Pátek třináctého 2

• USA Friday the 13th Part 2 (více)

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

Pokryvac

Začína to skvelo. Bytová scéna na začiatku filmu je skutočne nervydrásajúca a mačka, ktorá sa tam znenazdajky objaví ma skutočne vydesila, no postupne napätie začína upadať. Scény v ktorých Jason zápasí so ženskou hrdinkou už nepôsobia desivo, ale smiešne ( v jednej scéne dostane dokonca od vydesenej obete kopanec do rozkroku). Jason je síce mŕtvy, ale správa sa ako bežný smrteľník (občas sa skotúľa na zem, alebo sa pod ním podlomí stolička). Tak som celkom zmätený... Ak je mŕtvy, ako je možné, že starne? Prečo sa vo filme objavuje v hmotnej podobe? Je vari duch? Zrejme nie... Zomrel, ale prichádza pomstiť smrť svojej matky ako nejaký mutant, alebo démon (pomstí smrť matky, ktorá vyhladila takmer celý letný tábor, že vyhladí ďalší, ktorý však s tým prvým nemá nič spoločné...). Ale darmo sa budeme pozastavovať nad logikou filmu, ktorý má slúžiť pre zábavu. Musím uznať, film ,ako celok, mal čosi do seba. I keď je, napriek dvojnásobne vyššiemu rozpočtu, o triedu slabší ako jeho predchodca, myslím, že milovníkom horrorového podžánru slasher padne vhod (možnože sa mýlim). A ešte jedna vec - zabudnite na Jasona vo svojej typickej hokejovej maske, v tomto diely nosí obliečku na vankúš... ()

henrycruel

Jason přichází na scénu! Na rozdíl od jedničky, zde vraha poznáváme daleko dříve, než až na konci filmu. Což je možná trochu škoda, protože to byla jedna z věcí, která se mi na jedničce líbila. Jason se umí pořádně mstít a zabíjení mu rozhodně není cizí, takže se je na co dívat. Bohužel je tu také dosti nudných scén, ve kterých sledujeme poflakující se teenagery, kteří jsou o hodně nudnější, než ti předešlí. Takže vám ani není líto, když je Jason sejme. Spíš už na to vysloveně čekáte! Tento díl není nejhorší, ale má daleko i do nejlepšího. ()

ac1976

Ďalšia srandovná spomienka na hororové '80. Namiesto srandovnej zabijáckej paničky sa tu konečne objavuje jeden z najznámejších hororových bubákov. Atmo, účesy, dialógy, efekty, 1*! ()

DADOVAN

Kontiunita je zbytočná. Niežeby niečo v tíchto filmoch dávalo zmyseľ ale každý film je skoro ako remake predošlého. To mi nevadí , lebo bez toho by nebol žiadny Jason , a keby to urobil niekto iný , je možné že by sme mali 10 filmov kde by vraždila hlava betsy palmerovej vrátane jedného kde by bojovala s Freddiem. Je fajn vidiť Jasonov vizuál pred tým ikonickým , ale lepšie by bolo začať trojkou , ktorá sa odohráva iba deň po tomto filme , ale tiež máte všetko pekne zrekapitulované. ()

mark9th

Jednotka je kultová lebo stvorila Jasona, jednu z najikonickejších postáv slasheru, dvojka je kultová preto lebo ho priviedla späť :). ()

JackBurda

ups, tak to se zas tolik nevydařilo. Jako pořád to má nějakou tu atmosféru ale zabíjí ji divnými střihy a Jasonem, kterej děsivě vypadá, ale je to nemotornej blb, co o všechno zakopne. Ale zase ty vraždy nebyli zas úplně špatný, bohužel mi ale bylo fuk koho právě zabil, protože postavy byli nezajímavý. Jo a ten konec, hroznej. Není to příšerný, ale čekal jsem malinko víc. ()

Blazkowicz

Konečně je na scéně Jason, i když teda v pytlíkové verzi. Jinak velice podobné předchozímu dílu, až na pár horších věcí. Tlupa nadrženců je zdecimována až moc rychle a docela nevýrazně, atmosféra taky slabší. Aspoň z filmu vyplynul zajímavý poznatek - udržet moč co možná nejdýl, popřípadě pustit až se nebude nikdo dívat. Objektivně určitě horší než minulý díl a Jason to nezachrání. 2+* ()

Sepp598

Prakticky to samé, co bylo v jedničce, jenom se změnila lokace, partička lidí co umřou a samotný zabiják. Na jednu stranu jsem rád viděl Jasona, na druhou mi to přišlo trochu vtipné, že má na hlavě pytel od brambor. Jako celkově tu byly občas úsměvné scény a to teď nemyslím ty scény, které mají být vtipné. Dohromady mi to přišlo jako takové..rychle splácané, protože jednička byl úspěch. Ale jo, pořád se těším, jak se bude v dalších dílech Jason vyvíjet. ()

Cechyno4

Pro mě slabší než první díl. A to hlavně díky konci. Musel jsem se smát když jsem viděl úplně neschopnýho Jasona, který nedokázal zabít svou poslední oběť. Bylo to celé směšné to jak spadl z kusu nábytku a směšná byla i ta hra na schovávanou s Jasonem v lese. Čekal jsem, že ve druhém díle už uvidím Jasonovu typickou masku a zase nic :( ()

djbarrel

Oproti jedničce se celkem zvýšilo tempo. A tím klady končí. Myslím, že pokračování Pátku 13tého je napojené trochu kostrbatě. Mrtvý a ošklivý synátor missis Voorhees dospěl(!!!) a začal se mstít za smrt své matky. Mstí se samozřejmě na lidech, kteří se smrtí jeho matky nemají nic společného, ale budiž, koho to sere. Vraždy jsou sice docela dobré, ale nějak mi chyběla atmosféra. Samosebou opět jsem se podivoval proč Ginny nesejmula Jasona tou motorovkou a nebo po té co ho omráčila, nepropíchla vidlema, ale tak to by asi film skončil moc rychle. Chvílema mi to připomínalo klasickou teen vyvražďovačku bez nápadu a to by byla škoda. 66 % ()

Aywes

Jak se mohou postavy chovat tak nelogicky?Jejich nejčastější dialogy jsou ty, kde vykřikují jméno hledané osoby.Poté následuje křik.Sice je to lepší díl než první, ale stále postrádá mnoho originalit a oživení.Jason je nudná a vyloženě imbecilní postava.Nemá žádný charakter tak jak pak můžete záporákovi fandit?Zlatej Freddy Krueger ten věděl jak lidi děsit.No tak snad bude třetí díl na lepší úrovni. ()

elanista1

Zaciatok v zmysle "v minulych castiach ste videli" odstartuje uvodnu hodinu kde sa pomaly nic nestane, ale za to v zavere vam poriadne tuhne krv v zilach.Nove vrazedne nastroje, novy vrah, krajsie zeny /je tu asi najkrajsi zadok aky som kedy v 80tych rokoch vo filme zahliadol/, ale inac vsetko je rovnake ako v jednotke. Za "atmosfericke" sceny, kde viete ze nas reziser len natahuje, aby vyplnil aj tak kratku minutaz filmu, a neoriginalitu stahujem hviezdu. Ale co sa tyka zazitku, tak je to porovnatelne s Pani Voorheesovou. ()

FREEWHEELER

Všade samé prsia. Áno, aj to bola povinnosť osemdesiatkových hororov. V tom roku by som určite odchádzal z kina roztrasený. V skratke, všetko mi tu pasovalo, dobre sa na to dívalo, takto vznikol pojem kempový slasher. ()