Snímek Eternals představí zcela nový tým superhrdinů filmového vesmíru Studií Marvel. Epický příběh se odehrává tisíce let a sleduje skupinu nesmrtelných hrdinů, kteří jsou nuceni vystoupit ze stínů, aby se opětovně spojili proti nejstaršímu nepříteli lidstva, Deviantům. Film má vynikající herecké obsazení. Richard Madden exceluje jako všemocný Ikaris, Gemma Chanová hraje lidstvo milující Sersi, Kumail Nanjiani je kosmickou silou poháněný Kingo, Lauren Ridloffová je superrychlá Makkari, Brian Tyree Henry je inteligentní vynálezce Phastos, Salma Hayeková hraje moudrou duchovní vůdkyni Ajak, Lia McHughová je věčně mladá a přitom prastará Sprite, Don Lee je mocný Gilgamesh, Barry Keoghan je odměřený samotář Druig a Angelina Jolie je divoká bojovnice Thena. Kit Harington hraje Dana Whitmana. (Falcon)

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Superhrdinou teď už může být, kde kdo? Tady je to tak strašně moc dělané pro diváky, nebo to tak teda kurevsky vypadá, v tom filmu je snad každá "rasa". Do píči, už je tu i malej fracek a znakovací řeč. Už jen čekám na to až svět záchraní plechovka Fanty. K tomu mě přivádí, proč je kurva jedna z postav Sprajt? Vidím tu Kloe, jak píše scénář, neví si rady, ale hlavně že u toho  popíji Sprajt.. Hele ten výběr herců mi prostě nesedí, nelíbí se mi to, Salma radši hned zhebla, za to Andželina musela polovinu role dělat, že tam není duchem přítomna a ten zbytek je jen posílení celého toho cirkusu. Marveláci, už se přestaňte snažit být vtipní, nejde vám to, nevím kdo se zasměje tomu kokotovi s kamerou, I když vím o nějakým arabfunny, kdo ví jestli to spíš nepřivede teroristy.. Hele, beru, snaha byla, ale nefrčí to, po 40 minutách už mě to přestalo bavit, ale nějak jsem ještě pobyl a zjistil jsem, že ta parodie na Supermana je nakonec zloduch, tak jsem to dokončil.. No, ale fakt nevím, tohle je fakt hodně na hraně, dejme tomu, že je to aspoň pěkně natočený. :) ()

Sabrewulf

Ono je hezké, že se to chce od ostatních Marvelovek nejspíš trošku odlišit tím, že je to na Marvel poměrně vážné a vtipy se tam necpou násilně každou minutu, ale jaký to má význam, když už je to stejně všechno na jedno brdo? Superhrdinové, jejich schopnosti, záporáci na Zemi, záporáci ve vesmíru, no prostě všechno už jsou recyklace předešlého, jen v obměnách, aby to popcornožrouti nepoznali. Hned u první akce jsem skřípal zuby, když  Angelína seskočila z monstra cirkusáckým POZÉRSKÝM saltem (do prdele, nemůže seskočit normálně?). Navíc už mám po krk toho zkurveného propojování ostatních filmů, kdy musíte kvůli jedné pitomé Marvelovce vidět dalších 10, aby jste vůbec pochopili, o čem že to ti lidi tam mluví a proč je támhleto takhle. Fakt PO KRK!!!! Všeho se přejíte i toho nejlepšího jídla na světě, když se jím budete cpát pořád, nic nejde donekonečna. Nemluvě o tom, že tohle trpí syndromem série Harryho Pottera (tento syndrom mě sere maximálně) a tím je zoufalé připisování dalších a dalších novátorských žbleptů, o kterých scénáristi před lety neměli ani ponětí, ale nám se snaží nalhávat, že jako takhle to fakt už dávno bylo, což působí trapně a vycucaně z prstu, protože když je to vymyšleno až později, logicky celou dobu v předešlých filmech k tomu nebyly jediná vodítka či náznaky. A na tomhle celý dějový koncept Eternals stojí a padá... na držku (to zoufalé alibizování, proč nám tito cirkusáci nepomohli proti Thanosovi, je hodně chatrné). No a když tyhle všechny faktory, které jsem vypsal, sečtete, vyjde z toho film, který mě -beze srandy a ironie - fyzicky vyčerpával. Nevěřil jsem, že je to možné, nicméně před nedávnem mi to ukázala Snyderova Armáda mrtvých a Eternals ji hravě překonali. Jako mě to za polovinou stopáže úplně  VYSÁVALO!!! Cucalo to ze mě život, přitom jsem měl naplánované, že ještě po skončení tak 2 hodinky pobudu na PC a pak teprve půjdu spát, ale padal jsem skoro do kómatu. Pamatujete Návrat do budoucnosti jedničku? Jak Marty McFly hrál na podiu a při špatně vyvíjející se situaci, se začal ztrácet z fotky a začal slábnout? TO přesně se mi dělo. Myslel jsem si, že to je tím, že se mi chce prostě spát, protože už bylo půl druhé ráno, jenže jakmile film skončil, tak okamžitě po tom, co jsem vypnul přehrávač, jsem se - stejně jako ten Marty McFly zbrchal a zase normálně fungoval. Fakt si nedělám prdel!! Úmorné a ubíjející. Já si prostě nedovedu představit budoucnost komiksovek, protože se to vyčerpalo až na dřeň, takže pokud nepřijdou s úplně jiným přístupem, nebo neudělají samostatné komiksovky typu Punisher, tak ať táhnou hluboko do prdele. ()

SeanLSD

Rozporuplné prijatie ETERNALS nielen na týchto stránkach je nanajvýš zaujímavé sledovať. Už len preto, že sa striedajú hodnotenia skôr veľmi pozitívne s extrémne negatívnymi a toto zrejme najrozporuplnejšie hodnotenie filmu z marvelovského univerza láka na rozbor. Teda lákalo by, keby to nebolo viac-menej jasné... ___ Filmu vlastne škodí, že patrí do MCU - tak veľmi ho teraz potrebujú všetci porovnávať s ostatnými a zasadzovať do jedného sveta - na škodu jemu samotnému. Rozbehnutá 4. fáza MCU ukazuje snahu aspoň o trochu odlišný prístup - pravda, s rozličnými výsledkami. Máme tu príliš ázijský (SHANG-CHI), až prepálene parodický (THOR 4) aj skoro-hororový film (DR. STRANGE 2)... A čo s VEČNÝMI? Často počuť, že sú na Marvel až príliš artoví... Ale prosím vás, pustite to nejakému festivalovému divákovi a totálne vás vysmeje! Pre väčšinového konzumenta komiksov tam je možno zopár "ťažších" (v zmysle "iných") vecí, ale nie toľko, aby nezostalo stále dosť stopáže na tradičné efekty a dizajn a trblietavé kostýmy, bitky s príšerami, záchrany planét a vesmírov a extrémne jednoduché vysvetlenie extrémne zložitých dejov a javov. Mňa bavil ten prienik... nepovažujem ho za zvlášť výrazný, ale osviežujúci a uznal som scenár zaujímavým, aj v rámci možností originálnym, schopným aspoň ako-tak sa venovať veľkému množstvu postáv a udržiavať prehľadnosť a prepojenosť viacerých línií rozprávania. Najviac ma ale vlastne zaujímalo, ako sa k réžií komiksového trikového veľkofilmu dostane režisérka nezávislých sociálnych drám... Desaťročie nadvlády MCU vo filmovom priemysle sa nieslo v duchu vytvárania špecifického "žánru" zvaného "marvelovka", ktorý jeden miluje, druhému už lezie krkom a tretiemu nikdy nič nehovoril - a ktorý potreboval nie nutne výrazné autorské osobnosti ako skôr remeselne zručných režisérov, ktorí ho vytvorili. Áno, kedysi tu režíroval aj taký Kenneth Branagh.. - ale to je predsa len všestranný a skúsený režisér - lenže Chloe Zhao !?! Podľa toho, čo som naštudoval, sa však zdá, že práve ona dostala do filmu ľudskosť, zaujatosť postavami a dôraz na prostredie v podobe reálnych lokácií namiesto zeleného plátna, vďaka čomu sa z ETERNALS stala akási pocta ľudstvu a planéte Zemi. Osobne patrím k tým, ktorí veľmi nežijú týmito sfilmovanými omaľovánkami a preto im v tomto prípade vyhovuje samostatný príbeh, noví hrdinovia a osobitejšie uchopenie. Vlastne sa mi to páčilo veľmi - esteticky je to možno najkrajšia marvelovka vôbec - a to nielen v podobe nádherných kostýmov, artefaktov a vesmírnych svetelných efektov, ale aj rozmanitého, nedigitálneho prostredia planéty Zeme a rekonštrukcie historických scenérií (Babylon s visutými záhradami a aztécky Tenochtitlan!). Nakoniec sa ani nepotvrdila obava, že to bude iba taký dänikenovský mokrý sen v komiksových šatoch a práve v prípade VEČNÝCH (na rozdiel od mnohých iných) si myslím, že by bol vďaka rozmáchlosti tohoto námetu vhodnejší seriál, a nemuselo to napriek všetkej snahe o opak vyznieť predsalen trochu skratkovito - a teda aj prihlúplo. () (méně) (více)

Radiq

Už se mi dlouho nestalo, že bych u něčeho stihnul co půlhodinu usnout. Jo, fakt jsem tohle skoukával na pětkrát. Nebetyčná nuda, strašnej digi bordel, plné patosu, urputný casting. Vůbec mi to nesedí do celé filozofie MCU a nezachrání to ani Angelina, Salma, ani ti dva z Hrů o trůny (Madden, Harington)... a ostatní tomu spíš přitěžují. Tak dementní děj v kombinaci s jejich všemocnejma schopnostma, to už bylo tak přehnané, že mi tam ještě chyběla schopnost vyrypovat rozinky z vánočky a bylo by to už úplně komplet debilní. Navíc to rasové zastoupení je do očí bijící a vůbec se nedivím, že Xavier Baumaxa pak musí vymýšlet skladby jako Půjdu do Globusu. Tady si nevystačili už jenom s bělochy, černochy a asiaty, ale rovnou přihodili i mexičanku, indy, hluchoněmou, teplouše a jakési na pohled bezpohlavní děcko (ona by to možná byla hezká holka, kdyby ji nezprznili kvůli tomuto filmu). Už mi tam chyběl jenom eskymák, papež a sopel. Jejich nepřátelé Devianti moc deviantní nejsou a jejich největší úchylka je to, že jsou nechutně digitální. Je to zatím to nejhorší, co se v MCU zjevilo. Nevím, co zamýšlejí tím "Eternals will return", ale snad by ani nemuseli. ()

Motinski

Podľa trailerov som očakával niečo iné. Niečo čo bude veľkolepé a predstaví nové postavy s potenciálom na ďalšie pokračovania. V podstate som niečo z toho aj dostal ale nie v takej kvalite ako by som chcel. Marvel sa neposúva ďalej no znova recykluje zabehnuté postupy. Akcia je svižná (hlavne scény v lese), chémia medzi hrdinami funguje, ale dostatočné cítenie s nimi som si nevybudoval. Stále nejde o niečo výnimočné. Eternals je iba pásová výroba ktorá možno trochu odlišná je (niekedy sa mi film viac podobal na Justice League ako na Avengers) nečakajte však kultovku čo nezapadne prachom medzi všetkým ostatným zo série. Dosť vám dojem zdvihne keď to uvidíte v kine, tam vynikne výpravnejšie spracovanie niektorých pasáží (najmä flashbacky). Koniec je ďalší digi bordel ale musím povedať že celkom prehľadný. Druhá najdlhšia marverlovka naštastie ubehne rýchlo, ale na riť z nej nepadnete. ()

UhLee

16. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. - (7,5/10). Eternals byli pro mě velkým tajemstvím. Režisérka Chloé Zhao byla zárukou originální podívané, ovšem recenze ubrečených Marvel fanoušků mi ten předběžný obrázek trochu kalily. Můžu z čistým svědomím konstatovat, že Eternals jsou svěžím větrem, který se opřel do plachet obrovské plachetnice jménem Marvel Cinematic Universe. Ohromné množství sympatických postav, kterým chcete zobat z rukou (nakonec jsem si vybral pákistánského krále Kingo). Emoce postav jsou konečně prokreslené daleko hlouběji a opravdu jim věříte vzájemnou lásku a nenávist. Zabývají se opravdovými dilematy a od samotného počátku vlastně netušíte co se bude dít. Epická hudba Ramina Djawadiho jenom umocňuje zážitek a doplňuje dalšího člena na korálek se štítkem Game of Thrones. Místy je to docela složité a potitulkové scény jsem třeba vůbec nepobral. Navíc jsem v kině seděl před párem docela nevybíravě se chovajících holek, které kazily atmosféru, ale to si člověk nevybere. Eternals mi i přes mírné nedostatky vlili do žil víru v budoucnost Marvel filmů. ()

Remivsremi

Nečekal bych, že v Eternals uvidím scénu z Revenanta :) Eternals jsou dozajista velmi rozdílným MCU snímkem. Nejedná se o akčně-komediální jednohubku. Snaží se nadhodit nějaké otázky ohledně lidskosti, lásky, oddanosti. Svou kompozicí jde o hloubavější podívanou, ale možná si těch cílů vzal až příliš. Je tady cítit zkratkovitost a i přes pomalejší tempo, unáhlenost. Mám z toho trochu pocit Snyder Cutu. I přes štědrou dávku stopáže to režisérské persóně nestačilo. Libí se mi ale ten odlišný styl. Příjemných 60%. ()

CzechGod

zacatek s prislibem neceho jineho nez klasicti mutanti, ale pak nasledoval cca hodinovy kybl nudy, zajimava vysvetlovacka, a pak zase kybl nudy :D a klasicky pulhodinovy zaver, kde aspon neco deje s hrneckem nudy navrch :) ()

rasttea

No budu upřímná, tyhle typy filmů zrovna nevyhledávám. V první půlce bylo herecké projevení u většiny postav umělé, nepřesvědčivé a to říkám se vší úctou ke skvělému obsazení. Ostatně co si budeme: nedovedu si představit tři měsíce tajtrlíkovat před zeleným, potažmo modrým plátnem. Díky mé neznalosti mě v druhé půlce překvapilo několik pro mě nečekaných zvratů, díky čemuž jsem se na film dodívala a nakonec jsem se rozhodla dát ty hvězdy 4. Mohlo by to být kratší? Určitě, netuším, jestli to Chloé Zhao chytla z Bollywoodu , ale táhlými záběry mi to tedy tento průmysl dost připomínalo (nebo do toho měl co mluvit i Kumail, i když to hodně pochybuji). Musím to vidět znova? Rozhodně ne. Zajímalo by mě, jak nastíněná dějová linka bude pokračovat dál? Velmi pravděpodobně ano. ()

filmmovier

Eternals jsou skutečně něco úplně jiného, než předešlé marvelovky, ale mně tohle pojetí komiksového filmu neskutečně sedlo. Čekal jsem nudné zklamání, nicméně z výsledku jsem nadšen! Zajímavé postavy, pomalé tempo (které ale rozhodně není na škodu, právě naopak, zážitek jen umocňuje), hromada skvostných dialogů, zajímavá mytologie a méně akce na úkor všeho ostatního vůbec neuškodilo. Ovšem když už tam akce byla, taky to stálo za to. Hvězdné obsazení absolutně nezklamalo a režie je skutečně jedinečná. Zajímavý výsledek, který je ovšem rozhodně mnohem lepší než původní komiks Jacka Kirbyho, který mne příliš nenadchl. Dlouho jsem nelitoval víc, že jsem na něčem nebyl v kině, protože tenhle film je fakt paráda a dvojku ve stejném stylu bych si rozhodně nechal líbit. Veliký zážitek, ty dvě a půl hodiny jsem se skutečně nenudil ani minutu. Je hezké, že do toho Feige šel, i když tenhle film rozhodně není pro každého (fanouška MCU). 80%. ()

fantassia

Někdo říká omáčka, já bych řekla guláš, nijak valnej, ale když není co, tak se tím zaflákneš, druhý den to jde do hnoje a ani nevíš, co to bylo. ()

LUKICKK

Opět jako u Shang-Chiho něco nového u MCU, co se vydařilo, + otevření dvířek do více ras a entit univerza. Zatím nejlepší Marvelovka letošního roku, avšak nejspíš Spidey překoná. Většina postav měla dostatek prostoru, a mně úplně bohatě stačil. Jen mně sralo to děcko a scéna, kdy ji Druig mrdnul kamenem po hlavě je jedna z mých nejoblíbenějších. CGI absolutně popiči jako u všech MCU filmů. Celestiálové v celé jejich velikosti byli cool af. ()

Trenslation

VĚČŇÁCI aneb kdyby lícní kosti mohly mluvit, co by nám asi tak řekly. Když oscarová režisérka Nomadlandu dostane 200 milionů dolarů od Marvelu, napíše scénář a natočí něco tak generického a předvídatelného, co má ještě k tomu 157 minut a ani za ty nestihne rozehrát všechno co nejspíš bylo v plánu. Chápu důležitost diverzity (nejen) v superhrdinském vesmíru a popravdě je to ta nejlepší část filmu. Trochu mě ale bolí vidět kolik kreativní energie a lidského úsilí se utopilo v něčem tak generickém a předvídatelném jako jsou Eternals. Někteří hrdinové a hrdinky mají prostoru až moc a začnou vám být po chvíli jedno nebo vás dokonce štvát, jiných je ve filmu zase zoufale málo. Po dvou hodinách už ale zapomenete, kdo se jak jmenuje a co přesně střílí z prstu nebo odjinud. P.S. Pokud chcete něco od Marvelu tak si možná radši zahrajte videohru Guardians of the Galaxy a nedávejte 2 kila za lístek na Eternals -> bit.ly/Guardiansvideohra ()

Johnny.ARN

Já ti už neviem, ale čím som starší, tým viac v tých filmoch hľadám dobrý dej. To sa ukazuje pri týchto kreslenkách ako chyba, alebo možno len pri tomto...počine. Toto má toľko logických dier a nedokonalostí, úplne kokotné dialógy, dlhé nudné kecavé scény, kde sa rozoberajú veci, ktoré príbeh neposúvajú, že čím viac sa blíži koniec, tým viac fandíte Deviantom a tomu veľkému Arašhovi, lebo ľudstvo si nezaslúži pokračovať ( a vôbec to nie je spôsobené dvoma mladistvými kurvami v sále, ktoré sa celý čas chichúňali a rušili všetkých prítomných ). Rovnako ako pri Strendžovi, ani tu som to nefíloval, že toto by malo nejak zapadnúť do toho ich vybudovaného sveta. Uvidíme. Rozhodne je to zbytočne dlhé, zbytočne nudné, holyúdske kvóty boli naplnené dokonalo, CGI nebolo prepálené a pár záberov sa skutočne podarilo. Rozhodne to ale nie je marvelovka, akú sme čakali. Či to je ale chyba preceňovanej číňanky alebo nedôsledných scénaristov, to už nechám na vás. Takže po dvoch odpadoch to šikminka vytiahla na 3 z 5 ( CinemaCity Polus) ()

Mrkvič

Ukázková multikulti srajda. Záporák/záporáci jsou hodně jaloví. Možná mohlo být zajímavější, vytasit se zlý Nebešťan dříve. Ale devianti byli hodně slabí. Jednotliví hrdinové také moc charismatu nepobrali. Někteří dostanou čas až po hodině nebo dvou filmu a je to poměrně škoda. Jiní neslezou z plátna a nic filmu nepřinesou. Tak jsem rád, že jsem s filmem strávil jen nějakých 80 minut. Zbylé tlachání nebo poskakování jsem prosvištěl bez zvuku rychleji. ()

oveckaoa

Z letošních marvelovek zatím nejlepší počin což je překvapením jelikož jsou to nové postavy docela mě překvapilo  jak to rychle i uteklo a není zde žádná vata. Pět nedám jen kvůli tomu, že na rozdíl od Avengers a Strážců Galaxie chybí představení postav a vše je v jednom filmu a chybí zde záporák jelikož jeden se zformuje až na konci do té doby nepředvede nic a druhý je jak se říká z prdele vytáhnutý jen, aby se tam něco dělo a nebylo to tak jednoduché.  Plusové body za to, že zde není žádný debilní marvelovský humor ani puberťácké sračky což je u marvelovky věc nevídaná.  Jinak jsou zde dvě potitulkovky, ale pokud nejste komiksový geek /geekyně nic Vám to neřekne. 80 procent. P.s. motivace Sprite nedává smysl jelikož pokud jí vadilo, že je dítě tak by se tím zrozením stejně nic nezměnilo stačilo tam prostě dát, že někoho milovala ()

Dreaker.24

Další Marvel týmovka, ne tak dobrá jako 1. Avengers nebo Guardians, ale pořád si to drží krok. Všichni členové Eternals mi byli vcelku příjemnými postavami(kromě Druiga),  lehce pochopitelný, dobře zpracovaný příběh a soundtrack seděl dobře. 70% ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (více)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (více)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý