Malému Conanovi zabijí nepřátelští válečníci rodiče a odvedou ho do otroctví. Když vyroste, najme si ho jistý mocný pán jako zápasníka. Conan se tak naučí bojovým uměním. Nakonec svým věznitelům unikne. Jeho putování za pomstou může začít. Potkává dalšího bojovníka a blonďatou zlodějku. Oba se k němu připojí. Dozvídají se o hadím kultu, v jehož čele stojí Tursa Soudce, který má řadu shodných rysů s vrahy Conanových rodičů. Conanovi se tak naskýtá neopakovatelná příležitost zabít muže, který ho připravil o otce a matku. Kde nestačí síla, musí pomoci magie, a tak se ke společnosti přidá ještě čaroděj a vlastně i vypravěč celého příběhu... (TV Prima)

pakobylka

----- "... Ani bohové nás nemohou rozdělit. I kdybych byla po smrti a ty jsi stále ještě bojoval o život, vrátila bych se ze samotného pekla, abych stála po tvém boku ..." ----- S "Barbarem Conanem" mě spojuje dlouhý, složitý a rozporuplný vztah. Myslím, že z jeho strany je značně shovívavý: On sám je zcela nezávislý a plným právem sebejistý, tudíž mě nepotřebuje a moje proměnlivé názory nebere vážně. Z mé strany se jedná o vztah trvalý a osobní, přestože se vyvíjel od prvotního nadšení přes přehnaně kritický postoj až k opatrnému a pozvolnému docenění jeho kvalit - a významu, i když určité výhrady zůstaly. Forma snímku je velice výpravná a velkorysá - obratně zakrývá veškeré nedokonalosti jeho obsahu, který je přece jenom kostrbatější, než se na první pohled zdá. Ale i když ho beru s rezervou, reprezentuje počátek osmdesátých let 20. století v žánru fantasy - a může se směle řadit k tomu nejvýraznějšímu, co se tehdy na filmovém nebi objevilo. Hvězda akční ikony - Arnolda Schwarzeneggera - právě vycházela ... ()

Andre3000

Tomuhle se říká klasika...atmosféra, hudba a příběh, které přebijou i horší herecké výkony a efekty. kam se na to hrabe nový hollywoodský rádoby Conan. ()

Juto

Prvý veľký film od Arnolda. Film má výborný úvod, ktorý trvá aj 30 minút. Hudba je geniálna. Súboje s mečom sú bravúrne. 9/10 ()

emo

Drsná fantasy, ktorá zaujme Arnieho kamennou tvárou a rásnou kamerou. Poledourisova hudbaje taktiež nazabudnuteľná. ()

c.tucker

I když Arny nepředvádí velevýkon, to nevadí on je prostě Conan a to stačí. Příběh je prostý a klidně plynoucí, možná až moc (trochu zdlouhavý), ale jinak dobrá mytologie a nahé ženštiny tomu dodávají své. ()

messiah

Barbar Conan - vedle Ramba možná největší hrdina klukovských let. A stejně jako u Ramba stálo mnoho sil vynutit si sledování tohoto filmu, protože rodiče jaksi nechápali že kdo neviděl Conana, Ramba, Vetřelce a Terminátora, nemůže ani pomyslet na to, že by byl v partě ve škole i mimo ni považován za plnohodnotného člověka. Podařilo se a Conana jsem zkouknul...nevím kolik přesně mi mohlo být, ale rozhodně ve mě nezanechal takový dojem jaký asi měl. Přesto jsem poskakoval po pískovišti se starou střešní latí a šermoval se s kamarády, usekávali jsme hlavy kdečemu a chovali se vskutku barbarsky. Pokud odbočím, nemyslím si že by to ve mě vyvolalo skutečné násilnické sklony, nebo na mě mělo jakýkoli negativní dopad. Bohužel dnešní mládež je velice ovlivnitelná, emá svou hlavu a nežije v reálném světě, proto filmy takovéhoto typu doporučuji vytvoření zcela nové kategorie 21+, protože 18+ je málo. Je tam krev, je tam sex a pro případné soudní procesy by se zajisté našlo i nějaké to podprahové poselství. Zpět k filmu. Teď po letech jsem film viděl znovu. Neskutečně syrová a brutální fantasy která je zcela zaslouženě zařazena na úplný vrchol Hero Fantasy - v žánru skutečně nemá konkurenci. V porovnání s Conanem bledne lesk i všech současných fantasy (včetně - koho asi - pána prstenů). Že zestárly efekty ve filmu použité je fakt. Ale druhou stranou mince je že to vlastně vůbec nevadí, protože nestárne film jako celek. A nakonec si dovolím jeden orgastický výkřik - "Áááách, ta hudba!!!" ()

WolfR

Barbar Conan je solidní fantasy film, adaptce slavné fantasy knihy s povedenou mytologií, výbornou hudbou a kostýmy, nádhernou výpravou a hlavně je to film, kde pobíhá svalnatý Arnold s mečem v ruce a s parukou na hlavě. Je možné, aby to vůbec někoho nebavilo?! 4 hvězdy. ()

mortak

Za prvé: Conan není akční fantasy, ale artová pocitovka. Nepřenáší na plátno líté boje, ale spíše vydestilovanou esenci Howardových sešitků. Za druhé: využití ne-herců s Arnoldem v čele má umělecký předobraz v Passoliniho filmech a italském neorealismu a přesně vyjadřuje ducha předlohy. Metoda Stanislavského do Conana nepatří. Můžeme se hádat o Nietzscheho filosofii, ale tento Barbar Conan řekl vše, co chtěl a mohl. ()

SHI-SHA

Trochu nešťastně natočené. Přijde mi, jako kdyby film existoval jen kvůli prologu a bombastické závěrečné bitvě. Vše co je vecpáno mezi zmíněné části je tak ňák zmatené, bezmyšlenkovité, natažené... Každopádně Arnold nezklamal, je to barbar jaksepatří. ()

dr.fish

Poté, co jsem si aktivně koupil DVD s tímto filmem, zjistil jsem, že zašlá sláva polní tráva- je to velká slabota a nadčasovost se naprosto nekoná. Predátor zůstává Arnieho nejlepším kusem! 50% ()

BoXBe

Víc o atmosféře než o čemkoliv jiném. A tou atmosférou jsou především hory svalů, které svého času fascinovaly malé i velké kluky jako jsem byl já, když se jim na VHSce proháněl po obrazovce několikanásobný Mr. Universe a Mr. Olympia. ()

animaxis

Největší plus Barbara Conana je to, že je to rozhodně dobře natočený film s dobrou výpravou. Navíc děj filmu má hodně "výplně", takže bavit jen tak nepřestane. Problém ale je slabší scénář. Často mi tu přišlo, že se autoři až moc naivně spoléhají na hlavní postavu, protože je prostě barbar. Jsou tu scény, při kterých to vypadá, že scénáristé už nedokázali domyslet, jak dostanou Conana z té či oné šlamastiky, a tak ho prostě nechali se přes všechny prosekat. No, k tomu účelu ve filmu samozřejmě dost pomohlo i obsazení :D Jsou tu ale i scény, ze kterých jsem měl respekt, protože opravdu patří do fantasy žánru. Hercké výkony nejsou nějak extra a něco mi říká, že s tím si nikdo moc starostí nedělal. Ale herci tu ani neurazí, což je v tomto případě štěstí v neštěstí. Co se hudby týče, pořád mi film kazily přehnané žestě. Celkově bych film viděl jako lehce nadprůměrné fantasy, které se nejspíš v roce 1982 mělo čím chlubit, ale dnes na mě už prostě moc nezapůsobilo. ()

FrankSusta

Jeden machostrejc mi jednou řekl: ,,Koukej se podívat na tenhle machofilm, nebo zahyneš!" Naštěstí termín byl na dobu neurčitou, a tak jsem si po dvou letech přemlouvání tento machopočin nakonec pustil. A byl to teda fakt machozážitek (ke všemu prolínanej komerčníma přestávkama s machoreklamama na Clavin - achjo, to tomu zážitku fakt pomáhalo🤣). Ne, opravdu jsem si tenhle osmdesátkovej výtvor s panem Švarcíkem v hlavní roli neuvěřitelně užil, svůj účel splnil, a já nemůžu být více než spokojen. A i přes to, že ta machoatmosféra zachází občas až do neuvěřitelných hovadin (smál jsem se tomu občas, ale svým machohlubokým smíchem), tak jako správný alfasamec dávám pět hvězd! ()

otík

Určitě to není tak skvělý film, ale Arnold je tu ve vrcholné fyzické kondici, příběh není ještě tak tupý jako ve dvojce a celý příběh je velmi dobře vyprávěn. Fantastickou práci pak odvedl autor hudby Basil Poledouris, kterému se povedlo vytvořit jeden z nejlepších soundtracků filmových dějin. Už jen kvůli hudbě musí být tento film za 100 %. ()

Apophis

Mám velmi rád dílo R. Howarda (stvořitele Conana, Kulla...). Proto jsem se těšil na filmové zpracování, ale zároveň jsem se trochu bál. Čeho? Americký filmový průmysl chrlí obrovské množství fantasy filmů a seriálů, což je sice záslužné, ale ocenil bych, kdyby se tvůrci občas objektivně podívali, co to vlastně vytváří! BRRRRRR!!! Mé obavy se ale naštěstí brzy ukázaly zbytečné. Snímek Barbar Conan rozhodně nedělá jménu Conan ostudu. Musím zaprvé ocenit práci scénáristů, na které bylo vidět, že se o dílo Howarda zajímají. R. Howard sice nikdy příběh tohoto filmu nenapsal (ono vlastně v jeho díle, plném povídek, se vyskytuje jen jeden román o Conanovi, který se odehrává až v pozdější době), ale zkušený čtenář si ve filmu všimne spousty krátkých úryvků ze spousty povídek, které jsou mistrně spojeny do jednotné dějové linie, (tedy, to je výkon - všechna čest). Herecké výkony všech protagonistů jsou vynikající. Arnold Schwarzenegger byl v roli Conana bezkonkurenční, tak nějak jsem si Conana vždy představoval. Vynikající výkon také předvedl James Earl Jones, který byl v roli Tulsy soudce přesně tak děsivý a odporný, jak měl být. Dále se musím zmínit o velice dobře udělaných bojových scénách - člověk by fakt uvěřil, že se tam ti herci doopravdy zabíjí navzájem... Další dík rozhodně patří i Basilu Poledourisovi, který vytvořil v Barbaru Conanovi snad nejlepší filmovou hudbu všech dob! Závěrečný dík patří všem, kteří se na tomto filmu podíleli za neopakovatelnou atmosféru Conanovského světa, které se jim podařilo dosáhnout (a že to nebyl lehký úkol). A že jsem neuvedl žádné nedostatky?? Žádné jsem totiž nenašel! Barbar Conan si prostě 5* plně zaslouží! ()

alchac

Howardova Conana jsem kompletně přelouskal a musím říct, že jeho filmové zpodobnění dopadlo velice dobře. Rozhodně se povedlo převést tu správně tajemnou a syrovou atmosféru sword & sorcery z Howardových knih na filmový pás, a to se vším všudy. Drsný přímočarý primitiv Conan je v podání prkenného Arnolda s německým přízvukem (Krrrrom :D ) geniální a naprosto uvěřitelný. Kdyby ho hrál lepší herec, byť s Arnoldovou muskulaturou, paradoxně by to podle mě bylo pro film horší. Určitě Arnoldova nejlepší role. No a ta hudba... kapitola sama pro sebe. Bez ní by tento film byl poloviční. Moje nejoblíbenější fantasy, které nepřekonal ani skvělý Pán Prstenů. ()

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

Netflix chystá seriálového Barbara Conana

01.10.2020

Po Pánovi prstenů, Zaklínači nebo Kole času dostanou fanoušci žánru fantasy další seriálový nášup. Streamovací služba Netflix oznámil, že chystá nového Barbara Conana. Brakovou fantasy nejvíce… (více)

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

Režisér X-Men chystá Rudou Sonju

17.09.2018

Bryanu Singerovi (X-Men, Nadaný žák) se podařilo vyhnout většině obvinění týkajících se obtěžování a jako zázrakem tak jeho kariéra prozatím éru #MeToo přežívá. To ale neznamená, že je zcela v přízni… (více)

Starý Conan je pořád ve hře

Starý Conan je pořád ve hře

05.08.2014

Arnolda Schwarzeneggera brzy uvidíme v Postradatelných 3 a do konce roku se objeví i v zombie dramatu Maggie. Velký kariérní test ho nicméně čeká až příští léto, kdy do kin vtrhne Terminator: Genesis… (více)