Bestie z hlubin

Itálie, 1990, 91 min

Joe D'Amato

George Nelson Ott

Joe D'Amato

Horor který si na nic nehraje. Je to béčko ,ale co to je naopak dobře.Srovnávání z Čelistma je hodně scestné. Kamarádi co jdou chytnout žraloka na počest kamoše ,kterého ten žralok právě sežral. Dospělí jim kupodivu nák nebrání a i je zato dokonce pochválí ,což je docela nevídaná věc. Celé to působí velice příjemně a nechá se na to koukat. Byl jsem nezvykle překvapen ,že i horor o žraloku může mít hlavu a patu a né jen snaha o senzaci a něco extra.(28.8.2008)

• djbarrel

Opět slabý odvar na téma Čelisti. Byli 4 a dali si slib, po letech jednoho zabil žralok a zbývající 3 dodrží slib a pomstí se . Tak jednoduché to je. Nic víc nic míň. Atmosféra se nedostavuje a navím mám pocit, že většina scén se žralokem, včetně závěrečné exploze žraloka, pochází z filmu Poslední žralok ... Slabé 2 hvězdy. 30 %(28.10.2009)

Deep Blood není žádná sláva, ale dávám hodně slabé 3* (-5/10*) a to za to, že jsem se aspoň nenudil a rychle mi film utekl. Herci jsou prkenní, výkony nepodávají žádné, při napadení žralokem se většinou na oběti dívají jen s otevřenou pusou, bez žádné reakce…jako u prvního napadení - hrůza. Taky hudba mě zklamala, k podmořskému světu se v klidných pasážích hodila, ale když přišla akce, vůbec nestupňovala napětí, takže vyzněla hodně do ztracena – škoda. Po režisérské a scénáristické stránce rovněž slabé. Radši ty tři hvězdičky potvrdím než si to při psaní komentáře zpětně rozmyslím ;-)(15.10.2008)

• montel

Čtveřice kamarádů, kteří spolu vyrůstali od dětství se opět po několika letech setkávají ve svém domovské přímořském městečku a užívají si prázdniny. Idylka vyústí v tragédii ve chvíli, když jednoho z nich napadne a zabije velký bílý žralok. Policie okamžitě vyrazí na otevřené moře a žraloka skutečně zabije. Problém je v tom, že ale dopadla jiného žraloka a tak se na lov chystá zbytek skupiny, pomstít smrt svého kamaráda...Tak na to, že je to italský film proslulého céčkové režiséra Joe D´Amata, tak to zas tak hrozné nebylo. Problém je v tom, že se vůbec nejedná o horor ale spíše o dobrodružný film. Navíc zde ani neuvidíme jediný záběr, kde by žralok útočil přímo na člověka, je to spíše výřez z nějakého dokumentárního snímku. Film je ale sestříhaný šikovnou rukou a tak to vlastně ani moc nevadí. Řitka video by se ale mohla zaměřit na trochu lepší filmy a ne na italské braky, které nikoho moc nezajímají. 40%(5.4.2012)

Nechápu to nízké hodnocení, ale jak se říká, 100 lidí = 100 chutí. Mě tenhle film neskutečně emočně dostal a to se stává opravdu málokdy. Chápu, že to nebyl žádný psychokrvák, kde žralok co 5 minut někoho sežere a jeho vnitřnosti se pak plaví po hladině moře blízko pláže, kde na ně všichni vidí. Pro většinu nejspíš tenhle film je i nezáživný, ale to já říct prostě nemůžu. Nikdy jsem neviděla film s podobným nápadem (tím myslím indiánskou legendu) a i přes všechny žraločí horory mě tenhle dostal jako jeden z nejvíc. A tentokrát nezklamal ani konec. Vážně, děkuji za zpříjemnění dne.(24.9.2016)

• - Mechanická hlava žraloka byla jedinou rekvizitou vyrobenou pro tento film, zbytek byl zakoupen od National Geographic.

• - Podvodní scény byly točeny na různých místech: na ostrově Ventotene v Tyrhénském moři nedaleko pobřeží Kampánie, na koupališti v Římě a v akváriu v New Orleans.