Murder, Inc.

Drama / Krimi

USA, 1960, 103 min

Takže už konečně vím, proč si Peter Falk přes třicet let hrál na Columba. Aby za tu dobu objasnil tolik vražd, kolik jich jako Abe Reles zvládnul během jednoho filmu. Tomu se říká katarze. Hodně zábavná gangsterka, jejíž největší plus vidím v tom, že na rozdíl od většiny jí podobných netrvá dva dny a dvě noci.(3.9.2019)

Konecne som si pozrel jeden z dvoch filmov za ktory Peter Falk dostal Oscara a stalo to za to. Je to skôr drama z gangsterskeho prostredia, pretoze sa snazi civilne vykreslit postavy a nehra sa na stylove vykreslenie gangsterov. Celemu filmu dominuje Peter Falk ako nekompromisny najomny zabijak. Az mi bolo luto, ze v pozdnej casti svojej kariery skysol ako roztomily Columbo. Evidentne mal na viac. Miestami mi trochu pripomenul vykon Joe Pesciho z filmu Goodfellas. Dalsimi vyraznymi postavami su sef Murder, inc. Lepke a jeho prava ruka Mandy. Skoda, ze vsetky tieto postavy su len vedlajsie a film sa sustredi na maleho kriminalnika Joey Collinsa, ktory cely gang potopi a sam o sebe prilis zaujimavy nie je. Vdaka tomu je film na urovni troch hviezdiciek, ale zase famozny Falkov vykon ho pozdvihuje o uroven vyssie, tak nakoniec davam slabsie 4* a film odporucam vsetkym fanusikom gangsteriek. O spolocnosti Murder, Inc. som doteraz nevedel a bolo zaujmave sa nieco o nej dozvediet aj ked je to vo filme do urcitej miery upravene. 7/10.(14.6.2015)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Herec VR - Peter Falk(2.4.2004)

• danecek24

18. Zlatý Glóbus za rok 1960 - nominace (1) - Objev roku (herec) - Peter Falk(14.1.2009)

Velmi dobrý film noir/gangsterka/detektivka, kterému vévodí trojice Falk (opravdu výborný výkon včetně přízvuku), boss Stewart a Joseph Bernard (coby Lepkeho pravá ruka Mendy). Surový příběh, o němž tvůrci nestále prohlašují, že se opravdu odehrál, prostředí je reálné a skutečné jsou i postavy... Zhruba někde uprostřed je příběh dost násilně přerušen hlasem vypravěče - policisty Tobina, který se nedal zastrašit, nesložil ruce do klína a skutečné oběti dokopal až před soudce.(3.7.2012)

• - Film se natáčel v na Manhattanu v New Yorku. (rafix)