Hlavní postavou drsného a krvavého thrilleru je detektiv John Prudhomme, který přeložen z New Orleansu do Chicaga, kde je pověřen vyšetřováním brutální vraždy muže, který vykrvácel poté, kdy mu někdo uřízl ruku. Jedinou stopou po pachateli nápis "On přichází!" napsaný na okně krví oběti, a to se ukáže jako stopa nepříliš postačující. Zcela nový směr vyšetřování nabere v okamžiku, kdy jsou objevena další dvě mrtvá těla s odřezanými končetinami. Je jasné, že ve městě začal řádit psychopatický masový vrah, který používá uřezané části těl k tomu, aby sestavil poněkud morbidní tělo a v bizarním náboženském obřadu se o blížících se Velikonocích pokusil o znovuvzkříšení Krista. Prudhomme se pouští do boje s časem, který mu zbývá, aby se pokusil odhalit vraha a zachránit další oběti před jeho brutální zbožností. Nemá to jednoduché, kromě toho, že je vrah stále o krok kupředu, pronásledují ho vzpomínky na smrt syna a nedokáže si poradit s narůstající odcizeností mezi ním a jeho manželkou. (Intersonic)

BMAJTZ

Je to solidní vykrádačka Sedmičky, přesto jde o zábavnou podívanou. Pořád tak nějak jsem tušil kam se bude děj ubírat, přesto mě to poměrně bavil a ačkoli si to už asi nikdy nepustím bylo to svým způsobem docela poutavé. Mno nepochopil jsem asi jenom poslední minutu filmu, která byla prostě zbytečná. Mimochodem tenhle film vás rozhodně nenaučí věřit soudnímu systému v USA. Teď přijde drobný spoiler, když se před soud dostane samotný vrah (a všichni to o něm ví) tak ho soudkyně pro nedostatek důkazů propustí. Mno a večer má na stole o 3 vraždy více. Být tou soudkyní tak se na místě zastřelím. Každopádně dost spoileru a pokud nemáte večer na co kouknout a máte rádi kombinaci horror/thriller tak tohle je příjemný tip. ()

kenkaku

Z filmu je celkem dost znát kde se režisér inspiroval (nebo opisoval), protože ten kdo viděl Sedm musel mít pocit, že mu "Vzkříšení" (fakt nesnáším ty stupidní překlady distributora) sem tam něco připomíná. Filmu také z mého pohledu pomáhá přítomnost Christophera Lamberta (kterého mám celkem rád... pokud to má někdo jinak hned hvězdičku dolu) a celkový dojem prostě není na méně (ale ani ne více) než na průměr. ()

herr_carter

Kdyby nebyl člověk ovlivněn filmem Sedm, jednalo by se o velmi chytrý náboženský thriller, takhle to bohužel ale na víc jak na průměr není. Hlavní padouch, hudba a i mnoho dialogů byly prostě bohužel jen chudším příbuzným a napodobeninou kultovního filmu..................moje hodnocení = 6 z 10. ()

pearl_jam odpad!

zcela souhlasím s anthonym, to snad ani tvůrci nemysleli vážně, a jestliže ano, v tom případě je to k smíchu... (ani pořádně neumí kopírovat sedmičku) ()

NICOX

No myslim, že inspirace Se7en je evidentní. Ale napětí tam bylo, zajímavý rozuzlení.. Nebýt tohohle filmu, tak sem úplně zapomněla, že existuje nějakej Lambert. 65 % ()

Rudinsky

Z Lambertovej filmografie určite jeden z jansolídnejších počinov. Ale nič prelomové sa nekoná, no na druhej strane, ani žiaden prepadák. ()

Nemik96

Jako fanoušek filmu sedm,jsem byl na tento film hodně zvědavý.Bohužél musím konstatovat, že po zhlédnutí jsem byl poměrně zklamán.Ne že by to byl uplný průser,ale proti sedmičce je to slabota.Film nemá takový spád,děj Vás dostatečně nepohltí. Ch.Lambert mi jako hlavní postava neseděl a hlavní záporák byl proti Spaceymu ze sedm naprostý beránek.Je to prostě průměr. ()

korndaddy

Věřím tomu, že kdyby se námět dostal do lepších rukou, mohla být z Vražd podle Jidáše solidní konkurence pro Se7en. ()

Lukoboss

Snaha přiblížit se kultovnímu Se7en je jasná, motivy vražd jsou na podobné bázi, celkově ten postup v příběhu atd. je tomu dost blízkej. Proč ale tento film nedosahuje té stejné kvality, je naprosto jasný - chybí tady herecký duo Pitt x Freeman a záporák Spacey, no a pochopitelně to celý nekočíruje D. Fincher. A když si od všech těch kladů, který snímek má, odečtete toto všechno, zůstane vám mírně nadprůměrnej thriller, kterej "jako byste už někde viděli". Není to špatný, nicméně originálu se to pochopitelně nevyrovná. ()

LEATHERFAC

Viděno 2022 - s odstupem času musím uznat, že moc dobrých filmů na podobné téma po Se7en a Mlčení jehňátek vlastně nevzniklo... Jasně - je to vykradený jak sviňa - ale je to vykradený dobře. Hutnou atmošku to má jen co je pravda, odsejpá to taky slušně, vraždy vypadají velmi realisticky, poldové jsou sympaťáci a killer má charisma a jako psychouš je typově nejspíš i uvěřitelnější než Kevin v Sedmičce. Kevin je sice skvělej herec, ale víc mi seděl v Americké kráse, Obvyklích podezřelích nebo Ostrovních zprávách, než jako vyšinutej killer. Takže suma sumárum - co víc si přát? Holt někdy dobře udělaná vykrádačka je koukatelnější a smysluplnější, než nemastný neslaný originál udělaný blbě. Takže zvyšuju na 4*. ()

Hopper

Béčkoidný film s zapadjúcou hviezdou u ktorého som sa celú dobu nevedel zbaviť dojmu, že ide o obyčajnú vykrádačku lepších filmov (napr. 7). Ale inak ujde. ()

cab

Film těží z úspěchu Sedm a tím pádem není velmi originální a atmosferický, jak již zmiňovaná pecka od Finchera. Vše zachraňuje podle mého názoru Lambert, který si celý film bere pro sebe. Tento film jsem viděl už po druhé, takže asi opravdu nebude tak zlý. Opravdu sympatická krimi brutalitka. Já tenhle druh filmů miluju...60% ()

Theraphosa

Přišlo mi to jako nedokonalá kopie Fincherovi Sedmičky.Jedinou záchranou byl alespoň velice originální nápad se sestavením Ježíše plus scéna na střeše s mimčem.Příběh se dal velice snadno předvídat. ()

Teg

Koukatelná podívaná až přespříliš připomínající šifru mistra leonarda. "Překvapivou" poentu i pachatele jsem odhalil hned v počátcích filmu. Lambert s přehledem rozluštil na koleně všechny vodítka a nechybělo ani ohlédnutí do minulosti za smrtí jeho syna, které však nakonec vyznělo do prázdna. Scénáristicky hodnotím jako nepříliš povedené. Kamera dobrá. ()

divak84

Ale jo, šlo to. zdevastovaný otec pronasleduje na velikonoce maniaka kterej skládá lidské jedno tělo ze součástek několika lidí ()

Perry-

Nudná kopie Seven s příšernou kamerou a podivnými hereckými "výkony". Nedokoukal jsem to celé, jen proklikal... ()