Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

Mamutol

Můj Tarzan z dětství Christopher Lambert v roli detektiva v drsném a krvavém filmu, kde brutalita a způsob vraždění dosahuje místy až nechutné úrovně. Film je nepochybně inspirován slavnější verzí filmu Sedm z roku 1995. Je to brutální a nekompromisní jízda a napětí funguje do poslední chvíle. ()

Elessar.

Taká low cost verzia Seven, no videla som aj horšie. Hangman napríklad, toto bolo celkom vpohode a prečo nie? Je to trochu neschopné, ale čo už na pobavenie stačí. ()

Menace

plagiát filmu Sedem a ostatných psychothrilerov alebo žeby išlo remake?inak béčko ako remeň. Ale fanúšikov poteší. ()

K.O.vi

Proč mám takový pocit, že úchylák v amerických filmech je největší bůh? Dokáže zabít bez povšimnutí a s přehledem několik lidí a když má dobrého právníka, tak ho demokratický soud pustí na svobodu. Pak ještě uteče policii, která ho má hlídat a když mu v závěru prostřelí (tušim) pravou plíci, tak to ještě vypadá, že úchyl je kyborg. Jak to všecho dopadlo... to úchyl jistě netušil. Jinak je tenhle film nad očekávání... opravdu maso, a to doslova... ()

EvilEvE

he´s coming..tak tato veta me celkem pobavila..jinak to nebyl spatny film..videla sem horsi..ale i tak tam bylo hodne opravdu usmevnych scen..a od zacatku bylo jasny jak to bude dal a jak to skonci..nepotesi ani nenadchne.. ()

HennessyVSOP

Je zajímavé, že se nedostal do kin. Z řemeslnického hlediska je film kvalitní, nebudete se u něj nudit. Na druhou stránku není originální a všechno je průměrné, kamera, herecké výkony, scénář, atmosféra, nic nevybočuje z řady. 65% ()

daleba

Výborný thriller, viděl jsem to snad už popáté a vždycky mě to bavilo! Názory s vykradením Sedm neberu... Na to bych vám mohl říct, že na druhou stranu Sedm vykradlo Tah jezdcem a bla bla bla... Každý film je jedinečný a všechny tři jsou skvělé ()

buchannon

Vcelku slušný thriller, i když možná trochu překombinovaný, ale co se taky dá čekat od takovýho fest pošahanýho vraždícího magora, že. A navíc ten konec byl možná trochu jednoduchý. Na film Sedm sice nemá, ale jen o chlup. Celkem napínavý snímek. ()

Merenre

Hodnocení je tu myslím si celkem přiměřené. Rozhodně to má spád a velmi pěkné obsazení v čele s mojím oblíbencem Lambertem, který už sice předvedl lepší výkony, ale... Srovnává se to tu se Sedm, pro mě jsou Vraždy podle Jidáše daleko lepší, na nic si to nehraje, obsazení je lepší, děj svižnější, méně pozérství - více takové poctivé chuti diváka pobavit solidním mysteriozním thrillerem. ()

Ronkar

Je to béčko, ale slušné. I když je s Fincherovým Sedm podobnost nabíledni, přece jen je scénář dostatečně odlišný, aby mohl fungovat jako samostatný film. Labert je ok, scénář vcelku funguje, napětí si několikrát také divák užije. Resurraction nakonec padá do průměru především po řemeslné stránce. Kamera i střih je špatný, atmosféra nefunguje a backstory padoucha by si také zasloužila víc místa. Tam kde by si jiný režisér dal na čas s budování napětí a syrovosti, zde se běží kupředu od zvratu ke zvratu tak rychle, že je to ve výsledku ku škodě. Film nenudí, ale ani nezanechá výrazný dojem, což je škoda, protože tomu ději by áčkové provedení určitě slušelo. ()

Kontryhelka

Krásný,mrazivý krimi thriller, vyšetřování brutálních vražd. Pátrání po psychopatovi,který z části lidských těl chce opět vzkřísit Krista. Filmu není co vytknout,poctivě natočené mysteriozní drama. Hodně zlomových okamžiků, výborný hlavní představitel, prostě film,který má všechno co tenhle druh krimi má mít. Prostě napětí až do konce. ()

BroDan270

Nedá sa nevšimnúť do oči bijúcu podobnosť s Fincherovou Sedmičkou. Aj keď sa mi temné pasáže páčili, postupne to strácalo atmosféru, vrah stratil svoju záhadnosť a stal sa z neho smiešny klaun. Zo všetkého najviac ma však iritoval Lambertov úbohý herecký výkon. Videl som s ním len Tarzana, ale doteraz som bol v tom, že Christopher Lambert je dobrý herec. Aj preto som ortodoxný zástanca pôvodného znenia - aby amatérskych hercov nezachraňoval dobrý dabing. ()

lumtr

Původně jsem si říkal dobrej průměr, bohužel tam byly dvě scény které mi film úplně pokazily. 1. scéna, kdy vrah prchá a Lambertovi se dvakrát pod nohy něco dostane, naposled kára s bagáží, jejíž řídič si jede v pohodě dál střelba nestřelba :-). Vůbec tahle scéna byla dosti komická, od té chvíle, kdy vrah zmizel ze záchodku, až do té, kdy zmizel úplně. 2. Závěr s miminem. (Ten komentovat vůbec nehodlám.) ()