Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

johnny01

Škoda místy až přílišné brutality, jinak je to dobrá podívaná, skvěle zahraná a obsahující i překvapivé momenty, ačkoliv proplétání dějů ještě není dovedeno k dokonalosti jako v pozdějších filmech. ()

Nathaniell

Jeden z nejpřeceňovanějších filmů na CSFD a stoprocentně nejpřeceňovanější film od Kventyna Tanantyna. Jo, podívat se na to celkem dá... Odeberte kecací scény a zbyde vám maximálně 15 minut děje... ... Jednu dobu jsem měl pocit, že už mi těma kecama chce někdo vymluvit do břicha díru. Je to taková šleha keců, že by se za to nemuseli stydět ani všichni raperský negři z juesej... Je sice zvláštní myslenka udělat film o loupeži banky bez banky, ale nemáte naprosto žádnou možnost odhalit krysu dřív než vám to vykecá sám tvůrce nějakou půlhodinovou scénou plnou zhruba miliardy slov na téma - dobrej tentononc. Hodnotím za tři, abych o sobě mohl dál tvrdit, že jsem svatej. A pro další dotazy následujte prosím tento odkaz: https://www.csfd.cz/film/8853-gauneri/komentare/podle-rating/strana-63/ ()

PlayEasy

Extrémně zábavný, skvěle napsaný a parádně zahraný (Keitel, Buscemi, Madsen) debut (!), který již předznamenal zářnou budoucnost jednoho z největších jmen dnešního Hollywoodu ...a Madonna napsala Tarantinovi po zhlédnutí filmu, že píseň Like A Virgin není o sexu, ale o lásce :D 95% ()

Gamekeeper77

Tarantina mám rád, i když je pravda, že v drtivý vetšině případů až na druhej pohled. Myslím sice, že Gaunerů se to týkat nebude, protože na nich oproti ostatním jeho filmům neshledávám nic "jinýho", přesto ale nad nima nebudu lámat hůl a za pár let to s nima zkusim znova. Zatim bohužel jen 65%. ()

iz67

Ryze konverzacni zalezitost, ktera pritom ma dynamiku a akci, coz neni protimluv, ale genialni mix. Naplnena uzasnym humorem. Vzpominam si, jak jsem pri scéně s (před ) uchem prozival čirou hrůzu. ()

subic

Kromě pana modrého všichni gauneři ještě chodili v černých oblecích s úzkými černými kravatami, prostě jak depešáci z osmdesátek. A taky ta krev byla o dost světlejší než dnes. ()

adamix

Tarantinova prvotina, významovo pripomínajúca prológ k PULP FICTION a celkovo k jeho filmárske vízií, ktorý dokázal už vtedy preukázať jeho talent. A na svet prišla nová generácia gangsteriek. Krvavších, s novými tvárami, s novým obrazom a plných hlášok a nezabudnuteľných momentov. Pastva pre fanúšikov tohto žánru i tvorcu. Za mňa 95%. ()

hrumsrt

Tarantino je bůh! Perfektní obsazení, geniální dialogy.. Dát tolik osobností do jedné garáže s tak jednoduchou zápletkou, no paráda! Úvodní scéna v restauraci je topová, jen Q.T. zvládne z dýška udělat tohle! 90% ()

Midar

Oni jsou Gauneři vlastně trochu zvláštní, a to především díky tomu, že i když se jedná o film zabývající se loupeží, samotná loupež v něm paradoxně ukázána nikdy není. Místo toho jsme po docela klidné a velice vtipné úvodní scéně z bistra, vhozeni rovnou doprostřed děje. Jednotlivé postavy i to, jak samotná loupež proběhla, je nám následně teprve prozrazováno. Divák je tak nucen být neustále ve střehu, aby mu náhodou nějaká podstatná informace neunikla. Z dnešního pohledu je pak docela úsměvné, že si v době uvedení řada lidí stěžovala na to, že je film příliš násilný. Ono se tam přitom těch násilných scén zas tak moc neobjevuje. Upřímně řečeno mě napadá pouze jedna, a to samozřejmě, dnes už naprosto kultovní scéna, odřezávání ucha, ve které Michael Madsen prostě naprosto válí. Oni jsou ale samozřejmě skvělí všichni herci, od Harveyho Keitela a Chrise Penna přes Stevea Buscemiho a Laurence Tierneyho až po Tima Rotha či samotného Tarantino tu prostě válí úplně všichni. Každá z těch postav má přitom svou nezapomenutelnou chvilku a dokáže tak snadno utkvět v paměti. Takovou partu sympaťáků pohromadě prostě jen tak někde nenajdete. Sakra taky bych si s nimi chtěl někdy zajít na snídani. Jelikož se u nás káva nedolévá vůbec, zpropitné bych určitě dal. Byl bych totiž neskutečně vděčný i za ta tři dolití. ()

vvaalleerr

Ja proste toho Tarantina milujem. Väčšia časť filmu sa odohráva na jednom mieste, ale to vôbec nevadí! Práve naopak. Postavy sú skvelé a hlavne uveriteľné. Každá je jedinečná a určite si nejakú zamilujete. Dialógy sú extrémne zaujímavé a zábavné. Nečakal som, že tie dialógy ma budú takto baviť. Koniec ma príjemne prekvapil. 10/10. ()

CaladanChmur

95%...Viděl jsem to několikrát a prvně už před mnoha lety a tehdy jsem moc neznal jméno Tarantino. Gauneři a Pulp Fiction jsou podle mě top dílka QT. ()

Marg

Úžasný jednoduchý a přesto velmi zajímavý a originální scénář s nečekanými zvraty, hvězdné obsazení, výborné herecké výkony všech postav a rozbor písně "Like a Virgin". Co dodat. Tahle perla by Vám rozhodně neměla uniknout. ()

Bilky

Keď bol v našich zemepisných šírkach QUENTIN taký známy ako V.OLMER teraz v Holywoode, chacha - tak som na niektorom z nasich (CZ+SK) nepredplatených kanálov niekedy po polnoci zhliadol tento film a zmohol som sa len na: WAU! Nie som si istý ale mam pocit, že to bolo v čase, keď Tarantinove HISTORKY práve dostali Zlatú Palmu a Oscary ešte len na ne čakali. Pozitívne ohlasy a vlastná skúsenosť s GAUNERMI spôsobili, že som na PF čakal ako pes na kosť. Ale predjedlo mi spravili prave GAUNERI!!! Úžasná réžia a tak neokukané postupy ma nechali len v nemom úžase. Leonardovské či Chaseho postavy tu ožili a v plnej kráse som mal možnosť vidieť to, čo som vo svojej fantázií s podobnými grázlikmi prežíval nad knihami týchto autorov. Nebyť dôkladne vystavaného scénara a novátorských (v tomto žánri) režijných postupov asi by to bolo len lepšie obsadená gangsterka. Ale rozprávačský štýl a dej skladaný retrospektívami ako puzzle urobil z tejto snímky kultovú záležitosť. Odvaha zobraziť brutálne scény a nebáť sa že prudérne komisie film zaradia okamžite do B produkcie, že americký diváci zhýčkaní polopatistickými výkladmi dielo uvrhnú do zatratenia sa tentoraz vyplatila. Bohate zaplatila smiešne náklady na film a pripravila živnú pôdu už nie pre puzzle ale hotový kaleidoskop osudov a príbehov - pre PULP FICTION. Pre mňa ale "psi" ostanú aj tak Quentinovou jedničkou a dávam im plný počet ***** ! BTW: vždy ma trochu zamrzí, keď sa s niekym bavím a Tarantino = Historky + Kill Bill. IMHO je QT v prvom rade Gauneri a Jackie Brown! A nerozumiem prečo ešte stále nie sú na DVD s našou lokalizáciou!!!! Fúúúj- hanba distribútorom! ()

Efreeti

Tenhle film má tu smůlu, že sem ho viděl až po všech předchozích Tarantinových filmech...a prostě....nemužu se zbavit pocitu, že všechny jeho filmy jsou stejné...natočené podle jednoho mustru - hromada tlachání a historek pro pobavení+vlezlá hudba+násilí a krev. Herecké výkony mi připadaly mimořádně slabé a dělí se v zásadě na 2 skupiny: jedna část herecké squadry neuvěřitelně přehrává (Roth,Keitel,Buscemi) nebo stěží hraje cokoliv (Madsen,Tarantino,Tierney). Možná, že je to kultovní film, ale mi už se filmy o tarantina přejedly. ()

Lubakus

Pro mě ten nejryzejší, nejdrsnější, nejzábavnější, nejdrzejší a nejnašlapanější Tarantino. Všem přátelům, kteří ještě neviděli (stojí bohužel ve stínu svého mladšího bratra) vždy doporučuji. ()

LuckyK

Jako dobrý, vtipný, neskutečný hlášky, který se stanou poznávací značky Tarantina, ale neskutečně užvaněný a minimum akce. ()

Daves97

Po přečtení zdejších komentářů ohledně toho, že jsou Gauneři lepším filmem než Pulp Fiction, jsem se snažil okamžitě tento kousek sehnat... Ale lepší než Pulp Fiction???!!! Tak to nééééé. Oduševnělé ,,fuck" ... ,,motherfucker" ... ,,bitch" rozhovory mě opravdu příliš nenadchly a musím uznat, že časem až lezly na nervy. Na celém filmu jsem našel snad jen tři vtipné momenty, či rozhovory, které alespoň z části stály za to. V prvním jsem se dozvěděl, že song ,,Like a virgin" od Madonny je celý o jednom velkém ptáku, v druhém se vedl rozhovor ohledně spropitného a ve třetím se hádal pan růžový o tom, že nechce být pan růžový. Samozřejmě následovaly i sáhodlouhé rozhovory, na jejimž konci jste se dozvěděli, jak ženská přilepila chlapovi penis na břicho ap... Ze začátku jsem se nedokázal pořádně zorientovat, co se vlastně děje, později to bylo lepší a lepší. Poslední půl hodinka už byla opravdu akční a svižná. kamera, režie, výkony herců vše slušné, přesto bych to v celkovém dojmu na 4* prostě neviděl. ()

Speedwell

Skvěle promyšlený náhled do světa drsných hochů. Když jde do tuhého, ukáže se, kdo je z jakého těsta. Moji oblíbení drsoňové jsou pan Bílý a pan Oranžový. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)