Neo je, poté co se mu podařilo zastavit několik chobotniček pouze silou vůle, v hlubokém bezvědomí a odpočívá na lodi vedle dalšího záhadného pacienta, který jako jediný přežil nepovedený protiútok zionských lodí. Kapitán lodi muže podezírá ze zrady a nemůže se dočkat, až se probudí, aby ho mohl vyslechnout. Morpheus a Trinity si dělají starost o Nea. Jeho stav totiž mnohem více než bezvědomí připomíná stav člověka připojeného k Matrixu, přestože zjevně připojený není. Nedbají pochybovačných názorů kapitána a vydávají se do Matrixu, aby si nechali poradit od Vědmy, co se Neovi stalo. Ta jim prozradí, že chobotničky nevyřadil z boje náhodou. Jako vyvolený má obrovské schopnosti, které zatím dokáže plně ovládat, navíc není nijak omezen hranicemi mezi jednotlivými světy. Díky střetu s chobotničkami se nedopatřením dostal do pasti mezi skutečností a Matrixem. Posádka lodi mezitím objeví Niobe a její nepojízdnou loď, kterou uvede znovu do chodu. Velitel zionských obranných sil Lock o tom nemá žádné zprávy a považuje všechny tři lodě, které zůstali mimo Zion za ztracené... (TV Nova)

Creshaw

Dostatečně varován tragickým Reloaded jsem od podobně hodnoceného závěru matrixovské trilogie neočekával žádný zázrak a možná taky proto jsem nakonec byl po vlažném začátku příjemně překvapen. Žádný zázrak mě sice nečekal, původnímu Matrixu nesahá Revolutions ani po kotníky, ale noha byla alespoň vytažena z bláta, do kterého upadla dvojka. Příběh je mnohem smysluplnější a Creshaw o něco spokojenější... ()

vofo

Nemá cenu mluvit o tom, že první Matrix je nejlepší, ale Revolutions mně příjemně překvapil. Perfektní zakončení celé trilogie. ()

ForzaJuve

Tahle slátanina nemá s původním Matrixem vůbec nic společného. Obrovské zklamání! Přesně tohoto jsem se na závěr série bál, škoda. Revoluce se nekonala! ()

ElFifo

Nejhorší díl trilogie, ale stále se jedná o lehce nadprůměrnou podívanou. Co tvůrcům nemohu odpustit je nevyužitý potenciál a klesající dějovou tendeci od prvního dílu. Jakoby časem studnice jejich nápadů vyschla a svoje doláče chtěli vydělat naplněním obsahu triky a spoustou patosu, neboť v Revolutions se to přehnanými gesty a přetaženými scénami hemží jako chobotničkami útočícími na Zion. ()

Trinculo

V tomhle filmu (a v tom předcházejícím) zabíjí spousta střílení a bitek vynikající a myšlenkově celkem hodnotný děj. Světem Matrixu se potácí superhrdina, který nemá už téměř žádné limity a téměř žádné limity nemá ani osvobozený program Smith, který se snaží neustále dozírat nad panem Andersonem. Kdyby na konci Neo neumřel, tak by nás čekal brutálně cukrový happyend o souhře. Nejdůležitější téma filmu a tou je otázka po svobodě zůstává utopeno v hromadě kulek a prázdných proslovů. Téma, které nabízí příběh dvou strojů, které spolu jen tak (možná z lásky) naprogramovali malý prográmek je zaházeno lopatami nábojnic. Film nedostává svého názvu. Jmenuje se to Revolutions protože se zde něco otočí a to co se otočí je vztah lidí a strojů. Z pohledu na film Revolutions ale vypadají, že se spíše otáčí hlaveň rychlopalného kulometu. Škoda. ()

skaann

Jen další prodlužování trápení již tak dost znectěného fenomenálního prvního dílu. Jako když vás někdo řízne a pak se vám v ráně začne hrabat. A když už máte pocit, že utrpení končí, začne nanovo. Děj stále nulový, efekty už vás nijak nepřekvapí. ()

JoKKeR

Kdybych hodnotil za oba díly dohromady jako celek kterým i je slo by určo tak o 90 - 100% ale pokud to vezmu jednotlivě tak druhý díl byl mnohem zabavnější.. ale i tak jde genialní dílo...jde o to jestli na to mrknete po sobe a nebo s odstupem času..lepší si to pustit pospolu pak je zažitek vyjmečný. 100% za celkový dvojdíl :-) ()

Grim odpad!

...inteligentnosť scénara z prvého dielu sa úplne vytráca a všetko čo uvidíme je imperialisticky pojatá akčnosť s množstvom efektov bez významu...škoda času že som čučal na takú hovadinu... ()

krt7236826

tretí diel ktorý je po dejovej stránke slabší ale dočkáme sa vyvrcholenia celej trilógie v podobe obrovskej bitky na záver. neo vs smith to je ako thor vs hulk :) nadupaná non stop palba robotov v sione... krása efekty nemusím snád popisovať tie su brutálne. čo dodať... smutný koniec nea takto som si to teda nepredstavoval ale toto nieje bežný film. koniec je happyend a zároveň aj smutný kôli smrti hlavného hrdinu ktorý sa obetoval pre svet a skonal v dlhom digitalizovanom boji na prahu našej zelenkastej reality. Celá trilógia je numero uno na mojom filmovom rebríčku a dlho aj ostane. ()

Chonka

Jedna z nejlepších ''scifáern'' co kdy byla a bude natočená.Vždy se rád znovu dívám na všechny tři díly. Jediné co bych ještě uvítal na tomto filmu by bylo přetočení celé série do 3D! Jinak dokonalá zakončení triologie! ()

Holusacek

Pro mě nejlepší pokračování v historii vůbec,které vzniklo od dvojky během sotva roku!Akčních bojových scén výrazně méně,nebyl jediný slabší moment filmu,jen a jen zábava.Něco takového jsem od Matrixu očekával již předtím,dopřáno bylo až nyní.Závěrečný boj a boj o Sion jsem si představoval jinak,ale nevadí.+skvělé pokračování,žádný slabší moment,výrazné boje,celkově výjimečné -boj o Sion jsem si představoval jinak,ne jako boj s chobotničkama.Momenty byly někdy až k dojmu jako třeba umírání Trinity,a celkem jsem se vyděsil když Neo(Keanu Reeves)přišel o oči,ale jak taky jinak,samozřejmě že viděl.Nových postav bylo celkem nadbytek,občasná orientace tudíž klamala a již vím odkud vzal Avatar tak skvělý nápad na roboty,od Matrixu.++-=90% stále jsem udiven,že tak velkolepé dílo udělaly během jednoho stejného roku jako dvojku,snad to měly připravené dříve.Film nenudil i kvůli zkrácenější stopáži,a dalších drobnějších věcí.Shrunuto a podrženo:neopakovatelný zážitek ,který za shlédnutí stojí,a jak se tak po hodnocení dívám,celkem rozporuplný počin,já jsem však mezi těma,kteří daly 5 hvězd a mezi těma kterým se to líbí.Hodnocení trilogie:80% Wachowsští stvořily dílo,za které by se nestyděl,vůbec nikdo.Svůj názor jsem přdal,a nehodlám ho změnit.Ceklově:90% jak jsem dvojce odporaval a nechtěl aby vzniklo už žádné pokračování,takých pokračování bych chtěl i více. ()

Maiken Algren odpad!

Ako už reloaded bolo zlé, ale takýto preplácaný patetický veľkofilmový nezmysel sa len tak nevidí. 8-minútové umierania, kvázifilozofické reči porovnateľné snáď iba s karate kidom a hlavne tooooľko lietania a efektov. Iba na záver mi chýbala technopárty a vzkriesenie nea s trinity, záverečný bozk a k titulkom by som dal nejaký hiphop. ()

DansteR

"I don't know what he can do to save us. But I do know that as long as there is a single breath left in his body he will not give up and neither can we." Nemůžu si pomoct, ale poslední dobou u většiny končících ság a trilogii se mi poslední díl líbí prostě nejvíc. Skvělá akce a hlavně to čekání na to jak to vlastně dopadne. Všichni předvádí neuvěřitelné výkony a poslední souboj...prostě bomba. 90% ()

Jack_F.

Sice se nám pokadil děj tím, že Neo je "the god" i mimo Matrix, což to ponižuje na srajdu..ale co se dá dělat. Scény v matrixu nudí a působí hrozně trapně. Boj mimo matrix je ale solidní. I když nevyhnutelně od chytré jedničky se z toho stala pohádka, která je propracovaně hloupá. Nemluvě o tom, že vše co bylo v jedničce trochu cool je tady hrozně trapné. Jediné pozitivum tohodle filmu jsou dvě kozy Monicy Belluci. ()

rigby

U posledního dílu platí to, co jsem napsal u předchozího. Logicky navazuje na Matrix II, je to důstojné pokračování prvního filmu, ale nedosahuje jeho kvalit. Scénář už je slabší, rozmělňuje děj, hodně se zbytečně povídá (stejně to půlka diváků nepochopí). Vizuálně dokonalé, ale chybičky dělají tu opravdovou dokonalost - a ty tady chybí. Závěrečný souboj byl pro mě zklamáním, protože působil až moc prázdně. ()

KeanuTheBest

Nejslabší z celé trilogie, nicméně se zde vše aspoň rozuzlí. Druhá půlka již vtáhne do děje víc...Triky sice opět na vysoké úrovni..ale přišlo mi to jako honba za výhrou války a nic kromě toho. Takový silnější průměr. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (více)