Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat. (Bontonfilm)

mazadlo

Ověřená značka mě osobně opět nezklamala. Návrat ke kořenům se dle mého mínění povedl na jedničku. Hannibal sice nemá tolik prostoru ale vůbec to nevadí protože je tu Fiennes který svého draka hraje skvěle. Když jsem tenhle film viděl asi potřetí říkal jsem si že Fieness by si zasloužil podobně záporňáckou postavu jakou dostal při Mlčení jehňátek Hopkins. Jen o málo později se stal Fiennes - Voldemortem. A podle mě si to zasloužil hlavně kvůli výkonu v tomhle filmu. Je zlý a je to magor ;) Poslední film ze ságy který stojí za to vidět....nezklame. ()

Martin_W

Třetí pokračování a zároveň prequel se povedl na jedničku. Nemá to tak skvělou atmosféru, kterou měly Jehňátka, ale jinak je film maximálně podařený. Ze všech třech dílů si tady dr. Hannibala užijeme nejvíce. Skvělé ukončení hlavní trilogie. 95% ()

Oyer

Anthony Hopkins se tu minimálně dostával ke slovu. Daleko jemnější než Mlčení jehňátek a Hannibal. Trochu jsem tu postrádal takovou tu "Lectrovskou" atmosféru a napětí. ()

geimz

Výborný film, v istých faktoroch hodne podobný Mlčaniu, no celkom svojský a naviac s vynikajúcom Fiennesom a jeho slepou devou. ()

Movie Gourmet

Docela povedený snímek, ale ano, na Mlčení jehňátek to samozřejmě nemá. Ed Norton je dobrej, taky Harvey Keitel nebo i Ralph Fiennes, coby hlavní záporák, ale k dokonalosti tomu něco chybí. Přesto lepší než Hannibal. Verdikt: 3* a 75 %. ()

Garch

Po Hannibalovi, ne úplně vydařeném sequelu Mlčení jehňátek, který trpí výměnou hlavní představitelky, jsem neměl zájem vidět ještě prequel, natočený Brettem Ratnerem o rok později. Až náhoda a opravdu silné herecké obsazení mě, po několika letech, nahlodalo. Příběh s více vrstvami, než bych čekal, herecké výkony Anthony Hopkinse, Edwarda Nortona, Ralpha Fiennese, Philipa Seymour Hoffmana a vynikající Emily Watson jsou zážitek. Režie, kamera, střih - nic proti. Korunováno hudbou Danny Elfmana. Shrnuto: Měl jsem vidět už dávno. ()

Mikino00

Jedná o zcela jiný film než předchozí. Tady už se nikdo nepokouší natočit další Mlčení, je to přímočařejší film s jednodušší stavbou. Opět zde ona atmosféra z Mlčení, ale filmu se daří budovat napětí. jen se nemohu zbavit dojmu, že Lecter je zde jen kvůli svému jménu,které natáhne do kin diváky. Jinak Norton i ostatní zvládli své role výborně a i díky nim je překvapivě kvalitní podívanou v jinak prachbídné filmografii Ratnera. ()

Emo-haunter

Myslím si, že se Červený drak může bez problému rovnat snímku Mlčení jehňátek. Hopkins je tu skvělý jako vždycky, Norton s Keitelem jako dva skvělí detektivové a Fiennes je u mě větší záporák než v prvním díle schizofrenik, který mi spíše přišel směšný. Film šlape již od začátku a přináší napínavou jízdu až do konce. 80% ()

Renfield

Úvodní scéna je doslova k sežrání, má tu nejlepší atmosféru, fajn kameru a hlavně herce, jimž to celé věřím, což se konkrétně u těchto dvou děje naposledy. Jak Anthony Hopkins, tak Edward Norton hrají klasicky dobře, jenže to co mezi sebou mají v úvodu, už v dalším dění hledám marně a že "to" především v jejich vězeňských rozhovorech hodně schází. Proto je z  tohoto pohledu upozadění postavy Hannibala nejlepším, co se mohlo stát. Nakonec není v ději tím nejdůležitějším, tohle místo přenechává Červenému drakovi, v jehož roli je Ralph Fiennes fantastický. Právě jeho trpící, násilná a zároveň romantická linie, je tím zdaleka nejzajímavějším. Škoda závěru, alespoň ten mohl kvalitou kopírovat úvod. 65% ()

Yoss

Zo štvorice Manhunter, The Silence of the Lambs, Hannibal a Red Dragon mi táto adaptácia pripadá ako najslabšia. Je to škoda, keďže obsadenie je vynikajúce. Vrátane Anthonyho Hopkinsa, Harveyho Keitela, Ralpha Fienessa a Edwarda Nortona. Príde mi to tak, že potenciál príbehu ostal úplne nevyužitý a v rukách zručnejšieho režiséra by to dostalo lepšie grády. ()

hacho

Pekne, pomerne dobre kopiruje knihu, pokud si na ni vzpominam. Herecke vykony velmi dobre, jen si nejsem jista, jestli do sebe vzajemne zapadly - mluvim o dvojici Hopkins-Norton. ()

FunThomas

Stále velmi děsivá atmosféra a skvělá psychologická stránka. Výborný výkon Anthonyho Hopkinse a Edwrda Nortona v hlavních rolích... ()

Oxymoron

Ať si kdo chce, co chce říká, mě se tenhle "díl" Hannibala líbil ze všech nejvíc. Možná je to mou slabostí pro Edwarda Nortona, ale i když celý film mohl být klidně o úplně jiném vrahovi a nic by se nestalo (snad jen, že by přišlo do kin míň lidí, než když z plakátu kouká slavný velký Lecter), prostě se povedl a to je hlavní. 4,5 hvězdičky ()

RomanHyde

Na tohle dílko se dalo koukat a místy bylo i velmi napínavé. Určitě nedosahuje kvalit Mlčení Jehňátek, ale oproti Haninbalovi mnohem lepší. Zvláště bych vyzdvihl hudební doprovod, protože místy mi nepřišel ani jako doprovod, spíše to hlavní co na mne působilo s obrazem ve vedlejší roli.. Byl naprosto skvělý. Tahle muzika je první liga a určitě to nejlepší co lze u thrillerů slyšet! ()

chalp

Po mimoriadnom komerčnom úspechu Hannibala z roku 2001(tržby cez 350 000 000$!) to tvorcom nedalo a zostala im ešte jedna rezerva, vôbec prvá zmienka o Hannibalovi kanibalovi z réžie Michaela Manna Manhunter.Nenápadný ničím výnimočný príbeh, ktorý však celú Lectrovu púť odštartoval.Konečne dokončená pomyselná trilógia tejto filmovej legendy, ktorá sa svojmu vrcholu Silence of the Lambs nepriblížila síce ani po kotníky, ale mne to ako exkurzia do starého divadla stačila. ()

Emzet

Ze začátku film vypadá jako solidní nástupce jehňátek (rodiny mrtvé, střepy v očích...), ale brzy ztrácí dech, za což může především...ehm "love story". A ani Anthony už to příliš nezachrání, především proto, že je na scéně skoro méně než právě v Mlčení. Přesto nejde o špatný thriller, jenom prostě nesnese srovnání se svým předchůdcem. Spíš 3 a půl. ()

thunnus

Hopkins je v tomto filmu naprosto nevýrazný a jeho postava mi přišla nezajímavá. Naproti tomu Fiennesův vrah Dolarhyde byl skvělý. Skoro mi ho bylo až líto. Ten člověk nemohl za to, co spáchal a byl zahrán a vykreslen tak dobře, že mi připadal až neskutečně skutečný. Film de facto kopíruje děj prvních Mlčení jehňátek, nepřidává nic moc nového a závěrečná akční scéna je naprosto zbytečná, ale na druhou stranu není to úplná tragédie a připadá mi lepší než třeba Hannibal, který mě nezaujal. Tady to hodně zachraňuje Fiennes. ()

JM87

Na tu slepou mařku pohlížím jako na všechny mařky. Pak se nemužu divit, že je nesnáším... a sebe vlastně taky. ()

Ole92

Opět výborná práce. Obzvlášť se mi líbilo jak si tvůrci vypůjčili pár záběrů z Mlčení jehňátek a pouze změnili obsazení viz když Edward Norton krácí k cele Hannibala.Snímek mě upoutal hned první scénou a už nepustil. A konec?? Opět perfekní. ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami