Bestie z hlubin

Joe D'Amato

George Nelson Ott

Joe D'Amato
  • tron

„Ten, kto cestuje sám, zomiera sám.“ Taliansky režisér Joe D´Amato (PORNO HOLOCAUST!) pláva vo vodnej stope Stevena Spielberga a jeho ČEĽUSTÍ. Nesie sa na (koncom 80. rokov ešte stále populárnej) vlne ekologických zvieracích krvákov (PIRAŇA 1 - 2, KOSATKA ZABIJAK, ALIGÁTOR, taliansky POSLEDNÝ ŽRALOK). Že scenár týchto hororov málokedy stojí za niečo, to sme sa už naučili tolerovať (prímorské mestečko terorizované obrovským žralokom, o ktorého existencii kompetentní pochybujú, čo vedie akurát k ďalším, úplne zbytočným obetiam na životoch). Ale že BEŠTIA Z HLBÍN postráda atmosféru a zaujímavé scény, to už je horšie. K tomu málo krvi, nevýrazní herci a nezaujímavý žralok . ČEĽUSTE boli fakt Pán Film.(8.5.2008)

• eraserhead666

Asi bych nejprve ocenil to, jak Italové dokázalai natočit echt true americký drama, ten film smrdí Amerikou více, než přísaha vlajce Spojených států. Nevědět, kdo to točil, řekl bych, že to je klasická americká vhs-ková slátanina. Což svým způsobem je, ale i není. Naprosto skvěle zvládnuté natočení filmu o vraždícím žralokovi v podstatě bez žraloka. V tomhle ohledu smekám před střihačem, který dokázala vzájemným prostřiháváním na herce ráchajícího se ve vodě, do níž je lita ne zcela věrohodně rudá barva a zcela jinde a jindy natočené záběry na žraloka. Výsledný dojem není zcela nepovedený. Průser je, že je to trošku nuda, trošku dost. Závěr jsem absolvoval již v (polo)spánku (a doufám, že mi neuniklo nic podstatného. Kladem je, že jsem to čekal mnohem horší a vlastně jsem byl nakonec i docela překvapen. Jako nic světoborného to teda není, ale úplná sračka taky ne. Barmanka byla výborná, jen jsem, vzhledem k režisérovi, čekal, že bude trochu odvážnější :-).(19.10.2012)

Horor který si na nic nehraje. Je to béčko ,ale co to je naopak dobře.Srovnávání z Čelistma je hodně scestné. Kamarádi co jdou chytnout žraloka na počest kamoše ,kterého ten žralok právě sežral. Dospělí jim kupodivu nák nebrání a i je zato dokonce pochválí ,což je docela nevídaná věc. Celé to působí velice příjemně a nechá se na to koukat. Byl jsem nezvykle překvapen ,že i horor o žraloku může mít hlavu a patu a né jen snaha o senzaci a něco extra.(28.8.2008)

• djbarrel

Opět slabý odvar na téma Čelisti. Byli 4 a dali si slib, po letech jednoho zabil žralok a zbývající 3 dodrží slib a pomstí se . Tak jednoduché to je. Nic víc nic míň. Atmosféra se nedostavuje a navím mám pocit, že většina scén se žralokem, včetně závěrečné exploze žraloka, pochází z filmu Poslední žralok ... Slabé 2 hvězdy. 30 %(28.10.2009)

• montel

Čtveřice kamarádů, kteří spolu vyrůstali od dětství se opět po několika letech setkávají ve svém domovské přímořském městečku a užívají si prázdniny. Idylka vyústí v tragédii ve chvíli, když jednoho z nich napadne a zabije velký bílý žralok. Policie okamžitě vyrazí na otevřené moře a žraloka skutečně zabije. Problém je v tom, že ale dopadla jiného žraloka a tak se na lov chystá zbytek skupiny, pomstít smrt svého kamaráda...Tak na to, že je to italský film proslulého céčkové režiséra Joe D´Amata, tak to zas tak hrozné nebylo. Problém je v tom, že se vůbec nejedná o horor ale spíše o dobrodružný film. Navíc zde ani neuvidíme jediný záběr, kde by žralok útočil přímo na člověka, je to spíše výřez z nějakého dokumentárního snímku. Film je ale sestříhaný šikovnou rukou a tak to vlastně ani moc nevadí. Řitka video by se ale mohla zaměřit na trochu lepší filmy a ne na italské braky, které nikoho moc nezajímají. 40%(5.4.2012)

• - Podvodní scény byly točeny na různých místech: na ostrově Ventotene v Tyrhénském moři nedaleko pobřeží Kampánie, na koupališti v Římě a v akváriu v New Orleans. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Mechanická hlava žraloka byla jedinou rekvizitou vyrobenou pro tento film, zbytek byl zakoupen od National Geographic. (Zdroj: ČSFD.cz)