Lara Croft - Tomb Raider

• Velká Británie Lara Croft: Tomb Raider (více)

Lara Croft, dcera známého a bohatého vědce, je připravena kráčet v jeho stopách. Dostalo se jí dobré průpravy. Studovala na nejlepších školách, domluví se mnoha jazyky, ovládá bravurně nejrůznější druhy sebeobrany a hlavně se svým otcem, který před lety zemřel za nevyjasněných okolností, procestovala celý svět. Lord Croft hledal vzácné, ztracené krypty i dávno zapomenutá a často navěky pohřbená místa. Tentokrát, už zcela sama, musí Lara Croft překonat největší překážku. Nalézt obě části prastarého "šému", který jí zajistí neomezenou moc nad časem a prostorem ve jménu lidstva. Aby toho dosáhla, je třeba zvítězit nad nebezpečným a přísně utajovaným společenstvím, které má stejný cíl, jen touha po moci je motivována zcela jinak... Mladá Angličanka Lara žije v rozlehlém zámku, který zdědila po svém otci, lordu Croftovi, jenž zahynul před patnácti lety za nevyjasněných okolností. Kromě ní v sídle žije jen její tajemník Hillary a počítačový expert Bryce, který ovšem bydlí v karavanu před domem. Jedno noci najde Lara v domě staré hodiny, které se samy uvedly do chodu. Začaly odpočítávat dobu zbývající do konjunkce všech planet sluneční soustavy, k níž dochází poprvé po pěti tisících letech. Je to jediná chvíle, kdy lze s pomocí dvou magických předmětů ovládnout čas a tím i chod světa. Najít se je pokouší nejen Lara, ale také tajný spolek Osvícených. Její člen Monafred Powell má už jen týden na to, aby našel klíč, s jehož pomocí by získal poloviny magického trojúhelníku, potřebného k ovládnutí času.
Lara najde starého otcova přítele, sběratele hodin Wilsona, který ji odkáže na Manfreda Powella. Ten jí sice tvrdí, že drahokam z hodin nezná, Lara však pozná, že lže. Téže noci je zámek Croftových přepaden komandem, které vede Powell. Žena s nimi svede tvrdý boj, ale nepodaří se jí zabránit krádeži drahokamu. Podle otcových pokynů pochopí o co jde a také, co je třeba udělat, aby se magické předměty nedostaly do rukou Osvícených, kteří chtějí ovládnout svět. Vydá se do Kambodže, kde je ve starobylém chrámu Angkor Vat ukryta první polovina trojúhelníku. Dovnitř se jí podaří dostat dřív než tam pronikne Powell se svými muži a ziskuchtivým archeologem Alexem Westem, Lařiným dávným konkurentem. Podaří se jí dostat k uložené polovině trojúhelníku, musí však společně s ostatními svést boj s oživlými kamennými sochami. Potom se v Benátkách setká s Powellem. On má drahokam, ona část trojúhelníku, a proto potřebují jeden druhého, aby dosáhli cíle. Lara pochopí, že Powell je druhým nejvyšším mužem Osvícených, ke kterým patřil i její otec. Ten se však postavil proti jejich plánům na ovládnutí světa, a proto ho Powell zavraždil. Společně se dostanou do chrámu na zamrzlém sibiřském jezeře, kde objeví sál s modelem sluneční soustavy. Začíná konjunkce planet doprovázená zatměním Slunce. Začíná boj o nadvládu nad světem. (oficiální text distributora)

Tomulka

Film je normání akční kravina jako většina akčních filmů, ale to není to co na filmu oceňuji nejvíce. Nejvíce je třeba ocenit, že do role LARY CROFT byla obsazena Angelina Jolie, která dokonale představuje svou počítačovou předchůdkyni. Jinak efekty jsou také slušné na vypnutí myslidel po obědě - proč ne. ()

Pavlo

Ako veľký fanúšik počítačovej Lary Croft som sa nemohol dočkať filmového spracovania. A nakoniec film vznikol. Musím podotknúť, že i keď mohol byť oveľa lepší, mať zaujímavejší dej a spracovanie, ma nesmierne potešil. A preto spomínané nedostatky pri pozeraní prehliadnem a za hudby skvelého soundtracku hodnotím film 4 hviezdičkami. ()

pirate

O něco lepší, než druhý díl, který ovšem také nebyl k zahození. Pro mě zajímavější. Jen Angelina Jolie vypadala občas jako až moc velký king. Přesto jsem byl spokojen i s dobrodružným dějem ve stylu Indiany Jonese a také akcí ve stylu Lara Croft - Tomb Raider. V pohodě 70% a tři a půl hvězdy. ()

WhiteKokser

Potenciál toho žánru a této postavy je obrovský. Lara Croft nejvíce doplatila na režiséra. West je průměrný až podprůměrný režisér, který nedokázal od Con Air natočit nic pořádného. Škoda, že to nepadlo do rukou někoho jiného a schopnějšího ()

james11

Lara asi měla být nový, modernější a hlavně víc sexy Indiana Jones, ale bohužel s takovým velikánem se nemůže ani zdaleka měřit. Už původní myšlenka filmu, že Lara má trojúhelník zničit, což by mohla v klidu už v první polovině filmu, ale rozhodne dát ho nejdřív dohromady než si rozmyslí jestli lidstvu přinese zkázu nebo ne ;). Je to škoda, film měl určitě na víc. 50% a doufám, že scénář dvojky bude trošku smysluplnější. ()

B.e.r.n.y

Herní série Tomb Raider je záležitost, u které jsem strávil desítky hodin (A pravděpodobně ještě strávím) Takže na film jsem se fakt těšil a skutečně jsem se i dobře bavil. Angelina Jolie se pro roli Lary Croft hodí skvěle a ani efekty a prostředí nejsou nejhorší. Děj nijak neoslní. Nicméně bavil jsem se znamenitě. 72% ()

Pythonator

Perfektní úkaz toho, jak zabít další kultovní film. Klidně by se to mohlo jmenovat Jak zabít Indiana Jonese. A ten potenciál, co v tom byl. Indiana Jones obohacený o sexy ženskou hrdinku... co víc si přát? No určitě ne tohle. A přitom tam byla Angelina tak neskutečně sexy, že bych to až oplakal, jak to mohl být dobrý film. ()

Pharao20 odpad!

ako fanúšik hernej Lary Croft musím napísať - shit !...Tento film nemá s herným Tomb raiderom skoro nič spoločné. Veľa kecania, málo akcie, čakal som krásnu výpravu po prírodných a starobylých oblastiach a dobrodružstvá v nich, namiesto toho sa polovica filmu odohráva doma u Lary kde sa len kecá kecá a kecá a keď aj dojde na akciu (samozrejme u Lary doma) tak to nie je nič moc....tento film je čistý odpad a ani veľké cecky Angeliny to nezachránili aj keď ich vytrča ako to len ide... ()

johnnymay

Jako veliký fanoušek Lary Croft jsem se musel podívat na tento film. Opravdu jsem se na něj těšil, jelikož jsem prošel všechna herní dobrodružství a těšil jsem se, až uvidím harpyji Natlu, či xianského draka, nebo jiný náznak herní série. Bohužel mě tento snímek celkově zklamal, jelikož Jolie byla obsazena jen opravdu díky své výbavě, a jak je dnes moderní - zápletka byla jak jinak než o Iluminátech. Jediný odkaz na hru kromě samotné Lary byli pak U2, což je podle vývojářů Lary nejoblíbenější kapela hned vedle klasické hudby. Podle mě zklamání, vím o jiných herečkách, které by se na tuto roli hodily lépe... ()

zeromen

Jedno s nejlepších zpracování filmu podle hry, se sexy Angelinou. To ještě vypadala jako sexy baba, teď bohužel vypadá jak anorektička křížená se zombií. Jinak film velice podařený, akorát kdo my tam moc neseděl byl oplzlý Craig. Vždycky mě zajímá proč v takových filmech vždy něco unikátního najdou a musí to skončit šťastným trapným koncem. Jako že vše vybuchne nebo se to rozpadne, popřípadě ten předmět zničí ...... Já bych si ten trojúhelník například nechal:-) ovšem jen pro vědecké účely:-))) ()

chosan

Tohle byl jeden z prvních filmů, který vznikl na námět videohry. Film se povedl, má sexy archeoložku i dobrého záporáka. Ale samozřejmě musíme film brát s rezervou. Po roce 2000 to byl film kategorie A v dnešní době už by tolik neobstál. Takže zhodnotíme asi 70%. ()

nudlis

Nesnáším Andželínu a tu její neustále našpulenou tlamu (ať hraje co hraje), takže kdyby hrála hlavní roli nějaká normálnější herečka, dal bych tomu víc. ()

the_weaver

Ej, to je veru dačo pre fanúšikov nezriadenej paľby zo strelných zbraní či bezduchého násilia alfa samice na mužoch a pre popieračov akýchkoľvek fyzikálnych zákonov sprevádzajúcich tieto aktivity! Ostatní sa môžu kochať mohutnými divmi starovekej architektúry alebo ešte väčšími divmi tela Lary Croft tvoreného fascinujúco supramagnetickým materiálom, ktorý odpudzuje všetky guľky (vystrelené z pištolí, pochopiteľne). Nadšenci turistiky tiež môžu nechať oči na jej kúzelnom merino tričku, v ktorom je jej teplo i na ľadovej Sibíri, kde sú domorodci zababušení v kožuchoch. Na rozdiel od prestreliek sú dialógy komické len nevdojak a nejakú hĺbku v nich budete márne hľadať. Napriek tomu všetkému sa mi rozum zastavuje len nad dvoma vecami. Honorárom Angeliny Jolie či Daniela Craiga a úžasným plánom chytrého tatka, ktorý načasuje (roky dopredu) odoslanie listu svojej dcéri tak, aby jej dorazil len asi 15 hodín pred tým, než sa na opačnom konci zemegule má stať veľmi významná a neopakovateľná udalosť, ktorej sa má jeho dcéra podľa jeho priania zúčastniť. To ho vážne vôbec nenapadlo, že v daný deň by jeho dcéra mohla byť na dovolenke, výlete, služobke, návšteve u príbuzných alebo nebodaj v robote a premeškať tak kvôli jeho ignorancii túto udalosť? ()

Statham nahradí Bronsona

Statham nahradí Bronsona

23.04.2009

Filmové kočky: Nová generace

Filmové kočky: Nová generace

27.01.2009

Jen předevčírem jsme psali o možné trojce Charlieho andílků, ve které by Drew, Cameron a Lucy dostaly mladší posilu. Už se i ví, kdo by to měl být – o filmovou kariéru se pokoušející Rihanna. A to… (více)

Angelina špiónkou a Bondův protivník

Angelina špiónkou a Bondův protivník

08.12.2007

Zní to jak z dob otrokářské společnosti, když si přečtete, že nějaké filmové studio zakoupilo life rights, tedy práva na život nějaké skutečně žijící osoby. Samozřejmě to není důkaz o všemocnosti… (více)