Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat. (Bontonfilm)

Milivoj

Z úcty k literární předloze dávám jednu hvězdičku nad průměr, i když je ten film takový... nijaký. Není sice špatný, ale není ani dobrý a atmosféry Mlčení jehňátek opravdu nedosahuje. ()

Baudelaire

Mě se to líbilo. Základem byl slušný scénář. V podstatě celou dobu to mělo spád a napětí - nenudil jsem se. Velký kus práce odvedli skvělí herci. Ralph Fiennes byl naprosto geniální psychopat a Anthony Hopkins podle mě opět nezklamal. Myslím, že na to, jak málo dostal prostoru, byl velmi výrazný - ten jeho křivý, bestiální pohled byl opravdu mrazivý. Stručně řečeno jde o film se solidním scénářem, elitními herci, skvělým soundtrackem a poměrně slušnou atmosférou - co víc si přát? Na druhou stranu mě místy trochu zklamala kamera, byly tam některé zbytečné záběry. Také mě napadají některé logické nesmysly, ale tomu se vyhne jen málokterý film. ()

(fjw)

Čistý průměr. Anthony Hopkins jako vždy samozřejmě exceluje, a Ralph Fiennes nezůstává pozadu. Slušný hudební doprovod Dannyho Elfmana. ()

Weirdman

7/10... Podstatne lepšie ako Hannibal. Ale Mlčanie jahniat je len jedno a pravdepodobne už aj jediné a neprekonané ostane navždy... Vďaka aspoň za napravenie pošramotenej reputácie spôsobej (pre mňa doteraz nepochopiteľne) Scottom... ()

weasel.p

O něco lepší než Hannibal,aspoň ne tak roztáhlý,ale jinak nuda, Hopkins je tu spíš k smíchu jak se snaží být stejně démonický jako v Mlčení jehňátek, navíc je tu na něm i na představiteli Dr. Chiltona vidět,že jsou starší a ne mladší,jak by tomu mělo být. Souhlasím s tím, co už tu bylo párkrát napsáno, že nejlepší part si tu sehrál Ralph Fiennes, bez něj by ten film stál za pendrek. ()

Mr.Shock

Dneska jsem se rozhodl 2 hvězdičky přidat... Film jsem viděl už poněkolikáté a dneska mě ta atmosféra docela solidně vtáhla... Emily Watson je fenomenální herečka, Ralph Fiennes má na můj vkus na šíleného vraha až moc vlídnou tvář, ale stejně je to za ****. Jediná věc, kterou bytostně nesnáším, jsou ve filmech ABSOLUTNÍ nesmyslnosti - v tomhle se vyskytuje jedna chvíli před koncem. Fiennes se střelí do obličeje, slepá Watson si doslova šáhne na mrtvolu, ale "kosti patří někomu jinému" a vrah se ještě jednou naposledy objeví, aby vraždil... - Stupidnost. To mi trošku srazilo pocit ze závěru. ()

Bratr

Ačkoliv se jedná pouze o následníka legendárního Mlčení, pořád dokázal film bezpečně tahat za provazy mých nervů a šokovat mě! Pokud budu kdy někým strašit svoje děti, bude to určitě Anthony Hopkins! ()

MaSSaK

Ralph jako Francis byl dokonalej, tak jako v knižní předloze a jsem rád, že to skončilo stejně, což nelze říci o posledních minutách Scottova Hannibala. A osobně si myslím, že tento příběh je lepší než Mlčení... ()

EVIM

Ne Hopkins, ne Norton a ani ne Keitel ale i bezchybní a famózní Fiennes a Watson směřují tento film až na moje 4 *. Díky nim nemůžu dát míň! ()

otamat

Perfektni detektivka. Skvele herecke vykony i gradace, ale trochu predvidatelny dej a konec. Nemuzu si ale pomoct a spojeni se serii Mlceni jehnatek mi prijde trochu zbytecne. Hannibal, byt skvele zahrany, nedostal mnoho prostoru a jeho ulohu by stejne dobre "vyplnil" neznamy, bezejmenny psychopat / genius. I samostane by film jiste nezapadl, ale asi by to nebylo marketingove ono, ze pani producenti. Nic to ale nemeni na faktu, ze se jedna o nadprumerny snimek, ktery stoji za to videt. ()

Cechyno4

Pár dobrých scén. Např. když detektiv obchází domy, kde vraždil vrah, atd. Neviděl jsem sice Hannibala, ale tohle mi přišlo rozhodně slabší než Mlčení jehňátek, ty měly atmosféru. Tohle není sice špatné, ale podle mého zbytečně dlouhé. ()

jokerik

Alias když se sejdou tři výborní herci: Ralph, Edward a Anthony. Soutěž? Samozřejmě, nejhledanější záporák dneška vítězí. Ralph předvedl téměř mistrovský výkon. Zastínil tím i pana Lectera, kterému byla prokázana pocta samotnou královnou!!!! A to nemluvím o tom, jak moc krásný zadek, tenhle člověk/bůh/vy-víte-kdo má. Červený drak se mi ze serie o Lecterovi líbil asi nejvíc, jediný díl na které jsem byla v kině. Příjde mi tak trošku samostatnější než třeba Hanibal Rissing, jako kdyby existoval navzdory existenci Hanibala. Sám o sobě – červený! Myslím, že je to skvělá detektivní krimi. Nejsem pravý Hannibalista, ti uznávají Mlčení já jeho pobyt ve Florencii (protože to je o Hanibalovi) a již zmíněného draka (protože to skoro není o Hanibalovi). Miluji všechny tři zmíněné herce a tenhle film mi příjde zpracovaný tak, jak jak měl. Sedí. Na pojídače Blakeova obrazu jen tak nezapomenu. Skvělé Ralphe!!! Takhle nádherně u takových uchylností můžeš vypadat jen ty (:. ()

CallenG

Dobře napsaný, trochu hůře natočený a až na výjimky skvěle zahraný (výborní Fiennes a Norton) film s Hanibalem, kterému chybělo jediné a to byl Hanibal. Byl tam to ano, ale stejně jako v Hannibalovi už to zkrátka nebyl ten doktor Lecter díky kterému bylo Mlčení jehňátek famózní. Na mlčení to nemá, ale je to hodně dobrý film u kterého se v žádném případě nebudete nudit a pokud stejně jako já zbožňujete Eda tak si to opravdu užijete. ()

Dave_ff

Mám dojem, že tento film si snažil najít svoji pozici mezi Mlčením jehňátek a Hannibalem, ale to se mu bohužel nepodařilo. Nicméně i přes tento (možná velký) nedostatek se jedná o kvalitní snímek. ()

blondboss

Neviem, Hannibal sa mi páčil trošku viac už len preto, že hlavný prím tam mal Hopkins. Toto je niečo iné a ukazuje, čo sa odohralo pred nástupom Clarice Starlingovej. Tak ako sa o to pokúsil Michael Mann v roku 1986, tak aj tento film sa drží rovnakej dejovej línie, avšak tu treba dodať, že s omnoho lepším hereckým obsadením, s lepšou hudobnou produkciou a taktiež lepším záverom. Edward Norton mi do tej roly veľmi nesedel, avšak Ralph Fiennes bol jednoducho skvelý (tak ako aj v Schindlerovom zozname). O Anthony Hopkinsovi je samozrejme zbytočné sa baviť, opäť bravúrny výkon, aj keď vzhľadom na scenár už toho veľa nemohol ukázať. A páčil sa mi najmä ten záver, ktorý dokonale nadviazal na Mlčanie jahniat. 75 % ()

Perchta6

Snad první díl - Hanibal/Kanibal - ovšem v mírnější verzi. Nortona mám ráda, Hopkins je hvězda... Toto byl můj první film, který jsem viděla před četbou předlohy od Thomase Harrise, takže fakt dobrý (v předzvěsti dalších dílů). Když jsem viděla "Předčítače", moc jsem mu to nevěřila... ()

FREEWHEELER

Že sa má robiť remake? Len to, prosím, nie. K filmu: už to nie je Silence, ale keď sa na to spätne pozriem, tak to je asi iba jediný mínus. ()

SheldonShamy

Úžasné, skvělé, super! Dokonale propracované postavy a jejich psychologie. Úžasně zvládnutý charakter a celkově propracování hlavního "hrdiny" - masového vraha. Vzpomínky na dětství, umění, pocit znetvoření a snad i trochu hledání lásky nebo aspoň porozumění. K tomu skvělá hudba a perfektní výkony dalších dvou hlavních hrdinů - Anthony Hopkins snad nemůže být přesvědčivější geniální vrah, ze kterého opravdu jde strach. Každá scéna je promyšlená a nepředvídatelná. Do poslední chvíle nevíte, jak to skončí a pořád jste v napětí. Dokonalé!!! ()

BenchPress

Tenhle film má na začátku skvělou zápletku a tvůrci se nijak nezdržují a jdou rovnou na věc. A to je dobře. Jenže po odhalení identity vraha pro mě začala následovat průměrná podívaná. Norton je tady opět skvělý. Nemůžu dát víc. 3/5. ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami