Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

Black3R

Neviem nemám s toho dobrý pocit, pokrývkavalo to a nebolo to to čo človek čaká od ukončenia jednej veľkej ságy. No na 90% to rozhodne malo, a ten záverečný súboj bol tiež v celku dobrý :-) ()

Uninstall

Všechno má svůj začátek a všechno má svůj konec. Já osobně si myslím, že matrix se s námi rozloučil velice důstojně. ()

Jaromír

Finále, které zase vrací do hlavní role příběh, což velmi oceňuji. Kromě toho je zde i spousta větších, či menších bitev. Poslední díl je velmi akční, radost se na něj podívat, zároveň ale má dobrý příběh a scény jsou přesně tak dlouhé, aby nenudily. Málo který poslední díl filmové trilogie se povede jak tento! Ať žije mír :) mezi národy :). ()

Vanguard77

[Možný SPOILER v textu] Chápu, že se názory na dojezd Matrixovské trilogie různí. Já se osobně přikláním k táboru těch, které Revolutions nepotěšil. Ba co nepotěšil, spíš pořádně naštval. Tak Wachowští plánovali trilogii už od začátku? Jednička v roce 1999 a další dva díly oba v roce 2003? No dobrá, možná se 4 roky snažili stvořit úctyhodný závěr pro filmovou legendu... ale podle mě neuspěli... Na konci to stroje prostě zabalí, protože se s Neem dohodne hlavní počítač? Ne, ne a prostě ne. Chobotnice z jedničky by to nezabalili po souboru filozofickejch keců, lidi pro ně byli jenom baterky. Stejně tak je pro mě Matrix Revolutions taky na baterky. ()

kubas369

Setrvačnost je zajimavá věc. Z jednoho filmu, který ( právem) pobláznil svět, se dá díky divácké setrvačnosti vydělat hned třikrát. Bratři Wachowsti řekli vše důležité v prvním filmu ale protože dobře pochopily, že když udělají pokračování sice samá to vata a sem tam efektní bitka ale pořád jen vata, tak jim lidé do toho kina přijdou. A proč? No protože se to jmenuje Matrix. Sám o sobě to není špatnej film ale už to není ten Matrix z kterýho jsem nemohl měsíc usnout. ()

Dinsberg

Zde už je zřetelně méně matrixovského prostředí, protože hlavní boje se odehrává mimo něj. Vždy mi unikala postava Merovengiana. Je mi záhadou jakou měla funkci. Zřejmě měla kontrolovat jiné programy Matrixu, ale spíše se z něj stal program, mající až příliš mnoho typicky lidských vlastností. Finále je pak značně rozporuplné. Ale vzhledem k tomu, že lidstvo je na tom podobně, odpovídá to jeho nátuře. ()

yaqwsx

3. díl a něco mi chybělo. Nějaký šmrnc. Už tu nebyl "wow efekt". V hlavě jsem pořád čekal něco úžasného, něco lepšího než předchozí díl. Nic nebylo. Naopak mi bylo předložena hrst rádoby(toto je jen můj dojem) přechytralých dialogů, které si hrají na něco co nejsou. Hrají si na to, že mají myšlenku, hlubookou myšlenku objasňující veškerou existenxi, ačkoliv žádnou nemají. Poslední díl této trilogie mě neoslovil... ()

princesofpersia

Skvělá hudba a závěrečný boj Nea a Smitha je naprosto bezkonkurenční, podle mě dokonce jedna z nej scén vůbec. Škoda, že prostředek filmu mi připomínal Matrix jenom herci, pořád jsem se musela ujišťovat, že to opravdu není překroucené Star Wars. A čekala jsem nějaké pořádné vyústění, rozuzlení a ono houby (a nebo jsem to jenom nepochopila, což je dost možné, protože už od prvního dílu mi to filozofické poslání filmu evidentně nějak nedocvakává). Závěr takovéhle ohromné trilogie jsem si prostě představovala trochu jinak, ale i tak jsem se vůbec nenudila a Revolutions z toho vychází jako víc než solidní film :) ()

konysua

Nezajímavé, ukecané, další nové postavy do kterých mi je hovno a nemají pořádných charakter. Poslední matrix už si to moc nedává. Samotný konec už není nijak ohromující. Prostě to ukončil. Já stále žiju z jedničky. 5/10 ()

GordonCZ

Pokud máte rádi akční scény, pokud jste milovníky mírových dohod o klidu zbraní nebo pokud zkrátka a dobře jenom chcete vědět, jak trilogie Matrixu dopadne, pak ano. Ve všech ostatních případech snad raději ne. Ne, jako nekoukat. ()

anyonecek

Závěrečný díl trilogie mě na jednu stranu potěšil a to tím, že byl zaverečný, protože už od prvního dílu to šlo směrem dolů a na druhou stranu zklamal, protože už to bylo jen o těch efektech. Škoda, že se jelo více na efekty než na příběh a už to prostě nevneslo nic nového do světa. 1. díl nádhernej průlom a 3. díl už se jen tak schovával ve stínu 1. dílu. Vykoukl jen, aby nám sdělil jak to vlastně skončí. 50% ()

pekas

Tak jako Reloaded i Revolutions vykrádá jedničku. Je zde několik velkolepých momentů, jako obrana doku a pár vteřin Moniky Bellucci, ale logika pokulhává. 65% ()

kubilov

Velmi působivé zakončení jedné z nejlepších scí-fi sérií. To, co se zamotalo v Reloaded se vyjasnilo v Revolutions. Neo prochází největším bojem jak fyzickým, tak psychickým a navrch i poslední lidské město Zion v posledním boji se stroji. Nakonec nejslabší díl celé série, přesto jde o důstojné a mimořádně kvalitní zakončení trilogie. Nikoliv zřejmě celé série. ()

PAVLIS

50% Po Reloaded se sice dalo čekat hodně akce, ale že bude tak tupě triková a zabere tolik času, to už méně. Přitom mnohem zajímavější je ten příběh okolo... Škoda, že Reloaded a Revolutions nebyly sestříhány do jedné tříhodinovky. Výsledek by byl mnohem výživnější. 28.12.2021 - ČSFD 74% / 68% IMDb ()

Brano odpad!

Čo k tomuto napísať? Jednotka výborná, dvojka už bola pekná magorina a toto ešte väčšia. Absolútne prehnané akčné scény, doplnené trápnym príbehom. Obrovská strata času, škoda slov. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)