Bestie z hlubin

Joe D'Amato

George Nelson Ott

Joe D'Amato
  • pend

Horror o vraždícím žralokovi, zjevná kopie Čelistí. Bohužel bez jakéhokoliv dalšího nápadu a navíc natočený s minimem peněz. Speciální efekty nejsou prakticky žádné, režisér použil záběry žraloků z přírodopisných filmů, samotné útoky jdou mimo záběr, herecké výkony jsou otřesné, jak je u Italů bohužel zvykem. To už je lepší podívat se na Posledního žraloka, u něj jsem se chvílemi bavil a nebo se podívat na první dva díly Čelistí.(4.2.2007)

• MickeyStuma

Televizní snímek pokoušející se o drama se žralokem. Rapidně nízkorozpočtový výtvor však nijak nedokáže oslovit. Velmi slabý scénář doslova září svou nudností a velmi patetickým dějem. Co tu provádějí herci se svými rolemi je taktéž nepochopitelné. Jediné co stojí za zmínku jsou podmořské záběry, ale to si můžu pustit rovnou nějaký dokument na podobné téma. Možná bude zábavnější. Tento žraločí počin se mi jeví jako zcela zbytečný.(29.7.2014)

• tron

„Ten, kto cestuje sám, zomiera sám.“ Taliansky režisér Joe D´Amato (PORNO HOLOCAUST!) pláva vo vodnej stope Stevena Spielberga a jeho ČEĽUSTÍ. Nesie sa na (koncom 80. rokov ešte stále populárnej) vlne ekologických zvieracích krvákov (PIRAŇA 1 - 2, KOSATKA ZABIJAK, ALIGÁTOR, taliansky POSLEDNÝ ŽRALOK). Že scenár týchto hororov málokedy stojí za niečo, to sme sa už naučili tolerovať (prímorské mestečko terorizované obrovským žralokom, o ktorého existencii kompetentní pochybujú, čo vedie akurát k ďalším, úplne zbytočným obetiam na životoch). Ale že BEŠTIA Z HLBÍN postráda atmosféru a zaujímavé scény, to už je horšie. K tomu málo krvi, nevýrazní herci a nezaujímavý žralok . ČEĽUSTE boli fakt Pán Film.(8.5.2008)

Horor který si na nic nehraje. Je to béčko ,ale co to je naopak dobře.Srovnávání z Čelistma je hodně scestné. Kamarádi co jdou chytnout žraloka na počest kamoše ,kterého ten žralok právě sežral. Dospělí jim kupodivu nák nebrání a i je zato dokonce pochválí ,což je docela nevídaná věc. Celé to působí velice příjemně a nechá se na to koukat. Byl jsem nezvykle překvapen ,že i horor o žraloku může mít hlavu a patu a né jen snaha o senzaci a něco extra.(28.8.2008)

• montel

Čtveřice kamarádů, kteří spolu vyrůstali od dětství se opět po několika letech setkávají ve svém domovské přímořském městečku a užívají si prázdniny. Idylka vyústí v tragédii ve chvíli, když jednoho z nich napadne a zabije velký bílý žralok. Policie okamžitě vyrazí na otevřené moře a žraloka skutečně zabije. Problém je v tom, že ale dopadla jiného žraloka a tak se na lov chystá zbytek skupiny, pomstít smrt svého kamaráda...Tak na to, že je to italský film proslulého céčkové režiséra Joe D´Amata, tak to zas tak hrozné nebylo. Problém je v tom, že se vůbec nejedná o horor ale spíše o dobrodružný film. Navíc zde ani neuvidíme jediný záběr, kde by žralok útočil přímo na člověka, je to spíše výřez z nějakého dokumentárního snímku. Film je ale sestříhaný šikovnou rukou a tak to vlastně ani moc nevadí. Řitka video by se ale mohla zaměřit na trochu lepší filmy a ne na italské braky, které nikoho moc nezajímají. 40%(5.4.2012)

• - Podvodní scény byly točeny na různých místech: na ostrově Ventotene v Tyrhénském moři nedaleko pobřeží Kampánie, na koupališti v Římě a v akváriu v New Orleans. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Mechanická hlava žraloka byla jedinou rekvizitou vyrobenou pro tento film, zbytek byl zakoupen od National Geographic. (Zdroj: ČSFD.cz)