Bestie z hlubin

Itálie, 1990, 91 min

Joe D'Amato

George Nelson Ott

Joe D'Amato

Nechápu to nízké hodnocení, ale jak se říká, 100 lidí = 100 chutí. Mě tenhle film neskutečně emočně dostal a to se stává opravdu málokdy. Chápu, že to nebyl žádný psychokrvák, kde žralok co 5 minut někoho sežere a jeho vnitřnosti se pak plaví po hladině moře blízko pláže, kde na ně všichni vidí. Pro většinu nejspíš tenhle film je i nezáživný, ale to já říct prostě nemůžu. Nikdy jsem neviděla film s podobným nápadem (tím myslím indiánskou legendu) a i přes všechny žraločí horory mě tenhle dostal jako jeden z nejvíc. A tentokrát nezklamal ani konec. Vážně, děkuji za zpříjemnění dne.(24.9.2016)

• eraserhead666

Asi bych nejprve ocenil to, jak Italové dokázalai natočit echt true americký drama, ten film smrdí Amerikou více, než přísaha vlajce Spojených států. Nevědět, kdo to točil, řekl bych, že to je klasická americká vhs-ková slátanina. Což svým způsobem je, ale i není. Naprosto skvěle zvládnuté natočení filmu o vraždícím žralokovi v podstatě bez žraloka. V tomhle ohledu smekám před střihačem, který dokázala vzájemným prostřiháváním na herce ráchajícího se ve vodě, do níž je lita ne zcela věrohodně rudá barva a zcela jinde a jindy natočené záběry na žraloka. Výsledný dojem není zcela nepovedený. Průser je, že je to trošku nuda, trošku dost. Závěr jsem absolvoval již v (polo)spánku (a doufám, že mi neuniklo nic podstatného. Kladem je, že jsem to čekal mnohem horší a vlastně jsem byl nakonec i docela překvapen. Jako nic světoborného to teda není, ale úplná sračka taky ne. Barmanka byla výborná, jen jsem, vzhledem k režisérovi, čekal, že bude trochu odvážnější :-).(19.10.2012)

Joe musel za svůj život toho hodně zkusit,vykrádačka Čelisítí? No je to o žralokovi a tak se děj musí hodně odehtávát v v moři a nebo na moři. Film nemá nijak výraznou atmosféru a o hororu se nedá nijak mluvit. A přitom italům docela jdou zvířecí horory. O žralocích třeba Poslední žralok,ten se mi tedy líbil o hodně více,než tohle. Hudba nic moc,scénář nestojí za nic stejně tak jak dialogy a režie Joe to nijak nezachrání. Dávám tři,slabé tiř hvězdičky blížíci se ke dvěma.(26.7.2007)

Myslím si, že tento film rozdělí D’Amatovy fanoušky na dva tábory – jedni ho budou považovat za průměrný horror, jiní za úplný odpad tohoto filmového odvětví. Je jasné, že patří do kategorie jeho slabších filmů, ale mě osobně se na něm určitě něco líbilo. Hudba v něm byla celkem dobrá, kdy přecházela z poněkud romantické hudby až po poněkud strašidelnou melodii, která měla označovat blízkost žraloka. ( i když musím říct, že hudba v čelistech byla o 100% lepší). Žraloka jako celek jsme moc ve filmu neviděli, byl tam snad jen jednou nebo dvakrát a ze začátku jsem se lekl, že ho snad neuvidím vůbec.(1.1.2011)

• killerbean

Dobré je že sme sa film vyhol gumeným žralokom a využívali sa výhradne /až na pár zanedbatelných výnimiek/ zábery živých žralokov. Atmosféra ale úplne nulová. Posledných 20 minút som mal pocit, že pozerám "hľadá sa nemo" alebo nejaký dokument na Discovery. Najmä vďaka "trefnej" hudbe. Ale žraloky potešili :) 45 %(5.10.2008)

• - Mechanická hlava žraloka byla jedinou rekvizitou vyrobenou pro tento film, zbytek byl zakoupen od National Geographic. (Hejtmy)

• - Podvodní scény byly točeny na různých místech: na ostrově Ventotene v Tyrhénském moři nedaleko pobřeží Kampánie, na koupališti v Římě a v akváriu v New Orleans. (Hejtmy)