Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

COF_666

A další povedený americký seriál. Jen škoda že ho musí dávat právě Nova, protože se samozřejmě tradičně dočkáme několika přerušení reklam a zrovna u Dr. House to naštve. Celkem mě překvapilo srovnávání s Pohotovostí ale podle mého má právě s pohotovostí málo společného. Navíc mám Dr. House už teď daleko raději a samotný Dr. House v super podání Huga Lauriho má opravdu černý humor a je skvělým tahounem seriálu. Opravdu moc kvalitní seriál - 4,5* ()

AntonG.

Mínusy: téměř každý díl probíhá podle stále stejné šablony, vedlejší příběhy (to, co se netýká daných lékařských případů) a většina z osobních osudů a problémů hlavních postav na mě občas působili celkem rušivě, někdy až jakoby byly toporně našroubované do hlavního děje. Plusy: hlavně geniálně napsaná a zahraná postava dr. House, černý humor, zručně gradované napětí a celkové podání seriálu vůbec.________Jinak třetí série byla taková divná, hodnotil bych ji tak max za 3*, o to víc mě překvapila čtvrtá série, která zvrátila postupný propad kvality sérií a House mě po delší době zase baví od začátku do konce - v půli čtvrté řady dávám prozatímních 5* ()

TomStall

Dr.House drží celou dobu (zatím 5 sezon) laťku zatraceně vysoko. Leč každý díl v podstatě jede podle té samé šablony, nikdy nenudí. A s blížícím se závěrem každé serie se tempo neuvěřitelně stupňuje a každý ze závěrečných dílů bych se nebál označit plným počtem i jako samostatné filmy. Zajímalo by mě, kolika lidem musel Bůh (kdybych na něj věřil) vzít, aby mohl stvořit tak neuvěřitelně talentovanou a všestrannou osobnost jako je Hugh Laurie. ()

Laerry

Pokud vás trápí chřipka či nachlazení, tak se doktoru Gregory Housovi vyhněte širokým obloukem. Pokud trpíte vážným onemocněním - tak se mu vyhněte taky... Je to totiž ďábel. Ne v pravém slova smyslu, ale má k tomu velmi blízko. Jeho povaha se skládá z mrzutosti, cynismu, sarkasmu, ironie, nesnášenlivosti, opovržlivosti... Jednoduše řečeno neoplývá vlastnostmi, které by mohly být považovány za ideál dokonalého muže, a přesto je jednou z nejoblíbenějších postav televizní obrazovky. Jeho tajemství se skrývá v ohromném charisma hlavního představitele, bravurně zahraným britským rodákem Hugem Lauriem, který se zhostil despotického lékaře ikonickým způsobem a vymanil se z područí typických seriálů z lékařského prostředí. Stal se novodobým tajemným detektivem, vyšetřujícím na první pohled neřešitelné případy. Místo doutníku v hojném množství (zne)užívá Vicodin, prášek proti bolesti, ve které si ,,libuje" většinu svého života. Jako správný hrdina musí totiž trpět - pod nadrogovaným nostalgickým pohledem se skrývá tragický příběh o neobvyklé nemoci, spojené se srdcervoucím příběhem o jedné lásce... ale dost už patosu, to House stejně nezajímá. Jeho jedinou vášní je řešení případů a koupání se ve vlastní genialitě, sekýrování svého odborného týmu, trýznění ředitelky nemocnice Cuddyové, a škodolibé popichování svého nejlepšího přítele Wilsona. Seriály z nemocničního prostředí mi upřímně lezou krkem. Ale House ne. Jeho naprosto zbožňuji. Už jen proto, že samotný koncept je spíše kriminální detektivka řízlá tím správným sarkasmem, který udržuje všechen ten patos, spjatý s "nemocničním žánrem," pěkně při zemi a kdykoliv se pokusí trochu vzepřít, je tu vždy cynický Greg House který ho pořádně majzne svou holí přes záda:-D ()

LeoH

Zrovna, když jsem konečně začínal být trochu závislý, utnula Nova pátou řadu v půli (jediné, na co se u nich ještě dalo koukat) a místo ní šoupla nějaké připitomělé detektivky, tak jsem si pěkně stáhl celý seriál od začátku. Vydržel mi měsíc, ze závislosti jsem se myslím vyléčil, zato se dočasně cítím být housologem. V první řadě je pár super dílů a pár ne úplně přehledných, celkově je to takové období dolaďování schématu (ze začátku je House hovado největší, pak se z něj stane poměrně standardní drsňák s dobrým srdcem, což už není tak originální, ale asi je to přece jen víc sexy), druhá až čtvrtá jsou jízda, klišé pevně usazeno, leč ještě neopotřebováno, nápady jen prší, miluju Houseovy halucinogenní výjevy, soutěžení s Bohem, muzicírování a žonglérské výstupy...; pátá řada začíná být poněkud nastavovaná kaše, zatím to nicméně nepřestává být zábavné, inteligentní, místy silně (a ne lacině) emotivní. Od dob Twin Peaks první seriál, který mi stálo za to vidět celý, na rozdíl od T.P. jen jednou, ale i tak slušný výkon. ()

Doudis19

One man show Hugha Laurieho, který sice v posledních sezónách již tak nenadchne, ale do té 4/5 série by jste na televizní obrazovce jen těžko našli lepší seriál z nemocničního prostředí. Charisma a ciničnost typická Doktora House provádí každý díl. A i když případy, které řeší časem splývají, jeho nenáviděné směny na ambulanci zřejmě neomrzí nikdy. ()

Copacabana

Seriálom z nemocničného prostredia som sa vždy zo zásady stránila, desili ma, ale teraz už viem, že som robila veľkú chybu. Vravela som si, že čo už len tí ľudia vidia na tom zlom Housovi, až kým som neprišla na to, že ten zlý House je vlastne celkom trefne vtipný, sarkastický, ale predovšetkým sa snaží každému pomôcť, aj napriek tomu, že on sebe nedokáže. Vďaka Housovi som sa dozvedela čo-to z lekárskych pojmov ako lupus a saturácia, ktoré som dovtedy síce poznala, ale nevedela som ich presnú definíciu. Intelektuálnemu Houseovmu tímu taktiež fandím. ()

filmmovier

Nikdy jsem nebyl moc velký fanda našeho milého Gregoryho House a dílů jsem viděl jen pár a to hlavně z těch prvních řad. Vždycky, kdy jsem to viděl, bavil jsem se. Právem jeden z nejlepších seriálů. Už jen za fatastického Hugha Laurieho a skvělé černé hlášky hlavní postavy 80%. ()

mo cuishle

Zpočátku mě bavil tenhle seriál hodně,po několika málo seriích ale zjistíte že je to stále to samé,dokolečka dokola.Neurazí,pobaví,tu a tam se dozvíte něco zajímavého z nemocničního prostředí ale jinak průměr.Žádný vývoj,žádný posun,žádné inovace..Po 6té sérii už neudržel moji pozornost,bohužel ()

SniperG1

Parádní seriál z nemocničního prostředí. Už jako malý jsem měl moc rád Nemocnici Chicago Hope, ale na House to kvalitou nemá!! Samozřejmě nebýt Dr. House, tak seriál ztrácí na kvalitě! Nebýt jeho '' černého humoru '' , tak to není ono! A musím pochválit i zdařený český dabing...90% ()

tatanapope

Na tomhle nemocníčním seriálu je nejlepší sarkastický humor dr . House , dějě samotné ani tak moc zajímavé nejsou , ale je to zkrátka zábava a to my bohatě stačí . ()

Motinski

Dr. House je nenáročný seriál ktorý si vždy rád pozriem keď prepínam a náhodou niekde ide. Žeby som ho ale vyslovene vyhľadával, nemôžem povedať. Hlavný predstaviteľ mi príde zaujímavý, no určite nie až tak vtipný akým sa tvári. Ide ale asi o to najlepšie z lekárskeho prostredia čo som zatiaľ videl v seriálových vodách, no verím že to niekto niekedy hravo prekoná. ()

Khumbac

Viděl jsem zatím jen pár dílů, House v pohodě, ale ti doktůrci mi tam nějak nesedí. Na seriál jsem začal koukat kvůli písně My Body is a cage od Petra Gabriela. ()

Skuby47

Při prvním uvedení mi tento seriál k srdci nepřirostl a sledovala jsem jej jen nahodile. Teď po čase jsem se k němu znovu vrátila a pro porovnání zmíním současně televizí uváděný německý seriál Doktor z hor: Nové příběhy, který se pro srovnání přímo nabízí. Americký sarkastický doktor House a německý doktor Gruber mají jedno společné, a to, že oba pátrají po příčinách neobvyklých onemocnění a díky svému zaujetí se jim většinou daří je odhalit a vyléčit. Ale když dva dělají totéž, není to vždy totéž, alespoň podle hodnocení diváků. Američané měli mimořádně šťastnou ruku při výběru hlavního představitele, protože charismatický, ironický, arogantní, pacienty opovrhující a na druhé straně vtipný a geniální diagnostik Hugh Laurie je hlavou i páteří seriálu. Přestože je zde hodně odborné terminologie a všechny díly jsou natočeny podle stejné šablony, díky negativní osobnosti hlavního představitele, který je stále špatně naložený, moc nenudí. Německý doktor Gruber řeší podobné případy v krásné horské krajině s vlídným pochopením. Obětaví doktoři jsou i v mnohých dalších seriálech, takže doktor Gruber není nijak výjimečný. Je otázkou, jakého doktora bych si přála mít u svého lůžka v případě nemoci. ()

Magneto

Tento serial ma doslova "trafil" ako blesk z neba...Uzasny kus televizie. Vazne medicinske problemy su prepletene ciernym humorom Dr. Housea, ktory je genialny, ten kdo napisal tu postavu musi byt poriadny cynik :-) Anyway...Po tretej serii nastanu asi velke zmeny, som zvedavy...A musim uznat ze slovensky dabing je v pripade tohoto serialu na spickovej urovni. V takychto serialoch, kde sa to hemzi odbornymi vyrazmi kvalitny dabing potesi. ()

filip.novak

Koncept epizod nedává moc prostoru odběhnout od jisté schématičnosti, která byla nejvíce patrná v první sérii, ale i přesto tvůrci přichází s velkou porci originálních nápadů, jež nedají vydechnout. Seriál je nejenom vtipný, ale on je i chytrý a nebojí se zabrousit do psychologie postav - House M.D. je jeden z mála seriálů, který je sérii od série lepší a lepší. ()

LiborGondek

Dle mého hodnocení nejlepší seriál. Excelentní výkony herce Hugha Laurieho proloženy spousty ostrých vtipů. Nikdy bych neřekl, že seriál z nemocničního prostředí, může být tak zajímavý. Pět hvězdiček je na ohodnocení tohoto seriálu málo. ()

SG_ever

Brit předstírající americký akcent. Výborně hrající komik Hugh Laurie a jemu podlézající tým. Jeden z nejoblíbenějších seriálů, který si mě získal neotřelým černým humorem, arogancí hlavní postavy a kvalitními hereckými výkony. (90%) ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf