Gangy New Yorku

Režie:

Martin Scorsese

Hudba:

Howard Shore

Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis, Cameron Diaz, Jim Broadbent, John C. Reilly, Henry Thomas, Liam Neeson, Brendan Gleeson, Gary Lewis, Stephen Graham (více)

Příběh se odehrává v New Yorku v letech 1846 až 1863. Irští přistěhovalci a původní britští a holandští osadníci se formují do pouličních gangů, aby převzali kontrolu nad organizací života a obchodu v jeho ulicích. Film se soustřeďuje na dva nejdůležitější gangy. Dead Rabbits („Mrtvé králíky“) a Native Americans („Rodilé Američany“). Ústřední postavou je mladý Ir Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio), který chce pomstít smrt svého otce (Liam Neeson), bývalého vůdce gangu Dead Rabbits. Mužem zodpovědným za jeho vraždu je Bill přezdívaný Řezník (Daniel Day Lewis), hlava konkurenčního gangu Native Americans. Roku 1860 je Vallon propuštěn z vězení a postupně nahradí svého otce v roli vůdce gangu. Jeho hlavní myšlenky ale patří pomstě. Plán mu však zkomplikuje vztah ke krásné ale nevyzpytatelné kapsářce Jenny Everdane (Cameron Diaz)... (Intersonic)

rigby

Nekonečný příběh odehrávající se v perfektně zpracovaném prostředí vyrůstajícího New Yorku. Vynikající Daniel Day-Lewis, skvělá režie a hudba. Malou jizvičkou na kráse je jinak krásná Cameron Diaz. Při scénách zobrazujících revoluční dění v ulicích města se mi stále téměř zastavuje srdce. ()

1mikeF

Hutná atmosféra, pár dobrých scén a potenciál zabitý masivní stopáží. Nutno poznamenat, že jsem film viděl bez předchozích referencí a tedy i očekávání. Nebyl jsem zklamán, nebyl jsem nadšen. Zaujat hudbou, oslněn výpravou, laxní z DiCapria a s ohledem na délku filmu už mi bylo poslední půl hodiny jedno, kdo z hlavních "hrdinů" umře. Jen ať už to ukončí. ()

casyy

Docela chápu, že se tenhle film nezaplatil. Tříhodinová analýza jedné z etap transformace americké společnosti není pro každého, zvlášť když o pomstu a lásku tam jde až v nějakém druhém, třetím plánu. Vyzdvihovat řemeslo asi nemá cenu, to si Scorsese vždy ohlídá, ale tady se vskutku vytáhl. Od přesné výpravy, kostýmy či rozmáchlé záběry na komparz odvedl parádní práci. Nicméně k jakým výkonům dotlačil Di Capria s Diazovou, je úžasné. Paradoxní je, že oba přes výbornou práci jen statují Day-Lewisovi. Dodnes nechápu, že toho Oscara nedostal. ()

veverysiak

Záhadný film, stretla sa tu partička, ktorej keď dáte do rúk akýkoľvek materiál, urobí z neho hit a tu to nezafungovalo, absolútne neviem definovať, kde sa stala chyba, ale na mňa to zapôsobilo dosť mdlo a nezáživne, aj keď jedno viem iste, a síce že dlhá stopáž za to nemôže, k ostatným negatívnym faktorom sa napriek úpornému premýšľaniu vskutku nedokážem vyjadriť, veľmi záhadný film, takže 65%. ()

brodži

Leonardo posledními filmy za období cca 4 roky zraje jako víno. Pořád lepší a lepší role a i tato byla v hodně dobrém filmu. Bohužel on sám mi tam moc neseděl. Ale obsah filmu, scénář i příběh byli tak dobré, že se to dalo odpustit. Ukázka doby války severu proti jihu a boje mezi různými gangy New yorku. Nadmíru povedene. Bohužel celé to zkazil konec filmu. Ten mi přišel natolik divný, že musím dát pouze 4* ()

Griswold

Nejvelkolepější Scorsese. Ta výprava a všechno kolem toho je fakt paráda. Nebýt trochu ztrácejícího tempa někde zhruba v polovině (docela mě otravovala ta romantická linie Dicapria a Diaz), tak by to byl i film geniální. Geniální je tu ale určitě Daniel Day Lewis a již zmíněná technická a výpravná stránka filmu. Tak 85%. ()

Misterioso

Jasně, jako celek tenhle snímek trošku skřípe, ale ty jeho jednotlivé části! To je prostě pastva pro divákovy uši i oči. Tak začnu vizuálem. Nádherná výprava, dobové kostýmy, kamera, skvěle natočené bojové scény (suverénně vévodí bitka hned ze začátku filmu). Co se týče uší, ty si vyslechnou výbornou (správně se hodící, špinavou) hudbu Howarda Shora. Herci... Leo se teprve zaučoval (to v Letci, to je jinačí čaj), Cameron vcelku ujde, ale jinak naprosto (nepřekvapivě) vládne Daniel Day-Lewis. Ten ale, jak je známo, je herecký kolos a ďábel. Martin Scorsese asi právě tímto snímkem započal svou novou éru filmů, které se vymykají tomu, co natáčel do té doby. To víte, taky si chce na stará kolena užít. A dopřejme mu to. Nevím, čím přesně mě tenhle snímek dostává nejvíce, ale asi to je tím, jaký je celkově. Není dokonalý, to ne, ale má něco, co mě přitahuje jako můru světlo. ()

RedBoryyys

Vůbec nevím,co si o tomhle filmu myslet... Podivný,zmatený,napůl nedodělaný ? Ano,píše se tu o chaosu,ale chaosem na mě působil i tento film a zákony nějaké logiyk byly ty tam... Dávám aspoň 2 hvězdy za hezky zpracované dobové prostředí a kostýmy.# ()

Leník

No je to velkolepě pojaté, ale výsledek nic moc. Příběh mě moc nebavil, jednání většiny postav nemělo moc logiku, Cameron Diaz svým dvěma hereckým partnerům nesahá ani po kotníky. ()

Stelletta

Nemohu hodnotit, protože jsem to nebyla schopná dokoukat...ale co jsem viděla, tak bych tomu dala tak 2 hvězdy. Nuda, nuda, nuda plus jsem nebyla schopná zjistit, jestli je to pokus o nějakou parodii, nebo to Scorsese myslí vážně. Naprosto nechápu co na tom někdo vidí. Možná tomu ještě dám šanci, přece jen Leo i Martin patří mezí mé oblíbené tvůrce, ale zatím je to velké nonmerci. ()

frankiiee

Tento film som si pozrel už asi tretí krát a napriek tomu že od Scorseseho sme videli lepšie filmy, tento si takisto svoj obdiv a uznanie zaslúži.... ()

Hvězdář

Od Scorseseho jsem si sliboval daleko víc, nakonec i od DiCapria, ale celé se to nějak utopilo v utahaném filmu, kde sice zemřelo spousta lidí, ale dohromady se tak nějak vlastně nic zásadního nestalo. Spíš se to prostě jen tak nějak odvíjelo dál a snad jediné, co film mohl přinést, bylo jakési vidění lokální atmosféry, která ale zase tak lákavá není a navíc místy působí umělohmotně. Tři hvězdy jsou jen s odřenýma ušima. ()

Scaevola

Není potřeba zmiňovat řemeslné mistrovství a hereckou virtuositu, nemusím ani vyzdvihovat věrnost reáliím a historickým detailům včetně kostýmů, výpravy a exteriérů. Nečekaně přirozená, až syrová akce ve snímku dotváří složitý propletenec vztahů, který vrcholí žárlivostí a pomstou, ale přesto je zde tím nejdůležitějším vývoj okolí, růst kotle tavícího národy a jednotlivce do jediné životné masy. Jsem fascinován režisérovým pojetím amerických dějin. ()

HellsAngel

Megalomansky výpravný osobný epos, ktorého ťahá dole čiastočná absencia typickej Scorseseho optiky - citu pre čo najpútavejšie zachytenie udalostí - a s tým súvisiaca jemne rozvláčna stopáž. Herecky je to ale prvotriedne zahrané, či už sa bavíme o hlavnom hrdinovi, niektorej z vedľajších postáv, alebo o brilantnom záporákovi (Daniel Day-Lewis je proste herecký Boh). Výprava je monumentálna, no zároveň precízna aj v detailoch. Epickosť všadeprítomná. Gangy New Yorku síce nedosahujú hĺbku iných Scorseseho počinov, aj tak ale ide o zaujímavý snímok, ktorý čo sa týka dobovej atmosféry má rozhodne čo ponúknuť. ()

pold

Hrůza. Předně - nemohu se zbavit dojmu že takhle to skutečně v Americe nevypadalo, skoro steam-punkový vizuál mne neuvěřitelně štval od počátku. Rozplizlý děj tomu nepřidal, a univerzální představa záporáka v podání Daniela Day-Lewise - exaltovaný hysterický kokot (Plainview byl jako přes kopírák) byl hřeb do rakve. Dvě hvězdy za "Paddy´s Lamentation" a jako obvykle skvělého Gleesona. ()

v.indruchova

Hned co chci psát svůj názor, vyhlíží podmým komentářem jiný, který je negativní a píše o nudném utahaném filmu. Já mám jiný názor, a nedám se zvyklat. Film je dlouhý, ale až na vyjímky nemám pocit, že musím děj posouvat klávesovou zkratkou. Herci byli skvělí, vtáhli mě do hrozné doby plné špíny a utrpení (boháčů se to netýkalo). /Uvědomila jsem si, že neměli elektřinu a ani fotografii!/. Donutili mne pochopit mnohé, drsným i dojemným způsobem. Nepatřím mezi šílence do Ameriky, a přesto se mi svým způsobem film velmi líbil. Cítím obrovský smutek, že zemřelo tolik lidí ať ve městě či na frontě a pro co? A přesto zvláštní pocit zadostiučinění, protože mi můžeme žít v míru, nemusíme se bát vyjít z domu. Nereptám, jsem ráda tam kde žiju. Poučení ohledně pomsty, doufám, že mnozí pochopili. ()

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

12.08.2015

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (více)