Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

pfa

Vymítač dvojika je hlavně tak trochu o něčem jiném. Ani té kýžené hororové akce a výjevů ďábla, kterých nás namlsal The Exorcist, si zde moc neužijeme, trocha více nás však nemine na konci. Putování za "zbytky" zla je zde spíše pojato ve výtvarné a efektní stránce a nechybí zde ani poutavý hudební motiv Ennia Morriconeho, který ho doprovází. Příběh bych ovšem nijak nezatracoval, spíše naopak, je prostě svým pojetím diametrálně odlišný od svého předchůdce a i když jsem fanda Vymítače i s přihlédnutím ke všem případným "pohoršujícím okolnostem" přecejen dosti nechápu hodnocení ve výši (nebo spíše tedy níži) 28%. [7/1O] (Exorcist II: The Heretic, USA, horror) ()

Jello Biafra

Jedným slovom: príšernosť. Ani hviezdne mená ako Richard Burton, Louise Fletcher, Max von Sydow či James Earl Jones nemôžu zachrániť film, ktorý celé 2 hodiny len nudí a vôbec sa nedočkáme ani len náznaku nejakej strašidelnej atmosféry. A hlavne že zápletka filmu prakticky len parazituje na predchádzajúcom diely. Tento film je pre mňa veľkou záhadou. Okrem toho, že má hviezdne obsadenie, bol aj režírovaný uznávaným režisérom Johnom Boormanom (Excalibur, Deliverance) a hudbu zložil samotný maestro Ennio Morricone. No a predsa len sa jedná o podpriemerný sequel slávneho hororu. Už sa vôbec nečudujem tomu nízkemu hodnoteniu, ktoré tento film má. ()

fiLLthe3DD

Znepokojivou atmosféru prvého Exorcisty se zde zopakovat nepodařilo, přesto bych však toto pokračování tak úplně nezatracoval. Dialogy jsou poněkud krkolomné a občas vyznívají naprosto komicky („byla jsem posedlá ďáblem, ale už nejsem"), přesto však film místy působí trochu psychologicky anebo zlověstně a diváka alespoň zajímá, co z toho vlastně vyleze - Heretica bych označil spíše za dobrodružné fantasy s prvky thrilleru, vyloženě „hororová" scéna zde přichází až v závěru. O mnoho zajímavější mi však připadá skutečnost, že úvod je z hlediska vyprávění docela i seriózní a slátanina, ve které nic nedává hlavu ani patu, se z toho stává až v moment první hypnózy (která v ději hraje důležitou roli) - spolu s úplně poslední scénou to ve mně vyvolalo pocit, že se celý příběh mohl odehrávat právě během oné hypnózy (anebo se snažím ospravedlnit to, že je to zkrátka ko*otina). Linda Blair sympatická a Louise Fletcher vynikajicí - kladnou roli jsem ji věřil, těžko uvěřit, že je to ta samá herečka, co v Přeletu nad kukaččím hnízdem ztvárnila sadistickou zdravotní sestru. Technické provedení bombastické, práce s kamerou zrovna tak a speciální efekty byly rovněž na velmi vysoké úrovni - aby taky ne, když měl tenhle horor v době uvedení vyšší rozpočet (14 milionů), než měly první Hvězdné války (ty stály 11 milionů). Důvod, proč mám pro tento film slabost je ten, že jsem jej měl kdysi nahraný na VHS :) ()

misstake

Občas se stává, že při sledování hororu zažijete větší utrpení než jeho aktéři. Toto je onen případ. První půl nebo čtvrthodinka vypadá docela slibně, ale pak je to příliš rozvleklé, epické ve špatném slova smyslu a nudné. U takových filmů můžeme být vděčni vynálezcům rychloposuvu..:) ()

Han22

Tak jsem si myslel, že udělat ze skvělého filmu sračkoidní pokračování jde jen dnes ale ejhle, ono to fungovalo i v 70. letech. Začíná to dobře, sledujeme už dospívající Regan, jak se vyrovává s vymítáním, jenže brzy začíná podivné splývání myslí, flashbacky do Afriky, sarančata, hodnou Louise Fletcherovou (po Přeletu a Deep Space Nine bych ji neuvěřil ani kdyby hrála matku Terezu) a spoustu dalších věcí, které vyústí do totálního mišmaše a nudy. Překvapivě je dobré co v jedničce selhalo - finále, ale pět minut z dvojhodinového filmu je dost málo. EDIT: Na poněkolikáté jsem pochopil konečně celý příběh a celkem se mi líbila i hudba, takže hvězdičku přidávám, ale stále platí že je to brutální mišmaš a nuda. ()

ClimbVibe

Je fajn vidět znovu Lindu Blair a Max von Sydowa. A to je asi jediné pozitivum. Vymítač ďábla 2 je takový malý parazit na původním geniálním díle. O hororu nemůže být řeč, spíš mysteriózní blábol s podivným dějem a postavami, které diváka ničím nezaujmou. Tvůrci se prostě rozhodli kout železo dokud bylo žhavé a evidentně jim bylo jedno o čem to bude (a že by mohli ctít žánr). Už dlouho jsem si při sledování filmu tolikrát neříkal "to si dělají pr..?". Po půl hodině zírání jsem zjistil, že jsem hrozně otrávený a znuděný.. a že tu další hodinu a půl vydržím jen k úctě k prvnímu dílu. ()

Paldiny

Tak hypnotické až som chytil tri mikrospánky. Dejovo sa posúvame o štyri roky vpred, ale nenapredujeme. Nový kňaz vyšetruje smrť toho starého, hrabe sa v minulosti, káblikmi spája s liečiteľmi, starými bubákmi a pomáha mu pri tom bývalá posadnutá. Žiadny strach sa ale nedostavuje, tempo je po celý čas také snové, prispaté, jednoducho bez gradácie, o kontroverznosti nemôže byť ani reči, exorcizmus už cudzí pojem. Nič s tým nedokáže spraviť ani hejno kobyliek, čo sa pripomína tak často, ako je to len možné, ani záverečné inferno, aké som moc nepochopil. Asi produkcia žiadala veľkolepejšie uzatvorenie, preto praskajú steny, buráca strop, prepadá sa podlaha a prilietajú kobylky :) Kacíra preto nemožno nazvať inak, než nedôstojným pokračovaním povestného kultu, ktorému držia kredit schopní herci, zvládnutá technická stránka a minimálne straty na životoch, tých diváckych. ()

Kacitr

No, když jsem zasouvala DVD do přehrávače, zapřemýšlela jsem jestli to nebude mít za následek měsíční špatné spaní jako u předchozího dílu. Naopak. Zbytečná práce to točit. Pokračování o ničem a k ničemu. Jak se k tomu mohla nechat Linda dokopat? Hrůza. ()

Silviaxx odpad!

Pre všeobecný rozhľad som si povedala, že si prejdem Exorcist sériu, hoci nevyhľadávam horory z tak vzdialených rokov (aj keď nepopieram, že patria k najlepším, len mne osobne to nesedí) Prvého som zvládla a celkom ma to prekvapilo, tak som smelo napredovala k dvojke, ktorá ma však znechutila a unudila natoľko, že som to pred koncom vypla a na zvyšné časti sa vykašľala. ()

Herman

Za nemastnou-neslanou atmosféru, dlouhou stopáž, nelogičnosti děje, spoustu hluchých míst a papundeklové kulisy Afriky nemůžu přičíst kladné body. Od odpadu Kacíře zachraňuje pouze Burton, a Linda Blair která od mladšího bratříčka tohoto filmu dospěla a hezky se na ni dívá. Plus budiž i to, že už jsem viděl i horší filmy. ()

Aurus

No  ještě předem chci říct to že jedničku fakt miluju a je to jeden z nejlepších filmů které jsem kdy viděl ale tato dvojka se apsotutně jedničce nevyrovná. Příběh ujde, postavy jsou docela nesympatické, hudba je docela povedená, atmosféru tento film má docela solidní, napětí je zde asi jenom dvakrát, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je docela dobrá. No alespoň ten konec byl hodně dobrej a jako zakončení série by to fungovalo ale vyšel ještě třetí díl, počátek a ještě nakonec pátý díl tak mám ještě co dělat. Za mě sklamání a 2,5/10. Doufám že trojka bude lepší. ()

Rathalos

Po vybornej jednotke som zhliadol tuto druhu cast a neveril som vlastnym ociam,hrozna a nudna kravina,ktora je uplne o nicom,jednu hviezdicku davam za aku taku akciu na konci...:-) ()

KarlWalf

Na začátku byla docela zajímavá myšlenka, ale autoři ji neuměli zpracovat, neměli na to schopnosti. Vzali si moc velké sousto. ()

sarfian

Tak toto nebol teda dobrý nápad niečo takéto natočiť. Na pôvodný film to nemá zďaleka. Príbeh strašne nudný a zdĺhavý a hlavne chaotický. Človek tu stráca prehľad či je v sne alebo v hypnóze alebo vrealite. Jedným slovom BORDEL jak sviňa. Trochu to posrali aj s tým ich prístrojom. Pozitíva sú snáď len hudba a Linda Blair, ktorá opäť ako jediná zahrala najlepšie. VIDENÉ 1x ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher