to myslím vážne, možno tak polovičný. ()

filmmovier

Ucházející fantasy, další osmdesátková klasika. Arnie se pro roli narodil a tak není divu, že holt exceluje. Fantasy je to opravdu precizní, takhle by měl správný žánrový film vypadat. Prostě aby měl výborné triky, výborný příběh, který ani chvíli nenudí, pořádně akční, napínavý i vtipný s výbornými herci. Za zmínku stojí i skvělý soundtrack. A vůbec nevadí, že Arnold řekl jen pár vět. Klasická fantasy, výborná podívaná. Spolu se Soubojem titánů král žánru. Pro mě 85%. Jo a exteriéry jsou také velmi super. ()

chelseaman22

Hrozné! Nebýt tam Arnold a hudba od Poledourise, tak nad tím každý spláče, jak nad rozlitým mlékem a sušenkama. Pitomý děj, pitomý "batly" a celkem všechno bylo děsivý. Proto musím položit otázku směřující na Vás na všechny: Proč jen 74% proboha? ()

Remivsremi

Zkratkovité, povrchní a jaksi bez patřičné myšlenky, která by všechno hezky dohromady zabalila a představila pevně uchopené dílo. Má to úžasný soundtrack a pár zajímavých scén. Ale jako celek to vůbec nefunguje. Není tady patřičná konzistence. Jedná se pouze o shluk nahodilých obrázků. ()

Motinski

No tak táto klasika ma teda dosť minula. Dejovo som sa nechytal vôbec, čo mi bolo ľúto kvôli výbornému prológu. Tam sa celkom pekne vytvorila atmosféra drsnejšej fantasy. No všetko potom bola nuda. Arnie je pre mňa Terminátor a možno v pár ďalších filmoch uveriteľný akčný hrdina (komando, predátor) no tu mi jeho tupý výraz a neherectvo vadilo ako málokedy. Vlastne väčšina hercov pôsobila ako amatéry. Nemôžem uprieť že je film pekne natočený. Ešte k tomu má aj k dispozícii úžasný soundtrack ktorý by obvzláštnil hocijaký velkovýpravný film tej doby. No aj napriek tomu u mňa Conan neuspel ako celok. Príbeh mi prišiel zbytočne naťahovaný a nezáživný. Zhrnúť ho do 90 minút by nebolo nereálne (nad týmto sa skúste zamyslieť aj fanúšikovia) a miesto dlhých záberov ničoho, pseudoosudových dialógov čo pôsobia smiešne a divného záporáka by z toho mohlo byť hravé dobrodružstvo. ()

senor

Vždy jsem si myslel, že je to pouhý akční výplach. Ale uvědomil jsem si že zatraceně zábavný akční výplach. A také že hrdina nemusí být příliš ideální a chytrý, aby mu člověk fandil. Některé scény jsou sice docela směšné a herectví je až na Sydowa a Jonese hodně toporné, ale vše to vynahrazují skvělé exteriéry, mystická atmosféra a skvělá hudba. A ten konec, ale to už je jiný příběh ... ()

Mrkvič

Je fakt, že je tenhle film skvělý díky hudbě. Bez hudby by to bylo hodně obyčejný. Podprůměrní herci, ještě horší děj, ale když nejen u bojových scén s fantastickou hudbou máte po celém těle husí kůži, jde o nezapomenutelný film. ()

ivan_drago

Vynikající temný fantasy film o jedné velké pomstě. Dokonalý výběr Arnolda, který nemusí nic hrát a hraje jen svaly. Skvělé scenérie a super hudba. Prostě film na který se i po letech nezapomene. ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)